Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 10:15   #1021
Ja sam odustala i od kupovine ogrtača...ovi jeftiniji su mi grozni babasti a neda mi se davati novce za neki skuplji...Posjeta ionako neću imati, osim mm-a, eventualno sister, a za njih se ne moram uređivati
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 12:44   #1022
Iskreno, ja sam kupila 3 spavaćice, koje SIGURNO neću više nositi, osim ne daj, Bože, za bolnicu. I kupila sam novi ogrtač, koji isto sumnjam da ću nositi... Bezveze bačen novac... što je najbitnije, skužila sam da su sve te spavaćice na par dugmića ili bez dugmića, tako da ne znam ni kako ću dojiti. Morati ih skidati ili navlačiti/rastezati gornji dio spavaćice preko cice. Baš bezveze bačen novac...
Eklektika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:54   #1023
Moja prijateljica imala spavaćicu sa dugmima od gore do dolje, kupljena u Italiji. Kod nas ih nisam vidjela, samo one za dojenje sa izrezima, ali me se nisu baš dojmile.

Mantili mi si isto nisu svidjeli oni jeftiniji, a ne da mi se davati novce za nešto bolje. Mama mi uvalila neki njen nikada korišten, ali na kraju svi pišu da je toplo u bolnicama pa ih nisu ni koristili.

Vir 80 sam vidjela u plodinama i mercatoru, i kod nas u nekim bebi trgovinama. Kažu da su dobri oni chicco ulošci za poslije poroda, gledala sam ih, paket od 30 kom je 57kn, ali su jako jako dugački, kao da imaš dva obična!
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 09:16   #1024
Te spavacice s gumbima, ajde si samo zamislite da bunovni u 3 ujutro raskapcate tu spavacicu dok vam dijete vristi od gladi. Glasam za preklop ili duboko izrez ili bilo sto iz cega mozes izvaditi cicu u 2 sekunde.
A chicco ulosci su fenomenalni. Vrijede svake lipe.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 09:26   #1025
hej, hvala vam na informacijama...kozmo prek puta sv.duha ima te lolalady (nisam ni znala za njih prije, a jos i HR proizvod), tak da me veseli da u slucaju da ponestane netko moze kupit usput....iako mi ovi chicco zvuce primamljivo (osim cijene)

a ovo sa spavacicama...ja nemam niti jednu, racunam na one sa sv.duha i dvije svoje pidjame ak ce trebat (imaju kopcanje u gornjem djelu)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 13:16   #1026
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Te spavacice s gumbima, ajde si samo zamislite da bunovni u 3 ujutro raskapcate tu spavacicu dok vam dijete vristi od gladi. Glasam za preklop ili duboko izrez ili bilo sto iz cega mozes izvaditi cicu u 2 sekunde.
A chicco ulosci su fenomenalni. Vrijede svake lipe.
ti chicco ulošci dali imaju najlon kakav u sebi ili nešto što bi smetalo rani od epiziotomije ????
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 13:49   #1027
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
ti chicco ulošci dali imaju najlon kakav u sebi ili nešto što bi smetalo rani od epiziotomije ????
ma niš ne smeta. super su!!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 13:58   #1028
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
ma niš ne smeta. super su!!
a niš onda i njih stavljam na popis obaveznih stvari bez kojih ne idem u rodilište, e da di ih ima za kupiti ???
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 15:07   #1029
Vidjela sam da imate raspravu o ulošcima pa da vam prenesem moja iskustva. U DM sam kupila uloške ona (žuto pakiranje) pamučni, kompaktni ulošci koji se daju zaljepiti (5 kn paket). Jednom sam imala lola Lady ali to je samo vata u mrežici pa mi se uložak pomicao u gačicama. Što se količine koju trebate ponijeti u bolnicu tiče, dok ste u bolnici stavljate si po tri uloška, dva dole i jedan na vrh da ne promoći zato je poželjno da si odmah za bolnicu uzmete pet paketa. Obavezno si uzmite i jednokratne gačice u dm-u ili u apoteci pa kad ih zakrvarite samo ih bacite u smeće (jednostavno jer ne morate doma slati na pranje ili slično) Meni su osobno bolje iz dm-a u apoteci su mrežaste. Bolnice vam obično imaju svoje spavaćice, uzmite svoje međutim ako vam daju njihove bolje je uzmite njihove jer isto ako se zakrvarite samo tamo frknete u kantu zmazanog veša ne morate slati doma na pranje i slične gluposti. Ako ostajete duže u bolnici kao ja zbog žutice onda si ta dva zadnja dana obucite svoje spavačice. Nemojte pretjerano trošiti lovu na spavačice, odite na plac i kupite si jeftine spavačice koje ako se oštete i od krvi možete baciti. Spavačica je najbolja na preklop ili sa jako dubokim izrezom jer ove što i jesu na gumbiče, dojku baš i ne možete tako izbaciti van da vam je lako dojenje.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 15:35   #1030
a kako znati koje veličine kupiti grudnjak za dojenje ???
Meni su u T do sada sise se smanjile za 2 broja, no u zadnjim mj dana sam primjetila da su se vratile na staru veličinu, čak su i nešto punije
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 18:21   #1031
Jel ja ne kužim ili nije ni napisano - gdje se mogu kupiti ti chicco ulošci? Pliz, ženice, hitno mi je!
Eklektika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 18:53   #1032
Chiccove uloške možeš kupiti u Chiccovim dućanima. 30 kom. dođe 60,00 kn.
ninockaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:15   #1033
Da, u chicco dućanima, ili u nekim bebi-centrima koji inače imaju chicco proizvode, bočice i sl., ovisno gdje živiš
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:26   #1034
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da imate raspravu o ulošcima pa da vam prenesem moja iskustva. U DM sam kupila uloške ona (žuto pakiranje) pamučni, kompaktni ulošci koji se daju zaljepiti (5 kn paket). Jednom sam imala lola Lady ali to je samo vata u mrežici pa mi se uložak pomicao u gačicama. Što se količine koju trebate ponijeti u bolnicu tiče, dok ste u bolnici stavljate si po tri uloška, dva dole i jedan na vrh da ne promoći zato je poželjno da si odmah za bolnicu uzmete pet paketa. .
meni su i jedni i drugi bili ok
i vir 80
koristila sam žute Ona samo kad mi se vata iz lole ili vir80 počea lijepiti za ranu..
cure iz sobe su imale ona uloške i bile skroz zadovoljne

Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Obavezno si uzmite i jednokratne gačice u dm-u ili u apoteci pa kad ih zakrvarite samo ih bacite u smeće (jednostavno jer ne morate doma slati na pranje ili slično) Meni su osobno bolje iz dm-a u apoteci su mrežaste.
ja imala i jedne i druge, ne znaš dok ne probaš..meni bile bolje mrežaste, nekak mi bolje držale i prozračnije ....
stvar ukusa...
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Bolnice vam obično imaju svoje spavaćice, uzmite svoje međutim ako vam daju njihove bolje je uzmite njihove jer isto ako se zakrvarite samo tamo frknete u kantu zmazanog veša ne morate slati doma na pranje i slične gluposti. Ako ostajete duže u bolnici kao ja zbog žutice onda si ta dva zadnja dana obucite svoje spavačice. Nemojte pretjerano trošiti lovu na spavačice, odite na plac i kupite si jeftine spavačice koje ako se oštete i od krvi možete baciti. Spavačica je najbolja na preklop ili sa jako dubokim izrezom jer ove što i jesu na gumbiče, dojku baš i ne možete tako izbaciti van da vam je lako dojenje.
ja njihove trošila ko wc papir
i skroz su praktične za dojenje
a mala dobila žuticu pa bile 6 dana u bolnici, poslije sam nosila donji dio trenirke dolje a gore spavačicu i preko ogrtač i tako haračila po bolnici ,kava,kiosk...dok je mala bila na sunčanju


Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
a kako znati koje veličine kupiti grudnjak za dojenje ???
Meni su u T do sada sise se smanjile za 2 broja, no u zadnjim mj dana sam primjetila da su se vratile na staru veličinu, čak su i nešto punije
ja baš nisam imala izbora, znala sam da mora biti nešto maxi
otišla u muller jedno tjedan dan aprije termina u uskoj majici i trenirka na cif, pitala prodavačicu koji mi broj treba? a ona veli pa izvadite grudnjak iz kutije i probajte preko majice i to sam napravila...
ok mi je bio 95D preko majice i taj sam uzela...
prvi dan kad mi je došlo mlijeko me malo zatezao, ali sad kad se sve ustalilo je super

uvijek muž može kupiti, probaš i ak ne valja može zamijeniti za veći, manji ili bilo što iz mullera
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 22:27   #1035
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
a kako znati koje veličine kupiti grudnjak za dojenje ???
Meni su u T do sada sise se smanjile za 2 broja, no u zadnjim mj dana sam primjetila da su se vratile na staru veličinu, čak su i nešto punije
Meni su se grudi smanjile u trudnoći sa skoro košarica D na košarice B i nisu se više vratile u staro stanje. Kada sam kupovala grudnjak za dojenje žena mi je dala jedan broj veći grudnjak nego što sam onda nosila i sve je bilo ok. Grudnjak sam kupila na placu i moram reći da je super, pamučan, redovito ga iskuhavam, šteta što imam samo jedan pa kada ovaj perem koristim jedan moj stari pamučni grudnjak od kometa on je dosta rastezljiv pa mi je ok za dojenje.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:36   #1036
Ako imate mogucnost neka vam netko u bolnicu na jedan dan donese kameru. Mi smo to napravili, snimala sam malu drugi dan, i jucer smo navecer gledali. Mogu si samo zamisliti kako ce to biti gledati za par godina kad samo jucer oboje cmizdrili kao dva tupavca a proslo je samo 8 mjeseci.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:53   #1037
Bila na carskom, krvarila u početku malo jače, kasnije simbolično... nakupovala ko luda onih Ona uložaka. Te Ona su očajne. Nakupovala i jednokratnih gaćica, potrošila 2-3 u početku i onda odustala, najbolje su mi bile moje pamučne i te sam i nosila. Te Ona sam koristila samo u bolnici i to prijepodne kad je vizita, nakon 2-3 dana od poroda stavljala tijekom ostatka dana i noći samoljepive Libresse (ne Always!) i bilo super. Uostalom, za nas koje nismo dolje imale rane nije ni bitno...

Ne znam ni šta ću s tim Ona ulošcima, a još manje što ću s jendokratnim gaćicama hehe...

Grudnjak za dojenje je super stvar, kupila u Mulleru za 60-ak kuna i odlični su. Perem ih na 60 ili na 90 i super su. Ja sam odoka kupila dva različita broja nekoliko komada i prolaze i jedan i drugi broj... mekani su, pamučni, baš fini... JEdno vrijeme dok sam non-stop mazala purelanom cice pa su se grudnjaci mrljali/mastili od tog lanolina non-stop, ali sve se dolje skidalo bez ikakvih problema (s nekih majica Purelan nije sišao hehe). Eto, ukratko i svježe informacije!
Eklektika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 12:50   #1038
Ja sam koristila Vir 8o (nabavila u apoteci) prvih tjedan dana dok je krvarenje jače i uvijek stavljala po dva, a sad kad krvarenje nije tako jako - lola lady (u Dm-u i Konzumu) dovoljan mi je jedan, odlični su, još i mekaniji nego Vir 80. Ulošci Ona koji se lijepe, su mi bili neudobni.
Ta tri dana u bolnici sam potrošila tri paketa uložaka, taman mi je bilo na knap.
Jednokratne gaćice sam kupila Chiccove i potrošila sva 4 komada, a za svaki slučaj sam kupila i one Jessa iz dm-a (5 komada, nekih 13 kn), koje sam nosila po kući još koji dan.
dorinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 10:16   #1039
Meni nije jasno jel torba ide sa mnom u rodilište,gdje da stavim par uložaka neposredno nakon poroda,te par ostalih hig.potrepština?
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 13:05   #1040
Quote:
adrenalin34 kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno jel torba ide sa mnom u rodilište,gdje da stavim par uložaka neposredno nakon poroda,te par ostalih hig.potrepština?
Meni su rekli da ide torba s tobom i u rađaonu, a onda ti ju poslije sestra odnese u sobu kad te odvedu. Ja sam se isto pitala dal sve stavit u jednu torbu ili tih par stvari koje mi trebaju u predrađaoni i rađaoni (mp3, špricalica za vodu, fotić, vlažni toaletni papir i sl.) moram posebno pospremit.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.