Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 14:48   #241
haj ljudi i ja imam jedno pitanje, htjeo bi dići kredit ali imam problem, jel se može dići kredit ako si na bolovanju????
belacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 20:28   #242
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
trenutno ni jedna


a kad banke krenu s isplatama, to ti ovisi o slijedećim faktorima : vrsta kredita, kamata, dužina otplate... Imaš kreditne kalkulatore na manje više svim stranicama banaka pa se zabavljaj... ili udavi one tete na šalterima u bankama, zato su plaćene
Kako misliš trenutno ni jedna? Imam već jedan kredit za auto pa pitam da li mogu dići još jedan od nekih 15000-2000o Eura...?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:15   #243
Nije to baš tak, ali je blizu... Agy je nešto nabrijana ovih dana

Ako imaš plaću 6000kn i ratu auto kredita 1000-1200 kn možeš dobiti 15-17.000€.
Iz tog iznosa moraš zatvoriti sve kreditne obveze osim auto kredita...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:17   #244
Quote:
belacic kaže: Pogledaj post
haj ljudi i ja imam jedno pitanje, htjeo bi dići kredit ali imam problem, jel se može dići kredit ako si na bolovanju????
Može uz sudužnika, ali ovisno koja banka. Isto tako ovisi koliko si dugo na bolovanju, da li ganjaš mirovinu itd, koja je firma itd...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:24   #245
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
misliš one iste novine koje su 3 dana za redom dok je trajala "kriza" objavljivale da propada Zagrebačka banka?!
o informacija u tim dnevnim novinama imala bih svašta za reči....
Reći?! Reči = Riječi na srpskom!??

Danas je moja najdraža Jadranka Šević u Jutarnjem izjednačila HUB-ovu "Crnu listu" i HROK. To joj je valjda isto... Inače, poznata je po "pojednostavljivanju" nekih podataka u svojim tekstovima. Uvijek vrebam da joj nađem neku grešku. I svaki put uspijem

(Ajde, mogu i ja biti malo bezobrazan nekad)
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:23   #246
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Nije to baš tak, ali je blizu... Agy je nešto nabrijana ovih dana
nisam nabrijana već kažem ono kak je meni trenutno... hodočastim po bankama već ravno 2 mjeseca i tek nakon što sam ih gadno pritisla su priznali da ne smiju isplaćivat (Hypo) dok neke još guraju ali čekaju zabrane svaki dan...
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:09   #247
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
Ne plašim, samo ih točno informiram. Da ne daju pologe i slično jer neće moći izrealizirati kredit...

Zaba je obustavila isplatu kredita privatnim tj. fizičkim osobama dok za sad kredite poslovnim osobama još odobravaju ali i to čekaju svaki tren obustavu.
Hypo ne isplaćuje do 01/2009. PBZ od "obečanog" iznosa isplaćuje samo 75%.

To je ono što znam iz prve ruke i provjereno.
što se tiče Hypo => mislim da je info točan

što se tiče PBZ-a => obustavili su gotovince (po karticama sam sigurna, za klasične gotovince nisam)

što se tiče ZABE => nije točno => sutra mi se isplaćuje lombardni
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:11   #248
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
(Ajde, mogu i ja biti malo bezobrazan nekad)
ne možeš
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 00:00   #249
[QUOTE=lucas_taf;16929512]Ja nisam posrednik nego službeni vanjski kanal prodaje sa licencom, sa potpisanom bankarskom tajnom itd, pa eto...Određeni uvjeti su čak i bolji preko nas, a "tarife" nema.

Ovo sve je istina. Lucas mi je pomogao kod realizacije kredita kojeg nikada sam ne bih uspio realizirati.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:42   #250
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
što se tiče Hypo => mislim da je info točan

što se tiče PBZ-a => obustavili su gotovince (po karticama sam sigurna, za klasične gotovince nisam)

što se tiče ZABE => nije točno => sutra mi se isplaćuje lombardni

Pa da si pažljivo čitala moje postove,a nisi, ja sam napisala da Zaba od ovih koje sam ja pobrojala još jedina isplačuje kredite....

Ja sam sad u dvojbi da li odustat od priče pokrenute u Hypo i poklonit im do sada uplačeno i potrošeno vrijeme i krenut ispočetka u Zabi, gdje će trajat sve skupa još 2-3 tjedna, dakle isplata kojih 10 dana brže... Mada ni jedni ni drugi ništa ne garantiraju....
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 15:42   #251
ma ta zaba je u k...
prije tri tjedna sam skupila sve papire i u petak me žena zove,čujte,vama još treba jamac.
mm diže kredit,ja sudužnik i još jamac.danas sam ostavila i te papire pa ćemo vidjet.još me nitko nije zvao da kaže dal je sve ok.
oni NAVODNO isplaćuju kredite onima koji su do sad podnijeli zahtjev i u fazi obrade su,a za one buduće nisam sigurna.
abrego12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 19:15   #252
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
Pa da si pažljivo čitala moje postove,a nisi, ja sam napisala da Zaba od ovih koje sam ja pobrojala još jedina isplačuje kredite....
....
a tko je onda ovo napisao

Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
Zaba je obustavila isplatu kredita privatnim tj. fizičkim osobama dok za sad kredite poslovnim osobama još odobravaju...
To je ono što znam iz prve ruke i provjereno.
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:28   #253
Moj tata je jači od tvog tate - emisija banke i osiguranja !?!?

Dajte curke malo smirite to prepucavanje... Pogotovo neke ne bi trebale odgovarati na provokacije.

Činjenica je da osobni bankar jedne poslovnice ili voditelj poslovnice može znati kako oni "ovih dana" isplaćuju ili ne isplaćuju kredite, a to ne mora vrijediti za drugu poslovnicu iste banke...
Isto tako nije ista situacija kada se odobrava stambenjak klijentu bez mane ili gotovinac klijentu sa relativno neurednim HROK-om. Itd...

Drugo- prepucavate se o situacijama koje se mijenjaju na dnevnoj bazi i ono što ste napisale jučer, sljedeći tjedan možda neće biti aktualno.

I na kraju: moj tata je jači od tvog tate!
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 15:05   #254
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
...



btw. ja sad poslije posla idem u banku maltretirat šeficu poslovnice nek mi da pare jer je Rohatinski smanjio rezerve... Zadnji put se izvlačila da je upravo to razlog zašto su isplatu odgodili na slijedeću godinu ....


Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 18:56   #255
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Nije to baš tak, ali je blizu... Agy je nešto nabrijana ovih dana

Ako imaš plaću 6000kn i ratu auto kredita 1000-1200 kn možeš dobiti 15-17.000€.
Iz tog iznosa moraš zatvoriti sve kreditne obveze osim auto kredita...
Situacija je sljedeća...trebala bih preuzeti kredit od ljudi od kojih kupujem zemlju, a kredit je 16000 Eura...a imam na sebe kredit od auta 1500 kn mjesečno, a ovo bi bilo oko 1200 kn mjesečno..imam i životno osig. od 2007. god.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 19:52   #256
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeća...trebala bih preuzeti kredit od ljudi od kojih kupujem zemlju, a kredit je 16000 Eura...a imam na sebe kredit od auta 1500 kn mjesečno, a ovo bi bilo oko 1200 kn mjesečno..imam i životno osig. od 2007. god.
Pa odgovor ti je u mom citatu, mogu ga opet ponoviti:
Možeš dobiti kredit, ali sve osim auto kredita bi trebala zatvoriti (npr. ako imaš revolving kredite sa ukupnim saldom 40.000 kn)
E sad, iz stambenog kredita se NE može ništa zatvarati (jer je to namjenski kredit), a iz nenamjenskog možeš sve zatvarati...
Aktivna polica pomaže- neke banke traže da osigurana svota pokriva cijeli iznos, neke djelomično, a rijetke uopće ne traže osiguranje...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 18:15   #257
Ok, hvala ti puno.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:16   #258
Pitanje...

Zaposlen sam u jednom ministarstvu na odredeno vrijeme (do kraja 2009.), imam relativno visoka mjesecna primanja (1500 eura), bez ikakvih drugih kreditnih obaveza niti sam na ikakvim crnim listama, ovo bi mi bio prvi kredit...

e sad ono pitanje...dali ce mi neka banka dati kredit od 3000-4000 eura na par godina (3-4)? jamci? uz policu zivotnog? kak to funkcionira?

zahvaljujem
__________________
Vaš potpis (signature) koji će se pojaviti na dnu vašeg posta.
Marlboro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 15:08   #259
Quote:
Marlboro kaže: Pogledaj post
Zaposlen sam u jednom ministarstvu na odredeno vrijeme (do kraja 2009.), imam relativno visoka mjesecna primanja (1500 eura)
Ajde, drago mi je da čujem da netko u ministarstvu ima adekvatnu plaću. Vanjski poslovi?

Uglavnom- kredit možeš dobiti na onoliko koliko ti traje ugovor- znači 1 godinu.
Volksbanka je davala i na dulje, ali su obustavili do daljnjeg te i ostale kredite.

Uz sudužnika bi se dalo riješiti, ali u kojoj banci ne znam, jer ovisi o svim parametrima (tvojim i sudužnikovim), a i sadašnje stanje u bankama je takvo da nestandardne i kredite s nekim odstupanjima jako teško ili nikako ne odobravaju...

PS Koliko ti poskupljuješ od 1.1.2009. ??? (Marlboro)
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:11   #260
@lucas_taf: Poslao sam Vam PM, ako nadjete vremena da mi odgovorite. Hvala.

Ispricavam se na off topic postu
zagrebzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.