Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 19:32   #1341
To što ljudi ne mogu živjet od pola plaće i banke imaju nenaplativih ovrha do krova, kao i operateri i svi koji kreditiraju ovaj narod. Došlo je do grla i bit će sve teže dobit ikakve mogućnosti i novac na lijepe oči.
Tko god misli da može živjeti od novca koji bi mu ostajao nakon plaćanja rate/ta, trebao bi otvoriti oročeni račun i odvajati taj iznos sa strane jedno godinu dvije dana da vidi je li to stvarno izvedivo ili samo u njegovoj glavi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:35   #1342
Dobro to kužim i generalno je dobro da se ljudi manje zadužuju.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:07   #1343
Ljudi se zanesu... Imaš 5000kn plaće i odrediš 2000 za kredit... I misliš mogu ja to, stisnit ću se, pa se dogodi neka bolest, ili pukne guma, ili se pokvari bojler... Pa iskrene ovo ili ono, ne okreneš se i shvatiš da si preskočio dvije rate krede, a to nadoknaditi je onda muka, pa se zadužiš još negdje i tako dalje.
Kad bi ljudi doživljavali kredit kroz realni novac, a ne slova na papiru bila bi neka druga priča.




Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:13   #1344
...da ne spominjem koliko njih koristi dozvoljeno prekoraćenje za koje smatraju da je to 'njihov novac' i da se može trošit... a onda nikad izać...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:22   #1345
Ma da... Uvijek živiš s jednom plaćom plus kamate u manjku. Kao da si je poklonio. Nitko ne čita sitna slova, jer dopušteni minus nije ništa drugo nego gotovinski kredit, a najčešće ljudima polako iscuri na gluposti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:33   #1346
u hpb-u max pola place moze biti u kreditu,bar sam ja takvu ponudu danas dobio...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:36   #1347
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
u hpb-u max pola place moze biti u kreditu,bar sam ja takvu ponudu danas dobio...
Eto. Tako je bilo i prije
Nadam se da sad možeš riješiti sve kaj trebaš.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:24   #1348
Quote:
makyca kaže: Pogledaj post
Koliko znam ZABA i HPB.
Ovo baš i nije točno jer je prošli tjedan kćerka od kolege podigla stambeni kredit u ZABI i on joj je sudužnik...
Ner0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:49   #1349
Quote:
Ner0 kaže: Pogledaj post
Ovo baš i nije točno jer je prošli tjedan kćerka od kolege podigla stambeni kredit u ZABI i on joj je sudužnik...
Vjerojatno su to promijenili u međuvremenu. Početkom godine kad je tek ZSPK stupio na snagu jedna je forumašica ovdje komentirala da joj zbog novog zakona nisu dozvolili sudužništvo po stambenom kreditu u ZABI.
U HPB- u još nema sudužništva, ali mogli bi i oni to promijeniti kako bi bili konkurentniji.
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:46   #1350
Lp

Ima li kakvih svjezih informacija o dizanju kredita za blokirane(gdje se moze podici) ,90tisuca kn ?. Ugovor na neodredjeno već 7.mj,a plaća se krece od 8000kn -9000kn otp,addiko,zaba nula bodova nazalost.unaprijed hvala na odg

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
halo92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:58   #1351
Quote:
halo92 kaže: Pogledaj post
Lp

Ima li kakvih svjezih informacija o dizanju kredita za blokirane(gdje se moze podici) ,90tisuca kn ?. Ugovor na neodredjeno već 7.mj,a plaća se krece od 8000kn -9000kn otp,addiko,zaba nula bodova nazalost.unaprijed hvala na odg

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
KENTBANK?
Oni do 100.000 kn trebali bi bez problema riješiti. Barem je tako bilo.
Provjeri u banci.
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:25   #1352
Quote:
konačno_sretan kaže: Pogledaj post
KENTBANK?
Oni do 100.000 kn trebali bi bez problema riješiti. Barem je tako bilo.
Provjeri u banci.
Hvala na odgovoru.nazalost ni kent banka nista ,nula bodova.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
halo92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:23   #1353
Probaj Imex.

Ili se javi posrednicima, oni znaju u kojoj banci, ili čak poslovnici koje banke bi moglo proći.

Nekad pravila nisu ista ni u dvije poslovnice iste banke.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:40   #1354
Pozdrav svima, imam par pitanja
1. Da li s placom 4000kn (stalno zaposlenje) mogu dobit nenamjenski kredit od 40-50000kn?
2. Imam stednju na kojoj je 13000 kn te do kraja godine nadam se da ce biti oko 20000, da li mi ona uvecava kreditnu sposobnost?
3. Jel mi treba jamac za to?

Inace, zivim s roditeljima (23g) , i nemam zapravo nekih troskova, kredit bi bio za auto i iako mi roditelji zele pomoci zelim to sama sebi osigurat pa eto
plavadjevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:54   #1355
mozes dobiti bez problema u bilo kojoj banci...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:26   #1356
nisam baš siguran, prošle godine se mijenjao Ovršni zakon,
po njemu se jako smanjio iznos rate koji se može podići.
Ukratko, pravac u više banaka i čuti što i kako
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:28   #1357
S plaćom 4000 kn ti možeš imati 1000 kn u rati bez beda.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:02   #1358
Hvala ljudi, tako nekako sam i ja shvatila po izracunima 1000kn (3/4place) bi bila max anuitet.. a ako bi ja htjela vise da placam bar 1500/1800 jer imam mogucnost a i zelim da imam sto kraci kredit onda mi treba suzduznik ako sam dobro shvatila pravila banki?
plavadjevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:06   #1359
Provjeri to dobro jer u nekim bankama daju I do pola plaće kao i prije, treba dobro istražiti

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:52   #1360
U Hrvatskoj postoji, egzistira, jako puno banaka. Nemaju sve iste uvjete, kao što se sve ni ne drže onih odredbi o postotku plaće/ rate kredita. Sve imaju uvid u HROK, odnosno vide koliko je netko dužan i kakvo mu je poslovanje bilo ranijih mjeseci i godina.
Sa malom napomenom što taj uvid kasni mislim nekih mjesec, možda i dva mjeseca.
Neke banke bez problema daju kredite(Sberbank) ako nisi u zadnjih godinu imao dugovanja. Dugovanje koje je podmireno u roku od mjesec dana ne računaju. Zaba je bila i ostala grozna po tom pitanju. Ja sam prije nekog vremena objedinio sva dugovanja i zatvorio ih jednim većim kreditom. Nasreću došao sam do nekih novaca i odmah zatvorio kredit. U banci uvjetovao ukidanje minusa i debitne kartice i trenutno sam sretan čovjek. Nakon godina, desetljeća, dugovanja na sve strane, sad koliko imam toliko mogu potrošit. Kad nema nema, a tako je od sredine mjeseca otprilike.
Uglavnom savjet svima, ako možete ne žurite, izvidite opcije i ajmo reć, krenite u "cjenkanje" sa bankama. Zbilja funkcionira ako imate mogućnost cjenkanja. Ako i nemate, odnosno loš vam je kreditni rejting, izvješće HROKA, vjerujte ni tu nije sve tako sivo, opet imate mogućnosti "cjenkanja". Bit je u onoj riječi "ne brzajte".
Ludonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.