Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 08:55   #221
+1
petnajsti sat vožnje, jebe me, po običaju, u 6 ujutro na cestu...tu u vž-u kiša padala taman da mi ujebe staklo i da cesta bude mokra u puna lokvi u tri strinine

danas sam radila polukružna okretanja, ono akd u rikverc idete u ulicu...isusa pa ranila budem se sa tim

moj instruktor je već na rubu živaca, a ja svaki put kad sjednem u auto na rubu suza...
plus...jebo ja one crte i bicikliste iza njih i babe s cekerima koje se vlečeju po cesti ko muhe bez glave...
to sve treba gaziti!!!

u petak radim parkiranja....
kak da se oslobodim filiinga da ću odvalit nešt sa autom?
konstantna mi je panika da je auto na obadvije strane ceste (percepcija i osjeća auta) i da je niski i svakaj nekaj i da bude mi se neko zabio iz bočnih ulica i sve...koma mi je
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:52   #222
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
Kažem vam ja, kad sam vozim vozim 5 put bolje i odmornije. U autoškoli je bilo kao da me netko guši.
istina, autoškola je lagana kad gledaš na nju iz pozicije osobe koja je položila i naučila vozit, ali da je stres, bome jest. jednostavno ju treba pregrmit što bi rekli. ja kad se sjetim straha prije SVAKOG sata vožnje, bome ne bih više. i kad čovjek tek počne vozit sam, naravno da je prisutan strah, ali da odgovorim na upis prije di je instruktor rekao polaznici da ispočetka ne smije voziti sama, pa to su gluposti. nekima pomaže imat nekoga u autu ispočetka, ali iz svog iskustva ću reći da sam ja tako vozila, i onda osjetila ogromno olakšanje kad sam sjela sama u auto, jer kad si u autu s nekim tko ima iza sebe tisuće i tisuće kilometara vožnje, ta osoba osjeća potrebu cijelo vrijeme nešto srat dok voziš, i tu ne govorim o nekim velikim opasnim greškama, nego o sitnicama koje ti trebaju vremenom sjesti, pa si cijelo vrijeme pod pritiskom radiš li sve kako treba i to. gnjavaža. zapravo je najbolje ljudima koji polože i nemaju nikoga, i nema ih tko voziti nego moraju sami. i puno brže prođu taj početnički horor, i sve sjedne na svoje mjesto.
__________________
burn it to the ground
Fabulaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:57   #223
koliko vidim, najveci je problem hendlanje gabarita auta
i slazem se , to je nesto sto treba nauciti i dobiti osjecaj, koliko smo siroki i dugacki
meni je na poligonu instruktor znao stati iza, ispred i sa strana i onda sam trebao dovesti do njega, polako naravno

nakon dva-tri ponavljanja svake pozicije, taj je problem skinut s dnevnog reda
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:28   #224
zuba-tac, kažem ti, namjesti sic prvo, bolja preglednost i osječaj, ako imaš doma auto odi u neku selendru i vozi se s nekim, vježbaj.
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 17:48   #225
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
zuba-tac, kažem ti, namjesti sic prvo, bolja preglednost i osječaj, ako imaš doma auto odi u neku selendru i vozi se s nekim, vježbaj.
stara nema auto, a sa starim nisam u kontaktu sou, nije da imam priliku vozit van autoškole, a to je bed veliki

još kad mi instruktor počne cimati volan da mi pokaže 'da se nikaj nemre desiti'...pa noge mi se skroz oduzmu

i ono forsiranje prvi dan vožnje na cesti, kad jedva u trećoj upravljam autom, forsiranje do pete....usrah se ko grlica na cesti

i da, odgovor na ovo gore-namjestim ja, ja sve dobro vidim...ali i dalje nemam filing tog auta i nemrem si pomoći....
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 18:14   #226
Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
stara nema auto, a sa starim nisam u kontaktu sou, nije da imam priliku vozit van autoškole, a to je bed veliki

još kad mi instruktor počne cimati volan da mi pokaže 'da se nikaj nemre desiti'...pa noge mi se skroz oduzmu

i ono forsiranje prvi dan vožnje na cesti, kad jedva u trećoj upravljam autom, forsiranje do pete....usrah se ko grlica na cesti

i da, odgovor na ovo gore-namjestim ja, ja sve dobro vidim...ali i dalje nemam filing tog auta i nemrem si pomoći....
Meni je ovo forsiranje najteže palo. Mene je instruktor natjerao na cestu drugi sat, tek nakon što sam naučila krenut i stat na poligonu prvi sat. Četvrti sat smo otiši u industrijsku zonu gdje je velika ravnina pa ga možeš nagarit i gdje se voze oni tegljači....i tako ja došla do brzine od 70, mjenjač mi u četvrtoj kad iz suprotnog smjera kombi prelazi tegljač, ja se smrzla, počela sam kočit i sve je bilo OK ali pokosilo me totalno. Bilo je situacija kod parkiranja kad me instruktor odveo da ga sparkiram između dva auta a stojimo na blagoj nizbrdici pa mi je auto stalno proklizavalo jer ga ne možeš kontrolirat kvačilom. Isuse, cijeli sat sam potrošila na to jedno parkiranje - došlo mi je da izađm iz auta i više nikad u njega ne sjednem.

Imaš još vremena, polako, meni je auto "sjelo" tek pred kraj, i kad kažem sjelo, mislim na to da sam se tek tada počela u njemu osjećati relativno normalno a ne kao da se vozim na giljotinu.

Trebaš se nekako opustit a to je užasno teško, pogotovo ako imaš instruktora koji ti se ne zna prilagodit i kojemu nije jasno u čemu je problem te te forsira na neki njegov stil vožnje.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 22:05   #227
ne znam, meni te pizdarije nije problem kad sam radim, al kad slušam instruktora nije to to
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 18:27   #228
Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
moj instruktor je već na rubu živaca, a ja svaki put kad sjednem u auto na rubu suza...
plus...jebo ja one crte i bicikliste iza njih i babe s cekerima koje se vlečeju po cesti ko muhe bez glave...
ooooo da, danas je bilo nesto bolje, odnosno hocu reci da nisam suznih ociju izasla iz auta..valjda je i to neki korak naprid..
bicikliste mi ne spominji,njih dozivim kad mi prakticki izlete prid auto..

Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
još kad mi instruktor počne cimati volan da mi pokaže 'da se nikaj nemre desiti'...pa noge mi se skroz oduzmu
.
eeeeej ovo
ili mi cima volan ili mi cima ruke,mice mi ih sa volana kao da ih moram opustit..kako mi on cima desnu ruku,tako ja livon stisnem volan,ocu ga iscupat..evo se sad smijem sama sebi,ali u autu mi nista od navedenog nije smišno
plincezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 05:15   #229
Ako nemate priliku doma voziti auto, sjednite na stolac, te maštajte da vozite. Prilikom toga pokrećite ruke i noge kao u pravoj vožnji. Prođite svaki dio koji ste vježbali. Izgledati će te ludo, al može pomoći da sve lakše zapamtite, i prije se opustite u autu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 12:41   #230
Jutros sam položila testove iz prve, imala sam sve odg. točne, nije me toliko bilo strah tih ispita, nije ni vožnje jer znam vozit, koliko prve pomoći. svi kažu da je lagano, da skoro svatko prođe al opet neka trema me tu hvata. u pon nam počinju predavanja, bit će 3 puta i onda u 8 mj ispit. Ima li netko da je pao prvu pomoć, i zašto? zbog čega najčešće obaraju, tj kakvih grešaka?
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:08   #231
padaju oni koji misle da to nije vazno i ne potrude se nauciti
e sad, jebiga, kome to nije vazno imati tudi zivot u rukama je tema za posebnu raspravu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 02:13   #232
Pa okej, to je vec neka druga prica
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 13:55   #233
prometni propisi

hej zanima me jel netko sad skoro polagao prometne propise?kakva su pitanja u usporedbi sa online testovima?
-lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 14:30   #234
Sljedećih 10 dana samo sunčano vrijeme http://www.vremenskaprognozahr.com/zagreb.php

Iz drugog puta moram položiti!
__________________
Zadnja posjeta: 8-12-2006 u 22:42 | Osvojih miliun!?
MALI-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 15:00   #235
Quote:
MALI-miki kaže: Pogledaj post
Sljedećih 10 dana samo sunčano vrijeme http://www.vremenskaprognozahr.com/zagreb.php

Iz drugog puta moram položiti!
Realno, ne moraš, zavisi kak ćeš odvoziti
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 19:22   #236
Trebala bi mi mala pomoć, polažem ispit iz vožnje po treći put, znaci dva puta sam vec pala. Kao prvo, ne osican se sigurno u autu od kad sam drugi put pala, a kad sjednem u auto na dan ispita noge mi pocnu trest i ne mogu ih kontrolirat. Jednostavno ne znam sto da vise napravim da se risin te treme, jer sam osjecaj da je ispitivac iza mene me ubija, utuvim si da necu proc, onda u takvom stanju niti ne mogu vozit, ako moze kakve sugestije, dobro bi doslo
pravnica94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 18:33   #237
I ja sam pao dva puta, te treći puta položio. Riješiti ćeš to, prije ili kasnije

Meni je instruktor rekao da sjednem na kuhinjski stolac ili u svoj auto, te zamislim da vozim. I onda raditi sve provjere i pokrete kao u stvarnoj vožnji. Zvuči glupo, al pomoglo mi je da zapamtim bitne stvari i tako se opustim na ispitu
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 21:56   #238
Ja položio sa 17 godina iz prve, na fići
Toliko sam bio mlad da nisam ni znao što je trema, trebam li se plašiti ili ne ?
Sve je to u glavurdi.
"Starije" osobe imaju buku informacija u glavi, vrte situaciju za situacijom i zato padnu ili, jednostavno nemaju talenta za vožnju

Meni nikad nije bilo jasno zašto bi svi morali dobiti vozačku ?!

Ima ljudi koji polože iz petnaestog puta a i tada ih "puste".
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:14   #239
Ljudi moji naivni. To s HAKOM je jedna ogromna prevara. Mene su rusili sramim se reci koliko puta, a da pokucam u drvo od tad u zadnje 4.5 godine nemam ni najmanji prekrsaj. Vozim deset puta bolje od muza koji je proso iz prve. Cak sam morala ici u manji gradic polagati. U Zgu me nikad ne bi pustili. A i bolje da ne pricam da su 50% krivnje nosili moji instruktori koji nisu bili na mojoj strani. Onda sam u manjem gradu nasla krasnog instruktora koji je volio pijaniste i klasiku pa mi je covjek stvarno pomogao. Na dan ispita je "omeksavao" ispitivaca. Jako je bitan i odnos s instruktorima. Mene su trojica shebala na dan ispita. Jedan mi volan uzeo bez razloga pa me covjek MORAO rusiti...
neutralxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 15:52   #240
Želim podijeliti moje iskustvo sa vama. Naime odvozio sam svih 35 sati sa instruktorom (koji je stvarno ljudina od čovjeka) i zaista sam zadovoljan kako vozim. Međutim, pao sam na poligonu. Dakle stvar je sljedeća: kad sam odradio prvu poligonsku radnju ispitivač mi je rekao da ju ponovim što mi je bilo čudno jer sam čunjeve uredno prošao. I opet ja ponovim i uredno prošao čunjeve i sve to. I on me rušio jer sam prešao preko bijele crte. Ono, ja sam bio uvjeren da je diskreditirajuća greška na poligonu ako srušiš čunj, međutim ja čunjeve uredno prošao i ruši me što sam išao preko bijele crte. Uopće ne znam što bi mislio jer sam bio uvjeren da samo na te čunjeve treba paziti. Što mislite, da li je ispitivač mogao preći preko toga??? Ono na gluposti tljosnem bezveze...
dexter1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.