Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 09:22   #81
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Nego što je s vašom obitelji,što su rekli kada ste prvi put tako otišli nekamo?Jesu li se protivili,stali uz vas?
Kad sam ja takav način putovanja spomenula noni ajme majko...Normalnije bi reagirala da sam joj rekla da sam lezba!
Stara je bila u tolikoj panici kao da idem na streljanje. Istina ja sam išao u Aziju ali svejedno.
Prije polaska sam sakrio avio kartu i putovnicu da joj ne bi na pamet pale neke čudne ideje

S obzirom da sam se doma vratio živ i zdrav kasnije se navikla. Ostatak familije je bio zabrinut ali bar nije paničario bezveze i bio je uz mene.

Prijatelji su druga priča, bilo je i onih koji su bili uvjereni da se živ neću vratiti
I nisu me baš shvaćali ozbiljno dok nisam krenuo, čak su me gledali s podsmjehom kao ''ma daj ne seri, di ćeš ti...''. Danas imam km i km iza sebe a oni me svaki put ispraćaju sa ''blagooo teeeebiiii''. A nije da nemaju novaca za put, ali eto, valjda im je lakše po kafićima raspravljati kako bi oni išli tu i kako bi oni pošli tamo...


Pitanje na koje se nikad nisam navikao i koje mi nezaustavljivo diže nervozu je ''A šta ćeš tamo?''. To pitanje prati objavljivanje bilo koje destinacije a da nije London, Pariz ili Egipat.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:05   #82
hvala svima...

dali ste mi volje da idem daleko, dalekoooo

na kraju idem u london sa frendicom krajem 7.mjeseca na 10 dana jer je slucajno uletila dobra prilika, al da ne idem, sad bi definotivno imala volje putovati i solo
pchela_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 17:36   #83
Sami na ljetovanje

Jeste li ikada išli sami na ljetovanje?
Ja ći izgleda ove godine sama jer su mi se svi aranžmani izjalovili, ali moram priznati da se malo pribojavama.
Flora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:13   #84
ja se pribojavam ljetovanja u dvoje
puno je lakse putovati sam, jer se lakse organiziras i ne ovisis o tempu i kapricima druge osobe ili vise njih.
mislim da puno vise vidis i dozivis ako si sam.
kad si s nekim, vise si koncentriran na tu osobu i automatski manje imas od puta.
nedostaci su: skuplji smjestaj, teze snalazenje s prtljagom ako je put duzi, eventualno sigurnost ako imas problema s tim.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 12:47   #85
Baš mi se sviđa ovakvo razmišljanje Kada bi se barem sklop u mojoj glavi promijenio Meni je još uvijek problem sjesti samoj na kavu
Ali kako stvari stoje, izgleda da ove godina probijam led i idem sama na more. Uzet ću si psa da mi pravi društvo.
Flora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:47   #86
Zadnjih godina idem isključivo sam
Ništa ne fali ako imaš neke cjelodnevne aktivnosti kao npr. ronjenje ako ideš na more ili bicikl za kontinentalne djelove. A nije loše ni zavaliti se na plaži u hlad i pročitati nešto..
Čak je i prednost jer se možeš baviti čime hoćeš i koliko god hoćeš bez kompromisa.
Meni je jedini nedostatak skuplji smještaj.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:07   #87
da, i sazaljivi pogledi domacina
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:18   #88
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
da, i sazaljivi pogledi domacina
Upravo to me odbija od svega
Flora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:18   #89
Ja već godinama putujem sam...dobro ja sam muško to je bitna razlika i to ima velikih prednosti...od planiranja trošenja love i sl. Čitava Afrika i Azija su pune njemica i dr. koje putuju same i nije im bed...zato put pod noge ...ako želiš društvo lako ćeš ga naći samo pamet u glavu...nemoj da ti piše na čelu ja sam glupa turistkinja (ovo ako putuješ u inozemstvo)...i malo opreza kod kretanja i upoznavanja s nepoznatima...samo koristi zdrav razum.
Potpuno se slažem s Natch i Frenkijem...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:20   #90
da, ako putujes sama ne smijes djelovati kao da imas para i da jedva cekas da te opljackaju. uvijek djeluj pomalo ofucano i opasno
ja obozavam putovati sama, uvijek upoznam brdo ljudi i saznam puno toga usput.
volim i stopirat, iako je u nekim zemljama to prilicno opasno.
najvise o zemlji saznam iz prica s ljudima koji me pokupe.

sjecam se kad sam bila u irskoj, kako je kamiondzija bio lud od brige kad je vidio da stopiram: pa jeste li vi normalni, pa sad su ih dvije silovali. zadnji put sam vidio nekoga da stopira kad sam bilo mlad, prije 40 godina
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 17:23   #91
Ja ponekad putujem sama i stvarno je odlicno. Upoznas vise ljudi nego kad putujes u paru/drustvu. Mogu samo preporucit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 20:05   #92
Dobijem volju kada ovo čitam, ali nikako da se odlučim.
Ako još netko planira sam na more ove godine neka mi se javi da se udružimo
Flora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:02   #93
Ove godine po prvi put sama na letovanju i nikad bolje. Mislim da vise necu u drustvu ni putovati, hehh . Potpuna sloboda. Kad sam htela biti sama, bila sam. Kad sam htela iamti drustvo, imala sam . Curo, samo napred, provesces se ludo
dzesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:23   #94
Evo, dobivam sve više i više hrabrosti
Pretpostavljam da ste vi svi koji ljetujete sami jako komunikativni i otvoreni, ja baš i nisam pa bi mi to moglo predstavljati problem.
Još uvijek se nadam da ću naći neku žrtvu, a u krajnjoj liniji vodim pesicu pa ću s njom razgovarati
Flora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 03:03   #95
Quote:
Flora7 kaže: Pogledaj post
Evo, dobivam sve više i više hrabrosti
Pretpostavljam da ste vi svi koji ljetujete sami jako komunikativni i otvoreni, ja baš i nisam pa bi mi to moglo predstavljati problem.
Još uvijek se nadam da ću naći neku žrtvu, a u krajnjoj liniji vodim pesicu pa ću s njom razgovarati

Sta bi s tvojim ljetovanjem sama, kako je bilo, i ja cu morati sama, a ne znam gdje da idem?
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 03:11   #96
ja bila jedno ljeto solo na moru i bilo mi je odlicno
kad hoces biti sama - sama si, kad ti treba drustvo lako ces ga naci...

jedino sto mi je islo nakurac je sto kad si solo na plazi privlacis gomilu debila, al to ostro odjebes u startu i sve bude ok
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 21:27   #97
Ja se upravo vratila iz Francuske,nekoliko dana u Marseilli i tjedan dana u Nici.Spavala sam u hostelima i bilo mi je vise nego super!
Jucer dodjem opet na posao pa mi vele da izgledam jako dobro,upusteno i veselo.Normalno kad sam se mogla opustiti bez ikakvog zivciranja i prosla i obisla kako i kamo sam JA htjela.Isla jedno jutro na kavu sa jednom Nijemicim,drugu vecer na veceru sa Australijankom,provela jedan dan na otoku sa Brazilijancem....
Nista mi nije smetalo jer sam znala da nije nitko od mene ovisan ni ja o njemu.
Po restoranima nisam primjetila da u tebe bulje jer si sam.Dapace,vidjela sam dosta solere oko sebe.Dobro je imati neku knjigu na stolu,tako sigurno nece ti nitko smetat. Dok prebolis onu granicu da otputujes sam,samo ce te vuci za vise takvih putovanja.
Mislim da je i dobro za samopouzdanje i neki znak za samostalnost.
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 08:06   #98
Ja napravio vec puuuno kilometara sam. I nikad se bolje nisam proveo. A posebno je super ici na more sam. Probudis se ujutro kad god hoces, obilazis stvari koje ti hoces. Ne moras nikog cekati da obavi fizioloske potrebe. Ako ti se taj dan nista ne da - mozes cijeli dan provesti negdje na kavi ili se samo lijeno izlezavati.
Sto se tice sigurnosti - najbolje je uopce ne razmisljati o tome da ce ti se dogoditi nesto lose. Treba biti oprezan, to da, ali ne razmisljati o tome kako ce te netko opljackati. Jer onda pocnes izgledati ranjivo, i naravno da si idealna meta.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:33   #99
Sam(a) na put...

Zanimaju me vaša iskustva o odlasku na put bez ikoga...Samo u vlastitom društvu...
Nemam baš nikoga s kim bi mogla ići, moje frendice baš i nisu zainteresirane za to, radije će kupiti nove krpice nego potrošiti na put...dečka nemam, a i kad sam ga imala nije bio od neke koristi jer su njemu moje želje za putovanjima bile čiste gluposti...

Tako da eto, ako ne uspijem nagovoriti nijednu frendicu spremam se sama negdje...

Koliko mi je to pametno? I kakva su vaša iskustva s time?
ilonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:29   #100
Go for it.
Ja još nisam nikad bila sama, al nemam
nikakvih problema sa time.
Samo izaberi cool mjesto i sve potanko splaniraj i bit će super
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.