Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2024., 11:21   #1
Talmud-Sotonizam, pedofilija

RKC ima svoje mane ali je stvorena na kršćanstvu, na Bogu i borbi dobra protiv zla.

Talmud tvrdi da su samo Židovi pravi ljudi, a nežidovi su "goyim" (što znači stoka ili zvijer). Slijedeći su šokantni, ali točni citati iz njihovih različitih knjiga.

Sanhedrin 59a: "Ubijanje gojima je kao ubijanje divljih životinja."

Abodah Zara 26b: "Čak i najbolji nežidovi trebaju biti ubijeni."

Sanhedrin 59a: "Nežidov (goy) koji se upliće u Zakon (Talmud) kriv je za smrt."

Libbre David 37: "Komunikacija s nežidom o našim religijskim odnosima bila bi jednaka ubojstvu svih Židova, jer kad bi gojim znali što o njima učimo, otvoreno bi nas ubili."

Libbre David 37: "Ako Židov bude pozvan da objasni bilo koji dio rabinovih knjiga, trebao bi dati samo lažno objašnjenje. Tko god prekrši ovu zapovijed bit će pogubljen."

(Ovi osporavaju prethodna dva)

Yebhamoth 11b: "Seksualni odnos s malom djevojčicom dopušten je ako ima tri godine."

Schabouth Hag. 6d: "Židovi smiju lažno prisegati koristeći obmanjujuće formulacije."

Hilkkoth Akum X1: "Ne spašavajte goje u opasnosti od smrti."

Hilkkoth Akum X1: "Ne pokazujte milosrđa prema gojima."

Choschen Hamm 388, 15: "Ako se može dokazati da je netko dao novac Izraelaca gojimima, nakon mudrog razmatranja treba pronaći način da ga se izbriše s lica Zemlje."

Choschen Hamm 266,1: "Židov može zadržati sve što pronađe, a pripada Akumu (nežidu). Jer onaj tko vrati izgubljenu imovinu (nežidovima) griješi protiv Zakona povećavajući moć prekršitelja Zakona. Međutim, hvalevrijedno je vratiti izgubljenu imovinu ako se to čini kako bi se častilo ime Božje, tj. ako će kršćani pohvaliti Židove i smatrati ih časnim ljudima."

Szaaloth-Utszabot, Knjiga Jore Dia 17: "Židov bi trebao i mora položiti lažnu prisegu kada gojim pita jesu li naše knjige nešto protiv njih."

Baba Necia 114, 6: "Židovi su ljudska bića, ali narodi svijeta nisu ljudska bića, već zvijeri."

Simeon Haddarsen, fol. 56-D: "Kada dođe Mesija, svaki će Židov imati 2800 robova."

Nidrasch Talpioth, str. 225-L: "Jehova je stvorio nežida u ljudskom obliku kako Židov ne bi morao biti služen od zvijeri. Nežid je stoga životinja u ljudskom obliku, osuđena da služi Židovu dan i noć."

Aboda Sarah 37a: "Nežidovsku djevojčicu od tri godine smije se zlostavljati."

Gad. Shas. 2:2: "Židov smije prekršiti, ali ne smije se oženiti nežidovskom djevojkom."

Tosefta. Aboda Zara B, 5: "Ako nežid ubije nežida ili Židova, odgovoran je; ali ako Žid ubije nežida, nije odgovoran."

Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 388: "Dopušteno je ubiti židovskog denunciatora svugdje. Dopušteno je ubiti ga čak i prije nego što oda."

Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 348: "Sva imovina drugih naroda pripada židovskom narodu, koji stoga ima pravo na nju bez ikakvih skrupula."

Tosefta, Abda Zara VIII, 5: "Kako tumačiti riječ 'pljačka'. Nežidu je zabranjeno krasti, pljačkati ili uzimati ženske robove, itd., od nežida ili Žida. Ali Židu nije zabranjeno sve to raditi nežidu."

Seph. Jp., 92, 1: "Bog je dao Židovima moć nad posjedima i krvlju svih naroda."

Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 156: "Kada Židov ima nežida u svojim kandžama, drugi Židov može pristupiti istom nežidu, posuditi mu novac i zauzvrat ga prevariti, tako da nežid bude uništen. Jer imovina nežida, prema našem zakonu, ne pripada nikome, i prvi Židov koji prođe ima potpuno pravo da je zauzme."

Schulchan Aruch, Johre Deah, 122: "Židovu je zabranjeno piti iz čaše vina koju je dodirnuo nežid, jer ga je dodir učinio nečistim."

Nedarim 23b: "Tko želi da nijedna od njegovih zavjeta napravljenih tijekom godine ne bude valjana, neka stane na početku godine i izjavi: 'Svaki zavjet koji budem sklapao u budućnosti bit će ništavan.' Njegovi zavjeti tada nisu valjani."
LastBattle is offline  
Old 18.03.2024., 11:29   #2
U Talmudu postoji i 6 rodova, ne muškarac i žena kako propagira kršćanstvo i Bog.
LastBattle is offline  
Old 18.03.2024., 22:10   #3
Quote:
LastBattle kaže: Pogledaj post
U Talmudu postoji i 6 rodova, ne muškarac i žena kako propagira kršćanstvo i Bog.
U jebote pročitah ni trećinu u vodnog pošta i sledih se. Dalje ne mogoh... Ipak smo mi Slaveni neusporedivo bolji od Semita!
rosnatrava is offline  
Old 19.03.2024., 17:22   #4
Quote:
LastBattle kaže: Pogledaj post
RKC ima svoje mane ali

Talmud tvrdi da su samo Židovi (cut the ....)
Još jedan šugavi antisemitski klon se pojavio, ali srećom, odmah i ulovljen i izbačen s foruma.

Takvih lažljivih "citata iz Talmuda" smo se nagledali po forumu.

Vjerojatno IDF lovljenje Hamas islamističkih štakora to potiče u islamista iz susjedstva i šire.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 19.03.2024., 20:06   #5
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Još jedan šugavi antisemitski klon se pojavio, ali srećom, odmah i ulovljen i izbačen s foruma.

Takvih lažljivih "citata iz Talmuda" smo se nagledali po forumu.

Vjerojatno IDF lovljenje Hamas islamističkih štakora to potiče u islamista iz susjedstva i šire.
A ima li u stvarnosti šta negativno da piše u Talmudu o ne-jevrejima, ženama i tako to?

Pitam te kao navodnog velikog poznavaoca abrahamskih religija i kritičara njihovih rasističkih, mizoginih i generalno nazadnih učenja?

A i pošto znaš šta su "lažni citati iz Talmuda", onda moraš znati i šta su pravi, zar ne?
sarmantan_sarlatan is offline  
Old 19.03.2024., 21:36   #6
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
A ima li u stvarnosti šta negativno da piše u Talmudu o ne-jevrejima, ženama i tako to?
Kao i u drugim abrahamističkim religijskim trkeljanjima.

Quote:
Pitam te kao navodnog velikog poznavaoca abrahamskih religija

Kakav te "veliki poznavaoc abrahamskih religija" spopao?

Quote:
A i pošto znaš šta su "lažni citati iz Talmuda", onda moraš znati i šta su pravi, zar ne?
Talmud je stara debela knjiga. Svašta ima tamo. Antisemiti (a najviše ih je danas među islamitima) često podvaljuju lažljive prevode, da bi širili rasističku mržnju prema tom narodu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 19.03.2024., 21:53   #7
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kao i u drugim abrahamističkim religijskim trkeljanjima.




Kakav te "veliki poznavaoc abrahamskih religija" spopao?



Talmud je stara debela knjiga. Svašta ima tamo. Antisemiti (a najviše ih je danas među islamitima) često podvaljuju lažljive prevode, da bi širili rasističku mržnju prema tom narodu.

Vjerovatno ima i podvaljenih ili spinovanih prevoda, ali, ako se tekst razumije doslovno, kako ti to radiš sa npr. hadisima, najogavniji hadisi su mala maca za talmudske gadosti, pokvarenost i izopačenost.

Hadisi su svakako miks istorijskih događaja, vlasti korisnih izmišljotina, sujevjerja, a u velikoj mjeri i kopiranja ili imitiranja starijih jevrejskih propisa, sve u desetinama i stotinama godina nakon Muhameda.

Zato mi je čudno da kao navodni ateista i navodni ne-"tajno pobožni jevrej" skačeš braniti talmudske gadosti.
sarmantan_sarlatan is offline  
Old 19.03.2024., 22:27   #8
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ima i podvaljenih ili spinovanih prevoda, ali, ako se tekst razumije doslovno, kako ti to radiš sa npr. hadisima, najogavniji hadisi su mala maca za talmudske gadosti, pokvarenost i izopačenost.

Hadisi su svakako miks istorijskih događaja, vlasti korisnih izmišljotina, sujevjerja, a u velikoj mjeri i kopiranja ili imitiranja starijih jevrejskih propisa, sve u desetinama i stotinama godina nakon Muhameda.
Mislim da se nečiji moralni integritet uvelike odražava u kritičkom pristupu tradiciji svog naroda i svoje vjere.
To nikad ne znači potpuno odbacivanje "starih, prašnjavih i toksičnih knjižurina" već njihovo prevrednovanje.

Israel and Anti-Gentile Traditions

Netko poput spomenutog prof. Israel Shahaka je isprva "bijela vrana", da ne kažem "samomrzitelj" ili izdajnik, kasnije se uvidi da tu "ima nečeg", makar "vječni neprijatelj" to isticao u svakoj mogućoj prilici.

Je li taj uvid Ari Alexandera iskren ili ne pokazat će vrijeme, svatko na kraju ostavi svoje "tragove u snijegu".

Da se razumijemo, iskrenost obavezuje, prvo, to nije znak slabosti već snage... drugo, da bi se trajnije održalo, traži sličan pristup prema "svojim svetinjama" i od drugih.


Quote:
Zato mi je čudno da kao navodni ateista i navodni ne-"tajno pobožni jevrej" skačeš braniti talmudske gadosti.
Jest čudno, može se protumačiti na nekoliko načina.
cestar is offline  
Old 20.03.2024., 10:31   #9
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ima i podvaljenih ili spinovanih prevoda, ali, ako se tekst razumije doslovno, kako ti to radiš sa npr. hadisima, najogavniji hadisi su mala maca za talmudske gadosti, pokvarenost i izopačenost.
Još jedan bosančeros antisemitlija?

Quote:
Hadisi su svakako miks istorijskih događaja, vlasti korisnih izmišljotina, sujevjerja, a u velikoj mjeri i kopiranja ili imitiranja starijih jevrejskih propisa, sve u desetinama i stotinama godina nakon Muhameda.
Naravno da je to smrdljivo smeće i nakupine religijske propagande.

No problem je što milijarda u to vjeruje - doslovce. Prati taj gnoj s alegorijama i metaforama, ide uz dlaku bukvalistima, jer one inteligentnije uvjeri da budu i dalje u tom toru.

Quote:
Zato mi je čudno da kao navodni ateista i navodni ne-"tajno pobožni jevrej" skačeš braniti talmudske gadosti.
Opet sereš lažjive ad homineme.
Nit sam židov nit sam ateist.

Naravno da ima gadosti i u Talmudu. Međutim, opsesivni rasistički antisemiiti, posebno koji ližu islamističku Hamas propagandu, namjerno ih krivo prevode i onda plasiraju na internet, ko ovaj banirani idiot, a i ovi koji su na ovoj temi, a to jasno ne osuđuju. Razlika je između vjerodostojne kritike nekog teksta, i plasiranje laži s ciljem blaćenja naroda kome se to u cijelosti pripisuje. Antisemitizam je rasizam.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 20.03.2024., 10:48   #10
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Još jedan bosančeros antisemitlija?

(cut)
Nepoznati, je li Israel Shahak po tebi bio antisemit ?
cestar is offline  
Old 20.03.2024., 15:38   #11
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Nepoznati, je li Israel Shahak po tebi bio antisemit ?
Ne bih rekao. Antisemit je u biti rasist.
A etnocentrizam je bio u svaka naroda, i normalno se danas to nastoji nadići.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 20.03.2024., 20:39   #12
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Mislim da se nečiji moralni integritet uvelike odražava u kritičkom pristupu tradiciji svog naroda i svoje vjere.
To nikad ne znači potpuno odbacivanje "starih, prašnjavih i toksičnih knjižurina" već njihovo prevrednovanje.

Israel and Anti-Gentile Traditions

Netko poput spomenutog prof. Israel Shahaka je isprva "bijela vrana", da ne kažem "samomrzitelj" ili izdajnik, kasnije se uvidi da tu "ima nečeg", makar "vječni neprijatelj" to isticao u svakoj mogućoj prilici.

Je li taj uvid Ari Alexandera iskren ili ne pokazat će vrijeme, svatko na kraju ostavi svoje "tragove u snijegu".

Da se razumijemo, iskrenost obavezuje, prvo, to nije znak slabosti već snage... drugo, da bi se trajnije održalo, traži sličan pristup prema "svojim svetinjama" i od drugih.




Jest čudno, može se protumačiti na nekoliko načina.
sarmantan_sarlatan is offline  
Old 20.03.2024., 21:16   #13
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Još jedan bosančeros antisemitlija?
Zar me nisi šovinistički iz razloga poznatog tebi i tvojoj agendi nazivao "hamaslijom"?

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Naravno da je to smrdljivo smeće i nakupine religijske propagande.
Da, ali...Čini se da bi ti volio da se nekako kaže "smeće, ali zli antisemiti su lažno preveli, nećemo o tome."

S druge strane, što je veće smeće, to je manja potreba da se lažno prevodi i podvaljuje, zar ne?


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
No problem je što milijarda u to vjeruje - doslovce. Prati taj gnoj s alegorijama i metaforama, ide uz dlaku bukvalistima, jer one inteligentnije uvjeri da budu i dalje u tom toru.
Religije su jedan od načina nerazumijevanja izvornog teksta. Druga varijacija je tvoja situacija-neko ko je od religije odustao, jer nije razumio izvorni tekst, što je subjektivno teža situacija od nekontajućih i sediranih religijaša.



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Opet sereš lažjive ad homineme.
Nit sam židov nit sam ateist.
Nisi židov, ali ti je agenda kao da si undercover duboko religijski cionist sa puno ideoloških obaveza.
Uprkos tvom teizmu kad si se ono bio zalijepio za "konstruktore" koji stvaraju ljude-robote, a same konstruktore neki viši konstruktori, ergo-tehnički u konačnici-bog.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Naravno da ima gadosti i u Talmudu. Međutim, opsesivni rasistički antisemiiti, posebno koji ližu islamističku Hamas propagandu, namjerno ih krivo prevode i onda plasiraju na internet, ko ovaj banirani idiot, a i ovi koji su na ovoj temi, a to jasno ne osuđuju. Razlika je između vjerodostojne kritike nekog teksta, i plasiranje laži s ciljem blaćenja naroda kome se to u cijelosti pripisuje. Antisemitizam je rasizam.
Pa dobro, očekujem da tvoje zgražanje nad tim gadostima bude barem jednako, ako ne srazmjerno intezitetu i podlosti tih gadosti, onom kad analiziraš hadise, često ih i dodatno spinujući ili iskopavajući neke likove za koje niko nije čuo na stranicama za koje niko nije čuo, sve kako bi, valjda "vjerodostojno kritikovao tekst".


Ergo:
"Tumačenje da su žene vreća izmeta temelji se na odlomku u Talmudskom traktatu Šabat 152a koji glasi: "Žena se uspoređuje s vrećom punom izmeta." Ovaj je odlomak bio predmet kontroverzi i rasprava, pri čemu su neka tumačenja tvrdila da ga ne treba shvatiti doslovno, a druga su ga smatrala ponižavajućim i uvredljivim prema ženama."

Israel Shahak tvrdi u svojoj knjizi da ako jevrej siluje nejevrejku, ona mora biti smaknuta, za razliku od jevreja. "Ako jevrej ima snošaj sa nejevrejkom, makar ona bila dijete od tri godine ili odrasla, udata ili neudata i čak ako je taj jevrej maloljetan, star devet godina, ona mora biti ubijena iz razloga što je on imao voljan snošaj sa njom, kao i u slučaju životinje (seksa sa životinjom), jer je ona bila sredstvo da jedan jevrej zapadne u probleme."


Ovo tumačenje proizlazi iz specifičnog odlomka u Talmudu, posebno u traktatu Avodah Zarah 36b. Odlomak govori o različitim zakonima koji se tiču ​​čistoće i čistoće i spominje koncept "tri godine i jednog dana" u kontekstu seksualne podobnosti nežidovske djevojke.


Ovo se tumačenje temelji na odlomku iz Talmuda koji se nalazi u Sanhedriju 54b, koji govori o različitim zakonima i običajima u vezi s brakom. Specifični odlomak kaže: "Djevojčica od tri godine i jedan dan može se steći za suprugu-brak snošajem sa njom, a ako brat njezina umrlog muža živi s njom, ona postaje njegova."
Zanimljivo je da prema tim talmudskim učenjima, nežidovi nisu u rangu građana drugog reda nego u rangu životinja.

Citirao se na temi o hadisima hadis o tome kako treba ubiti muslimana ako ga se zatekne u seksu sa životinjom, kao i tu životinju.

Međutim, prema jevrejskim religijskim izvorima, treba ubiti samo životinju, jer su životi jevreja predragocjeni.

Čini se da je izvor hadisa koji je nakon Muhamedove smrti ušao u građu islamske religije-upravo Talmud.

Isto je i sa npr. naredbom da se ubije onoga ko napusti islamsku/jevrejsku vjeru.

Hadis kaže da se ubije onog ko promijeni religiju.
Međutim, Talmud sadrži nekoliko odlomaka koji spominju smrtnu kaznu za otpadništvo. Jedan takav odlomak nalazi se u Velikom vijeću 58a, koji kaže da Židova koji je dobio obrazovanje o Tori, a još uvijek poriče valjanost judaizma, treba kazniti smrću. Drugi odlomak u Abodah Zarah 26b navodi da oni koji napuste vjeru Izraela trebaju biti ubijeni, a oni koji navode druge da učine isto također trebaju biti kažnjeni smrću.


Hadis o ubijanju otpadnika od vjere je suprotan Kur'anu, jer u Kur'anu eksplicitno stoji da u vjeri nema prisile.

Očito je da su nakon Muhameda talmudski propisi (vjerovatno dijelom kroz konvertite, a dijelom zbog potrebe državne islamske vlasti da sve pravno uredi, iako u Kur'anu stoji da je Kur'an dovoljan i da ništa nije izostavio) ušli u građu islamske religije, protivno Kur'anu i Muhamedu.

Isti je slučaj i sa kamenovanjem/smrtnom kaznom za preljubnike, za šta u Kur'anu stoji blaža kazna-bičevanja, dok hadisi insistiraju da je kazna za preljub-kamenovanje i da je to čak bio dio Kur'ana kojeg je pojela koza, pa je tako izgubljen.

Propisi jevrejske religije su, protivno Kur'anu, ušli u pisanu građu islamske religije i kroz negiranje Kur'ana izmijenili i oblikovali tu religiju u godinama nakon Muhameda.

Sa njima je ušao i kompulsivno-opsesivni duh da se sve, i najmanja sitnica i glupost, pravno uredi i taj je duh, nažalost, danas duh islamske religije kojoj je Kur'an podređen.

Kur'an i značajan broj hadisa su nebo i zemlja.
sarmantan_sarlatan is offline  
Old 20.03.2024., 22:47   #14
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ima i podvaljenih ili spinovanih prevoda, ali, ako se tekst razumije doslovno, kako ti to radiš sa npr. hadisima, najogavniji hadisi su mala maca za talmudske gadosti, pokvarenost i izopačenost.

Hadisi su svakako miks istorijskih događaja, vlasti korisnih izmišljotina, sujevjerja, a u velikoj mjeri i kopiranja ili imitiranja starijih jevrejskih propisa, sve u desetinama i stotinama godina nakon Muhameda.

Zato mi je čudno da kao navodni ateista i navodni ne-"tajno pobožni jevrej" skačeš braniti talmudske gadosti.
Semitska narav u oba slučaja.
rosnatrava is offline  
Old 20.03.2024., 22:53   #15
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Još jedan bosančeros antisemitlija?



Naravno da je to smrdljivo smeće i nakupine religijske propagande.

No problem je što milijarda u to vjeruje - doslovce. Prati taj gnoj s alegorijama i metaforama, ide uz dlaku bukvalistima, jer one inteligentnije uvjeri da budu i dalje u tom toru.



Opet sereš lažjive ad homineme.
Nit sam židov nit sam ateist.

Naravno da ima gadosti i u Talmudu. Međutim, opsesivni rasistički antisemiiti, posebno koji ližu islamističku Hamas propagandu, namjerno ih krivo prevode i onda plasiraju na internet, ko ovaj banirani idiot, a i ovi koji su na ovoj temi, a to jasno ne osuđuju. Razlika je između vjerodostojne kritike nekog teksta, i plasiranje laži s ciljem blaćenja naroda kome se to u cijelosti pripisuje. Antisemitizam je rasizam.
Semiti, braća Židovi i Arapi, su najveći rasisti trenutno na planetu
rosnatrava is offline  
Old 21.03.2024., 09:48   #16
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
Da, ali...Čini se da bi ti volio da se nekako kaže "smeće, ali zli antisemiti su lažno preveli, nećemo o tome."
Dakle ti negiraš da postoje anstisemiti, koji koriste svaku prigodu, posebno laži, da popljuju Židove iz svoje opsesivne mržnje prema njima?

Quote:
Religije su jedan od načina nerazumijevanja izvornog teksta. Druga varijacija je tvoja situacija-neko ko je od religije odustao, jer nije razumio izvorni tekst, što je subjektivno teža situacija od nekontajućih i sediranih religijaša.
Prvo si definirao religije kao "jedan od načina nerazumijevanja izvornog teksta". A onda napisao da sam ja "odustao od religije".
Ja sam dakle "odustao od nerazumijevanja izvornog teksta"? lol

A osobno ne bih rekao da sam odustao od ičega ili "odbacio religiju".
Kao tinejđera-vjernika, to me intrigiralo, pa sam išao bolje istraživat u što sam povjerovao, pa sam prešao s katoličanstva na teozofiju itd.

Quote:
Nisi židov, ali ti je agenda kao da si undercover duboko religijski cionist sa puno ideoloških obaveza.
Znam da te žulja moje podržavanje likvidacije islamističkih Hamas terorista odatle. Ako to ne riješi IDF, tko će?

Quote:
Uprkos tvom teizmu
Nisam teist. Ne vjerujem u Boga. Nisam vjernik.

Quote:
kad si se ono bio zalijepio za "konstruktore" koji stvaraju ljude-robote, a same konstruktore neki viši konstruktori, ergo-tehnički u konačnici-bog.
What?

Quote:
Pa dobro, očekujem da tvoje zgražanje nad tim gadostima bude barem jednako, ako ne srazmjerno intezitetu i podlosti tih gadosti,
I ja očekujem da ne keljiš antisemitske pamflete, nego pokažeš izvornik. Ne sjećam se da sam čuo išta gadnije od onoga što je izjavio Muhamed o ženama u paklu.

Quote:
onom kad analiziraš hadise, često ih i dodatno spinujući ili iskopavajući neke likove za koje niko nije čuo na stranicama za koje niko nije čuo, sve kako bi, valjda "vjerodostojno kritikovao tekst".
O čemu baljezgaš? Kad navodim vjerodostojne hadise, navodim ih sa stranice sunnah.com

Quote:
Ergo:
"Tumačenje da su žene vreća izmeta temelji se na odlomku u Talmudskom traktatu Šabat 152a koji glasi: "Žena se uspoređuje s vrećom punom izmeta."
Ne razumijem se u Talmud niti u židovstvo, a i ne dotiče me se kao kršćanstva ili islami. No da probam vidjeti odakle je i što je to:

https://www.sefaria.org/Shabbat.152a.12?lang=bi

Moj google prijevod :

Gemara ("tradicija") prenosi da je Rav Kahana čitao biblijske stihove prije Rava. Kad je došao do ovog stiha, Rav je uzdahnuo. Reče: "Iz ovoga možemo zaključiti da je Ravova želja prestala. Rav Kahana je također rekao: Koje je značenje onoga što je napisano: "Jer On je govorio i bilo je, zapovjedio je i ostalo je" (Psalmi 33:9)? On to razumije tako da znači da je Bog stvorio čovjeka sa željama koje ga tjeraju da čini stvari koje ne bi činio da je djelovao isključivo prema prosudbi svog intelekta, a Rav Kahana stoga tumači stih na sljedeći način: “Jer On je govorio i to je bilo tako"; ovo je žena koja se udaje za muškarca. “Zapovjedi i stajalo je”; to su djeca za koju se naporno radi. Tanna je poučavala u baraiti: "Žena je u biti boca puna izmeta, što je referenca na probavni sustav, a usta su joj puna krvi, eufemistična referenca na menstruaciju, ali muškarci se ne daju odvratiti i svi trče za njom s požudom."

Očigledno se ne radi o uniženju žena naspram muškaraca (jer po tome su i oni vreća govana itd.). Poanta je sasvim drugačija.
Kad se istrgne samo ta rečenica, odlično je gnojivo za antisemitsku mržnju.

Dalje mi se ne da tražit, a pretpostavljam da se radi o sličnim stvarima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 21.03.2024., 15:40   #17
Na njihovo sjeme gnjev od Jahve je neizmjeran jer sami ne ulaze a htjeli bi zabraniti onima koji žele ući, Jahve zavojevač sam će ustati protiv njih i sjemena njihova. Sveto je ime Isusa Krista.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 21.03.2024., 16:15   #18
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Na njihovo sjeme gnjev od Jahve je neizmjeran jer sami ne ulaze a htjeli bi zabraniti onima koji žele ući, Jahve zavojevač sam će ustati protiv njih i sjemena njihova. Sveto je ime Isusa Krista.
Majmunar opet sere. Ovaj puta po "židovskom sjemenu".
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 21.03.2024., 16:16   #19
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Na njihovo sjeme gnjev od Jahve je neizmjeran jer sami ne ulaze a htjeli bi zabraniti onima koji žele ući, Jahve zavojevač sam će ustati protiv njih i sjemena njihova. Sveto je ime Isusa Krista.
Majmunar opet sere (kroz usta). Ovaj puta po "židovskom sjemenu".
Dobro reko lik Isus. Ne zagađuje ono što izlazi kroz šupak, nego ono što izlazi iz usta.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 21.03.2024., 16:21   #20
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Majmunar opet sere (kroz usta). Ovaj puta po "židovskom sjemenu".
Dobro reko lik Isus. Ne zagađuje ono što izlazi kroz šupak, nego ono što izlazi iz usta.
Ti židovi imaju mali problemčić, jedan od mnogih malih, a taj je da im ni loza ne potječe od kralja davida. Vrlo malo genetskih židova je danas ostalo, ali svaki od njih u srcu nosi plamen Gospodara Duhova, čak i ako ne zna tko su mu očevi.
Pojedi se bubuljčavi hazaru
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.