Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2015., 14:56   #2461
Jel misle ovi vratit mail klijent u Operu?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 16:00   #2462
Mislim da ne.
PartyBreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 12:11   #2463
za promijenit scrollbar opera:flags -> enable overlay scrollbars
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 02:19   #2464
Imam problem na OPERI 12.17 64 bit. nece da ucitava neke sadrzaje (slike) ne nekim forumima. imam i novu Operu i Chromu i Internet Explorer, oni rade ok al meni je u srcu stara Opera koja mi je radila ok do neki dan..
Inace je omogucena Java skript. Ako neko zna u cemu je problem, inace se radi o Windows 8.1 jer citam da i tu moze biti problema sa strarijim operama..
emojpobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:26   #2465
Dižem temu. Ne mogu vjerovati da se dvije godine ništa nije pisalo ni pitalo o Operi. Tema je bila na četvrtoj stranici popisa tema PDF-a Software.

Imam dva pitanja u vezi opere. Koristim najnoviju verziju na engleskom. Srušio sam sistem i nanovo instalirao Windows sedmicu na engleskom. Naravno spremio sam bilješke u HTML format prije rušenja. Sad bi ih htio vratiti. Kad odem na Menu/bookmarks/import bookmarks - i kliknem na tu HTML datoteku, kaže da je uvoz uspješno obavljen.

Ali tih oznaka nema nigdje. Nema ih ni za lijek. Omogućen je bookmarks bar. Ali bilješki nema, pa nema.

Znam da ima opcija uvoza iz Internet Explorera, ali mi se neda uvažati ih u IE iz te datoteke, pa onda iz njega u Operu.

Drugo pitanje - mogu li najnovije inačice opera ikako raditi tako da u polje za adresu utipkam skračeno ime web stranice kao što je mogle opera 11 ili 12??? Pa to je bila super-hiper-ultra dobra stvar. Otipkao bih tube za youtube, gm za gmail, fr za net.hr free-mail, wiki za wikipediju na engleskom... i tako... imao sam pet do deset skračenih imena koja često koristim. Je li ikako moguće downloadati kakvu ekstenziju koja bi mi to omogučavala i na novoj verziji?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:28   #2466
Quote:
emojpobro kaže: Pogledaj post
Imam problem na OPERI 12.17 64 bit. nece da ucitava neke sadrzaje (slike) ne nekim forumima. imam i novu Operu i Chromu i Internet Explorer, oni rade ok al meni je u srcu stara Opera koja mi je radila ok do neki dan..
Inace je omogucena Java skript. Ako neko zna u cemu je problem, inace se radi o Windows 8.1 jer citam da i tu moze biti problema sa strarijim operama..
Ja nikako ne mogu prežalit što sam se maknuo sa dvanaestice. A maknuo sam se jer sam je imao u kombinaciji sa Win XP-om i rušila mi se kad sam se logirao u svoj gmail račun.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 03:17   #2467
Mozda su ti u bookmarks pa u nekom folderu drugom. Jer u bookmarks bar ti pokazuje samo one koji su u bookmarks bar folderu. Odi bas u izbornik bookmarks pa pogledaj to detaljnije.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 11:39   #2468
Ima li tko ovakve probleme?




I još k tome, svaki puta (svakim klikom, svakog novog slova) se ta plava boja pojavljuje se na drugom mjestu, uzasno živcira i poskakuje. Do prije koji tjedan nisam koristio Operu pa ne znam kako bi to tocno trebalo izgledati no na Chromeu koji sam prije koristio nisam imao nikakve slicne probleme (sve je bijelo bilo i sve bijelo klasicno). Problem je samo u text boxovima kao sto je ovaj na Forumu, prilikom popunjavanja formulara i sl., uzas.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 12:55   #2469
Ne. Sve je normalno.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 20:53   #2470
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Ne. Sve je normalno.

Imas ideju kako srediti to? Postali su mi odlicni ovi dodaci za Operu sastrane, ne bi nazad na Chrome.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 12:42   #2471
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Imas ideju kako srediti to? Postali su mi odlicni ovi dodaci za Operu sastrane, ne bi nazad na Chrome.
Imam ja, nadam se da nije prekasno. Da ne duljim, u Operi ➝ Settings, Advanced, Browser, skrolaj do System i isključi Use hardware acceleration when available.

Zasad je ovo jedino rješenje.
Luna Wednesday is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 21:05   #2472
Quote:
Luna Wednesday kaže: Pogledaj post
Imam ja, nadam se da nije prekasno. Da ne duljim, u Operi ➝ Settings, Advanced, Browser, skrolaj do System i isključi Use hardware acceleration when available.

Zasad je ovo jedino rješenje.
Luna svaka ti cast! Kooonacno nema tog plavog okvira koji se drma. Ovo je užitak sada. Googlao sam sto godina i nigdje nisam pronasao taj savjet. A tema je dosta neaktivna, mislio sam da cu se morati naviknuti na onaj ocaj.

Hvala jos jednom!
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 21:59   #2473
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Luna svaka ti cast! Kooonacno nema tog plavog okvira koji se drma. Ovo je užitak sada. Googlao sam sto godina i nigdje nisam pronasao taj savjet. A tema je dosta neaktivna, mislio sam da cu se morati naviknuti na onaj ocaj.

Hvala jos jednom!
Nema na čemu!
Luna Wednesday is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 07:25   #2474
Pozdrav kako na Operi upravljati i izbrisati instalirane dodatke addonse ,točno Popup Blocker (strict)?
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 08:40   #2475
Postavke -> Proširenja -> Proširenja -> X(Ukloni ekstenziju)
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2019., 19:46   #2476
Muku mucim s lozinkama. Za svaki sajt mi je druga. Sve su spremljene na kompu u Operi no kad otvorim Opera Touch i prijavljen sam, niti jednu mi lozinku ne nudim.

Kako to riješiti? U principu mi je okej Opera Touch no ako necu uspjeti nekako to srediti da mi ponudi prijavu automataki, morat cu prijaci na Chrome ili nesto drugo. Savjet, ideja?
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 18:05   #2477
Kako u Operi vratiti spremljena brza biranja?
Sva su se nekako izbrisala
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 17:10   #2478
Adblocker mi vec nekoliko dana ne radi. Od kad je pisalo da je došlo novo ažuriranje, a ažurirati se neće. Tome nema rješenja pretpostavljam, dok oni sami ne poprave gresku?

mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 11:27   #2479
Malo da probudim ovu temu.

Nikako ne mogu da spriječim podizanje Opere s podizanjem zajedno s Windowsima odnosno uključivanjem kompa.

uklonim je msconfig-->>start up, u revo uninstaller isto kliknem na operu da mi se ne podiže s windowsima, a u samim postavkama Opere ne mogu naći isključivanje.

Što god da učinim po uključivanju kompa u system try dobijem ikonu opere, kao i obavjesti.
I u Svojstvima programske trake je namješteno na "sakrij ikonu i obavijesti" no sve uzalud.

Ako nema tu mogućnost nažalost opera će biti obrisana iz kompa
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 12:42   #2480
Čudno mi je da ti to radi jer meni se Opera nikada prilikom instalacije nije upisala u Startup programe. Baš sam sada pogledao i traga joj nema. Da nemaš možda neki malware ili slično koji treba browser pa ti automatski povlači Operu ako ti je defaultni browser? Probaj stavit Chrome kao defaultni browser pa vidi da li se onda on pali prilikom startupa.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.