Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2016., 11:57   #3761
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Mogu reći da se slažem sa zaključkom da ides radi sebe i da si tako slažeš planove.
Isto tako mogu reći da ja takve koji kod mene rezerviraju, pa mi odmah kažu da još ne znaju točno plan i ovo im je opcija koju kasnije otkažu sasvim legitimno smatram sebičnim šupcima. Dakle sasvim legitimno se do određenog datuma može besplatno kazati smještaj, ali dog ga netko drži rezerviranog ne mogu te termine prodati nekome drugome.
Kažem, to je dopušteno i za gosta prilično dobro. Isto tako je meni dopušteno imat gore navedeno mišljenje o njemu (off the record naravno)
Pa onda stavis da kod tebe nema besplatnog otkazivanja i tvoj problem rjesen

Ja cu biti ko aaston i uvijek cu rezervirati smjestaj koji ima mogucnost besplatnog otkazivanja jer planovi se mijenjaju
Jednom sam rezervirala smjestaj 8 mjeseci unaprijed, koji mjesec kasnije plan puta je potpuno promjenjen tako da je vecina prvotno rezerviranog smjestaja otkazana i bukiran drugi.
Jednom sam promjenila i planiranu zemlju jer je uletilo nesto drugo zanimljivije

Pogotovo ako dosta ranije trazim smjestaj ne mogu nikad biti sigurna da cu zaista i otici na put, uvijek postoji mogucnost nekih nepredvidenih okolnosti

Zapravo bez mogucnosti besplatnog otkazivanja bukiram jedino neposredno pred put, ali ni tada ne biram jeftiniju varijantu koja ne dopusta nikakvo otkazivanje
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 25.09.2016., 12:28   #3762
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Dakle sasvim legitimno se do određenog datuma može besplatno kazati smještaj, ali dog ga netko drži rezerviranog ne mogu te termine prodati nekome drugome.
Kažem, to je dopušteno i za gosta prilično dobro. Isto tako je meni dopušteno imat gore navedeno mišljenje o njemu (off the record naravno)
Ne vidim po čemu je šupački kad se gost drži svojih prava, točno specificiranih po ponudi?
pa svaki ugovor donosi i dobro i loše po potpisnike, na potpisnicima je da li će potpisati...

nemam razumijevanja samo za one goste koji nemaju dovoljno opće kulture, da kad već znaju da neće koristiti određeni smještaj o tome ne obavijeste hosta... ostalo, pristaješ uvjetima koje si sam postavio.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 25.09.2016., 13:21   #3763
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Isto tako mogu reći da ja takve koji kod mene rezerviraju, pa mi odmah kažu da još ne znaju točno plan i ovo im je opcija koju kasnije otkažu sasvim legitimno smatram sebičnim šupcima.
Ma nemoj A host koji je postavio određena pravila nije sebični šupak kada očekuje da će gost voditi računa o njegovim prihodima nauštrb slobodnog određivanja toka njegovog putovanja na kojeg je tko zna koliko čekao?
Nije host sebični šupak kada očekuje da će potencijalni gost sve obaveze zanemariti kako bi sve do detalja isplanirao mjesecima unaprijed i slijepo se toga držao bez obzira na sve - i to sve kako se host ne bi uzrujavao radi pravila koja je sam postavio?
Nije host sebični šupak koji očekuje da će gost propustiti jeftiniji smještaj i na kraju potrošiti nepotrebno više novaca samo zato da opet ne uzrujava hosta? Ja ne vjerujem da novac gosta vrijedi manje od novca hosta.

Možemo mi nazivati svakavim pogrdnim nazivima koga god hoćemo ali stvari su jako jednostavne: pravila rezervacije i otkazivanja postavlja host. I gost igra prema tim pravilima. Koliko prostora mi daš, toliko prostora (ako treba) ću koristiti. I to bez imalo grižnje savjesti i bez imalo potrebe da se krenem opravdavati zašto sam neku odluku donio. Otkazujem rijetko ali kad to činim onda činim isključivo radi svojih potreba a ne zato jer nekome želim pakostiti.
Neću lagati da je nešto iskrslo ako nije i neću tražiti povrat kapare ako je pravilima tako određeno.

Jednom kad si sam budeš organizirao putovanje i kad ti se planovi promijene, možda ti se otvori jedan pogled više.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 25.09.2016., 13:31   #3764
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Pa onda stavis da kod tebe nema besplatnog otkazivanja i tvoj problem rjesen



Ja cu biti ko aaston i uvijek cu rezervirati smjestaj koji ima mogucnost besplatnog otkazivanja jer planovi se mijenjaju

Jednom sam rezervirala smjestaj 8 mjeseci unaprijed, koji mjesec kasnije plan puta je potpuno promjenjen tako da je vecina prvotno rezerviranog smjestaja otkazana i bukiran drugi.

Jednom sam promjenila i planiranu zemlju jer je uletilo nesto drugo zanimljivije



Pogotovo ako dosta ranije trazim smjestaj ne mogu nikad biti sigurna da cu zaista i otici na put, uvijek postoji mogucnost nekih nepredvidenih okolnosti



Zapravo bez mogucnosti besplatnog otkazivanja bukiram jedino neposredno pred put, ali ni tada ne biram jeftiniju varijantu koja ne dopusta nikakvo otkazivanje


Gle, imam određeni period besplatnog otkazivanja jer sam procijenio da mi je tako bolje.

Ali to i dalje ne znači da nemam loše mišljenje o ekipi koja rezervira a nema pojma hoće li ići u tu destinaciju ili ne.

Dakle, sasvim legitimno od strane onoga koji rezervira na više strana da to napravi, i sasvim legitimno od mene da takvu praksu smatram đubretarskom.
Fishkal is offline  
Old 25.09.2016., 13:37   #3765
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Dakle, sasvim legitimno od strane onoga koji rezervira na više strana da to napravi, i sasvim legitimno od mene da takvu praksu smatram đubretarskom.
A ti znaš da li je čovjek promjenio planove ili je rezervirao na više strana? Kristalna kugla?

Šta je točno đubretarski, promjena plana ili rezervacija na više strana odjednom? Za ovo drugo se slažem.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 25.09.2016., 13:44   #3766
Ovo drugo.

Ali i sklonost promjeni plana kad se rezervira bez depozita /plaćanja.
I sam si rekao da kod rezervacije preko Aira si želio izmjeniti plan, ali nisi jer si već platio.
Znam nekoliko ljudi koji kao gosti koriste B.com na način da rezerviraju negdje, a kasnije traže i dalje smještaj u istom mjestu. I uvijek se posvađamo jer ih pitam zašto ne prouče sve i uzmu onda definitivno smještaj koji ima paše. Kažu da im je lakše rezervirati na vise mjesta i kasnije odlučiti. Ne vide u tome ništa krivo kad im b.com to omogućuje. Dapače, nakon rezervacije ti još šalju mail da se pogleda još neki sličan smještaj.
Od B.com mi je to jadno, a od gosta neozbiljno.
Fishkal is offline  
Old 25.09.2016., 13:50   #3767
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ovo drugo.

Ali i sklonost promjeni plana kad se rezervira bez depozita /plaćanja.
I sam si rekao da kod rezervacije preko Aira si želio izmjeniti plan, ali nisi jer si već platio.
Znam nekoliko ljudi koji kao gosti koriste B.com na način da rezerviraju negdje, a kasnije traže i dalje smještaj u istom mjestu. I uvijek se posvađamo jer ih pitam zašto ne prouče sve i uzmu onda definitivno smještaj koji ima paše. Kažu da im je lakše rezervirati na vise mjesta i kasnije odlučiti. Ne vide u tome ništa krivo kad im b.com to omogućuje. Dapače, nakon rezervacije ti još šalju mail da se pogleda još neki sličan smještaj.
Od B.com mi je to jadno, a od gosta neozbiljno.
Naravno da nisam mjenjao kod aira (za smještaj C) jer bi me to koštalo a nije baš bilo nužno. Da su ovi hosteli s bc-a tražili lovu onda bi im ju platio i to pregrizao (prvi put kada sam totalno promijenio plan). Drugi put kada sam detaljnije pročitao recenzije i vidio da se tamo neću naspavati, da sam morao nešto platiti za otkazivanje, ne bi, nego bi riskirao sam mogućom bukom. Ovako sam napravio ono što je bolje ua mene a ne za hostel. Jednostavno.

Osobno ne rezerviram na više mjesta jer ne vidim nekog smisla u tome. Pored svih stvari na koje trebam misliti još mi fali da vodim računa o pet smještaja u istom mjestu. Totalno glupo.

bc više ne šalje više mailove nudeći ti drugi smještaj. Bar nije u mom slučaju u zadnja 3,4 mjeseca. Moguće da su odustali od prakse.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 25.09.2016., 13:58   #3768
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Apropos fotki, sto mislite je li bolje da je na fotki hosta na airu musko, zensko ili par?
Koliko vidim, najcesce su same zenske.
Igrom slucaja, preko aira (za putovanje vani) bi najcesce muske hostove birali jer je njhov smjestaj najvise odgovarao nasim trazenim uvjetima.
A u Hr na licu mjesta smo najcesce potrefili iznajmljivacice, u CG i BIH iznajmljivace.
Muski su puno informativniji u razgovoru (kad pricas s njima o povijesti mjesta i regije, obicajima, sto vidjeti a da nije u vodicima i tako dalje)
Svejedno dokle god je na slici onaj tko se s gostima bavi i koga gost očekuje vidjeti. Muško, žensko, par, pas, svejedno.
Slike djece ne kačim na net ni pod razno, tako da to ni ovdje nije opcija.

Najgore je kad za profilnu sliku odaberu sliku mjesta ili nešto bezveze. Puno puta bi odustao čak i od samog pregleda oglasa kada bi vidio da host izbjegava staviti svoju sliku (bilo kakvu ali da je on). Ostavlja dojam kao da skriva nešto pa čak i ako nije tako. Uglavnom, kotraproduktivno.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 25.09.2016., 13:58   #3769
A bilo bi im i vrijeme.

U totalnom smo offtopic.
Fishkal is offline  
Old 25.09.2016., 14:00   #3770
Nismo. Ovo je zbirna tema.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 25.09.2016., 14:10   #3771
Ako vas gost ne ocijeni preko aira, na kraju, nakon isteka 14 dana, mu pošalju ovo gdje se jednim klikom izjasni (vjerujem da utječe i na rejting).




A kada normalno ocjenjuje, onda osim uobičajenih stavki sa zvjezdicama još mora ispuniti ovo:






Čisto da vi koji niste nikad koristili airbnb za putovanje znate šta se sve nudi gostu za stiskanje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 25.09.2016., 14:20   #3772
Zadnji put sam recenziju dala kao gost prije tri godine i to onima kojima sam bila prvi gost. Tada je bilo samo opcija pisanja teksta, nije bilo ocjenjivanja i brojanja zvjezdica.

Na booking.com recenzirala prije tri godine isto (provjerila svoj profil sad) i sjecam se da je isto bilo samo tekst i neke osnovne ocjene.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 25.09.2016., 15:03   #3773
Sad vidjela pitanja i pdgovore na airu sto si prilozio. Kako to da mi ne vidimo sto su gosti odabrali za odgovore?
A drugo, pitanje o susjedstvu/okolici smjestaja-ako je gost dosao na jednu noc samo prespavati, kako njegov odgovor moze biti relevantan, jer nema kad stici vidjeti sto ima (npr, trgovine, javni priejvoz ako dolazi autom ili pjeske ako je app najstrozi centar itd)??
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 25.09.2016., 17:03   #3774
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Gle, imam određeni period besplatnog otkazivanja jer sam procijenio da mi je tako bolje.

Ali to i dalje ne znači da nemam loše mišljenje o ekipi koja rezervira a nema pojma hoće li ići u tu destinaciju ili ne.

Dakle, sasvim legitimno od strane onoga koji rezervira na više strana da to napravi, i sasvim legitimno od mene da takvu praksu smatram đubretarskom.
Gle, sam si postavio uvjete, a sam se sad zalis na njih
Da ti ne odgovaraju, onda bi ih promjenio, zar ne?
Stavi naplatu otkazivanja u iznosu cijele rezervacije pa neces imati lose misljenje o dubretarskoj praksi gostiju


Planovi nisu fiksni i zabetonirani, mijenjaju se iz ovih i onih razloga.
I nemaju svi posao gdje je godisnji na tocno odreden dan bogomdano pravo

Osobno ne rezerviram na vise mjesta istovremeno, nadem smjestaj koji mi odgovara, rezerviram, ako dode do promjene plana otkazem.

I da, kad su u pitanju moji novce i moj godisnji, sebicna sam, ukoliko mi je potrebno iskoristim mogucnosti koje mi je dao iznajmljivac
Da mu ne odgovaraju, ne bi ih ponudio

Kao sto ja ne biram smjestaj koji mi ne odgovara
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 25.09.2016., 17:04   #3775
Zato ja ne bih dao jednonocasima da ocjenjuju, ili da njihove ocjene imaju istu tezinu ko i 'normalnim' gostima...

Dodju samo prespavat, ni ne izadju iz stana i onda redovito spustaju ocjenu...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Old 25.09.2016., 17:54   #3776
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Gle, sam si postavio uvjete, a sam se sad zalis na njih
Da ti ne odgovaraju, onda bi ih promjenio, zar ne?
Stavi naplatu otkazivanja u iznosu cijele rezervacije pa neces imati lose misljenje o dubretarskoj praksi gostiju


Planovi nisu fiksni i zabetonirani, mijenjaju se iz ovih i onih razloga.
I nemaju svi posao gdje je godisnji na tocno odreden dan bogomdano pravo

Osobno ne rezerviram na vise mjesta istovremeno, nadem smjestaj koji mi odgovara, rezerviram, ako dode do promjene plana otkazem.

I da, kad su u pitanju moji novce i moj godisnji, sebicna sam, ukoliko mi je potrebno iskoristim mogucnosti koje mi je dao iznajmljivac
Da mu ne odgovaraju, ne bi ih ponudio

Kao sto ja ne biram smjestaj koji mi ne odgovara
Ne žalim se ja ni na koga, samo treba malo čitati s razumjevanjem.

Ja kažem da smatram ljude koji olako rezerviraju više smještaja pa kasnije biraju razmaženim sebičnim šupcima. Kužiš? Nije do uvjeta, niti do B. Coma, već do ovakvog ponašanja određenog dijela gostiju. Ne žalim se na bih nego imam o njima mišljenje koje eto dijelim s kolegama iznajmljivačima.

Ili misliš da nisu šupci ekipa koja se meni ne pojavi (početkom Rujna, Bjelorusija ), a 3 dana prije mole da ih čekamo do 01:00. Zovem ih, ne javljaju se. Čekali do 02:00 i otišli spavati.

Kasnije saznao da su bili kod kolege koji je nešto jeftiniji i da su mu švercali jedno dijete jer je app za 4. Nije skužio tako kasno. To nije đubretarski? Hoćeš reći da imaš simpatije prema takvima?

I još me više čudi da se tako idu ponašati hostovi prema svojim kolegama
Fishkal is offline  
Old 25.09.2016., 19:28   #3777
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Sad vidjela pitanja i pdgovore na airu sto si prilozio. Kako to da mi ne vidimo sto su gosti odabrali za odgovore?
A drugo, pitanje o susjedstvu/okolici smjestaja-ako je gost dosao na jednu noc samo prespavati, kako njegov odgovor moze biti relevantan, jer nema kad stici vidjeti sto ima (npr, trgovine, javni priejvoz ako dolazi autom ili pjeske ako je app najstrozi centar itd)??
Ja vidim rješenje jedino u tome da airbnb napravi/uvede modificirane upitnike gostima ovisno o broju dana koji su proveli u određenom smještaju.
Daisy28 is offline  
Old 25.09.2016., 19:31   #3778
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Zovem ih, ne javljaju se. Čekali do 02:00 i otišli spavati.
ja bi zvala 5 minuta prije mog kranjeg roka za check in i ako se ne bi javili ja ih ne bi primila sve da uopće tu noć ne bi otišla spavati

one koji se jave ili čekam ili ih uputim kako da se smjeste u sobu, a formalnosti obavljamo ujutro
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 25.09.2016., 19:33   #3779
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Ja vidim rješenje jedino u tome da airbnb napravi/uvede modificirane upitnike gostima ovisno o broju dana koji su proveli u određenom smještaju.

Je, a šta ćemo s onima koji ostaju jedan dan, došli u 14.00 i otišli drugi dan u 11.00 pa su uspjeli vidjeti bar nešto? Kako će air znati da li je ovaj samo prespavao i ranom zorom krenuo dalje ili je uspio prošetati po okolici steći bar početne dojmove? Budimo realni. S nekim stvarima se treba pomiriti i jedna i druga strana.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 25.09.2016., 19:40   #3780
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ja bi zvala 5 minuta prije mog kranjeg roka za check in i ako se ne bi javili ja ih ne bi primila sve da uopće tu noć ne bi otišla spavati

one koji se jave ili čekam ili ih uputim kako da se smjeste u sobu, a formalnosti obavljamo ujutro
Kažem, par dana prije molili da ih čekamo. Imaju djecu. Nama bilo žao pa čekali. Njima nije bilo žao ne doći.

Jedni su me isto tako molili, čak sam išao pred njih u pola 2. Djeca umorna, oni zahvalni do neba, nije mi bilo žao nimalo skoro pola noći kaj sam izgubio.

Učiš se cijeli život.
Fishkal is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.