Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 08:46   #801
Sa gornje strane? Kako to izgleda? Ja sam na klupcicama vidio samo one kanale sa donje strane koji sluze kao okapnica.

Mislis na ovo:

__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:47   #802
Da to je to,btw ova kuca ima krov kao da je u na moru,mozda zato i je taj zid crn toliko+vjerojatno sjeverna strana,nista cudno po meni.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:18   #803
I ja sam na moru i strah me toga jer vidim dosta takvih fasada i bas sjeverna strana. Znaci na moru je osjetljivije na te gljivice ili sto vec to je? Nekako sam mislio da je to osjetljivije na mjestima sa vise vlage jer kod nas nema nesto previse vlage, cini mi se da je u unutrasnjosti kontinenta veca vlaga.


A sto se tice ovih kanala sa gornje strane klupcica. Ako su stavljene klupcice bez tih kanala ima li smisla probati sam sa kutnom brusilicom napraviti kanal ili je bolje ostaviti tako i pomiriti se sa tim da ce se stvoriti prljave linije. Meni se cini da to nije problem izrezati cak i precizno ali ne po cijeloj duzini nego samo do zida.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:24   #804
Zarezi bez ikakvih nedoumica. Jedan mali diskretni kanalic s brusilicom.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:07   #805
Razmisljam da li da zarezem ili da samo silikoniram rubove tako da onemogucim slijevanje vode sa strane. Ne znam da li bi moje rezanje utjecalo na trajnost klupcice jer bi sigurno tu upijala vodu vise nego na drugim mjestima.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:43   #806
Zalijepi plastični štapić ovog izgleda ¬ a debljine 2 x 2 mm

Zadnje uređivanje kanjar : 13.02.2018. at 21:44. Reason: ``
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:13   #807
Da, i to je ideja. Jos cu razmisliti, ako ima drugih rjesenja volio bih izbjeci rezanje klupcica.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:52   #808
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Zalijepi plastični štapić ovog izgleda ¬ a debljine 2 x 2 mm
onu bijelu čajnu žličicu bitno je da je zub prema van i prema dolje.
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:43   #809
ja baš ne viđam prljave fasade na nedavno renoviranim kućama
tj na kućama na kojima je rađena termoizolacija plus fasada silikat ili šta već

uglavnom je riječ o starim fasadama od sepa...

ja na klupčicama imam s gornje strane te kanaliće urezano i ok
problem se javlja kod ugradnje klupčica, iako klupčica ima pad prema naprijed, nikad nije u vagu montriana i malo toga curi prema naprijed nego uglavnom u stranu i pokupi prašinu s nje i eto ti flekica na fasadi

kod mene evo 10 godina ok, jedino nedavno zamjeith kod jednog prozora tu crtu od prljavštine...bilo ekstremno puno prašine, kopali su kanalizaciju a nije baš da sam svkai dan brisao prašinu.....dakle, pomaže ali nije 100% garancija

nego, jel se ta 'crta' da oprati s mini washom. fasada je silikatna
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:07   #810
Imamo fasadu od eternita (cigla, "roštilj" u kojem je staklena vuna i eternit zakucan). Kuća je preko 30 godina stara, eternit je na dijelovima u lošem stanju, zapravo komplet nije neka sreća nakon toliko godina. Dobilo smo prijedlog da zamijenimo dio ploča, očistimo i pobojamo fasadu. No, ako bi mijenjali fasadu, stavljali novu vunu, koja je (jeftinija) alternativa novim eternit pločama, jer eternit bi nas izašao pravo malo bogatstvo? Odnosno, postoji li alternativa, a da nije trganje roštilja i stavljanje stiropora, jer to bi isto bilo skupo, tražilo bi vjerojatno preinake završetka krova i u konačnici, ovakva varijanta fasade je vjerojatno i bolja (osim kaj je stara).
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:29   #811
Koliko se treba susiti zavrsni sloj fasade, akril? Radnici bi mi u ponedjeljak trebali doci to dovrsiti ali prognoza nije bas dobra i ako ne padne kisa u ponedjeljak u utorak i srijedu sigurno pada. Oni ce popravljati o svom trosku ako zajebu ali kuca je moja i radije bi da ne zajebu pa me zanima koliko treba fasadi susenja da je kisa ne ispere?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:00   #812
Koliko majstori naplaćuju ruke za postavljanje fasade?
Dakle samo rad bez materijala
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:56   #813
sa ili bez skele?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:46   #814
sa skelom, i koliko majstor može u danu napraviti m2 fasade?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 08:25   #815
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
sa ili bez skele?
Sa svime što treba
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:50   #816
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Pozdrav, gledam malo fasade naokolo i vidim jako puno lose izvedenih fasada pa me zanima u cemu je stvar. Vidio sam dosta fasada na kojima je jedan cijeli zid prljav, citao sam da je to do nekih gljivica, ovako izgleda:



Da li je to greska radnika koji su tu fasadu radili ili nesto drugo? Kako to sprijeciti?
Evo educiraj se malo.

http://www.gradimo.hr/clanak/alge-i-...fasadama/89794
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:04   #817
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Koliko se treba susiti zavrsni sloj fasade, akril? Radnici bi mi u ponedjeljak trebali doci to dovrsiti ali prognoza nije bas dobra i ako ne padne kisa u ponedjeljak u utorak i srijedu sigurno pada. Oni ce popravljati o svom trosku ako zajebu ali kuca je moja i radije bi da ne zajebu pa me zanima koliko treba fasadi susenja da je kisa ne ispere?
Ovo definitivno nije dobro vrijeme za nanasanje zavrsnog sloja. U ovim vremenskim uvjetima (ispod 10stupnjeva,jos ako je vlage u zraku, tj oblacno/magla..), zavrsni sloj se jako dugo susi i zna ga ostetiti i kisa cak i ako nakon dva dana padne. Ako je temperatura ispod 5, tim gore. Padanje temperature ispod nule prvu noc nakon nanosenja također moze lose utjecati na zavrsni sloj.

Zavrsni sloj se moze u ovo vrijeme kvalitetno osusiti eventualno ako je nanijet ujutro, pa je zatim nekoliko sati taj dio kuce bio osuncan, vjetar (suh vjetar) također pomaze pri susenju, ali nije nikako pozeljan pri nanasanju.

Vjerujem da je i vama zurba, izvođačima također, ali s zavrsnim slojem se svaka igra skupo placa.
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:51   #818
Hvala na ovom linku, puno je dobrih informacija. Sto se tice rada po kisi, cuo sam se sa frendom izvodjacem i cekamo ljepse vrijeme. Njemu skela trenutno ne treba drugdje a meni nece smetati jos par dana dok ne dodje bolje vrijeme.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:49   #819
Šta mislite o ovoj ponudi koliko je ok:

1.Montaža i demontaža fasadne skele, ljepljenje fasadnog stiropora debljine 8 cm, brušenje, tiplanje, gletanje sa ulaganjem mrežice (2 ruke), grundiranje te izrada završnog sloja debljine 1,5 mm u boji po izboru investitora.

92,38 m2 x 210,00 kn = 19.399,80 kn

2. Montaža i demontaža fasadne skele, ljepljenje fasadnog stiropora debljine 10 cm, brušenje, tiplanje, gletanje sa ulaganjem mrežice (2 ruke), grundiranje te izrada završnog sloja debljine 1,5 mm u boji po izboru investitora.

121,33 m2 x 220,00 kn = 26.692,60 kn

3. Obrada lindri - ljepljenje fasadnog stiropora debljine 3 cm, gletanje sa ulaganjem mrežice (2 ruke), grundiranje te izrada završnog sloja.

35,90 m1 x 150,00 kn = 5.385,00 kn


Na sve skupa još PDV
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:05   #820
ok je, mada puno ovisi koji se materijal nudi. Ima dosta jeftinog smeca u ponudi na zalost
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.