Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2015., 15:55   #61
Može preporuka za nekog pouzdanog i profesionalnog dimnjačara za područje Velike Gorice?
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 01:48   #62
Kako otkazati usluge dimnjačara?

Kako otkazati usluge dimnjačara?

Dobio sam račun za dimnjačarske usluge. Nisam potpisao ugovor sa dimnjačarem niti je dimnjačar bio/očistio dimnjak.

Stanujem u Vinkovcima.
mastalux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 02:07   #63
Ne možeš ali pročitaj: http://www.glas-slavonije.hr/303122/...azna-od-500-kn
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 02:13   #64
Dali dimnjačari čiste dimnjak od kondenzacijskog bojlera na plin?
mastalux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:07   #65
Slažem se sa tvojim komentarom, ali to je neka druga tema, tema na: Zakoni propisi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:54   #66
Quote:
mastalux kaže: Pogledaj post
Kako otkazati usluge dimnjačara?

Dobio sam račun za dimnjačarske usluge. Nisam potpisao ugovor sa dimnjačarem niti je dimnjačar bio/očistio dimnjak.

Stanujem u Vinkovcima.
Znači da imaš grijanje kondenzacijskim bojlerom koja je temperatura plinova 40 ili maksimalno 60°C. Predlažem ti da uputiš prigovor općinskoj službi nadležnoj za poslove graditeljstva i komunalnih poslova da koristiš uređaje koji nisu zapaljivi. Prije nekoliko godina sam isto pisao na forumu ali nije bilo komentara. Ako želiš možeš to i napisati meni na pp. Pisanje upita Ministarstvu graditeljstva bi bilo poželjno, ali ministri u zadnje dvije godine se ne bave graditeljstvom nego strankama (političkim , da se razumijemo) a što je izvan njihove nadležnosti
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:21   #67
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Znači da imaš grijanje kondenzacijskim bojlerom koja je temperatura plinova 40 ili maksimalno 60°C. Predlažem ti da uputiš prigovor općinskoj službi nadležnoj za poslove graditeljstva i komunalnih poslova da koristiš uređaje koji nisu zapaljivi. Prije nekoliko godina sam isto pisao na forumu ali nije bilo komentara. Ako želiš možeš to i napisati meni na pp. Pisanje upita Ministarstvu graditeljstva bi bilo poželjno, ali ministri u zadnje dvije godine se ne bave graditeljstvom nego strankama (političkim , da se razumijemo) a što je izvan njihove nadležnosti
Dali onda oni ciste te dimnjake ili ne? Mislim da mi je instalater rekao da se taj dimnjak ne cisit.... jer je zatvoren?!
mastalux is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 21:22   #68
Ne čistiti.Ali ukoliko se i paučina stvori ili ptica odluči napravit gnijezdo- automatika će alarmirati sistem - dao sam ti na žalost dvoznačni odgovor- a tko treba očistiti gnijezdo?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:04   #69
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Ne čistiti.Ali ukoliko se i paučina stvori ili ptica odluči napravit gnijezdo- automatika će alarmirati sistem - dao sam ti na žalost dvoznačni odgovor- a tko treba očistiti gnijezdo?
hehe

Na vrhu dimnjaka je nekakva plastična kugla ili metalna - nisam se penjao da provjerim. Sumnjam da će ptice uspjeti tamo napraviti gnijezdo.

Dali onda moram plaćati dimnjačara ili ne?
mastalux is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 11:32   #70
Pitanje,

znači kupio stan (ZG - Trešnjevka), adaptiram ga i tamo je još atmosferski plin (plin na kuhanje i grijanje) koji je spojen na dimnjak.
Rekli su mi ovako ako stoji je ok, dobit će se i dalje atest dimnjačara, ali ako ga skinem onda mi više neće dati.
Je li to sitina? Jer mislio sam ga ostaviti, jer kondenzacijski bi ispao s renovacijom dimnjaka i sve zajedno blizu 20.000 kn... I naravno da sam ga morao skinuti zbog adaptacije stana, pa sada ne znam što ću. Nekako ne shvaćam zašto ako bi ga stavio natrag da bi meni rekao dimnjačar da ne mogu dalje koristiti bojler, a svi u zgradi smiju dalje... Nadams e da je to samo bila prića od servisera da kupim kod njega kondenzacijski... Ima neko neke informacije ili slično pa bilo koja pomoć dobrodošla...
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 13:28   #71
PLINSKI KOMBINIRANI BOJLERI - opcije

Trenutno imam stari atmosferski koji radi ali ako ce trebati mijenjati, zanimaju me opcije...

1. Da bi se mogao staviti kondenzacijski bojler, potrebno je sanirati dimnjak tako da se provuku cijevi unutra - ok. Ali dali je to moguce napraviti ako moj dimnjak nema jednu ravnu cijev nego ima "koljeno" kod dolaska na tavan "zavija" pa se opet izravnjava kako izlazi van krovista?
Ako sanacija dimnjaka nije moguca:

2. Fasadni bojleri koliko vidim uopce vise nisu u prodaji i nisu opcija?
3. Da li je kondenzacijski bojler moguce spojiti kao fasadni?

Ako bi pak isli opet na atmosferski plinski bojler, koliko vidim vracaju se novi modeli u prodaju, da li je to uopce moguce ili ce nas tjerati na kondenzacijski?
U kojim slucajevima dimnjacari upce odobravaju upotrebu novog atmosferskog kombiniranog plinskog bojlera?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 14:14   #72
Kratko:
1) Najbolje se raspitati u tehničkoj službi, npr. Vaillant na broj 01/6188-670
Vjerujem da i ostali (Bosch, Viessmann itd.) imaju tehničku podršku.
2) Jesu, u prodaji su i opcija su.
3) Je, moguće je, pogotovo ako si u kući. Ja ga imam.
laguna808 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2020., 23:50   #73
Tnx. Budem se raspito. Doduse meni je problem fasadni/kondenzacijski na fasadu jer jedino mjesto gdje bi mogao izbiti zid je ispod balkona susjeda. Koliko sam procitao to nije dozvoljeno. Mozda postoji mogucnost produljenja cijevi kako nebi vise bila ispod balkona.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2020., 23:25   #74
Je li netko napravio taj atest od dimnjačara?
Kažu da moraju svi stanari na toj vertikali biti doma i to ja moram organizirati?!?!?! Pa kažem što ako netko tada ne može biti doma? Kao ono mora, nek da nekome ključ i slično... Pa ne kužim, što ako dimnjačar dođe i recimo nisu neki doma? Što onda mi ne može dati certifikat? Navodno imam ja svoj dimnjak pa ne kužim zašto opet svi moraju na mojoj vertikali biti doma!?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 20:48   #75
Imam plinski bojler za grijanje i toplu vodu i fasadni dimnjak. Dobila sam čitabu od dimnjačara da mora doći u pregled ložišta i vratašca?!
Nikad prije mi nije bio dimnjačar, na plin se grijem već 15g.
Kakvo ložište mora pregledati, nije mi ništa jasno?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 21:13   #76
Što ti podrazumijevaš pod fasadni dimnjak? Da li je to samo dimovodna cijev iz bojlera koja prolazi kroz zid van i strši nekih 10-20cm ili je to nekakav vanjski limeni dimnjak koji ide gore prema krovu?

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
laguna808 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 22:01   #77
Quote:
laguna808 kaže: Pogledaj post
Što ti podrazumijevaš pod fasadni dimnjak? Da li je to samo dimovodna cijev iz bojlera koja prolazi kroz zid van i strši nekih 10-20cm ili je to nekakav vanjski limeni dimnjak koji ide gore prema krovu?

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
Ovo prvo. Nema nikakvog limenog ili zidanog dimnjaka. Bojeler se redovito servisira, a svakih par godina mi iz GPZ dolaze u inspekciju cijevi.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 22:31   #78
Pa onda faktički dimnjak i ne postoji. Ne postoje vratašca dimnjaka. Trebala bi postojati tzv. "mjerna mjesta" na koljenu dimovoda ali mislim da to dimnjačari konroliraju samo ako je bojler spojen na dimnjak.
Koliko je meni poznato, a tako mi je izjavio i moj dimnjačar prije 3 godine kad sam ugrađivao novi fasadni bojler, za takav tip bojlera dimnjačari ne vrše nikakve kontrolne izvide ni mjerenja.
Možda je u pitanju samo nesporazum, možda on ne zna da imaš fasadni (jer možda imaš u stanu/kući i neki pravi dimnjak koji ne koristiš). Pusti ga nek uđe i uvjeri se kako je bojler spojen i sve 5.
laguna808 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2021., 07:26   #79
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Imam plinski bojler za grijanje i toplu vodu i fasadni dimnjak. Dobila sam čitabu od dimnjačara da mora doći u pregled ložišta i vratašca?!
Nikad prije mi nije bio dimnjačar, na plin se grijem već 15g.
Kakvo ložište mora pregledati, nije mi ništa jasno?
Odgovori pisanim putem da se griješ isključivo na plinski fasadni bojler, da nemaš dimnjak sa vratašcima i ložište. Plinoservis redovito servisira bojler. Pitaš imaju li kvalifikacije za servisiranje plinskih trošila.

ja ga ne bi puštao u kuću, i ako bi baš bio napastan, izvadio bih smartfon i počeo snimati ...
Njemu je cilj da uđe, 'napravi pregled' i naplati.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2021., 14:53   #80
kod nas dimnjačar dolazi jedanput godišnje,
provjerava se prolaznoznost dimnjaka i kvaliteta izgaranja plinskog bojlera
mjerno mjesto na bojleru mora biti po pravilniku osigurano.

ne puštanjem dimnjačara ako se on jako zainati, riskiraš navlačenje komunalnog redara i plačanje kazne,
a i isključenje plina ako obavjesti GPZ
flajing pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.