Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2011., 03:28   #41
SRWare Iron (baziran je na Chromeu).
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 13:28   #42
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Lastane i opera sad ima 500 add-onova i zamisli koliko ih koristim? 2, gmail checker i wot dalje za sada nemam potrebe tražiti ali ne sumnjam da bi ih bilo još koji bi mi trebali


ali ima ih i totalno nekome nepotrebnih valjda isto kao i kod FF-a


ja sam na operi i ok mi je mada se stalno treba navikavati na promjene ali na svim browserima je tako

kolega iz prvog posta bi se sam trebao oprobati na raznim browserima pa nači onoga koji mu paše glupo je sugerirati, pa ako odabere operu dobro ako odabere FF opet dobro, njegov problem,

ista stvar nekome su najbolji windowsi, nekome linux, itd to je tako, nitko ili ništa na ovome svijetu nije baš sve zadovoljilo i udovoljilo, uvijek je netko za, netko protiv
Pa i ja to govorim od prvog posta. Ali jednako tako Operinim propovjednicima ne propuštam objasniti da Opera nema ekstenzije koje meni trebaju i kojima se služim na Firefoxu. Uz to što mi sama po sebi nikad nije sjela.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 20:22   #43
Mozzila
Zepa6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 20:41   #44
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Pa i ja to govorim od prvog posta. Ali jednako tako Operinim propovjednicima ne propuštam objasniti da Opera nema ekstenzije koje meni trebaju i kojima se služim na Firefoxu. Uz to što mi sama po sebi nikad nije sjela.

Pa lastane svakim danom je sve više ekstenzija na operi kome trebaju, nije ni meni nikada mozzila sjela sama po sebi pa što sad? ništa, zato i kažem neka se sam proba nači na nekom browseru, sva inputiranja ovaj ili onaj su glupa, mora sam probati
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:31   #45
Lastavice daj reci koju to ekstenziju od FF-a koristiš, da i ja isprobam kak radi (nadam se da nije isključivo za arapski). Da malo učim španjolski
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:46   #46
chrome. koristio prije, ali od kad su u 10tki stavili zoom da radi kako spada, definitivno bez konkurencije (warning: ovo je subjektivno misljenje).
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:45   #47
opera nema premca
doktor_za_zene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 17:42   #48
dugi niz godina sam bio na firefoxu i prije par dana sam odlucio promjenit browser ,prvo sam stavio operu ,ali razorcaro sam se u nju i odmah sam je obriso,nakon toga stvaljam chrome ..
ne da sam odusevljen,nego preporđen, daleko,daleko najbolji browser , toliko je brz da pjesmu koja traje 3 minute preslusam za minutu i po .
dominium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 20:52   #49
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
SRWare Iron (baziran je na Chromeu).
već godinu dana defaultni mi browser-nemam zamjerke!!!
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 01:40   #50
Na stolnom računalu koristim firefox - zbog najkvalitetnijih add on-ova. Iako hardverski zahtjevan browser, ima sve živo što mi treba!

Na netbooku pak koristim operu zbog brzine. Ali ima problema sa kompatibilnošću(ne rade neki livestream programi i poneki problemi sa integriranim email & news programom, loše prikazivanje nekih stranica) te ima i loš adblocker.

Safari i google chrome mi nisu nikako legli...
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 20:57   #51
Opera, i to već dugi niz godina. Slažem se da nema smisla raspravljati o tome koji je browser bolji, brži itd itd jer je to rasprava o ukusima, a svi dobro znamo da se ne raspravlja o istima. Samo mi nije jasno zbog čega se svi pale na te ekstenzije? Pa čemu vama služi browser? Pa on samo služi za pregledavanje web stranica ako se ne varam Vidi vraga, ne treba mi niti jedna ekstenzija ni widget ni gadget da bi napisao post na forumu Djeco draga, okanite se rasprava koje ne vode nigdje nego se fino zavalite ispred kompova, upalite omiljeni browser i uživajte

BTW da li je netko od vas čuo za Midori, Kazehakase, Epiphany, Rekonq, Chromium i ostalu Webkit braću? Svi su oni po brzini tu negdje, a ako vas smeta to što je vaš omiljeni browser sporiji za 0.0000000001 sekundu od susjedovog onda se hitite pod prvi vlak Nije to samo do browsera nego ima mali milion faktora zašto je spor, od samog trenutnog stanja na mreži do toga gdje se uopće nalazi server kojem pristupate....živjeli
Vistaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 21:55   #52
ni ja ni jedan jedini dodatak nemam instaliran na operi, samo flash player

ne treba mi to ništa
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 22:21   #53
Mozilla Firefox 4, nema boljeg a Chrome je najgori
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 22:27   #54
Upravo tako. Ni ja nemam instaliran ni jedan dodatak za Operu (osim flash playera) i ne treba mi. Opera jednostavno ima apsolutno sve što je meni potrebno.

Pokušao sam koristiti i druge browsere, ali ni jedan mi ne leži kao Opera. IE eventualno upotrijebim kad baš neka stranica nije ispravno prikazana u Operi, ali njega nekako i ne računam kao browser više kao dio Windowsa, što i jest.

E sad, da mi je nužno potrebna ekstenzija - kineski riječnik, možda bih i razmislio o korištenju Firefoxa... za to za što mi je nužan kineski riječnik.

Quote:
dominium kaže: Pogledaj post
dugi niz godina sam bio na firefoxu i prije par dana sam odlucio promjenit browser ,prvo sam stavio operu ,ali razorcaro sam se u nju i odmah sam je obriso,nakon toga stvaljam chrome ..
ne da sam odusevljen,nego preporđen, daleko,daleko najbolji browser , toliko je brz da pjesmu koja traje 3 minute preslusam za minutu i po .

Jesi ti siguran da dugi niz godina uopće znaš što je kompjuter, a kamoli browser?
__________________
Pa cela veka snevaš divlje jagode...
jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 22:56   #55
Npr. adblock plus i firefox throttle. Opera nema tako kvalitetna rješenja...
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 23:00   #56
Čemu ustvari služe ti dodaci?
__________________
Pa cela veka snevaš divlje jagode...
jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 01:31   #57
Ma ničemu moć navike i usporavanje browsera kad se toga prenatrpa sa tačkama ja imam samo wot i gmail checker oboje odlično rade na operi, svatko se treba sam nači na browseru glupa su ikakva sugeriranja to je čista stvar ukusa, meni je ff oduvijek bio ružan i smotan, i šta sad, našao sam se na operi, sam, nitko mi nije ništa govorio, fala bogu da jesam teže bi bilo da mi niti jedan ne odgovara onda bi bio problem ovako nije
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 11:45   #58
Quote:
jocker kaže: Pogledaj post
Čemu ustvari služe ti dodaci?
adblockplus je po meni najbolji adblocker(bloker reklama) a firefox throttle služi za ograničavanje brzine downloada/uploada firefoxa. Može se ograničavati samo određene web stranice, može cijeli internet(na razini local hosta) i općenito sve lan/wlan konekcije. Dakle nešto kao besplatni netlimiter
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 12:39   #59
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Možda. Ali se rade i nove ekstenzije za Firefox, tako da po tom pitanju Opera nije u nekoj prednosti.
Kad god sam gledao makar one osnovne ekstenzije koje rabim, na Operi ih nije bilo. Evo, reci mi ti: mogu li na Operi dobiti kineski i japanski rječnik koji će mi pomoći u čitanju tekstova na tim jezicima dok kursorom prelazim preko riječi?


Samo sumnjaj. Ne znam za Safari i Chrome, ali Firefox se u principu može ugoditi kako ti god drago.
ahaha, đabe ti ekstenzije kad manje više sve usporavaju rad i promet kod surfanja

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/performance/




ima opera ekstenziju hypertranslate, jedna od tri koju koristim
možeš i cijele rečenice maskirati i prevest

https://addons.opera.com/addons/exte....0/?display=en


Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Firefox 4 + AdBlock Plus.

Što će ikome išta više
Opera s ugrađenim block contentom


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Pa i ja to govorim od prvog posta. Ali jednako tako Operinim propovjednicima ne propuštam objasniti da Opera nema ekstenzije koje meni trebaju i kojima se služim na Firefoxu. Uz to što mi sama po sebi nikad nije sjela.
koje točno ekstenzije koristiš?

Zadnje uređivanje dida : 24.04.2011. at 12:56.
dida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 13:14   #60
Za Operu imaš ekstenziju NoAds.
Također, ogromni plus Operi su skripte. Mislim da ima rješenje i za AdBlock plus preko skripti.

Bio sam fan Firefoxa, ali s verzijom 3.x na dalje je postao sve lošiji. Onda mi je dosadilo zahebavat se s njim, stavio Operu da probam i otada samo Opera.
Samo što je Opera novi speed dial zeznula malo, pa sam na 11.01 još.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.