Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2003., 14:07   #1
Red face Pahulje

U ovo doba kada lagano proljeće kuca na vrata, sjetim se pahulja
koje su ove sezone bile tako česte kod nas.

"Ni jedna pahulja nikad ne padne na krivo mjesto"

Kaže mudrac, sve ima svoj red pa čak i privremeni kaos u kojem se snalazimo ili ne snalazimo. I male pahulje imaju svoj "parking".

Kako to shvatiti i to primjeniti na nas, kada malena pahulja čiji "život" kratko traje, ima svoje mjesto, a mi koji ne znamo ponekad što bi sami sa sobom, ne vidimo svoje mjesto i svrhu?

Možda ne vidimo od siline materijalne prirode koja nas je zarobila
pa nam je oslabilo sjećanje na našu duhovnu stranu. Ili smo se prilagodili tom točno utvrđenom kaosu shvaćajući da je sve to borba bez pravila ponašanja.

Ako pahulje padaju, kao padobranci na točno označeni prostor zašto mi se čini da mi padamo daleko od svojih ciljeva??
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 18:20   #2
Re: Pahulje

[QUOTE]Nemruth Dagi kaže:
[B]U ovo doba kada lagano proljeće kuca na vrata, sjetim se pahulja
koje su ove sezone bile tako česte kod nas.

"Ni jedna pahulja nikad ne padne na krivo mjesto"

Kaže mudrac, sve ima svoj red pa čak i privremeni kaos u kojem se snalazimo ili ne snalazimo. I male pahulje imaju svoj "parking".

Kako to shvatiti i to primjeniti na nas, kada malena pahulja čiji "život" kratko traje, ima svoje mjesto, a mi koji ne znamo ponekad što bi sami sa sobom, ne vidimo svoje mjesto i svrhu?

Možda ne vidimo od siline materijalne prirode koja nas je zarobila
pa nam je oslabilo sjećanje na našu duhovnu stranu. Ili smo se prilagodili tom točno utvrđenom kaosu shvaćajući da je sve to borba bez pravila ponašanja.

Ako pahulje padaju, kao padobranci na točno označeni prostor zašto mi se čini da mi padamo daleko od svojih ciljeva?
__________________________________________________ __



Ne da bih ja imao nesto posebno protiv tebe osobno, ali, zamolio bih te, da ne spamiras svojim praznovjernim i diletantskim upisima filozofiju, kad vec imas dva religijska podforuma na raspolaganju. Ovo nisu textovi za diskusiju na filozofiji, nego pobozna vjestacka nebuloza, kojoj ovdje nije mjesto, uz sav respekt prema tvojoj nakaradnoj dusi i new age-u..
Pisi na onim dekadentnim podforumima, gdje ti je po izobrazbi mjesto, pocevsi od sexa, ljubavi, vjestica ili bilo kako da se zovu, jer tvoja filozofija nije za javne medije.
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 18:42   #3
Quote:
jer tvoja filozofija nije za javne medije.
A tvoja jest?!
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 19:21   #4
Ja bih se slozila s Aganorom da ovom topiku uz podforume "duhovnost i religija" nije mjesto na filozofiji...
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 19:24   #5
Kaže mudrac, sve ima svoj red pa čak i privremeni kaos u kojem se snalazimo ili ne snalazimo. I male pahulje imaju svoj "parking".

Kako proročki za tvoj topic..
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 07:49   #6
Re: Re: Pahulje

[QUOTE]Aganor kaže:
[B]
Quote:
Nemruth Dagi kaže:

Ne da bih ja imao nesto posebno protiv tebe osobno, ali, zamolio bih te, da ne spamiras svojim praznovjernim i diletantskim upisima filozofiju, kad vec imas dva religijska podforuma na raspolaganju. Ovo nisu textovi za diskusiju na filozofiji, nego pobozna vjestacka nebuloza, kojoj ovdje nije mjesto, uz sav respekt prema tvojoj nakaradnoj dusi i new age-u..
Pisi na onim dekadentnim podforumima, gdje ti je po izobrazbi mjesto, pocevsi od sexa, ljubavi, vjestica ili bilo kako da se zovu, jer tvoja filozofija nije za javne medije.

Kad već moderator ima moći da premjesti moj topik, u redu.

No Aganore, ne pozivaj se na bolje, jer nisi u stanju procjenjivati i ne prozivaj "dekatentne", jer prvo ne razumiješ, a drugo rješi sukobe sam sa sobom, u protivnom sve ispada kao što narod kaže; lošem ......svaka dlaka smeta.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.