Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2012., 10:50   #61
zanimljivo cijeli narod (muslimanske vjere) dobije po piksli a ono tu i tamo koji prosvjed ispred Mjmarskih ambasada, a na objavu (i to nakon par mjeseci) stupidnog filma rasturi, razgusi, raspali ubi, masakriraj itd...

zanimljivo tumačenje vjere moram priznat
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:07   #62
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
zanimljivo tumačenje vjere moram priznat
Tu se najbolje vidi kakvu vrst "duhovnosti" ta vjera u praksi uglavnom proizvodi...
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 16:52   #63
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
zanimljivo cijeli narod (muslimanske vjere) dobije po piksli a ono tu i tamo koji prosvjed ispred Mjmarskih ambasada, a na objavu (i to nakon par mjeseci) stupidnog filma rasturi, razgusi, raspali ubi, masakriraj itd...

zanimljivo tumačenje vjere moram priznat
Nije u tome rijec nego sto mediji nisu objektivno prenijeli dogadjaje u Mijanmaru,neki gotovo da ih nisu ni spomenuli,i siguran sam da velika vecina muslimana i ne zna da se to dogodilo,to se zataskuje,sakriva se istina...evo ljudi koje ja poznajem vecina nisu culi za taj dogadjaj,jer su rijetki govorili o tome,ili ako jesu skroz malo,vijest se pojavi jednog dana,i onaj ko nije slusao te vijesti nije vise ni imao priliku cuti o tome
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:17   #64
NW, cije medije? Nadam se da govoris o arapskim. A zasto arapske medije nisu pricale o tome? Pa zato sto valjda nikog previse nije zanimalo, nemini interfuit nec profuit
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:19   #65
Zelim reci da je arapske medije taj film zanimao jer je bio odlicna odskocna za pobunu protiv zapada. A budisti nikog ne brinu. Ehm.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:35   #66
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
NW, cije medije? Nadam se da govoris o arapskim. A zasto arapske medije nisu pricale o tome? Pa zato sto valjda nikog previse nije zanimalo, nemini interfuit nec profuit
Pa i ptice na grani znaju ko drzi kontrolu nad svim medijima,pa i vecini arapskih.Problem je sto do tih neutralnih arapskih medija nije ni stigla prava slika onoga sto se desilo...Ali osim toga moram reci da je islamski svijet previse sutio na te dogadjajte,tek je Turska nesto malo podigla glas,ali slabo,isto kao sto su svi sutili dok su cinili genocid u Bosni...Ocigledno su muslimani osjetljiviji kada im se dira Poslanik,protesti zbog karikatura,protesti zbog filma...Poslanik je nama muslimanima ispred samih nas,ispred nasih porodica i svaki od nas ga voli vise nego sebe,stoga i toliki protesti
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:42   #67
Zar ti u to stvarno vjerujes? Da je poslanik iznad 8000 ubijenih u Srebrenici? Ako da, prekinimo raspravu. Odpadne mi zelja da govorim.

P.s. vidim da "se zna." A izvini (ovdje moram biti cvrsci), ali ne optuzuj bez dokaza. Ocigledno ti znas tko drzi kontrolu. Ja ne znam, i za razliku od tebe mislim da je huskanje i optuzbe protiv velikih skupova ljudi ne najbolja ideja. Srbi kazu da ste vi pod kontrolom Turske, mislis da im vjerujem??
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:44   #68
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post

hitler nije lupetao o judaizmu (idejnom sklopu), već o židovima (ljudima)!


Quote:
Jednako kao u muhamedanizmu (Islamu), ni u japanskoj državnoj religiji nije sadržaj religije zastrašivanje, nego nada u balaženstvo. Zastrašivanje je uopće židovska vjerska zasada koju je proširilo kršćanstvo, a i u nas je samo zbunila duše. Sve terorističke predođbe na području vjere samo su prikladne da ljude odvrate od optimizma i odgoje ih u beskrajnoj plašljivosti. (Adolf Hitler)
B.t.w Hitler, tj. nacisti, Jevreje nisu ni smatrali ljudima, već ljudskim genetskim otpadom.
Dokle li ćeš ti stići sa ovim svojim konstrukcijama...
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:49   #69
Quote:
Kalijaga kaže: Pogledaj post
zla krv među susjedima

Zla krv među susjedima je IMHO rezultat povijesnih sukoba među povijesnim državama (mandala tipa) JI Azije. Svoj doprinos su dali i Englezi kad su po osvojenju Burme u opustjele krajeve burmanske provincije Arakana doselili muslimansko stanovništvo (uglavnom iz Indije) Bengalskog zaljeva, a koji su uz lokalne muslimanske zajednice preci Rohingija. Domaći dotada vodeći Bamari/Burmanci i Rakhini se osjećaju ugroženi i obespravljeni, pa se kao reakcija javlja netrepeljivost i rasizam prema ''došljacima''.
Opet Ruanda i zaostavštine imperijalizma?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 18:33   #70
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
Zar ti u to stvarno vjerujes? Da je poslanik iznad 8000 ubijenih u Srebrenici? Ako da, prekinimo raspravu. Odpadne mi zelja da govorim.

P.s. vidim da "se zna." A izvini (ovdje moram biti cvrsci), ali ne optuzuj bez dokaza. Ocigledno ti znas tko drzi kontrolu. Ja ne znam, i za razliku od tebe mislim da je huskanje i optuzbe protiv velikih skupova ljudi ne najbolja ideja. Srbi kazu da ste vi pod kontrolom Turske, mislis da im vjerujem??
Hajde ne bukvaliziraj stvari,nervira me kada se neko sluzi takvim stvarima.
Kazem samo da musliman voli Poslanika vise od samog sebe i svih ostalih ljudi,nicim nisam rekao kako nisu trebali protestovati i zbog ubijenih muslimana od strane budista,mozda su neki i izasli na proteste ali niko od zapadnih medija nije prenio to jer time daju veci znacaj tom masakru kojeg zele zataskati

Kontrolu nad medijima drzi Izrael i Amerika,ako ista znas to bi trebao znat
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 18:56   #71
Quote:
NobleWarrior kaže: Pogledaj post
Hajde ne bukvaliziraj stvari,nervira me kada se neko sluzi takvim stvarima.
Kazem samo da musliman voli Poslanika vise od samog sebe i svih ostalih ljudi,nicim nisam rekao kako nisu trebali protestovati i zbog ubijenih muslimana od strane budista,mozda su neki i izasli na proteste ali niko od zapadnih medija nije prenio to jer time daju veci znacaj tom masakru kojeg zele zataskati

Kontrolu nad medijima drzi Izrael i Amerika,ako ista znas to bi trebao znat
ok, ne bukvaliziram, oprosti, uzimam natrag

ne znam, meni zvuči kao optužba bez ploda. Isto kažu ovdje u Americi o ljevici: "the left controls the media." Nijedan od vas još nije objasnio na koji to način netko kontroliše medije u svijetu gdje neki anti-muslimanski filmić od pola slomljene pare može doći u egipatsku televiziju i zapaliti maltene rat. Ili u kojem jedan Julian može jednostavno prsnuti na javnost povjerene tajne dokumente, neki od kojih sadrže, usput, imena svjedoka koji su danas vrlo vjerojatno mrtvi zbog njegovog "vrlog čina." Tko li u tom svijetu može bilo što kontrolirati?

istina je da je puno iskrivljanja istine sa svake strane. i to je normalno. mediji su odavno prestali biti nešto čestitio i postali alat propagande u rukama svake strane. samo nemoj reći da nema protuteže.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 20:37   #72
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Pa kada iz muslimanskih zemalja počinju dolaziti slike mirnih, civiliziranih, prijateljskih i dostojanstvenih ljudi, a ne slike čopora urlikavih pobješnjelih pavijana iskeženih zubiju, koji bi ubijali cijeli nemuslimanski svijet samo zato što ih je eto, netko negdje, o užasa, "uvrijedio"... e pa možda će tada i ostali svijet osjećati više solidarnosti prema onima koje će tada osjećati kao ljudima bliskim sebi...

Do tada, Rohinzi mogu zahvaliti svojoj muslimanskoj braći po svijetu za nedostatak brige za njihovu sudbinu...
Zapravo, zanima me kakve su reakcije Indije i Bangladeša na sve ovo vezano s njima. Tzv. muslimanska solidarnost nije bitna u ovom slučaju. Spominjem te dvije države zato jer u njih naseljeno bengalsko stanovništvo (jedan od najbrojnijih naroda na svijetu), i upravo su Rohinge porijeklom iz tih zemalja, i time su srodni Bengalcima. Mislim da nešto i poduzimaju, u smislu da prućaju utočište izbjeglicama, a je li nešto više od toga ne znam
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 21:35   #73
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
B.t.w Hitler, tj. nacisti, Jevreje nisu ni smatrali ljudima, već ljudskim genetskim otpadom.
Dokle li ćeš ti stići sa ovim svojim konstrukcijama...
nacizam niej sporan jer je kritizirao religije, već jer je ubijao LJUDE. shvati to više.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:13   #74
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Opet Ruanda i zaostavštine imperijalizma?
Usporedba s Ruandom donekle stoji, ali je situacija s Myanmarom i Rohingima je daleko složenija.

Što se tiče zaostavštine imperijalizma - da, velikim djelom. Ništa atipično za Britance ako gledamo Bengalski zaljev. Pogledaj samo zapadno od Burme/Myanmara, tj. Sri Lanku.

Za ilustraciju grubo pojednostavljeno:
Sri Lanka - bivša britanska kolonija
- Sinhalezi - većina, budisti, domicilno stanovništvo
- Tamili - manjina, hindusi - Britanci doseljavaju Tamile kao radnu snagu na plantažama, Sinhalezi se osjećaju ugroženo
- povijesni sukobi budista, hindusa, muslimana još prije kolonijalizma (vidi F. Braudel: Gramatika civilizacija)
- dekolonijalizacija: Sinhalezi su vodeći politički element,
- premijer SWRD Bandaranaike - ''defender of the besieged Sinhalese culture'' favorizira većinske Sinhaleze na račun Tamila
- tamilski separatizam - ''Tamilski tigrovi''

Sad jednostavno napravimo par zamjena boldanog uz par modifikacija:
Burma/Myanmar
- bivša britanska kolonija
- Bamari/pravi Burmanci (+Rakhini i drugi proBurmanci) - većina, budisti, domicilno stanovništvo
- Rohingi - manjina, muslimani
- Britanci doseljavaju muslimane iz Bengalskog zaljeva (koji se stapaju s domicilnim muslimanskim stanovnicima) kao radnu snagu na plantažama, Bamari/pravi Burmanci se osjećaju ugroženo
- povijesni sukobi budista i muslimana još prije kolonijalizma, iako su muslimani Bengalskog zaljeva (uključujući i burmanske zapravo budisti koji su prešli na islam (reakcija na progone od strane hindusa još od predkolonijalnog doba vidi F. Braudel: Gramatika civilizacija, radovi Romile Tapar npr.)
- dekolonijalizacija: Bamari/Burmanci su vodeći politički element,
- general Ne Vin - nakon državnog udara 1962. započinje s politikom ''burmanizacije'', favorizira većinske Bamare/prave Burmance, progoni narode protivnike burmanizacije (Moni, Shani, Karene, Rohingi...)
- separatizam - Moni i Shani, dok Rohingi nemaju značajniji pokret
Kalijaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 13:29   #75
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Zapravo, zanima me kakve su reakcije Indije i Bangladeša na sve ovo vezano s njima. Tzv. muslimanska solidarnost nije bitna u ovom slučaju. Spominjem te dvije države zato jer u njih naseljeno bengalsko stanovništvo (jedan od najbrojnijih naroda na svijetu), i upravo su Rohinge porijeklom iz tih zemalja, i time su srodni Bengalcima. Mislim da nešto i poduzimaju, u smislu da prućaju utočište izbjeglicama, a je li nešto više od toga ne znam
Nema baš puno ''muslimanske solidarnosti'' u slučaju Bangladeša.
Bangladesh je postupio neočekivano i za osudu. Ima izbjegličke kampove ali spriječava dostavu pomoći kako bi odbio nove rohingijske izbjeglice. Prema indijskim izvorima helikopteri bangladeške vojske su čak bombardirali čamce s rohingijskim izbjeglicama ne bi li ih spriječili da uđu u Bangladeš.
http://www.guardian.co.uk/world/2012...e-tribe-muslim
http://www.southasiaanalysis.org/%5C...paper5150.html


Za Indiju je teško reći. Prema ovom (indijskom) izvoru, ni Indija ih baš ne želi s obzirom da bi predstavljali potencijalnu sigurnusnu prijetnju.
http://www.southasiaanalysis.org/%5C...paper5150.html
Kalijaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 15:28   #76
Quote:
NobleWarrior kaže: Pogledaj post
Nije u tome rijec nego sto mediji nisu objektivno prenijeli dogadjaje u Mijanmaru,neki gotovo da ih nisu ni spomenuli,i siguran sam da velika vecina muslimana i ne zna da se to dogodilo,to se zataskuje,sakriva se istina...evo ljudi koje ja poznajem vecina nisu culi za taj dogadjaj,jer su rijetki govorili o tome,ili ako jesu skroz malo,vijest se pojavi jednog dana,i onaj ko nije slusao te vijesti nije vise ni imao priliku cuti o tome
u indiji se također događaju česti napadi na kršćanske crkve, škole institucije i to također nitko ne prenosi osim katoličkih medija
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:14   #77
Quote:
http://www.vecernji.hr/vijesti/zbog-...-clanak-458823

Najmanje 10 budističkih hramova i 40 kuća u Bangladešu zapalila je u njedjelju razjarena gomila od stotinjak ogorčenih muslimana nakon što je na Facebooku osvanula fotografija spaljenog Kurana
To rade Rohinge koje oplakujete u ovom threadu. To su sve takvi.

Sto je bolje, pokolj Rohingi, ili postojanje praiskonskog divljastva u drzavi? Retoricko pitanje, jer ce svatko odgovoriti prema svojim sklonostima.
Taifeng is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 07:25   #78
Quote:
Taifeng kaže: Pogledaj post
To rade Rohinge koje oplakujete u ovom threadu. To su sve takvi.

Sto je bolje, pokolj Rohingi, ili postojanje praiskonskog divljastva u drzavi? Retoricko pitanje, jer ce svatko odgovoriti prema svojim sklonostima.
A ti zastupaš tezu da je narod Rohinga - skup praiskonskih divljaka?

Da se praiskonsko divljašvo može pojaviti svugdje - najočiglednije je na primjerima Italijana, Nijemaca, Rusa, Izraelaca, Turaka, Srba, itd...

Onda kada vlast određene države vrši kontrolisano usmjeravanje praiskonskog divljaštva na određene grupacije u društvu - to se naziva Genocidom iliti zločinom svih zločina.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 19:24   #79
Da, ja tvrdim da su to praiskonski divljaci i da Burma to treba ukloniti iz drzave milom ili silom. A jedino rjesenje je silom, jer ih niti Banglades niti Tajland niti itko drugi ne zeli. Samo vi tu na forumu podrzavajte Rohinge, bez da gledate o kome se radi.

A kako sam samo znao da ti militantni Rohinge imaju svoje prste u ovom paljenju budistickih hramova. Evo, bas sam preletio clanak na Advanceu gdje se to spominje.


Ono sto ste vi ovdje u threadu napravili je izjednacavanje nasilnika i zrtve. Kao da slusam suce haaskog suda. Rohinge su nasilnici i militanti, divljaci. A burmanske vlasti pokusavaju uvesti civilizaciju i odrzati red. Ali ne, ovdje u threadu ispada da su Sanader i Rohinge jadne zrtve opakog sustava vlasti.

Zlo mi je vise od toga. Uvijek kad se pojavi netko tko hoce divljastvu stati na kraj, pojavi se demokratska masa koja od divljaka radi zrtvu i stiti ga. Zato ovo i je drzava kriminalaca i divljaka, jer mase takve stite, i daju im azil. Stovise, postavljaju ih kao lidere. Ovoj drzavi treba podhitno diktator i zabrana govora i misljenja, jer od ove demokracije samo sablazni proizlaze.
Taifeng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 09:46   #80
Rakhine isto nisu cvjece !
Naime ako je vjerovati sto Wikipedija kaze

A ona kaze (background of riots):

- 3 osobe koju su bili pripadnici etniteta Rohinga 28 Maja silovali zensku osobu etniteata Rakhine.
- 3 osobe osumnjicene za nedjelo i zatvorene
- masa ljudi 30 Juna (Rakhine) napada autobus i 10 Rohinga pogiba
- u medjuvremenu nemiri i mrtvi na sve strane
- do 2 Jula 30 ljudi biva uhiceno za ubojstvo 10 Rohinga u autobusu

Nisu Rohingi divljaci ... vidimo da i ovi Rakhine nisu nista bolji !
(naime bilo koja needucirana masa je lako zapaljiva, a i oni koji se nedaju kad im zivot ovisi .. nema moraliziranja moras da se opredjelis ... htio ne htio... npr. kao kad zavrsis u Maximum Security Prison u Americi sa crncima i bjelcima .. nisi rasist ali ako zelis spasit zivot to moras postatii opredjelit se za Black or White gang .. eventualno Hispano)

Kad bi 3 roma silovali neku plavoku djevojku u nekom Hr gradu ... sta poslje
Da spalimo sva romska naselja, ili "samo" 10 odokativno osumnjicenih da narostiljamo ??

Ovo sto pise po svjetskim medijima (Background of Riots) boluje od kronicnog nedostatka objektivnosti i detalja koji bi mogli bolje objasniti neke stvari !

Ja zanm kako romi zive ... i znam na kojem stupnju divljasta bi morala biti zajednica kad bi primitivna masa uzimala pravdu u svoje ruke !
Znam isto da propusta ima i os strane vlasti vjerovatno ...

O njima neznam previse ali da su Rakhine andjeli a Rohinga vrazi ... to ja ne mogu uzeti tek samo tako !
Ja znam da je razlika medju njima u vjeroispovjesti i nijansama u kulturi "zivota" (bolje reci prezivljavanja)!

E sad ima jos jedna zanimljiva stavka za Rohinge (sa wikipedije, koja nemora biti tocna):

"The Rohingya people practice Sunni Islam with elements of Sufi worship. Because the government restricts educational opportunities for them, many pursue fundamental Islamic studies as their only educational option. Mosques and religious schools are present in most villages. Traditionally, men pray in congregations and women pray at home."

E sad fundamentalne islamske studije (ma sta to izvorno znacilo !!??) je u kontekstu neceg loseg na Wikipediji !
A s druge strane ... vlasti im ne doaju sansu za edukaciju (kaze wikipedija)..

Dali to znaci da vlasti (Rakhine) svjesno sire primitivizam (ako su Islamske Fundamentalne Studije nesto lose njima) !!??

Cini se da su pare samo u igri.. and its all about money ! No money no education ... a Rohinga su im zadnji na platnoj listi vjerovatno ! Ali ne zato jer su muslimani .. nego jer im se INTERESI ne poklapaju ! (hipotetski govoreci Rohinge da predju preko noci na ateizam sumnjam da bi im se situacija poboljsala)

I to je to case closed !

E sad mene zanima ako netko da mi kaze INTERESE prosjecne Rakhine obitelji koja zivi uz granicu pa poredi sa prosjecnom Rohinga familijom !??

Kalijaga u cemu je bitna razlika nama koj igledamo sa zapada, njima koji su od tamo , i esencijalno koja je sustinska razlika !!???
__________________
to exist is to resist 外人

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 03.10.2012. at 09:58.
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.