Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2013., 23:10   #41
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
iz svega ovoga se može zaključiti jedino da ti tražiš nečije žaljenje i par riječi podrške, a tu ti psiholog može jako dobro pomoći. ne znam zašto ti misliš da je tebi teško a svima ostalima lako? po meni ova tema može i treba pod ključ
hvala na komplimentu! dobro, da si dao takav dobar zaključak jer se sad zbilja osjećam puno bolje, a moglo bi se reći i da si mi pomogao da budem uspješnija i da bolje živim od svojeg biznisa. Lijepo je čuti tu toplu hrvatsku riječ uvijek.



Gospodarstveniče, da li ima neko mjesto gdje bih ja mogla o biznisu pričati s onima upućenijima ili ću ipak ostati osuđena na ovaj forum gdje ću govoriti o svojim planovima, a zauzvrat dobivati pljuvačinu?? Svi koji imamo probleme s biznisom nam očito treba psiholog i psihijatar, a ne netko pametan s dobrim savjetovanjima. ( brijem da takvi traže ogromne svote za konzultacije...)
A šta je najbolje ja sama, dok sam našla sustave neke kako zaraditi nešto svima sam to jasno i glasno obznanjivala i nije mi palo na pamet da bih to trebala nekako unovčiti.


Dobro da Hrvati sami sebe i svoje znanje cijene malo više, nego što ja samu sebe cijenim! A to ponavljam da bih i sama trebala postati usrana kasica prasica, bez ikakvih emocija u biznisu a ne ovako naivno s ljudima im sve obznanjivati želeći im pomoći. Tako da sam par ljudi rekla sve točno kako radim... Nisam mislila da mi netko treba platit za to!
bulgari is offline  
Old 29.06.2013., 23:20   #42
Oprosti ali ja kada vidim postove sa VELIKIM SLOVIMA, boldanim stvarima, ????????? i !!!!!!!!!. Meni je to deranje, povisivanje tonova...

Nego, on topic:
Jučer si našla dobrog knjigovođu? Kad sama naučiš ne neke, nego puno stvari i promijeniš ako treba i 10 knjigovođa moći ćeš razlučiti koji je dobar a koji nije. Tebi to sad vjerojatno puno znači što ti je one rekao puno stvari koje ne razumiješ, a neke ti i objasnio, ali to ne znači da je on dobar knjigovođa.

Još jednom, ulaziti u biznis i otvarati firmu a da ne znaš razliku između biti u sustavu PDV-a i izvan? To su osnove, bez toga se ne smije ulaziti u biznis, nema veze koliko dobru ideju imala, moraš proučiti kako se nešto radi. To je kao da ideš voziti auto, stojiš na litici, a ne znaš koja pedala služi čemu. Znači kuplung, ideš u provaliju, kočnica je ok, ali ostaješ na mjestu i dalje u opasnosti, a gas, ovisi jesi u prvoj ili u rikvercu. Čak i ak si u rikvercu još ti sad fali balans gasa, kuplunga i kočnice. I to ti i dalje ne garantira da ćeš se izvuć. Evo to ti je slikovito opisan ulazak u biznis i bit razumijevanja stvari.

Kažem ti dobronamjerno, "skini" neki Economics 101 i pročitaj cijeli podforum. Tu ćeš saznati dosta toga što se smije, što ne, tuđe greške i slično.
gospodarstvenik is offline  
Old 29.06.2013., 23:24   #43
Bulgari(aka prof rx): NHF, da te nema, trebalo bi te izmisliti, ovaj forum je s tobom samo profitirao
Ali ovo sa otvaranjem firme, tu si stvarno prevazišla samu sebe i slušaj što će tebi čiča reći: okani se ćorava posla, zatvori firmu, nabavi peseka, odi na jogu, uživaj u sunčanim danima. I slušaj puno, puno glazbe...
Nećeš vjerovati, ali najozbiljnije to mislim
itsnotmyname is offline  
Old 29.06.2013., 23:31   #44
Quote:
bulgari kaže: Pogledaj post
hvala na komplimentu! dobro, da si dao takav dobar zaključak jer se sad zbilja osjećam puno bolje, a moglo bi se reći i da si mi pomogao da budem uspješnija i da bolje živim od svojeg biznisa. Lijepo je čuti tu toplu hrvatsku riječ uvijek.



Gospodarstveniče, da li ima neko mjesto gdje bih ja mogla o biznisu pričati s onima upućenijima ili ću ipak ostati osuđena na ovaj forum gdje ću govoriti o svojim planovima, a zauzvrat dobivati pljuvačinu?? Svi koji imamo probleme s biznisom nam očito treba psiholog i psihijatar, a ne netko pametan s dobrim savjetovanjima. ( brijem da takvi traže ogromne svote za konzultacije...)
A šta je najbolje ja sama, dok sam našla sustave neke kako zaraditi nešto svima sam to jasno i glasno obznanjivala i nije mi palo na pamet da bih to trebala nekako unovčiti.


Dobro da Hrvati sami sebe i svoje znanje cijene malo više, nego što ja samu sebe cijenim! A to ponavljam da bih i sama trebala postati usrana kasica prasica, bez ikakvih emocija u biznisu a ne ovako naivno s ljudima im sve obznanjivati želeći im pomoći. Tako da sam par ljudi rekla sve točno kako radim... Nisam mislila da mi netko treba platit za to!

Upravo to, savjetovanja se naplaćuju masno, a i ne garantiraju uspjeh. Takva mjesta ne postoje, jer većina njih znanja drži za sebe da bi opstali / postali jači. Ostaje ti jedino forum
I nebi vjerovala, ali pljuvačina je fantastična. I zbog pljuvačina svijet ide dalje. Zamisli da ljudi nisu pljuvali po platnenim maramicama zbog ovoga i onoga. Pa da kasnije nisu pljuvali po papirnatima da su krute, pa su ih izmislili kao tanke višeslojne itd. Možda nije sad ovo točan tijek događaja, ali tak to ide.
I pljuvačine ti pomognu da shvatiš da neki puta nisi u pravu, dogodilo mi se puno puta. I bolje je to da su me popljuvali nego me bodrili da idem dalje jer sam sa nekim drugima vidio da je to odlazak u propast.
gospodarstvenik is offline  
Old 30.06.2013., 00:01   #45
Quote:
bulgari kaže: Pogledaj post
bilo je riječ o medicinskim patentima tj. aparatima vezano uz liječenje jedne bolesti, ako te baš zanima... To sam razvila prije 7 godina, ali nisam medicinske struke i nisam našla nijednu tvornicu ovdje koja bi takvo što mogla napraviti, pa sam odustala.
Pa daj broj patenta, ili naziv... Cisto da pogledam u bazi podataka DZIV-a... Bas sam radoznao
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 30.06.2013., 13:59   #46
Naslov teme sadrži riječ "naivnost". Treba biti "neinformiranost".
I to nije način hrvatskog poslovanja već poslovanja općenito.
BlindDog is offline  
Old 02.07.2013., 07:09   #47
Quote:
bulgari kaže: Pogledaj post

IMALA NEKE PATENTE, radila na nekim inovacijama, pa su me uspjeli zahebati čak i oko toga...
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Pa daj broj patenta, ili naziv... Cisto da pogledam u bazi podataka DZIV-a... Bas sam radoznao
Nekako sam si i mislio da na konkretno pitanje odgovora nece biti ... Zbog necega cak mislim da zapravo niti ne znas sto je patent... Vjerojatno mislis na izum...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 02.07.2013., 11:05   #48
Sad ti imaš malo agresivnu retoriku,ali ne brini navikla sam da većina naših ljudi nije svjesna kad se ponaša bahato, ali da jako drugima zamjera ako su oni bahati... Ništa novo, ni čudno....

Nisam nigdje rekla da znam sve o tom kakvi su knjigovođe i da je ovaj zato super, već kažem da sam to procjenila po tome koliko mi informacija kaže i koliko mi je željan pomoći oko mojih problema...

Što se tiče PDV-a nigdje nisam napisala da nemam pojma što to znači. Znam sve o tome, ali ako je većini knjigovođa teško procjeniti što je bolje za mene, kako bi to onda meni bilo lako? Ali ovaj knjigovođa mi je postavio i pitanja poput s čim se mislim baviti i slično, što knjigovotkinje s kojima sam prije dolazila u doticaj nisu. One su mi samo rekle da se to "ne isplati". Nisu ni pitale s čim ću se baviti. Tako da ne brini, znam ja dosta sad o tome, samo što se nisam mogla odlučiti što ću skupljajući dijametralno suprotne informacije sa strane! A o PDV-U znam puno toga, sigurno ne zahvaljujući tebi, ako to misliš!

Osim toga, ne mislim da svaka pljuvačina pomaže. neke totalno mogu sjebati osobu i uništiti joj volju za bilo čime i da se osjeća ko drek. Pomažu jedino konstruktivne pluvačine gdje netko osim samog pljuvanja kaže i pokoju dobru informaciju. e, takve su pljuvačine rijetke, pošto našim ljudima većinom pljuvačina služi za izlijevanje bijesa na druge i na pokazivanje svojeg "velikog ega".... I mišljenja da su zbog nečeg ili nekog od nekog drugog vrijedniji. Kao što si ti to pokazivao na svojoj temi pljujući po ljudima koji se bave uvozom nečega, kao da smo mi sve neke seljačine i primitivci za razliku od uvaženog gospodina koji nešto proizvodi!



p.s. E, da ovo ide gospodarstveniku. Tako da si malo porazmisli tko je prvi počeo s pljuvačinom i tko je prvi ponizio mene da sam manje vrijedna jer ja uvozim, a ne da proizvodim! Ali ne brini, hrvatski ego i mišljenje da smo "najbolji na svijetu" mi je toliko dobro poznato da se sad tome samo nasmijem kad naletim na takve komentare.... Toliko su već uobičajeni da su zapravo i pravilo. puno su rijeđi komentari da netko o sebi nema ogromno mišljenje i da nekom stvarno želi pomoći oko nečega. E, pa to ljudi jako teško pokazuju!
bulgari is offline  
Old 02.07.2013., 11:15   #49
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Nekako sam si i mislio da na konkretno pitanje odgovora nece biti ... Zbog necega cak mislim da zapravo niti ne znas sto je patent... Vjerojatno mislis na izum...
Ma ja ti zbilja nemam pojma o ničemu! Kako si to samo sumnjao?

Tko je igdje rekao da sam to i patentirala? Nisam, jer mi nije imalo smisla patentirati nešto za što ne mogu naći nikoga da mi to izradi.
Tvornica u Americi mi je poslala kao neki ugovor ( vjerovao ili ne), da im otkrijem o čemu se radi i pokažem čitavu skicu i nacrt toga pa da mi to oni neće oteti, već da ako su zainteresirani da bi proizveli, ali sam u to vrijeme bila blesava i razmišljala sam kao tipičan Hrvat koji se boji ikome pokazati svoje ideje, planove i "izume"... Pa radije nisam ništa napravila od svega....


Sad bi vjerojatno postupila drukčije i ne bi se toliko bojala "otimanja", iako je istina da su mi to lagano mogli oteti i tko mi kriv. Trenutno i nako jedno 6,7 godina što je prošlo od toga i dalje ne vidim da itko prodaje neka takva medicinska pomagala, ali možda bih se trebala malo bolje raspitati...


spriječilo me da nešto oko toga napravim i zato što vjerojatno o sebi imam jadno mišljenje i ne mislim da sam vrijedna tako nekih "velikih stvari"... Pa radije biti negdje u pozadini, nitko i ništa..
bulgari is offline  
Old 02.07.2013., 11:23   #50
Quote:
bulgari kaže: Pogledaj post
Sad ti imaš malo agresivnu retoriku,ali ne brini navikla sam da većina naših ljudi nije svjesna kad se ponaša bahato, ali da jako drugima zamjera ako su oni bahati... Ništa novo, ni čudno....



Ovo što činiš je trolanje, pa te molim da prestaneš s ovakvom retorikom.
Nitko ne pljuje po tebi i ne ponižava te, već daju svoj osvrt na tvoje postupke.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 02.07.2013., 11:29   #51
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ovo što činiš je trolanje, pa te molim da prestaneš s ovakvom retorikom.
Nitko ne pljuje po tebi i ne ponižava te, već daju svoj osvrt na tvoje postupke.
Hoćeš reći da mi se samo čini da netko pljuje po meni, kad napiše da smo mi koji uvozimo debili koji voze Merđu i hvale se po lokalnim birtijama. A upravo to piše na temi od gospodarstvenika i čini mi se jako bahatim pljuvati po ljudima koji poštenim radim nastoje zaraditi nešto i preživjeti u zemlji gdje im nitko ništa nije dao!

Na njegovoj temi to piše na prvoj stranici. "Opis nas koji uvozimo.." Ne da mi se tražiti link na post! Kako to da to ne želiš kartonirati?
bulgari is offline  
Old 02.07.2013., 11:36   #52
Quote:
bulgari kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da mi se samo čini da netko pljuje po meni, kad napiše da smo mi koji uvozimo debili koji voze Merđu i hvale se po lokalnim birtijama. A upravo to piše na temi od gospodarstvenika i čini mi se jako bahatim pljuvati po ljudima koji poštenim radim nastoje zaraditi nešto i preživjeti u zemlji gdje im nitko ništa nije dao!
Takve postove, molim te, prijavi.
Tu završavamo ovu priču na temi. Možemo nastaviti na PŽK-u
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 02.07.2013., 11:52   #53
UGLAVNOM, da se vratim na temu. Ne pada mi na pamet zatvarati firmu nakon nepunih mjesec dana što je otvorena. To je sigurno! Ako sam zbilja toliko jadna da neću uspjeti naći baš ništa gdje nešto mogu zaraditi, ne vjerujem da mi apsolutno nitko neće kupiti taj stroj.

Jer spustiti ću skroz cijenu, a ako ni to ne upali, onda ću dati ljudima fore da ga otplaćuju na 12 dijelova... Valjda će netko na nešto pristati! Jer ti strojevi su trendi i mogu jako olakšati ljudima život, tako da ne vjerujem da baš nitko neće biti zainteresiran za ništa. Čini mi se to nemoguće!

Ok, tip je smanjio cijenu jako, a sad sam ju i ja smanjila za punih 4 tisuće, pošto sam ušla u sustav PDV-a!

Znači samo sam za 3500 kuna trenutno skuplja od njega, a moj stroj je i veći. Ako ni to ne bude dovoljno, ići ću još dolje!
bulgari is offline  
Old 02.07.2013., 13:20   #54
Dakle...ako počinješ posao naravno da moraš neki svoj novac uložiti. Uvezeš par strojeva koje možeš isfinancirati.
Za sve ostalo primaš avanse za narudžbu. Nema naručivanja stroja ako kupac barem malim avansom ne potvrdi narudžbu.
Mi smo se bome kao mlada firma nadavali garancija za nama uplaćene avanse. Sad ih više nitko ne traži jer znaju kako radimo.
Ali i da treba, nije problem. No nekako se moraš osigurati jer koliko sam shvatila ti strojevi nisu baš cijenom u rangu cipela je li tako?
A i njih ne uvezu dok ne ispitaju tržište i ne naprave preliminarne ugovore s trgovinama.
Ne srljati...

Edit: i da, što se tiče tipa...nikakvu obavezu on nema prema tebi. Nije robu uzeo i neplatio je li tako?
Dakle ti si ta koja je trebala od njega uzeti garancije kupnje, ovako sve ostaje na tebi.
Gilda. is offline  
Old 02.07.2013., 14:43   #55
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Dakle...ako počinješ posao naravno da moraš neki svoj novac uložiti. Uvezeš par strojeva koje možeš isfinancirati.
Za sve ostalo primaš avanse za narudžbu. Nema naručivanja stroja ako kupac barem malim avansom ne potvrdi narudžbu.
Mi smo se bome kao mlada firma nadavali garancija za nama uplaćene avanse. Sad ih više nitko ne traži jer znaju kako radimo.
Ali i da treba, nije problem. No nekako se moraš osigurati jer koliko sam shvatila ti strojevi nisu baš cijenom u rangu cipela je li tako?
A i njih ne uvezu dok ne ispitaju tržište i ne naprave preliminarne ugovore s trgovinama.
Ne srljati...

Edit: i da, što se tiče tipa...nikakvu obavezu on nema prema tebi. Nije robu uzeo i neplatio je li tako?
Dakle ti si ta koja je trebala od njega uzeti garancije kupnje, ovako sve ostaje na tebi.
Nema veze. Ja sam smanjila cijenu koliko sam mogla, a imam još prostora za smanjiti ju i da bude neka zaradica, ako će baš netko tražiti..

Ja sam uložila u taj jedan stroj i mislim da je to ok za sad. On će doći tek za mjesec i pol, tako da mi se nigdje ne žuri. Još uvijek rade na njemu, a i bolje mi je da mi netko ne plati nešto pa da mi skače po glavi svaki dan kad će doći, kako bi vjerojatno taj tip jer mi je izgledao nekako nervozno i jako me maltretirao ta 3 tjedna dok sam išla otvarati firmu. to je bilo svako malo email kad će mi firma biti otvorena. A nakon toga se očito povukao bez ijedne riječi.. Čak nije probao ni smanjiti cijenu ili neki vrag, nego onako bez pardona i najmanjeg odustao.

Bitno da mi je davao savjete o tome kako ga trebam dočekati u iznajmljenom uredu i da sve treba bit tip top. Dobro, pa sam iznajmila ured samo po satu, jer bi se sad lupala po glavi da sam ga iznajmila na mjesec dana zbog nekog tako neozbiljnog!


p.s. Još sam mu prošli tjedan slala sve živo i neživo oko tog stroja, ali nije bilo ni najmanjeg komentara. Pa sam rekla da ću ući u sustav pdva i smanjiti cijenu za 3500, ali mi je samo dao komentar da ne moram zbog njega... Mislim da je lik mislio da na moju cijenu, da će mu biti puno veći povrat pdva, jer ne zna računati i ne zna da se pdv ne računa ako je cijena s pdvom npr. 25000, da pdv nije 25000/4= 6250, pa je to pdv, nego da se to računa oko 20500+pdv= 25000, tako da je pdv oko 4500. A lik si je umislio da će dobiti puno veći pdv nego što bi ga dobio...
akoimaikoga is offline  
Old 02.07.2013., 15:05   #56
Quote:
akoimaikoga kaže: Pogledaj post
Nema veze. Ja sam smanjila cijenu koliko sam mogla, a imam još prostora za smanjiti ju i da bude neka zaradica, ako će baš netko tražiti..

Ja sam uložila u taj jedan stroj i mislim da je to ok za sad. On će doći tek za mjesec i pol, tako da mi se nigdje ne žuri. Još uvijek rade na njemu, a i bolje mi je da mi netko ne plati nešto pa da mi skače po glavi svaki dan kad će doći, kako bi vjerojatno taj tip jer mi je izgledao nekako nervozno i jako me maltretirao ta 3 tjedna dok sam išla otvarati firmu. to je bilo svako malo email kad će mi firma biti otvorena. A nakon toga se očito povukao bez ijedne riječi.. Čak nije probao ni smanjiti cijenu ili neki vrag, nego onako bez pardona i najmanjeg odustao.

Bitno da mi je davao savjete o tome kako ga trebam dočekati u iznajmljenom uredu i da sve treba bit tip top. Dobro, pa sam iznajmila ured samo po satu, jer bi se sad lupala po glavi da sam ga iznajmila na mjesec dana zbog nekog tako neozbiljnog!


p.s. Još sam mu prošli tjedan slala sve živo i neživo oko tog stroja, ali nije bilo ni najmanjeg komentara. Pa sam rekla da ću ući u sustav pdva i smanjiti cijenu za 3500, ali mi je samo dao komentar da ne moram zbog njega... Mislim da je lik mislio da na moju cijenu, da će mu biti puno veći povrat pdva, jer ne zna računati i ne zna da se pdv ne računa ako je cijena s pdvom npr. 25000, da pdv nije 25000/4= 6250, pa je to pdv, nego da se to računa oko 20500+pdv= 25000, tako da je pdv oko 4500. A lik si je umislio da će dobiti puno veći pdv nego što bi ga dobio...
Odgovorila si s drugog nicka to prvo.

Drugo ovako nitko, ali bas nitko ne moze uci u posao.

Buniti se sto je netko kupio nesto jeftinije u danasnjem svijetu je vrh debilizma.

Hipotetski jedina ovdje neozbiljna si ti, ali to nije vazno jer ionako trolaš na zešće.
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.