Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2015., 20:55   #1
Dubrovnik-neasfaltirani i neoznačeni parking Gradac, dnevna karta

Znači ovako..u Dubrovniku ima jedan parking iznad Grada koji je neuređen, pun rupa, neasfaltiran, neiscrtan i na kojem su svi prije normalno parkirali jer Sanitat nije imao osnove naplacivati parking tamo što su i sami u novinama priznali
"U budućnosti će besplatno biti i parkiranje na platou ispred parka Gradac, gdje bi po novoj Odluci trebali parkirati samo vozači s povlaštenim kartama za drugu i treću zonu. Ali ostale sada – a čini se ni u budućnosti – nitko neće moći spriječiti da ondje parkiraju jer je riječ o neuređenom parkingu na kojem Sanitat nema ovlasti naplaćivati karte. Riječi su to direktora Sanitata Valentina Dujmovića, koji je rekao kako policija nikog neće kažnjavati niti pauk premještati vozila, sve i da može proći prema Gradcu. Gradac je, inače, u većinskom vlasništvu Dubrovačke biskupije koja je sa Sanitatom sklopila ugovor da se na njemu može naplaćivati parking uz obvezu da se za njih ostavi 20 rezerviranih mjesta. Kako Sanitat više neće moći kontrolirati parkiranje na Gradcu, nitko Biskupiji neće moći jamčiti 20 rezerviranih mjesta." - Dubrovački Vjesnik, 26.06.2014. 10:20
No oni su odjednom ipak počeli naplacivati i kada sam pitao zašto su mi rekli da je to nova odredba od 01.08 i da tu ne mogu ništa.
Ja sam tamo parkirao kako sam radio cijelu zimu pošto sam student i faks mi je u blizini, samo ovaj put nisam bio kod auta 2 dana (pjeske sam otisao kuci) i dočekala me "karta" na 1080 kuna!!! (računali kao i treci dan)
nisam znao ni da se počelo naplačivati, niti za tu novu odredbu ništa…jel to oni uopće smiju tako odjednom? I kako sada smiju a do prije mjesec dana nisu smjeli?
Sada me zanima kako bi žalba trebala izgledati? Pošto 360kn za dnevnu kartu zaista nije malo pogotovo za takav parking i namjeravam se zaliti..
Hvala kom god da izdvoji vremena malo pomoći
mvokalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 14:39   #2
i kako je prošlo? jesi se žalio?

Ja sam neki dan dobio kaznu od 600kn a imam mjesečnu zonu 3. I iako sam došao u roku od sat vremena do njih da platim sat + 50kn kazne, odbili su uz obrazloženje da ne smiju naplaćivati parking na gradcu... nego je on besplatan za vlasnike 2. i 3. zone. a svima ostalima je zabranjeno.

Znači tko god nema mjesečnu 2. i 3. zonu a želi parkirati i platiti sat vremena, ne može.. Dobije kaznu od 600 kn

Kako mogu naplaćivati kazne a ne naplaćivati parking. Da ne govorim o stanju parkinga, makadam, pun rupa, nema označenih linija, nije osvijetljen itd..
haunted is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:21   #3
Nažalost, nemaš sreće. Stara odluka koja je vrijedila do 2015 bila je puna rupa, uključujući i ovo na što se žališ, tako da je bilo relativno jednostavno poništiti kazne sa Gradca. No nova odluka koja vrijedi od 24.08.2015. je zakrpila pravne rupe, kad već nije one na parkingu
Jedino što možeš pokušati je pozivanje na PRAVILNIK O POSEBNIM UVJETIMA ZA PARKIRANJE VOZILA, no onda moraš dokazati da se Gradac koristi i za parkiranje autobusa i kamion, a to ti baš i neće uspjeti.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.