Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: Tko ima najbolju fotku?
Assange 2 28.57%
Volunteer 1 14.29%
sino 0 0%
dile 4 57.14%
Glasovatelji: 7. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2015., 12:10   #1
Foto natječaj 387 - Advent

Ovotjedna tema je "Advent", a izabrala ju je Sabaa.
O temi: "Mislim da je šteta propustiti trenutak i zadati ovako prigodnu temu. Motiva ima na svakom koraku ili jednostavno izvucite nešto iz arhive."

Tema je otvorena dva tjedna za postanje do nedjelje 25.12.2015. u ponoć.

PRAVILA
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada

Zadnje uređivanje Sabaa : 11.12.2015. at 12:44.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 12:32   #2
bit cu drastican pa pitati zasto advent? to je ionako pomodna pizdarija novijeg datuma u HR .okej ja znam sto radim i znam da reskiram ban ( a iskreno receno i to mi je pored ovakve ekipe uskurac niskurac) ali po cemu je advent nesto znacajno i vrijedno da se zabiljezi na fotografiji?? posebno tebi koja se furas na vjestice a de ne ulazim na podforum religija jer i sami znamo da rimokatolicka crkva nema puno zajednickog sa prvotnom vjerom u hrvata. nekako mi to ne ide zajedno..primjetio sam da se ustvari forum odrzava zahvaljujuci tebi, diletu iako njemu sve manje jer mislim da mu je dopizdilo ( nemoram biti u pravu ali mislim da nisam daleko od istine) i jos nekolicini forumasa iako za neke mislim da im je bitno da se prikazu kao klugscheisse i rebel nego fotograf.. doduse mozda i ja spadam u tu kategoriju ali odgovorno tvrdim da forum ide u picku materinu a upravo radi tih nekih naglasenih naslova.. nije li dovoljno reci sretna nova godina i puknuti temu vezanu za to?? mora li religija igrati ulogu ili je to nakon konzultacija s kolegama?Daj jebote manje te "ja sam na liniji" teme pukni nesto originalno.. koketiram sa svjetlom ali sam ljubavnica tame recimo--to bi bilo puno jace nego advent
s duznim postovanjem
nomad
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 13:18   #3
E, sad ga fakat pretjeruješ.

O religijskom dijelu tvog ranta moram reći da je zbilja nepotreban. Da li će naslov netko shvatiti religijski ili neće, uopće nije važno. Advent ima i svoj nereligijski, svjetovni aspekt, i dobrom dijelu ljudi znači samo okićenost grada, iće, piće i druženje s dragim ljudima. I Advent u Zagrebu je možda novija izmišljotina, ali ovo doba pred Božić se naziva adventom puno dulje od te novotarije.
Neka svatko prikaže što želi, svijetleće lampice ili vjersku komponentu, kobase sa štanda ili adventski vijenac, što više raznolikih fotografija to bolje.

Što se tiče vrijednosti da se nešto zabilježi na fotografiju o tome bi se dalo raspravljati unedogled. I po čemu je advent manje vrijedan kao motiv fotografije od cipela, vrata i sličnog što su nam bile teme na natječajima? Uostalom, mene zanima krajnji produkt, fotografija, i ako mi je fotografija dobra, izbor motiva mi je manje bitan.
Za pola tema na natječajima, ma za većinu uslikanih fotografija, bi se mogli zapitati zašto je taj motiv zaslužio biti ovjekovječen.

U ovo doba godine mi je jednostavno žao preskočiti nekakvu prazničnu temu i zato ova tema. Šta ćeš, padam na lampice i okićene borove, svojoj vještičjoj strani usprkos.

Što se tiče jednostavnosti teme, da, u zadnje vrijeme biram jednostavnije teme ponukana iskustvom poništenih tema s jednim ili dva sudionika.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 18:38   #4
odgovorno ti tvrdim da je i ovo tema s jednim ili dva suigraca kao sto odgovorno tvrdim da advent nije jednostavna tema a najmanje je svjetovna. kao sto vidim da nisi shvatila sto znaci adventus domini iliti dolazak gospodina odnosno pripreme za rodjenje krista sto ne znaci da ne postujem tvoj rad u cjelini, ali ovo je stvarno bilo nepotrebno
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 21:08   #5
Na advent se može gledati s više strana, s onog komercijalnog sve više prisutnog koji uključuje lampice, boriće i sve ostalo, može se gledati s religiskog aspekta koji ukljućuje više unutarnje vrijednosti koje su izražene u ovo doba godine. Ovisi što advent znaći za samog fotografa...puno je motiva i inspiracija koje obilježavaju ovo doba godine...Za mene je advent mješavina svega toga bez jednoga nema drugoga neki jing-jang ali je za neke samo jang bez jinga...

Pronađite djete u sebi i zamislite se zašto ste voljeli (ili niste) blagdane kada ste bili mali... Pokušajte to dočarati preko fotografije...zbilja je jednostavno
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 23:42   #6
ne postoji niti jedan razlog da advent ne bude tema.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 17:32   #7
Advent je prigoda da se obitelj slika s naslikanim Djedom mrazom


__________________
.
Assange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 20:29   #8
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 13:20   #9
__________________
Pentax K-50, K-x; FA 50mm f/1.4; DA 50-135 f2,8; Tamron's 10-24; 17-50; 90 macro; SamYang 8mm fish :http://pixino.com.hr/
sino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 00:22   #10
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:22   #11
a sto reci , ni jedna fotka ne prikazuje advent vec nesto sareno svjetlucavo.. ljudi ne shvacaju sto je advent rekao bih da se ne ponavljam a da ne spominjem da je prvi drugi i treci u cast tri kralja a zadnji iliti cetvrti u ime isusa... mda.. fotkati se s "djedom mrazom" ili fotkati okiceno nesto na trgu nije advent.Ni jedna ne prikazuje rodjenje isusa ili da se vratim na pocetak.. sto postate nesto sto ne razumijete?
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:26   #12
Opusti se malo. Popij nešto. Koga briga.

BTW, stavili ste moje ime dvaput, sinu zaboravili.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 16:19   #13
Nije namjerno sino, ali evo ispravljeno je.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 10:35   #14
"Došašće ili advent (lat.: "adventus" = dolazak) je razdoblje u crkvenoj liturgijskoj godini, vrijeme pripreme za blagdan Božića."

Dakle, "vrijeme pripreme ", dovoljno siroki pojam koji obuhvaca vise od rodjenja Isusa, Sv.tri kralja itd...

...a to sto se sve to pretvorilo u jedan veliki biznis a ne advent, to je pak druga prica...
__________________
Pentax K-50, K-x; FA 50mm f/1.4; DA 50-135 f2,8; Tamron's 10-24; 17-50; 90 macro; SamYang 8mm fish :http://pixino.com.hr/
sino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 11:25   #15
Quote:
sino kaže: Pogledaj post
"Došašće ili advent (lat.: "adventus" = dolazak) je razdoblje u crkvenoj liturgijskoj godini, vrijeme pripreme za blagdan Božića."

Dakle, "vrijeme pripreme ", dovoljno siroki pojam koji obuhvaca vise od rodjenja Isusa, Sv.tri kralja itd...

...a to sto se sve to pretvorilo u jedan veliki biznis a ne advent, to je pak druga prica...
slazem se i iako nisam sudjelovao iz religioznih razloga i mada nemogu biti pobjednik predlazem da se slijedeca tema zove big biznis i nadam se velikom odazivu sa sto vise fotki politicara
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 23:38   #16
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Opusti se malo. Popij nešto. Koga briga.
:klap:
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 05:49   #17
Quote:
AlBali kaže: Pogledaj post
:klap:
zato vam i je natjecaj takav kakav je jer pljescete koga briga komentaru pa oni koje je briga ne sudjeluju
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 06:55   #18
Pun mi je kur** političke korektnosti kud god se okreneš. Te se vrijeđa vjernik, te se vrijeđa Pupovac te se vrijeđa moj susjed Zvonko... Više se ništa ne smije raditi jer se na sve netko vrijeđa. Ne možeš pričat viceve o Muji jer se netko vrijeđa. Pa vrijeđajte se braćo, ko vas šiša.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:07   #19
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Pun mi je kur** političke korektnosti kud god se okreneš. Te se vrijeđa vjernik, te se vrijeđa Pupovac te se vrijeđa moj susjed Zvonko... Više se ništa ne smije raditi jer se na sve netko vrijeđa. Ne možeš pričat viceve o Muji jer se netko vrijeđa. Pa vrijeđajte se braćo, ko vas šiša.
Potpisujem ovo.
Tko želi, nađe negativnost i loše primisli u svemu.

Čestitke pobjedniku, i hvala svima na sudjelovanju.
Dile, zadaj novu temu.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:30   #20
ja se ne vrijedjam ninasto pa cak ni na diletantsko pljeskanje,politika a i crkva su mi uskurac niskurac, jedino sto je bitno je da budemo svima prihvatljivi.. znam da je to jebeno tesko ali covjek prije nego se zaleti moze malo razmisliti zar ne. osim toga ali a i volounter, nista osobno, samo misljenje a jebiga ako je dotle doslo da se misljenje shvaca kao napad i da se misljenje odjebe s nekoliko smjesnih komentara..evala..sretna vam nova godina iliti sto bi reka moj komsija zvonko, nekima je lakse uceratu u guzicu nego u glavu
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.