Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2016., 11:56   #1
Prijetnja i iznuda

Mojoj punoljetnoj kćeri već godinu dana prijeti neki tip. Ubacio joj se na Instagram, dočepao nekih fotografija, a kasnije joj prijetnjama tipa: "Znam gdje ti radi mama! Naći ću ti tatu!" i slično prisilio preko interneta na neke radnje koje baš i nisu za javnu objavu. Nije nikome naštetila, nago samoj sebi. Zbog nekih događaja iz prošlosti uplašena je, nesigurna. Sada su prijetnje eskalirale. Počeo je tražiti novac. Prijavile smo policiji sve što se događa. Da se dobije na vremenu plaćena mu je neka sitna lova (oko 200 kuna). Problem je što ne živi u Hrvatskoj, premda ima neke veze sa našim gradom. Možda čak ima indicija da ga je netko odavde nagovarao da joj to radi. Navodno je Interpol već preuzeo slučaj. Odlučili smo da više ništa ne dajemo pa neka objavi što hoće. Ima li netko iskustva sa takvim slučajevima? Koliko treba policiji vremena da to riješi? Dali smo im broj bankovne kartice na koji je uplaćen novac? Sada traži ozbiljnu lovu, prijeti objavom snimaka i prodajom na crnom tržištu. Ne pitajte me kako se uvalila u to jer ni sama ne znam, nego ako ima netko neki pametan savjet...
Iscjelitelj13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:10   #2
Policija će skupit potrebne dokaze te sve predat DO koji će odlučit da li će dizat optužnicu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.