Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2016., 17:30   #21
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
napisala sam na drugoj temi maloprije, svjedočila sam želji za tužbom radi naknade štete jer je liječnik dao pacijentu uputnicu za psihijatra i jer joj je rekao da bi morala smršaviti zbog lošeg zdravstvenog stanja
znači svega ima, ali treba povuć crtu negdje
isto tako su se dobivali postupci za koje je totalno ne moguće izvuči tanji kraj, sve ovisi o tome koliko ti je dobar odvjetnik. Prava je umjetnost od ničega napraviti nešto i obrnuto da tvoja stranka pobijedi, zato i volim odvjetištvo
čini mi se da se mi nerazumimo.

Ja sam neću reći 100% uvjeren kako bi mogao dobiti slučaj,već sam vrrrrlo skeptičan kako bi tu odštetu naplatio. U ovoj državi cvita sivilo tako da 10 godina prolazi bez problema.
Misliš da bi mi bilo zadovoljština što sam dobio slučaj gdje se ne mogu naplatiti.
Dapače,morao bih tu satisfakciju platiti (vještaci i moj odvjetnik) vlastitim novcem.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 17:50   #22
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
čini mi se da se mi nerazumimo.

Ja sam neću reći 100% uvjeren kako bi mogao dobiti slučaj,već sam vrrrrlo skeptičan kako bi tu odštetu naplatio. U ovoj državi cvita sivilo tako da 10 godina prolazi bez problema.
Misliš da bi mi bilo zadovoljština što sam dobio slučaj gdje se ne mogu naplatiti.
Dapače,morao bih tu satisfakciju platiti (vještaci i moj odvjetnik) vlastitim novcem.
ovo je bio odgovor Metalu, izrazila sam slaganje s njim. Ne bi morao ništa platiit ako dobiješ spor ili ako imaš besplatnog odvjetnika. A počinitelj je mlad, i očito dolazi iz obitelj s nekakvim pedigreom pa bi se sigurno uspio naplatiti. Pa ne ne bi radio na crno radi par tisuća kuna hej do kraja života.
ne kužim otkud skepsa za naplatom, onda se nitko ne bi trebao sporiti oko ničega, osim ako je na drugoj strani neka ogromna korporacija-ali taj spor bi opet tesko dobio zbog jako dobrih odvjetnika koje imaju i veza, imena...
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 03:47   #23
Trebate se osvetiti malom gadu privatnom tužbom i tražiti barem do godinu dana zatvora. Prije toga sve u novine i imenovati sutkinju imenom i prezimenom i malog gada. Da mu uvijek stoji ime i prezime uz svoj čin te njegova slika ako ima netko istog imena i prezimena...Nemojte to samo tako pustiti
iluzijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 05:45   #24
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
E sad ti budi pametan.To je cca. 3000 kn dodatnih troškova bez sudskih troškova.Uzmem li u obzir i njih pitanje je da li mi se uopće isplati ići na sud jer ako se odšteta ne isplati u roku 10 godina ide u zastaru.
E, samo da ovdje ispravim, zastara teče samo dok se ništa ne poduzima u pravnom smislu. Čim se pokrene bilokakva radnja u smislu sudske naplate dugovanja, rok zastare se prekida. Dakle, ako dobijete presudu i ovaj ne plaća, komotno pokrenete novi postupak u svrhu prisilne naplate, sjedate na imovinu, plaću, bilošto i ne može otiči u zastaru.

Za takve stvari mi se 3 ili 5 ili 10 ili čak i više tisuća kuna stvarno ne čini previše. To nije novac koji se mora platiti u jednom obroku, a prilično je izvjesno da će se najveći dio toga vratiti u budućnosti i to s kamatama. Gledaj to kao siguran ulog u budućnost.

Meni su isto govorili za neke dugove da se ne isplati, da će odvjetnik koštati više, da nikad neću dobiti novce i sl. Jednom kada je dužnicima stan završio na dražbi, odjednom smo se jako brzo dogovorili i sad mi otplaćuju i dug i troškove postupka i kamate za svaku godinu što su otezali...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 12:36   #25
Quote:
iluzijaa kaže: Pogledaj post
Trebate se osvetiti malom gadu privatnom tužbom i tražiti barem do godinu dana zatvora. Prije toga sve u novine i imenovati sutkinju imenom i prezimenom i malog gada. Da mu uvijek stoji ime i prezime uz svoj čin te njegova slika ako ima netko istog imena i prezimena...Nemojte to samo tako pustiti


Evo ljudi kako izgleda "djelo" za čiju izvedbu je dovoljna kazna humanitaran"
rad.


http://i.imgur.com/ylFQYVK.png

Da je izgubija oko a skoro i glavu..............humanitarstvo bi bilo vrlo upitno.


http://i.imgur.com/racsFyb.png
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 12:45   #26
Slike se ne vide, a i bolje je tako, nemoj to ovdje ovjavljivati nego pozovi neku tv kuću i neka to objave u emisiji. Tuži ga brate i dobit ćeš kad tad. Nema se tu više šta kazati, sve smo ti napisali. Moraš ga tužiti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.