Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2005., 07:41   #1
Arrow Zemljište

Danas idemo dogovoriti kupnju građevinskog zemljišta od cca 1100m2 dimenzija 20 x 55. Na kraju zemljišta je mala šumica i potok. Cijena: 12500 €. Kredit na 10 godina.

Nema veze, tako je lijepo mjesto i tako je dobro da budem umrla od sreće ako sve dogovorimo. Prvo budem bankrotirala kad krenemo u to sve, ali nema veze sretna sam.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 09:10   #2
Sretno!!
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 13:17   #3
Jesi li sigurna da je to "građevinsko zemljište"???

Ili možda - poljoprivredno? Jer je 11,363 eur/m2 ma gdje bilo!
sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 13:32   #4
A di je to?
Lokacija, lokacija i samo lokacija!

Inace prejeftino je to bez obzira sto ces bankrotirati...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 13:42   #5
A zasto bi to bilo prejeftino.
Evo ja sam bio prodavao tri puta vece gradjevinsko zemljiste o ovoga za duplo manje novaca i nisam mogao naci kupca. Naravno, zemljiste je na selu. U gradu su cijene sigurno vece.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 13:52   #6
A gdje se nalazi to zemljiste?
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 14:00   #7
Znam za pojam selo-grad, ali sve ovisi gdje se zemljiste nalazi. Posto se nalazi uz potok i nesto ima sumice, to se vise cijeni, a to je ipak prejefitno, no neka nam autorica topica kaze di je to priblizno pa da ja znam o cemu se radi.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 14:15   #8
Zanimljivo bi bilo cuti di se nalazi zemljiste od Ananke, a moje je u jednom turopoljskom selu (pola sata autom do Zagreba), dimenzije su 15 x 150 i trazio sam 8k EUR-a i nisam mogao dobit, onda sam odustao od prodaje jer ne zelim dait u bezcjenje. Inace moze se naci malo dalje i jeftinijeg zemljista (gradjevinskog).
Nije sada bitno gdje, no ako pratite trziste nekretnina, ocito je da samo na atraktivnim lokacijama cijena raste, na vecini ruralnih mjesta u hrvatskoj, cijena zemljista je u zadnjih 20 godina pala.
Ono sto hocu reci je da se bez lokacije ne moze ni za sto reci da je jeftino ili skupo.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 14:45   #9
Quote:
Nije sada bitno gdje, no ako pratite trziste nekretnina, ocito je da samo na atraktivnim lokacijama cijena raste, na vecini ruralnih mjesta u hrvatskoj, cijena zemljista je u zadnjih 20 godina pala.
Ono sto hocu reci je da se bez lokacije ne moze ni za sto reci da je jeftino ili skupo.


Tako je, sve ovisi o lokaciji...evo nekoliko primjera iz oglasnika:

Ivanić Grad, okolica, 1500 m2, struja, voda, plin, uz glavnu cestu, 4000 €, hitno,

Zaprešić, Trstenik, 1300m2, voda, tik struja, hitno, 6500 €,


i uglavnom ima tako toga kolko hoćeš....a ak biraš i da je mrvicu bliže zg tipa Bistra, Kašina...onda je to tako oko 10-12 k €
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 10:48   #10
Zemljište je 6 km od Varaždina. Grad se širi upravo na tu stranu. Blizina škole, vrtića i svega bitnog. U pitanju je slijepa ulica, mirna... Pregovori su završili sa cijenom od 12000€.

Danas krećem rješavati kredit. Zaba i vjerojatno CHF.

Dižemo 15000€ na 10 godina (barem je takav plan).

Jedan problem, možda je problem, žena na koju glase svi papiri se udala u Austriji i ima austrijsko državljanstvo, živi u Beću, e sad me zanima da li je banci bitno na koji račun sjeda lova?

Naime novci se direktno sele na račun prodavatelja, pa me zanima da li mora imati otvoren račun u HR ili je baš svejedno?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 10:49   #11
Quote:
sarabara kaže:
Jesi li sigurna da je to "građevinsko zemljište"???

Ili možda - poljoprivredno? Jer je 11,363 eur/m2 ma gdje bilo!
Građevinsko je, žena je prije 3 godine radila prenamjenu iz livade u građ. zemljište.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 11:53   #12
Quote:
sarabara kaže:
Jesi li sigurna da je to "građevinsko zemljište"???

Ili možda - poljoprivredno? Jer je 11,363 eur/m2 ma gdje bilo!
u splitu nemožeš proć ispod 80 eura 15 km na bilo koju stranu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 15:06   #13
Quote:
Ananke kaže:
Naime novci se direktno sele na račun prodavatelja, pa me zanima da li mora imati otvoren račun u HR ili je baš svejedno?
Kad sam ja dizala kredit, Zaba je isplatu kredita radila iskljucivo u kunama (mislim da je to tako i sad). Tako da prodavatelj mora imati kunski racun.

Jos jedan problem s devizama je taj sto ti ne mozes doci u banku i uplatiti na neciji racun (recimo) Eure, vec ta osoba moze to jedino sama. Tako da "prijenos" s deviznog na devizni ide tako da se prvo s jednog deviznog dignu novci i onda vlasnik ovog drugog sam uplati to sebi na racun.

Doduse, mozda se nesto u zadnjih godinu dana promijenilo....
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 15:18   #14
Nije se promjenilo. Po zakonu se novci mogu prebaciti samo u kunama, bez obzira o kojoj je banci rijec. Mozes prebaciti na devizni racun jedino vlastiti i na onaj na koji si opunomocen. Tako to vrijedi sigurno za fizicke osobe. Za pravne je malo drugacije, ali to ovdje nije bitno.
Mada, ako osoba zivi vani i strani je drzavljanin, onda vjerojatno putem SWIFT-a se moze prebacit novci i u devizama, ali ne znam dal se te moze sa kreditom radit. Najjednostavnije bi bilo, ako prodavatelj ima i hrvatsko drzavljanstvo da otvori racun ovdje u nekoj banci pa nema problema.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 16:07   #15
Post

Quote:
Ananke kaže:
Zemljište je 6 km od Varaždina. Grad se širi upravo na tu stranu. Blizina škole, vrtića i svega bitnog. U pitanju je slijepa ulica, mirna... Pregovori su završili sa cijenom od 12000€.
Da nije možda Kneginec? :-)
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 07:00   #16
Quote:
mbubnjar kaže:
Da nije možda Kneginec? :-)
Kućan.

I da jućer su nam u banci (ZABA) rekli da ona mora otvoriti račun ovdje, a može ga samo ako ima hrv. državljanstvo (a nema jer se ga odrekla) ili da mora u Zg otvoriti rezidentni račun (vjerojatno ići i na konzulat) i tada bi joj na taj račun sjeli novci, ali ona to ne želi. Tako da sam jučer vrištala.

Međutim navećer me zvala žena i rekla da u Erste banci može bez problema otvoriti račun, tako da s tim sad neće biti problema (nadam se).

Zašto im treba mjesec dana da se obradi kredit? Pa ne kupujem nuklearnu podmornicu?!
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 08:32   #17
Kućan?
Lijepo mjesto, jedino kaj je u sastavu Grada Varaždina pa se komunalna infrastruktura i sl. rješava malo sporije.
No, zato je sve kaj ti je potrebno u krugu 5 km.
Ja, inače tražim zemljište negdje u okolici Kneginca, pa ako ima netko sa viškom kvadrata....
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 09:56   #18
Danas konačno idemo da se potpiše ugovor i da joj damo kaparu.


Sutra su procedure kod javnog bilježnika, samo me zanima potvrda kojom ona izjavljuje da je primila 6k €, mogu ju ja sama nažvrljati pa se ovjeri kod bilježnika ili mora biti neki obrazac kojeg bilježnik ovjerava?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 15:26   #19
Ananke, javi se na PM pa ti pošaljem dokument...
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 11:17   #20
Hvala svima.

Jučer smo potpisali kupoprodajni ugovor.

Sve je prošlo u najboljem redu, sad samo treba sjesti lova od kredita, a mi moramo srediti prijenos vlasništva, porez (koji vjerojatno nećemo trebati platiti).

Još niti ne zna mda li sam sretna ili ne.

Ma jesam.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.