Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 04:31   #1
unikatni nakit-pomoc oko materijala

vjerujem da ovdje ima ljudi koji se isto bave izradom nakita.ja sam se opredijelila na nakit za zene sa swarovski kristalima...
no,danas sam dobila jednu narudzbu od jednog decka koji bi htio ogrlicu u indijanskom stilu sa nekim privjeskom od slonovace....gdje kod nas ima toga za kupiti u zagrebu???'help
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 09:14   #2
Quote:
blond89 kaže: Pogledaj post
vjerujem da ovdje ima ljudi koji se isto bave izradom nakita.ja sam se opredijelila na nakit za zene sa swarovski kristalima...
no,danas sam dobila jednu narudzbu od jednog decka koji bi htio ogrlicu u indijanskom stilu sa nekim privjeskom od slonovace....gdje kod nas ima toga za kupiti u zagrebu???'help
Ček, ti bi mu preprodala ogrlicu
Pa tih indijanskih ogrlica imaš posvuda na štandovima ekipe koja prodaje nakit po gradu ili na moru. Inače su originali dosta skupi.
Ovak ti izgleda nešto od slonovače indijanskog porijekla.Inače, brijem da su oni umjesto slonovače originalno koristili bivolju kost.


http://www.e-pueblo.com/products/jewelry/jn4515.html
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 09:38   #3
Ne bi mu preprodala, koliko sam shvatila, ona traži gdje može nabaviti materijal za izradu iste...

Anyway, slonovaču čisto sumnjam da ćeš nešto naći. Možeš naći drvene perle i tome sl., ali slonovaču zaboravi.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 13:00   #4
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ček, ti bi mu preprodala ogrlicu
Pa tih indijanskih ogrlica imaš posvuda na štandovima ekipe koja prodaje nakit po gradu ili na moru. Inače su originali dosta skupi.
Ovak ti izgleda nešto od slonovače indijanskog porijekla.Inače, brijem da su oni umjesto slonovače originalno koristili bivolju kost.


http://www.e-pueblo.com/products/jewelry/jn4515.html
ma zapravo netreba biti slonovaca,samo mi treba neki privjesak koji lici na nesto takvo,tipa onaj zub ili bilo sto muzevno.jedan decko narucio i sad me zafrkava da neznam raditi nakit ako mu to ne napravim,a da ne pricam da je taj njegov zamisljeni lancic uzasno neukusan...uglavnom gdje kupiti nesto "indijanski" sto lici na to,moze biti od drveta,kamena i sl.
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:43   #5
Quote:
blond89 kaže: Pogledaj post
ma zapravo netreba biti slonovaca,samo mi treba neki privjesak koji lici na nesto takvo,tipa onaj zub ili bilo sto muzevno.jedan decko narucio i sad me zafrkava da neznam raditi nakit ako mu to ne napravim,a da ne pricam da je taj njegov zamisljeni lancic uzasno neukusan...uglavnom gdje kupiti nesto "indijanski" sto lici na to,moze biti od drveta,kamena i sl.
Imaš toga po indian šopovima, ko pljeve
Uvijek mu možeš nešto isfurati i iz fima. Ko da će lik kužit razliku kad ima tak suptilno istančan ukus
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 19:06   #6
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imaš toga po indian šopovima, ko pljeve
Uvijek mu možeš nešto isfurati i iz fima. Ko da će lik kužit razliku kad ima tak suptilno istančan ukus
da ali ako kupim nesto u idnijan shopu htjela bi da bude full jeftino jer cu ja sama nest drugo napraviti.vidis fimo je dobra ideja....imam ga negdje,bas bijeloga,samo sto se moram sjetiti nekih oblika...inace ne radim sa fimom ali nece se vidjeti na njemu kad se spece ako cu ja nadostukavati
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 10:54   #7
Quote:
blond89 kaže: Pogledaj post
da ali ako kupim nesto u idnijan shopu htjela bi da bude full jeftino jer cu ja sama nest drugo napraviti.vidis fimo je dobra ideja....imam ga negdje,bas bijeloga,samo sto se moram sjetiti nekih oblika...inace ne radim sa fimom ali nece se vidjeti na njemu kad se spece ako cu ja nadostukavati
Ima baš boja da vuče na slonovaču. Pogledaj i sculpey polimernu glinu. Jeftiniji je od fima i mislim da imaju i te pastelne boje više nego fimo, pa ćeš lakše naći gotovu glinu u boji koja ti paše i nećeš morat sama miješati.




Evo ovo su ti neki motivi. Proguglaj, ima ih stvarno more za inspiraciju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 19:37   #8
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ima baš boja da vuče na slonovaču. Pogledaj i sculpey polimernu glinu. Jeftiniji je od fima i mislim da imaju i te pastelne boje više nego fimo, pa ćeš lakše naći gotovu glinu u boji koja ti paše i nećeš morat sama miješati.




Evo ovo su ti neki motivi. Proguglaj, ima ih stvarno more za inspiraciju.
e hvala....nasla sam ja stranicu sa motivima,jer ja trebam napraviti samo privjesak i probala sam jucer ali mi je nekako pretesko to oblikovat s fimom,premekano je a kad sam probala sam onim classic tvrdjim fimom onda je sav popucao kad se je peako ali boja mi se je sidjela jer je potamnio sa bijele na boju slonovace.budem se ja raspitala u hobby shopu u kojem ja kupujem,dobra sam si za vlasnicom a ona je zavrsila likovnu akademiju pa zna sve

evo motiva kaj sam ja nasla i svi su mi
http://www.hidden-jewel.com/maori.php
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 19:46   #9
Ajme, stvarno su lijepi motivi, jedino što su maorski, ali brijem da to on neće razlikovati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 01:23   #10
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ajme, stvarno su lijepi motivi, jedino što su maorski, ali brijem da to on neće razlikovati.
ma pokazala sam mu i rekao je da su predivni.ali uspijela sam napraviti jedan doma za probu s nekom xy fimo masom samo da vidim kak ce ispast,pa evo slika da vidim misljenje drugih,ja mislim da je za prvi put dost ok,jer ne radim nikada sa fimo





jedino sto ja nisam iscrtavala nista jer je bio probni.a da li znas kako da napravim da mi rubovi budu glatki,jel ima koja posebna tehnika za to?
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:52   #11
Quote:
blond89 kaže: Pogledaj post
ma pokazala sam mu i rekao je da su predivni.ali uspijela sam napraviti jedan doma za probu s nekom xy fimo masom samo da vidim kak ce ispast,pa evo slika da vidim misljenje drugih,ja mislim da je za prvi put dost ok,jer ne radim nikada sa fimo





jedino sto ja nisam iscrtavala nista jer je bio probni.a da li znas kako da napravim da mi rubovi budu glatki,jel ima koja posebna tehnika za to?
Super ti je ispalo
Za glatke rubove bi trebala koristiti one špatlice za modeliranje fima. Ima ih isto za kupiti u hobby artu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 17:41   #12
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Super ti je ispalo
Za glatke rubove bi trebala koristiti one špatlice za modeliranje fima. Ima ih isto za kupiti u hobby artu.
e to onda isto trebam kupiti,hvala
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:17   #13
Molim Vas za pomoć,
gdje kupiti dukate i to zlatne, trebaju ni za tradicijski nakit?
malizmajcek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 08:20   #14
Quote:
malizmajcek kaže: Pogledaj post
Molim Vas za pomoć,
gdje kupiti dukate i to zlatne, trebaju ni za tradicijski nakit?

Dukate imaš za kupiti u zlatarnicama,... samo im je cijena oko 100eura... ja sam našla za 650kn (u Zagrebu)
a ako imaš nekoga u istočnoj Slavoniji, tamo su oko 400kn najskuplji....
__________________
Sunce, hvala ti, što si izašlo za mene, sunce obećajem misli bit će pozitivne....
brigitta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 10:30   #15
[QUOTE=brigitta26;14169289]Dukate imaš za kupiti u zlatarnicama,... samo im je cijena oko 100eura... ja sam našla za 650kn (u Zagrebu)
a ako imaš nekoga u istočnoj Slavoniji, tamo su oko 400kn najskuplji....[/QU



Hvala ti na trudu, nisam se dobro izrazila, meni terbaju kopije. Uglavnom našla sam ih od 30-do 18kn.
malizmajcek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 23:21   #16
Kakva je to polimerska glina? Peče li se i ona? Ako da, može li u rerni ili mora u pravu peć? Mora li se i boja na njoj ispeći poslije da se fiksira? Je li to nešto kičasto?
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.