Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 20:11   #1
WDS(Wireless Distribution System)

Imam 2 routera(Thompson ST780) i od jednog bi htio napraviti Wireless Repeater da bi povećao pokrivenost signalom.

Ima li netko iskustva sa spomenutim?
Allianz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 01:22   #2
Quote:
Allianz kaže: Pogledaj post
Imam 2 routera(Thompson ST780) i od jednog bi htio napraviti Wireless Repeater da bi povećao pokrivenost signalom.

Ima li netko iskustva sa spomenutim?
Thomson ti je banana i teško to radi. Doma sam tvoj slučaj riješio sa Mikrotikom i općenito radi pouzdanije i brže od Thomsona. Pošto Thomsom ima lošu antenu brijem da sa Mikrotikom ne bi trebao dodatni uređaj.
Trebaš pomoć javi seeee
WIFI_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 16:04   #3
Quote:
Allianz kaže: Pogledaj post
Imam 2 routera(Thompson ST780) i od jednog bi htio napraviti Wireless Repeater da bi povećao pokrivenost signalom.

Ima li netko iskustva sa spomenutim?
Stranica 109.
http://www.cerberusnetworks.co.uk/PD..._userguide.pdf

Radi, ja isprobao.
Jedina caka koja možda ne piše je da moraš stavit fiksni kanal na oba routera! (bilo koji broj)
MaytiOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 18:33   #4
Quote:
MaytiOne kaže: Pogledaj post
Stranica 109.
http://www.cerberusnetworks.co.uk/PD..._userguide.pdf

Radi, ja isprobao.
Jedina caka koja možda ne piše je da moraš stavit fiksni kanal na oba routera! (bilo koji broj)
Ja sam složio sa Siemens-om gigaset Sx 763 (glavni ruter) i siemens gigaset SE 555 (Repeater) između dvije kuće. Radi super jedini problem je kod gigaset Sx 763 zaštita mora biti WEP inače se ne može uključiti repeater.
Digit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:42   #5
SX763 i TG782i wds

Jel postoji šansa da spojim ova dva rutera?
TG782i je glavni ruter u kući a pomoću sx763 bih htio pojačati signal na terasi.
Hvala!
__________________
i can remember when the air was clean and sex was dirty
pedach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 21:32   #6
Quote:
pedach kaže: Pogledaj post
Jel postoji šansa da spojim ova dva rutera?
TG782i je glavni ruter u kući a pomoću sx763 bih htio pojačati signal na terasi.
Hvala!
Spojis ih crossover kablom lan port na lan port i radi bez problema. Zapravo danas svi routeri imaju autosensing tako da bi vjerojatno i obični patch radio.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 17:07   #7
Imam sličan problem, doma ima optimu (d-link) i imam jednog thomsona st780 neiskorištenog (tvornički firmware). Budući da mi ne hvata signal u cijelu kuću, želim da mi thomson radi kao repeater (dakle, prima wifi signal i šalje ga dalje). Jel itko to uspio napraviti? Pokušao sam preko speedtouch orginalnog manuala, ali mi nije uspjelo.
kornfleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 13:16   #8
Osnovna stvar koju moraš na budućem repeateru napravit je isključiti DHCP server i promijeniti ip adresu repeatera da se razlikuje od routera. Router je najčešće 192.168.1.1. pa staviš repeater na recimo 192.168.1.2. Dalje se razlikuje od routera do routera,ali se svodi na to da imaš opciju repeater gdje skeniraš dostupne mreže, odabereš koju želiš i upišeš njen password. Potrebno jei znati da neki routeri mogu služiti kao repeateri samo ako se ne koristi enkripcija ili rade samo pod wep enkripcijom.
__________________
Grunf: ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, ko ne vrijedi ne leti
daniyel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 09:31   #9
Quote:
daniyel kaže: Pogledaj post
Osnovna stvar koju moraš na budućem repeateru napravit je isključiti DHCP server i promijeniti ip adresu repeatera da se razlikuje od routera. Router je najčešće 192.168.1.1. pa staviš repeater na recimo 192.168.1.2. Dalje se razlikuje od routera do routera,ali se svodi na to da imaš opciju repeater gdje skeniraš dostupne mreže, odabereš koju želiš i upišeš njen password. Potrebno jei znati da neki routeri mogu služiti kao repeateri samo ako se ne koristi enkripcija ili rade samo pod wep enkripcijom.
Sve stoji, Thomson ST780 mi je router, Siemens SX763 repeater, složen WDS, vide se međusobno, ali... Ne mogu se bežično spojiti na Siemensa (WLAN je uključen). Žičana veza radi, sve 5.
Imate kakav savjet?
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.