Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 23:31   #1
Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama

Molim pomoć, radi se o slijedećem:

Supruga je od 2008 godine na dopustu za njegu djeteta s težim smetnjama u razvoju. To pravo ističe 30.04.2010. Ostala je trudna, termin poroda je 15.08.2010. i sada nas zanima nekoliko stvari:

1. Mora li i kada otvarati porodiljni dopust?

2. Budući da planira tražiti produljenje dopusta za njegu što se događa s tim dopustom nakon prekida zbog porodiljnog dopusta!?

3. Mogu li ja nakon 42 dana od poroda uzeti rodilnji dopust, a ona se vratiti na dopust za njegu!?

4. Kakva je situacija s financijama u ovom našem slučaju? Trenutno prima naknadu za dopust za njegu djeteta s posebnim potrebama i dijete prima doplatak. Oboje smo zaposleni, supruga na neodređeno, a ja imam ugovor na određeno koji ističe 01.01.2012.

Hvala svima, pretpostavljam da je problematika malo komplicirana, ali nadam se da netko zna odgovore!
__________________
Zidar_VK
Zidar_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:03   #2
uh o tome nemam pojma, a mene zanima imam li kao osoba u invalidskoj mirovini (opća nesposobnost za rad) pravo na porodiljnu naknadu??? zna li tko što o tome?? stvarno nemam pojma koga pitati......thanks,...
ninich26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:29   #3
Moj ti je savjet da se obratiš pravniku na mirovniskom ili HZZO. Jer iz vlastitog iskustva mogu ti reć da ti je sa zakonima opće rasulo svako malo ide neka nova nadopuna tako što danas vrjedi ne mora za dva mjeseca.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 23:41   #4
Quote:
Zidar_vk kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, radi se o slijedećem:

Supruga je od 2008 godine na dopustu za njegu djeteta s težim smetnjama u razvoju. To pravo ističe 30.04.2010. Ostala je trudna, termin poroda je 15.08.2010. i sada nas zanima nekoliko stvari:

1. Mora li i kada otvarati porodiljni dopust?

2. Budući da planira tražiti produljenje dopusta za njegu što se događa s tim dopustom nakon prekida zbog porodiljnog dopusta!?

3. Mogu li ja nakon 42 dana od poroda uzeti rodilnji dopust, a ona se vratiti na dopust za njegu!?

4. Kakva je situacija s financijama u ovom našem slučaju? Trenutno prima naknadu za dopust za njegu djeteta s posebnim potrebama i dijete prima doplatak. Oboje smo zaposleni, supruga na neodređeno, a ja imam ugovor na određeno koji ističe 01.01.2012.

Hvala svima, pretpostavljam da je problematika malo komplicirana, ali nadam se da netko zna odgovore!
Evo sam ću sebe kvotati Nakon razgovora sa sluzbenikom u HZZOu

1. Mora otvoriti porodiljni 28 prije termina, a može 45 dana prije

2. Dopust za njegu mora traziti prije isteka, prekinuti zbog porodiljnog, te ga ponovo zatraziti pred kraj porodiljnog zbog specificnih potreba djeteta!

3. To ne zna! Kad dođemo traziti produljenje dopusta provjeriti će

4. Nisam ni pitao, ne moram biti zaposlen na neodređeno, ali moram na puno radno vrijeme!

Eto ako komu pomogne
__________________
Zidar_VK
Zidar_vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.