Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 20:24   #1321
Uf, a probaj ih opet nazvat i moli ih. Nemoj pustit, jer ti mogu stvorit problem.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:21   #1322
Zanima me pošto mi je blokirana diners kartica zbog duga, također koristim master karticu koja je uredno uplaćivana. Međutim ista master je blokirana uz obrazloženje da je blokirana zbog duga po dinersu pošto je izdana isto od strane erste card cluba, jel to normalno??
Geotermika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:25   #1323
To su meni jednom napravili. Tj jednom i više nikad.Kasnila sam s uplatom mjesec dana jer sam bila na putu, ono totalno sam zaboravila, vratim se i imam šta vidjet. U kasliću samo jedna opomena.Okej ja kriva, al baš da ti sjednu na račun neznam koliko je normalno.Inače sve po peesu plaćala. Što je još gore bilo, imala sam kredit vezan za tekući pa su i oni šiznuli.Uplatila od šuba sve, kad su me odledili precvikala Dajnersicu i otkantala forever...i Dajners i Ercte...
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:32   #1324
Quote:
YesYesNoProblem kaže: Pogledaj post
To su meni jednom napravili. Tj jednom i više nikad.Kasnila sam s uplatom mjesec dana jer sam bila na putu, ono totalno sam zaboravila, vratim se i imam šta vidjet. U kasliću samo jedna opomena.Okej ja kriva, al baš da ti sjednu na račun neznam koliko je normalno.Inače sve po peesu plaćala. Što je još gore bilo, imala sam kredit vezan za tekući pa su i oni šiznuli.Uplatila od šuba sve, kad su me odledili precvikala Dajnersicu i otkantala forever...i Dajners i Ercte...
Sad smo u EU kome da ih tužim?
Geotermika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:39   #1325
To ti ne znam reć.
Meni je bilo samo (nakon prvotnog šoka i nevjerice) na pameti "Riješi se gamadi"
Mogu ti samo reć ni da otić iz banke nije jednostavno

Nadam se da će ti netko ovdje znat više reć, i mene jako zanima...
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 18:49   #1326
Šta znači to kad se spoje dva računa ?
Meni se 6.8 formira novi račun.Razmišljam 6. 8 podići s Dinersa gotovinu da bi platio zadnji račun i tako podmirim dugovanje,to znači da če se ta gotovina prikazati na računu u 9 mijesecu ili......
Po meni me mogu kačiti samo kamate za neplačen račun na vrijeme.Jesam u pravu ?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 18:50   #1327
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Pitanje. Da li ima netko iskustva s otplatom duga po Dinersu na rate, a da je zakasnio jednu ratu? Da li Diners odmah po kašnjenju šalje cjelokupni preostali dug na naplatu u cijelosti? Naime, godinu i pol dana redovito bez kašnjenja otplaćujem rate (ostalo mi ih je još 5) i ovaj mjesec vjerojatno neću moći platiti pa me zanima kakve su posljedice.
Tebi je dug već dospio na naplatu u cijelosti i imaš dogovorenu obročnu otplatu potpisanu od javnog bilježnika... Kako ti je rekao neuspješan, kontaktiraj ih telefonom i objasni kako nisi u mogućnosti uplatit ratu pa će ti predložit da uplatiš bar dio rate. Bitno da se dug smanjuje, nije nikome u cilju slat predmete na tužbe i ovrhe.

Quote:
Geotermika kaže: Pogledaj post
Zanima me pošto mi je blokirana diners kartica zbog duga, također koristim master karticu koja je uredno uplaćivana. Međutim ista master je blokirana uz obrazloženje da je blokirana zbog duga po dinersu pošto je izdana isto od strane erste card cluba, jel to normalno??
Tako je, prilikom blokade kartice po kojoj postoji dugovanje duže od 30 dana, ErsteCard blokira sve kartice koje je izdao. To rade zbog svoje (a i vaše zaštite) kako se ne bi još više zaduživalo. Ipak je situacija u zemlji klimava i naplata loša, tako da reagiraju na sve i svašta.

Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Šta znači to kad se spoje dva računa ?
Meni se 6.8 formira novi račun.Razmišljam 6. 8 podići s Dinersa gotovinu da bi platio zadnji račun i tako podmirim dugovanje,to znači da če se ta gotovina prikazati na računu u 9 mijesecu ili......
Po meni me mogu kačiti samo kamate za neplačen račun na vrijeme.Jesam u pravu ?
Spajanje dva računa znači kad drugi račun dospije na naplatu, a prethodni nije podmiren. Sustav tada automatikom blokira karticu za daljnje korištenje. Ne znam koliko imaš dugo karticu (i kakvi su parametri potrošnje) ali u principu ne bi trebalo biti problema i da, gotovina koju digneš 6.8. ide na naplatu tek na račun u 9. mjesec pod uvjetom da tu gotovinu ne digneš u Praškoj. Da, samo plaćaš zateznu kamatu na prethodni račun
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 21:15   #1328
Question

[
Spajanje dva računa znači kad drugi račun dospije na naplatu, a prethodni nije podmiren. Sustav tada automatikom blokira karticu za daljnje korištenje. Ne znam koliko imaš dugo karticu (i kakvi su parametri potrošnje) ali u principu ne bi trebalo biti problema i da, gotovina koju digneš 6.8. ide na naplatu tek na račun u 9. mjesec pod uvjetom da tu gotovinu ne digneš u Praškoj. Da, samo plaćaš zateznu kamatu na prethodni račun[/QUOTE]

Hvala na odgovoru.....takva mi je situacija jer sam prošli mjesec promijenio datum formiranja računa,tako da su mi podmirenja bila jako blizu jedan drugom.Ja sam sam kriv za to.Inače nikad nisam problema imao već godinama....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 00:31   #1329
Saljite im prituzbe na mail ili preko internetske stranice-mi slusamo vas.
Ja sam par puta imala problema s njima i od slanja prigovora sve ok.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 16:17   #1330
Jedno pitanje,da li netko zna da li u Erste banci mogu podici gotovinu s Diners kartice samo uz osobnu? Diners kartica mi je ostala kod mame na moru a meni hitno treba gotovina...
TiNa227 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 18:56   #1331
Neće ići. I djelatnice na šalteru provlače karticu kroz POS uređaj.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 21:39   #1332
Quote:
TiNa227 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje,da li netko zna da li u Erste banci mogu podici gotovinu s Diners kartice samo uz osobnu? Diners kartica mi je ostala kod mame na moru a meni hitno treba gotovina...
nek digne na bankomatu i uplati ti na tekući
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 05:43   #1333
Ljudi,jel'netko od vas zna kako funkcionira diners (zajam) na 60 rata?
Samo dođem u dućan i kažem kupio bi na 60 rata ili moram do banke da daju kakav papir? Isto tako me zanima mogu li odjednom kupiti u više trgovina jer npr.kupujem namještaj u jednoj, a recimo laminat u drugoj

Bili kakav odgovor,iskustvo dobrodošlo !
Iv-An is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 08:20   #1334
Nikakav papir ti nije potreban, to je obična kupnja na obroke, samo šta na taj zajam plaćaš kamatu i/ili naknadu. Ukoliko se radi o višem iznosu, potrebno je najaviti trošak i pitat odobrenje na 01/4929-112. DA, možeš u više dučana kupovat.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:17   #1335
Da li netko ima Diners-HAK karticu?

planiram izvaditi Diners karticu a kako sam i član HAK-a (start paket = 200kn godišnje) nevidim zašto ne spojiti sve za isti iznos.

članarina za diners (i standardnu i ovu Hak-ovu) je 235kn a dobijam sve pogodnosti kao sa klasičnom Hak start karticom.... pa mi je sumnjivo postojanje "sitnih" slova na ugovoru...


lp
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:29   #1336
Nema sitnih slova, to je to.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:58   #1337
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nema sitnih slova, to je to.
odlično, hvala!
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:01   #1338
I ja imam isto DINERS-HAK, to ti je najbolja kombinacija i nema nikakvih kvaka.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 17:33   #1339
Ak si uključiš e-račun onda ti je još jeftinije, 215 kn . Stvarno najisplatljivija kombinacija
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:19   #1340
Nema nigdje većeg rasula nego u erste cardu.Ja pošaljem on-line zahtjev za diners karticu početkom lipnja.Nakon par dana šalju mail koje sve papire da pošaljem iako sam u pristupnici naveo da sam obrtnik oni traže listu plaće..a usput i ručno popunjenu pristupnicu(koji je smisao on-line pristupnice).
Pošaljem i mail da sam obrtnik i koji su papiri potrebni oni nakon par dana odgovore (bon2 i knjigu primitaka izdataka...)
Već je kraj lipnja i ja izvadim bon2 (150kn) i kopiram knjigu prim/izdat. i ostalo preporučeno sa povratnicom pošaljem.
Povratnica se vrati 02.07 primljeno i ok ja čekam da se jave 10tak dana.Od njih ni glasa i ja zovem info telefon i teta kaže da mom zahtjevu nedostaje obostrana kopija osobne.Iako je faxirana za zahtjevom ajde nije mi teško skenirat i poslati mailom.Dobijem i mail da su je zaprimili i proslijedili kome treba.
Prođe opet 5-6 dana idem provjeriti u kojem je stadiju zahtjev kad ono teta kaže da nedostaje kopija osobne.Pa poslao sam je mailom ali eto ja opet pošaljem 6-7 puta i oni se ono opet zahvale i proslijede.
Opet ja zovem i sad je zahtjev kompletan i u obradi.
Nakon nekoliko dana dobijem mail da se zahvaljuju na mome zahtjevu i da pošaljem bon2 i rješenje porezne o plaćanju doprinosa i rješenje o obrtu.
Ja sutra zovem opet i teta kaže da i njoj to piše da nedostaje
ja kažem: poslao sam to već ,
ona kaže :vjerovatno nismo dobili
ja kažem: bilo je preporučeno s povratnicom kako niste dobili i prije nekoliko dana nedostajala je samo kopija osobne kako sad to sve nedostaje
ona kaže:neznam ,s kojeg ste maila to dobili
ja kažem:mislim da je mail pristupnica@erstecardclub
ona kaže:taj mail nema kod njih
ja kažem:hvala lijepa netreba mi diners kartica
Bekantan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.