Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2015., 22:34   #1961
Pitanje
Zasto podizete novac dinersom? Zasto ne karticom banke di imate racun?

Ja san si tek narucila karticu

Znaci odobre rate na iznos do 2200 kn? Jel idu kakve kamate?

Ja inace iman racun u pbz.
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 22:54   #1962
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
Pitanje
Zasto podizete novac dinersom? Zasto ne karticom banke di imate racun?

Ja san si tek narucila karticu

Znaci odobre rate na iznos do 2200 kn? Jel idu kakve kamate?

Ja inace iman racun u pbz.
Nema smisla dizati gotovinu dineraom jer je naknada prevelika.

Na kupnje do 12 rata obicno nema kamata. Na kupnje do 24 rate cini mi se da ima.
Bitna stvar je da razliciti ducani imaju razlicte modele, negdje je max broj rata 4,5,6, neki uopce ne omogucavaju rate, neki ni ne primaju diners, itd.
Ponekada je neka akcija pa recimo ekupi za neke proizvode omogucava 24 rate bez kamata.
Ima svacega.
Ak neko nađe di se moze puniti dizel na rate nek javi

Zadnje uređivanje Mango_man : 16.08.2015. at 22:55. Reason: Tipfeler
Mango_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 07:25   #1963
Za takve stvari postoji plusica...

ali ne vidim smisla u tome. Gorivo, spiza, režije... te stvari se plaćaju jednom ili više puta mjesečno.
Koji je smisao kupovine npr. velike spize na 6 rata? Slijedeći mjesec opet spiza na 6 rata, itd... na kraju se poklope rate i plaćaš isto kao i bez rata, da ne govorim otplatu nečeg šta si pojeo prije 5 mjeseci.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 10:32   #1964
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Za takve stvari postoji plusica...

ali ne vidim smisla u tome. Gorivo, spiza, režije... te stvari se plaćaju jednom ili više puta mjesečno.
Koji je smisao kupovine npr. velike spize na 6 rata? Slijedeći mjesec opet spiza na 6 rata, itd... na kraju se poklope rate i plaćaš isto kao i bez rata, da ne govorim otplatu nečeg šta si pojeo prije 5 mjeseci.
Pozitivne kamate. Jest da su kamate male i radi se tek o kojoj kuni mjesečno ali zašto ne kada je džabe, osim toga bolje imati novac u svojem džepu nego tuđem
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 11:52   #1965
Prvi glas da se može tankati na rate? :-)
Bdw ja sam u pon preko neta poslal zahtjev za diners pa me zanima kad bi mogel očekivati odgovor ako netko zna?
Malo me strah jedino činjenice da sam 2013 na 2014 imal diners ali sam ga zaj... pa su mi poništili karticu, bil je dug oko10000kn, ali sam u dogovoru sa njima to rešil u roku 3mj kompletni dug. Jel bi to moglo jako utjecati na ponovno dobivanje kartice?
ninđa0201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:46   #1966
Quote:
ninđa0201 kaže: Pogledaj post
Prvi glas da se može tankati na rate? :-)
Bdw ja sam u pon preko neta poslal zahtjev za diners pa me zanima kad bi mogel očekivati odgovor ako netko zna?
Malo me strah jedino činjenice da sam 2013 na 2014 imal diners ali sam ga zaj... pa su mi poništili karticu, bil je dug oko10000kn, ali sam u dogovoru sa njima to rešil u roku 3mj kompletni dug. Jel bi to moglo jako utjecati na ponovno dobivanje kartice?
Da, moglo bi i vjerojatno hoće. Ja sam imala sličnu situaciju. Otplatila dug na rate s njima u dogovoru još negdje sredinom 2013. Početkom 2015. sam opet zatražila karticu i odbili su me. A prije ove "epozode" s dugom sam punih 10 godina bila uredan korisnik.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 15:11   #1967
a kako gledaju one koji dođu kad je akcija besplatnog ulaza, onda odu van i zatim opet traže ulaz kad je besplatni ulaz?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 19:39   #1968
Oni koji su bili neuredni, nakon 2 ili 3 godine mogu zatražiti karticu ponovo, dotad se zahtjevi odbijaju.

a'Mystical - neće ići jer već imaš status korisnika, samo jednom možeš bit novi korisnik.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 19:54   #1969
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Da, moglo bi i vjerojatno hoće. Ja sam imala sličnu situaciju. Otplatila dug na rate s njima u dogovoru još negdje sredinom 2013. Početkom 2015. sam opet zatražila karticu i odbili su me. A prije ove "epozode" s dugom sam punih 10 godina bila uredan korisnik.
nema sanse da je zbog toga. ja sam od 2010-2012 imao dubioza samo takvih, bilo je 20000kn dug i rijesio sam ga u godinu dana. prije 6 mj su mi uredno odobrili novu
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 21:31   #1970
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Da, moglo bi i vjerojatno hoće. Ja sam imala sličnu situaciju. Otplatila dug na rate s njima u dogovoru još negdje sredinom 2013. Početkom 2015. sam opet zatražila karticu i odbili su me. A prije ove "epozode" s dugom sam punih 10 godina bila uredan korisnik.
Ja sam uzel karticu u 11mj 2013 i nisam platil 3 računa pa su me blokirali u 2mj 2014, ali sam se dogovoril sa njima da uplačujem po 500kn što sam i radil, ali sam u 5mj došao do neke love pa sam svih 10000kn duga otplatil u komadu i dal poništiti karticu mada su rekli da ju mogu nazad aktivirati ako želim.
ninđa0201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 15:21   #1971
Da li moze meni netko objasnit posto nisam skuzio !Imam diners vec 2 god negdje mozda i vise i imam 2000 kn gotovine u hr,500 eura u inoz. i kaze mi zena preko telefona iz dinersa imate 2500 kn za kupovinu na rate.
Znaci trenutno imam za platit 3400 kuna od kojih sam podigao 2000kn u cashu ,a ostalo potrosio na placanje jednokratno.i danas nazovem i kazu mi imate jos oko 300knza jednokratno placanje i 2500 kuna za na rate.
I ja sad ovo ne kuzim uopce.Ispada da gotovina imam pravo 2000 kni plus jos 1800 ju provlacit kao jednokratno i to ok.Al ne kuzim sta znaci 2500 na rate.?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 18:31   #1972
2500 kn na rate znači da možeš kupovat na rate u tom iznosu npr. neki dučani na iznose preko 300 ili 500 kn daju na rate. Kupiš nešto u vrijednosti 1000 kn i to provučeš na 6 rata pa svaki mjesec plaćaš po 167 kn.

Po ovome što je napisano, imaš limit od 5800 jednokratno i 2500 na rate.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 20:59   #1973
Pozdrav

Prije nekih dva tjedna, putem Online formulara zatražio sam Diners karticu, inače imam račun u PBZ, danas sam ih zvao da pitam za obradu zahtjeva i kažu mi da je kartica odobrena, mogu je osobno podići idući tjedan u njihovoj centrali. Preko telefona mi nisu govorili detalje oko same kartice, pa eto da pitam. Osnovna mi je plaća 4600 kuna, s time da imam još jedan regularni prihod od 3600 kn, sve sam papire, dokaze, platne liste priložio i sve je prihvaćeno. Zanima me, po procjeni iskusnijih korisnika, koliki bi mi limit na podizanju gotovine trebali omogućiti?

Drugo pitanje, kartica koju sam zatražio je Diners standardna, ideja je bila da zatražim Revolving karticu, no na njihovoj stranici više uopće nema te kartice, jel moguće da ta vrsta Diners kartice više ne postoji?

Kad je riječ o podizanju gotovine, gdje mogu podići u recimo Sloveniji, u eurima? Na Amex kartici isključivo ide preko tamošnje Pošte i dnevni je limiti 250 eura.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 00:17   #1974
Pozdrav IntelPoint
početni limit za nove korisnike kartica iznosi 4000 kn u HR i 500 eur u inozemstvu (osim ako nisu nešto mijenjali u zadnje vrijeme).
Diners revolving kartica ne postoji. To je standardna kartica, a revolving plaćanje po istoj se može zatražiti nakon 6 mjeseci urednog korištenja kartice.
Podizanje gotovine u Sloveniji je moguće na svim bankomatima koji imaju oznaku Diners ili Discover
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 11:25   #1975
Hvala na odgovoru. Jel znaš možda, ako nemaš pin, da li je moguće podići novce u Sloveniji? Pretpostavljam, u Hrvatskoj da se može podići na šalteru Erste banke.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 11:39   #1976
UF, to ne znam... Možda pošta ili Erste banka u Sloveniji
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 14:34   #1977
Quote:
IntelPoint kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Prije nekih dva tjedna, putem Online formulara zatražio sam Diners karticu, inače imam račun u PBZ, danas sam ih zvao da pitam za obradu zahtjeva i kažu mi da je kartica odobrena, mogu je osobno podići idući tjedan u njihovoj centrali. Preko telefona mi nisu govorili detalje oko same kartice, pa eto da pitam. Osnovna mi je plaća 4600 kuna, s time da imam još jedan regularni prihod od 3600 kn, sve sam papire, dokaze, platne liste priložio i sve je prihvaćeno. Zanima me, po procjeni iskusnijih korisnika, koliki bi mi limit na podizanju gotovine trebali omogućiti?

Drugo pitanje, kartica koju sam zatražio je Diners standardna, ideja je bila da zatražim Revolving karticu, no na njihovoj stranici više uopće nema te kartice, jel moguće da ta vrsta Diners kartice više ne postoji?

Kad je riječ o podizanju gotovine, gdje mogu podići u recimo Sloveniji, u eurima? Na Amex kartici isključivo ide preko tamošnje Pošte i dnevni je limiti 250 eura.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
s tom plaćom 4000kn ili 500 eurića...ne znam kako je regulirano s ovim drugim prihodom od 3600...
izvordubokogrlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:10   #1978
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Diners revolving kartica ne postoji.
Zapravo postoji, Diners Club Vision kartica.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:15   #1979
Još jedno pitanje, da li je po preuzimanju Diners kartice gotovina za podizanje odmah dostupna ili mora proći određeni period?
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 10:36   #1980
Problemi (vlastite) nelikvidnosti (što je očito iz pitanja o gotovini) se ne rješavaju korištenjem kreditne kartice - dapače, ako ih ima, onda mogu samo postati još veći!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.