Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 11:19   #2521
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
tople preporuke za Uriage Creme lavante gel
E da i njega sam gledala...vidila sam da ima 1/3 mlijeka u sebi.
Dakle za suhu kožu valjda...
Počelo me biti strah svega na čemu piše "gel" da će isušivati.

U biti su mi u izboru gelova bili:
- gentle gel avene
- lavante gel uriage
- wash mlijeko ph5 eucerin (najpovoljniji)
- wash emulzija a-derma

te micelarna od bioderme.

e sad što tu ne suši ne znam, ali gentle gel isušuje previše (pa sam ga dala dečku na korištenje - masna koža)

možda i probam sa sindetom, ali me strah svega u obliku sapuna da će isušivati.
Marina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:11   #2522
Koristi li tko Avene Toleraine riche kremu? Sve ove kreme u hidratantnoj rich varijanti, kao recimo AVene hydrance rich mi nakon dužeg vremena korištenja počmu stvarat probleme . A lice mi je dehidrirano dosta što god da radim i ne pašu mu light kremice koje bi više bile za mješovitu ili masnu kožu..
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:19   #2523
Quote:
Marina82 kaže: Pogledaj post
E da i njega sam gledala...vidila sam da ima 1/3 mlijeka u sebi.
Dakle za suhu kožu valjda...
Počelo me biti strah svega na čemu piše "gel" da će isušivati.

U biti su mi u izboru gelova bili:
- gentle gel avene
- lavante gel uriage
- wash mlijeko ph5 eucerin (najpovoljniji)
- wash emulzija a-derma

te micelarna od bioderme.

e sad što tu ne suši ne znam, ali gentle gel isušuje previše (pa sam ga dala dečku na korištenje - masna koža)

možda i probam sa sindetom, ali me strah svega u obliku sapuna da će isušivati.
micelarnu (sensibio, ne sebium) sam ja koristila prije par godina kad mi je lice bilo komatozno... jer imam mjesovitu kozu (masnjikava T zona), ali sa povrsinskim slojem sklonom isusivanju... i dok nisam otisla kod dermatologice sam stalno koristila krive kreme, jer su mi sve kozmeticarke tvrdile da ja imam suhu kozu

ali dobro, to je vec druga prica... nego, dermica mi je propisala ovu micelarnu bas zbog tog mog povrsinskog isusivanja... nikakav gel za skidanje sminke s vodom, jer me voda isto uzasno isusuje, vec ovo cudo... dakle, sigurno te ne bi smjela isusivati
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 18:26   #2524
Quote:
Marina82 kaže: Pogledaj post
pa mislila sam prvo kupiti onaj , ali sam onda pročitala da više isušuje od ovog gentle gel-a, pa ga na kraju nisam probala (već kupila taj gentle gel). Otići ću do dermatologice uskoro pa možda i ona nešto savjetuje.
Btw. a da li je tvoja koža sklona perutanju i reagiranju na gelove, sapune i slično?
o da...zato sam i uzela ovaj sindet jer mi je to djelovalo jako nježno.pa kad je i za bebe..meni ti je uz njega još jedino clenance gel paše,a sve ostalo čak bi me bilo strah uzet gel sa cold kremom jer me više isušuju gelovi
meni sve to zvuči da ti imaš silno iziritiranu kožu, ja bi na tvom mjestu odbacila sve proizvode za akne/mitesere/maščenje a pogotovo šminku--osim čiste mineralne, jer ona stvara najviše problema---i neko vrijeme koristia proizvode za iziritiranu kožu-a to ti avene ima-tolerance extreme linija
sunchych is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 20:04   #2525
Ja si planiram uzeti neku kvalitetniju kremicu na jesen. Pao je izbor na avene ili vichy. Jel ima kakve razlike, koje su bolje? Jeftinije? Eto ako može netko ukratko...
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 00:22   #2526
Quote:
sunchych kaže: Pogledaj post
o da...zato sam i uzela ovaj sindet jer mi je to djelovalo jako nježno.pa kad je i za bebe..meni ti je uz njega još jedino clenance gel paše,a sve ostalo čak bi me bilo strah uzet gel sa cold kremom jer me više isušuju gelovi
meni sve to zvuči da ti imaš silno iziritiranu kožu, ja bi na tvom mjestu odbacila sve proizvode za akne/mitesere/maščenje a pogotovo šminku--osim čiste mineralne, jer ona stvara najviše problema---i neko vrijeme koristia proizvode za iziritiranu kožu-a to ti avene ima-tolerance extreme linija
ma ja sam znala imati strašno iziritiranu kožu, ali šminku nikakvu ne koristim. Mislim da su neki drugi razlozi u pitanju. Sad je manje više ok, samo me strah proizvoda koji isušuju jer ne želim neke jače reakcije ponovno...
Doduše jedva čekam dermatološki pregled, jer sam skužila da zadnjih para dana otkad koristim različite testere (a svi su za osjetljivu kožu) dobila sam po licu neke sitne bijele točkice...tako da eto...
sad skupljam sve ideje i savjete pa ću nakon razgovora sa dokicom nešto uzeti sa valjda većom pouzdanošću.
Marina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 00:25   #2527
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
micelarnu (sensibio, ne sebium) sam ja koristila prije par godina kad mi je lice bilo komatozno... jer imam mjesovitu kozu (masnjikava T zona), ali sa povrsinskim slojem sklonom isusivanju... i dok nisam otisla kod dermatologice sam stalno koristila krive kreme, jer su mi sve kozmeticarke tvrdile da ja imam suhu kozu

ali dobro, to je vec druga prica... nego, dermica mi je propisala ovu micelarnu bas zbog tog mog povrsinskog isusivanja... nikakav gel za skidanje sminke s vodom, jer me voda isto uzasno isusuje, vec ovo cudo... dakle, sigurno te ne bi smjela isusivati
stavila sam je u uži popis čekam još dokicu da čujem njeno mišljenje, pa ću onda odlučiti od čega početi.
Fala :-*
Marina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 01:26   #2528
Quote:
Till_tea kaže: Pogledaj post
Ja si planiram uzeti neku kvalitetniju kremicu na jesen. Pao je izbor na avene ili vichy. Jel ima kakve razlike, koje su bolje? Jeftinije? Eto ako može netko ukratko...
Pa kakvu kožu imaš i kakvu kremu trebaš?


Apotekarske marke same po sebi:
Apsolutni br. 1 Bioderma
2.lrp
3.avene
4.uriage
i tek 5. vichy-jako malo njihovih stvari mi odgovara
jadzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 08:35   #2529
ja moram jos jednom napisat da nakon tri miseca koristenja avene diaclenela sam jako, jako zadovoljna. lice mi je puno bolje, neke flekice su nestale, naravno ne sve ali bas sam zadovoljna. iza ljeta cu sigurno potrositi jos jednu tubicu

ni meni vichy nikako ne odgovara, iman masnu kozu i sve sta sam probala od njih mi je bilo preagresivno ili premasno.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 15:50   #2530
Quote:
jadzi kaže: Pogledaj post
Pa kakvu kožu imaš i kakvu kremu trebaš?


Apotekarske marke same po sebi:
Apsolutni br. 1 Bioderma
2.lrp
3.avene
4.uriage
i tek 5. vichy-jako malo njihovih stvari mi odgovara
Imam mješovitu kožu. Dakle t-zona masna obrazi suhi...
Po ljeti je sve masno, pa se niti ne trudim kupovat neke skupe kremice jer za to nema spasa...Stavim malo one zelene young od balee.
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 16:26   #2531
Garnier s groždem bi ti bio super, sad je snižen u bipi na 27 kn, to moraš probati, savršena za mješovitu kožu!!1 A za po zimi bioderma sebium hydra
jadzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 16:39   #2532
Hvala ti na prijedlozima... Reci mi kolika je cijena Bioderme?
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 16:53   #2533
zanima me cijena avene cold kreme - 40 ml 60ak kn, 100 ml 110 kn, jeli svugdje tako? da se opet ne zeznem
tratinčica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 01:24   #2534
Quote:
Till_tea kaže: Pogledaj post
Imam mješovitu kožu. Dakle t-zona masna obrazi suhi...
Po ljeti je sve masno, pa se niti ne trudim kupovat neke skupe kremice jer za to nema spasa...Stavim malo one zelene young od balee.
ne odustaj. i ja sam imala jako masnu t-zonu, budila bih se uzasno masna, katastrofa. i mislila sam da nema spasa, ali ima.
ujutro koristim xenin ce-serum, i posle njega avene hydrance optimale légère


navece kada ocistim lice, naspricam ga termalnom i na vlaznu kozhu namazem clarinsovo ulje za mjesovitu kozhu. potrazi u müller-u tester tog ulja, trajace ti jako dugo, jer se koristi samo par kapi. 2-3 kape su ti dovoljne za cijelo lice. ostavis malo da se upije, a ako ti lice ostane masno, visak pokupi papirnom maramicom (samo blago tapkas po licu).
moje lice se preporodilo, ne masti se vise, t-zona je regulisana. ne odustaj, sve se da dovesti u kontrolu
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 03:42   #2535
Quote:
Till_tea kaže: Pogledaj post
Hvala ti na prijedlozima... Reci mi kolika je cijena Bioderme?
mislim 85 kn je ta, e da i korištenjem micelarne mi se lice počelo manje mastiti.

Inače avene emulzija mi je uvjerljivo najbolja krema s visokim spf
jadzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 10:03   #2536
prije par dana sam sam počela koristiti avene tolerance extreme kremu, jer mi je koža u komi u zadnje vrijeme.. i ta krema stvarno radi svoj posao moje pitanje je, kako sad nanijeti nešto za zaštitu od sunca na lice, kad mi je koža tako osjetljiva i moram se mazati TE kremom svaki dan? i još nešto, jel se ja sad uopće smijem šminkati? ako smiijem, čime smijem? ima neka kozmetika za mimozice poput mene?
hvala na pomoći
gabOnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 10:22   #2537
P ima avene i kreme za zaštitu od sunca
jadzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 10:35   #2538
ja sam jako zadovoljna onom kremom od 50 ml mislim da je, za osjetljivu kozu, sa faktorom 50... kada sam kupovala nisam uopce gledala od koliko je i malo sam se razocarala kad sam vidila kako je mala, ali sam uistinu jako zadovoljna i nije mi zao... nije mi toliko teska ko vichy, lako se razmaze, fino mirise, ja ju koristim i za lice i sve pet a inace imam masniju i osjetljiviju kozu...

sto od ovih proizvoda za suncanje ima u nekim vecim pakiranjima,150,200 ml? zenska u ljekarni mi je predlagala sprej za bebe ali na kraju nisam uzela (drugo nisu imali).ima jos nesto?sto preporucujete?
Beck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 10:49   #2539
hvala vam na odgovorima..

ma ja sam donedavno imala super ten i nisam se mazala nikakvim kremicama niti sam se baš šminkala. al sad su me valjda stigle godine i trudnoće, pa mi se sve zakompliciralo ma samo želim reći da ja nemam pojma o tim kremicama ništa tako da mi je svaki savjet dobrodošao
gabOnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:07   #2540
Ja ti preporučam i make up od avene, jako je ugodan na koži i napravljen je baš za osjetljivu kožu. Imaš njihove tekuće pudere i mosaic pudere za fiksiranje i matiranje. U ljekarnama naravno.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.