Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2006., 14:43   #81
Quote:
fic1984hr kaže:
O Boze dragi kakvo pitanje...
To ti sigurno govore oni koji nisu izasli iz zupanije a kamoli iz drzave.
Smijes sve!


samo za dzamije moras imat duge hlace i rukave al tak je i po crkavama, tak da nis neobicno.

bila sam prije par godina, primijetila sam da su muskarci (njihovi) distanciraniji kada zena sece u drustvu drugog muskarca nego kada sece sama ili sa frendicom....(u smislu buljenja, dobacivanja, obracanja...kad ides sa muskarcem nece te niti pogledat)
Monstera is offline  
Old 02.07.2006., 20:59   #82
jooj, ovo me podsjeća na jednu skupinu mojih poznanika. otiušli u Istanbul prije par dana, a kad su se spremali prodavali su demagogije kak se pije samo čaj i nema kave, kak se ne smije pit alkohol na ulici, kak su plavuše u opasnosti (nemam pojma zašto ??) i takva sranja, jadnici zatucani... ja sam im sam rekao da ne idu u Bagdad ili Kabul, već u jedan europski grad
x-type is offline  
Old 03.07.2006., 01:15   #83
Super, puno vam hvala na odgovorima!!!
Znači- ljetna roba dozvoljena! Juhu! Neću se skuhati.
Ma, ja sam si nekako tak i brijala da je tamo, ali su me upozorili na neka, kvazi, pravila, pa ja htjela provjeriti.

Sretan ti put želim Samo sunčeko!!!
Nikad ne znaš- možda se i vidimo,.......a da to i nećemo biti svijesni...
pa-pa.
Atanasovski is offline  
Old 13.07.2006., 13:56   #84
j
lolita11 is offline  
Old 13.07.2006., 13:56   #85
jedino su u iranu i saudijskoj arabiji zakonom propisani dugi rukavi i marama oko vrata i preko kose (hijab), drugdje je to ostavljeno na tvoju diskreciju , ali ne bas da se obuces ko drolja i provociras ih (postuj kulturu u kojoj si) iako ce sigurno biti i tako obucenih djevojaka oko tebe....mos' si mislit kako je meni bilo na 45 stupnjeva usred dana u iranskoj pustinji sa crnom tunikom dugih rukava i maramom oko glave turska je svjetovna i najliberalnija muslimanska zemlja (osim bosne naravno hehe)
lolita11 is offline  
Old 14.07.2006., 19:57   #86
samo u zemljama koje se vode po islamskom zakonu postoje neka pravila vezano za ponasanje, oblacenje. turska niije muslimanska nego sekularna zemlja (a ni bosna) al znam sta si mislila
pa i u dubaiu mozes hodati u majci na bretele al opet je zabranjeno ljubit se s momkom na ulici (neki njemacki par je zbog toga dobio par dana zatvora)
al turska.............ljudi su puni predrasuda bez razloga. turska je liberalnija i od BiH i od Hrvatske
LIJEP PROVOD!!
ema_wednesday is offline  
Old 14.07.2006., 19:58   #87
(puno 'smajlija')
ema_wednesday is offline  
Old 15.07.2006., 11:43   #88
@Atanasovski - ta to bi bilo ludo, još bi bila bolja fora da si neko od ekipe s kojom idem (ne znam tko je tko po nicku s foruma)

Evo ja se spremam za 2 tjedna, 28-29 u noć. Ide se s vlakom i vozimo se 31 sat.

Karte rezervirane, soba rezervirana, samo treba čekat da putovnica stigne jer sam se odlučila za put u jako malo vremena, i onda shvatila da mi je putovnica istekla.

Pravila ponašanja - biti fini i pristojan, ČUVATI STVARI, ostaviti konobaru napojnicu (nepisano pravilo) i spremiti se na malu avanturu - indiana jones mi je u krvi

Moram priznat da me sad počela lagano hvatat euforija oko puta.

Kad se vratim pišem putopis tak da ljudi koji će tak ići u tursku imaju info iz prve ruke.

E da zanimljiva stranica www.istanbul.com i www.justturkey.org . Kome se da nek malo prouči.
__________________
Life is what happens while you're making other plans.
samo suncheko is offline  
Old 15.07.2006., 11:57   #89
Quote:
lolita11 kaže:
jedino su u iranu i saudijskoj arabiji zakonom propisani dugi rukavi i marama oko vrata i preko kose (hijab), drugdje je to ostavljeno na tvoju diskreciju , ali ne bas da se obuces ko drolja i provociras ih (postuj kulturu u kojoj si) iako ce sigurno biti i tako obucenih djevojaka oko tebe....mos' si mislit kako je meni bilo na 45 stupnjeva usred dana u iranskoj pustinji sa crnom tunikom dugih rukava i maramom oko glave turska je svjetovna i najliberalnija muslimanska zemlja (osim bosne naravno hehe)
...hehe...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Old 16.07.2006., 07:46   #90
Potpuno bi se slozila s Lolitom... Prosli tjedan smo bili u Istanbulu, bila sam u dugim hlacama i majici s kratkim rukavima... Bilo je vruce, ali podnosljivo. Moram priznati da mi se (silom prilika) stil odijevanja promijenio otkad zivim u Dohi, pa cu ti iz vlastitog iskustva reci da vecina Bliskoistocnih zemalja nije jako rigorozna u vezi oblacenja, ali mogu ti se dogoditi neugodnosti, koje ja izbjegavam tako da se nikad u javnosti ne oblacim ni malo provokativno. Suprotno misljenju ljudi koji ne zive tu, vise neugodnosti ces vjerojatno dozivjeti od strane zena, nego muskaraca. Lijep provod ti zelim i uzivaj u Istanbulu
Joules is offline  
Old 16.07.2006., 11:46   #91
Bok.
Koliko traje ta karta za vratiti se u hr, ti kad ideš doma samo dođeš sa kartom kupljenom u Zg na njihov kolodvor i ukrcasš se bez problema? Ima li tko da je išao tako vlakom već u Istanbul? Ja sam isto čuo da može biti problema na Bugarskoj granici, carinici bez srama traže mito. Ako im ne udovoljiš mogu te zadržavati koliko im se sprdne.
Jako sam se zagrijao za Istanbul, grad je predivan a i cijene hostela mi normalno izgledaju, možda se sve i poklopi uskoro, ahhhhhh....
Pave is offline  
Old 16.07.2006., 23:06   #92
ma samo da meni starci daju da idem sama.....ja bih vec bila u turskoj
ne mogu da vjerujem da koga god sam pitala niko nije htio da ide svasta...
ja sam nasla dobre 'youth hostels' na netu. u antaliji se, recimo, cijene krecu od 7.5 eura po noci pa nadalje (i tu je ukljucen dorucak naravno, prevoz za aerodroma i ostali ugadjaji kao npr. ako si sam u dvo-krevetnoj sobi placas samo za jednu osobu). mozda mozes i jeftinije naci.... uglavnom, u turskoj za pristupacne cijene dobijes dobar kvalitet.
joj ljudi.......sad kad skontam.......mogla bih ja ipak otici tim vozom za istanbul........hmmm
ema_wednesday is offline  
Old 16.07.2006., 23:32   #93
(samo meni iz BiH treba viza za Bugarsku )
ema_wednesday is offline  
Old 18.07.2006., 08:54   #94
Sada je 1 euro 2 turske lire (prije bi rekli 2 miliona). I sto se tice oblacenja, najkrace sto ja obucem je duzine ispod koljena, nosim majice na bretelice ali onda sam spremna da ce se naci poneki bezveznjakovici koji ce buljiti u mene.
mon is offline  
Old 19.07.2006., 20:42   #95
ja sam lagano šokirana!
Samo suncheko, samo da znaš i ja idem noć sa 28 na 29 srpnja!!!!!
Možda se fakat skužimo.
Da stavim karanfil u zapućak!????
Atanasovski is offline  
Old 19.07.2006., 20:59   #96
Quote:
Atanasovski kaže:
ja sam lagano šokirana!
Samo suncheko, samo da znaš i ja idem noć sa 28 na 29 srpnja!!!!!
Možda se fakat skužimo.
Da stavim karanfil u zapućak!????

neće trebat... u istoj smo ekipi. Sad ni ja ne vjerujem u ovo kaj se dođalo.

Kažem, indiana jones je dobio konkurenciju, Atanasovski, ostatak ekipe i suncheko - Istambul čuvaj nas se
__________________
Life is what happens while you're making other plans.
samo suncheko is offline  
Old 19.07.2006., 21:13   #97
Ma, Pave- ovo s Bugarskim carinicima sam i ja čula, ali samo čula.
A znam osobe koje su tako putovale i ništa im nije bilo. Konkretnije znam jednu djevojku koja je sama išla prek Bugarske i nikakva loša i neugodna iskustva nije imala.
Nadam se da sam ti bila od pomoći.
Atanasovski is offline  
Old 21.07.2006., 17:23   #98
samo pazite da ne zeznete u vremenskoj razlici.Kad sam ja isao presjedali smo u sofiji, zamalo smo zakasnili na vlak zbog 1-tne razlike.
Ima odličan hostel na taksimu, preporučam taj jer na taksimu ima noćnog života tj. malo hoda, dok u centru nema žive duše poslije 20 sati.
Isot na Taksimu ima tih silnih štandova i neke stvari su bile dosta jeftinije nego na bazaru.
Isto, jako pazite na stvari kad idete preko Juge pogotovo ponoći, nama je cigo uletio u kabinu kad smo zaspali ali nije uspio ništa čopiti.
 
Old 26.07.2006., 12:48   #99
@goranfoto - thx - pazimo jedni na druge i uvodimo noćnu stražu
__________________
Life is what happens while you're making other plans.
samo suncheko is offline  
Old 06.08.2006., 22:46   #100
Quote:
mon kaže:
Sada je 1 euro 2 turske lire (prije bi rekli 2 miliona). I sto se tice oblacenja, najkrace sto ja obucem je duzine ispod koljena, nosim majice na bretelice ali onda sam spremna da ce se naci poneki bezveznjakovici koji ce buljiti u mene.
zasto bezveznjakovici? gledaj, ti ides u NJIHOVU zemlju i moras prihvatiti njihovu kulturu na tih par dana. a njihove zene ne hodaju tako gole.
Iva is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.