Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2009., 04:25   #381
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
I dalje mi nije jasno što je to toliko inherentno loše kod predbračnog seksa. Ako se dvoje voli i postoje emocije, i vode ljubav, zašto bi se bog ljutio na to? U krajnjoj liniji, nema problema ako mi je žena bila sa nekime prije, bar ima iskustva, kao i ja. Tko želi seks sa djevicom? Rađe da je malo iskusnija pa da se može i uživat kako spada.
Tebi tvoje, nama naše. Zaista ne znam dal je potrebno nabrajati kvalitete ulaska u brak nevinih partnera. Samo razmisli.

Quote:
Luxottica kaže: Pogledaj post
A zašto neki Islamski učenjaci kažu da je dobro držati psa u kući,jer su oni meleci?

Naprimjer koji, šta kažu?
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 08:50   #382
Quote:
Luxottica kaže: Pogledaj post
A zašto neki Islamski učenjaci kažu da je dobro držati psa u kući,jer su oni meleci?
osim hadisa o zabrani držanja pasa u kući, ja sam još jedino pročitao o dozvoljenosti konzumiranja ulova, kada osoba ima lovačkog psa i lovi s njim. ispred kuće nije zabranjeno držati psa. a u kući stvarno nije higijenski imati psa, to me ne može niko ubijediti. o ehinokokusu i psećim dlakama da ne govorimo. imao sam macu i znam koliki je problem macu održavati, a o psu i da ne mislim. i sam pas je sretniji ako je vani, što je njemu prirodno stanište.
Rufaija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 08:58   #383
Quote:
Poncho kaže: Pogledaj post
Jako plitko...''Ko im pase''..To ko na pokretnoj traci, next please...Pase ti osoba koju volis!Stvar je emocija koje kolaju tobom prilikom spolnog odnosa..A zamisli osjecaj kad znas da je neka osoba usla nevina u brak, da imas tog dragulja samo za sebe!I vas dvoje iz ljubavi u ime Allaha swt postajete jedno!
Meni je robovanje Allahu daleko bitnije od istrazivanja kakva mi osoba pase za sex pa mozda zato tako dozivljavam sve to..
Svakako da su prebracne seksualne veze zabranjene po islamu, ali razlog zabrane ne lezi u tome da djevojka treba da sacuva svoje djevicanstvo(iako bi ga trebalo sacuvati), jer bi brak sa udovicama (koji je pohvalan zbog brige za sirocadima) u tom slucaju bio besmislen.Poenta braka je u samom braku, dakle obavezi(ugovoru) koju svako od supruznika uzima na sebe, ili josh tacnije u ocuvanju te veze pa cak i onda kada eventualno nema (nestane)'strasti' u vezi(tj braku).Dakle strast jeste jedan od faktora da se veza zacne i da traje (tj u privlacnosti), ali nije presudan faktor, iznad puke strasti je ocuvanje bracne zajednice na islamskim principima po svaku cijenu (Bogu je od svih dopustenih stvari najmrza rastava braka).
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 09:24   #384
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
I dalje mi nije jasno što je to toliko inherentno loše kod predbračnog seksa. Ako se dvoje voli i postoje emocije, i vode ljubav, zašto bi se bog ljutio na to? U krajnjoj liniji, nema problema ako mi je žena bila sa nekime prije, bar ima iskustva, kao i ja. Tko želi seks sa djevicom? Rađe da je malo iskusnija pa da se može i uživat kako spada.
lolXD vidis ni meni se to bas ne svidja tolko hehe, ali razumijem zašto...Sad ajmo reči ovako-vjeruješ u boga, i kako vjeruješ znaš da je ovaj svijet prolazan i da te čeka neka veća nagrada poslje smrti...Taj bog brine se za svoju 'djecu' na Zemlji i stoga je dao neka pravila po kojima bi se trebalo živjeti...Predbračni seks može voditi do neželjenih posljedica kao što su neželjeno dijete(ne uvijek) i iako postoje i raznorazni oblici zaštite itd uvijek se može desiti da žena zatrudni, i njoj se pošto je premlada ne da brinut za dijete ovo ono pa ga pobaci ili da na posvajanje...Brak ti ipak daje neku odredjenu sigurnost, muškarac i žena u braku se po zakonu moraju 'brinuti' jedno za drugo, i ako je neko se vjenčao s tobom očito mu je stalo do tebe...Ljudi nekada mogu misliti da imaju savršenu vezu a na kraju je to sve za k...i to saznaju kad je prekasno....

Mislim po meni je sigurno lijepo podijeliti svoju nevinost s osobom do koje ti je stalo, i prije mi je bilo čudno kako se ljudi mogu čuvati do braka i biti samo s jednom osobom cijeli život...Ali u stvari sad mi se takvo nešto sve više i više sviđa, izgleda da se ljudi mijenjaju...Iako i dalje držim da je ovo prestrogo, i smatram samu ljubav brakom, stoga u svakoj ljubavnoj čvrstoj vezi podržavam seks
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 10:56   #385
Quote:
Adura kaže: Pogledaj post
Svakako da su prebracne seksualne veze zabranjene po islamu, ali razlog zabrane ne lezi u tome da djevojka treba da sacuva svoje djevicanstvo(iako bi ga trebalo sacuvati), jer bi brak sa udovicama (koji je pohvalan zbog brige za sirocadima) u tom slucaju bio besmislen.Poenta braka je u samom braku, dakle obavezi(ugovoru) koju svako od supruznika uzima na sebe, ili josh tacnije u ocuvanju te veze pa cak i onda kada eventualno nema (nestane)'strasti' u vezi(tj braku).Dakle strast jeste jedan od faktora da se veza zacne i da traje (tj u privlacnosti), ali nije presudan faktor, iznad puke strasti je ocuvanje bracne zajednice na islamskim principima po svaku cijenu (Bogu je od svih dopustenih stvari najmrza rastava braka).
Ne kužim baš poveznicu sa mojim postom, al hajde..Naravno da je to sve brak što si ti naveo.
I da, ja sam samo govorila o stupanju u sexualne odnose prije braka, a ti navodiš udovice, one, bar se nadam vecina, stupaju u odnose u samom braku..Tako da to nema veze sa haramom o kojemu sam ja pisala..
Poncho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 11:19   #386
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Tebi tvoje, nama naše. Zaista ne znam dal je potrebno nabrajati kvalitete ulaska u brak nevinih partnera. Samo razmisli.




Naprimjer koji, šta kažu?
Da, baš koji?Di?
Meleki su nevidljiva stvorenja, a pasa vidiš..Ako te ugrize, Boga mi i osjetiš..
Poncho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 12:17   #387
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Musliman, kada ne znaju arapski, a u slučaju neke nedoumice u vjeri i životu, imaju koga pitati. U svakom mjestu postoji islamska zajednica pa se vjernik može njima obratiti, ili učenim vjernicima, ili svojem imamu, muftiji.. a može se pitati i putem neta, obraćanjem na oficijelnu adresu; npr, muslimani hrvatske obratit će se ovdje. Pozdrav
Shady, ja sam jednom optužen za misionarenje. Nije li ovo tvoje sad misionarenje? I još k tome moderator..
__________________
"Svaki je čovjek pred svima i za sve kriv"
pokisli pjesnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:09   #388
samo sam htjela komentirati da sad kako googlarim dosta o islamu primjetih koliko se ljudi s krscanstva 'prebacilo' na islam, a neam pojma bas za ijedan suprotni slucaj...hm...ja sam dns umrla od smijeha XD kad sam krenula jest kulen i onda ga vratila jer sam si identificirala-svinja XD i dodje mi stara da sam luda, bla bla XD i onda pet min poslje me zamoli XD da takve ispade radim pred familijom od starog (jer su oni velki krscani a ona ih bas ne volji)XD
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:38   #389
Quote:
Poncho kaže: Pogledaj post
Ne kužim baš poveznicu sa mojim postom, al hajde..Naravno da je to sve brak što si ti naveo.
I da, ja sam samo govorila o stupanju u sexualne odnose prije braka, a ti navodiš udovice, one, bar se nadam vecina, stupaju u odnose u samom braku..Tako da to nema veze sa haramom o kojemu sam ja pisala..
Nejse, htio sam istaknuti vaznost bracne zajednice (odgovornosti) koja je iznad vaznosti 'djevicanstva', a sve zbog necega sa cime tvoj post uistinu nema direktne veze.Naime radi se o tome da je 'kult' djevicanstva kod nekih muslimanskih skupina (naroda) vazniji (prioritetniji) od moralno-socijalne vaznosti braka.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:43   #390
Quote:
pokisli pjesnik kaže: Pogledaj post
Shady, ja sam jednom optužen za misionarenje. Nije li ovo tvoje sad misionarenje? I još k tome moderator..
Eto, sad nespretno ispade da Shady misionari - muslimane
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 12:21   #391
Quote:
pokisli pjesnik kaže: Pogledaj post
Shady, ja sam jednom optužen za misionarenje. Nije li ovo tvoje sad misionarenje? I još k tome moderator..
Kakvo misionarenje? Pa ovo je tema gdje se muslimane pita o njihovoj vjeri.
Forumaš Asgard je ovdje postavio pitanje. a ja sam mu ovdje odgovorio. I to je sve.

Stvarno ne kužim... Što smo mi, po tebi, trebali odgovoriti Asgardu?
- "Znaš, Asgard, ne smijemo ti odgovoriti da nas netko ne optuži da misionarimo..."
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 12:34   #392
Quote:
pokisli pjesnik kaže: Pogledaj post
Shady, ja sam jednom optužen za misionarenje. Nije li ovo tvoje sad misionarenje? I još k tome moderator..
slazem se s tobom o sramotnosti postupanja moderatora prema tebi. samo jednom su te optuzili sa misionarenje
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 17:41   #393
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
samo sam htjela komentirati da sad kako googlarim dosta o islamu primjetih koliko se ljudi s krscanstva 'prebacilo' na islam, a nemam pojma bas za ijedan suprotni slucaj... hm...
Ma ima i slučajeva da neke osobe iz muslimanskih obitelji odu u drugu vjeru, ali sa stanovišta muslimana, radi se o osobama koje nisu poznavale islam. Mnogo faktora utiče na ljudske živote.. ratovi, nemaština, politička previranja.. Milioni ljudi su raseljenju, u izbjeglištvu.. I desi se da neki zaluta. Ali to su uglavnom oni koji niti nisu bili u islamu i ne znaju kakva je to vjera, pa ih se lako zavede.

Na drugoj strani, kod onih koji prihvataju islam, radi se o ljudima koji žive u izobilju. čiji su životi stabilni, koji dobro poznaju svoju raniju vjeru - pa se odluče na islam. A to je velika razlika! Evo recimo ovaj katočički svećenik. Nemožemo reć da je on zaveden i da nije poznavao svoju vjeru. Bio je visoki svećenik! Ili na primjer ovaj protestantski svećenik iz USA. Ne može se reć da je obmanut. Svećenik, kao i njegov otac, poznaje Bibliju, itd. Ovaj proces se dešava u cijelom svijetu. Pogledati ovdje. Revertiraju na islam u Austriji, u Nizozemskoj, u Rusiji.. u Kini masovno! u Njemačkoj, u Americi, u Britaniji, Francuskoj, Italiji, Mađarskoj...

Meni je bio interesantan ovaj japanski anđelčić.

Padme, ima jedan fin ajet Kur'ana koji govori o čovjeku i Bogu, ovako ide: - "Kada Bog nekoga želi uputiti – On njegovo srce oraspoloži prema islamu. A onome koga želi da ostavi u zabludi – On stegne njegovo srce i umornim ga učini, kao kada čini uzaludan napor da uzleti na nebo. Eto, tako Bog, one koji neće da vjeruju, bez podrške ostavlja". (K, 6:125) Zato treba iskoristiti polet kojeg netko osjeća, jer može da dođe vrijeme tjeskobe, poslije je teže.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 17:51   #394
Shady, hvala na opsirnom odgovoru=) i meni je zanimljiva Japanka=) lagano me potsjeca to na mene, nemres prihvatit sve odjednom previse ti je itd.,
ali s vremenom mi je sve lakse...jedino me ovi doma malo puno zivciraju...svi misle da mi je ovo neki hir, svi mi govore kako ce me proc(zato mi je i zanimljiv taj ajet, pogotovo ova recenica :"Zato treba iskoristiti polet kojeg netko osjeća, jer može da dođe vrijeme tjeskobe i lutanja, a poslije je sve teže"...Ja trenutno osjecam polet...puno citam, puno gledam, ali kako sve visestruko analiziram, tako mi se i mozak buni i pita me da li ja to osjecam stvarno istinski, ili iz nekih krivih razloga, ljudi itd....
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 18:23   #395
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
Shady, hvala na opsirnom odgovoru=) i meni je zanimljiva Japanka=) lagano me potsjeca to na mene, nemres prihvatit sve odjednom previse ti je itd.,
ali s vremenom mi je sve lakse...jedino me ovi doma malo puno zivciraju...svi misle da mi je ovo neki hir, svi mi govore kako ce me proc(zato mi je i zanimljiv taj ajet, pogotovo ova recenica :"Zato treba iskoristiti polet kojeg netko osjeća, jer može da dođe vrijeme tjeskobe i lutanja, a poslije je sve teže"...Ja trenutno osjecam polet...puno citam, puno gledam, ali kako sve visestruko analiziram, tako mi se i mozak buni i pita me da li ja to osjecam stvarno istinski, ili iz nekih krivih razloga, ljudi itd....
Padme zbog ljudi nije to je 100% jer danas muslimani najmanje zive svoju vjeru da bi bili uzrokom da neko zavoli islam Muhammed Asad je govorio: Da sam islam proucavao od njegovih nosilaca a ne iz njegovih izvora, ja nikad ne bih prihvatio islam. Pravi musliman je poput vode i svakom je ugodan i nikom ne smeta osim vatri koja sve pred sobom pali.
asad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 18:26   #396
Quote:
asad kaže: Pogledaj post
Padme zbog ljudi nije to je 100% jer danas muslimani najmanje zive svoju vjeru da bi bili uzrokom da neko zavoli islam Muhammed Asad je govorio: Da sam islam proucavao od njegovih nosilaca a ne iz njegovih izvora, ja nikad ne bih prihvatio islam. Pravi musliman je poput vode i svakom je ugodan i nikom ne smeta osim vatri koja sve pred sobom pali.
ma krivo sam se izrazila, nisam tocno mislila na ljude,ne bi se tocno izrazila ovdje XD malo je cudno=) vjeroajtno cu ......kad ga ulovim na msnu il negdje pitat za koju pametnu =)
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 20:05   #397
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
hehe =) po meni je sve dopušteno ako su dve osobe zaljubljene i iskreno se vole, mislim ako su dopuštene rastave brakova, onda ajmo shvatiti zaljubljenost kao vjenćanje,a prekid ne daj Bože ako se desi kao rastavu...
Gdje si bila ti, tad kad je bilo najteže ,
naravno da je sve dopušteno, reklo biše i Ono-Amlavo , šta mi znamo šta je u čijem srcu, jer jel tako, muslimanka može biti i UBER-promiskuitetna(istraživački nastrojena, da se ne propusti štagoderce) to ne izvodi iz vjere.

Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
a vidis ne bi se slozila, ima ljudi koji se znaju suzdrzavati... koliko ih mogu nabrojati uf...ali ne kuzim sto je lose u seksu?to mi niakd nije bilo jasno ni kod krscanstva...ako to radis s nekim do kog ti je stalo...
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
pa ne znam, neki ljudi smatraju kako je seks bitan element veze, i kako ne bi mogli biti s osobom koja ih ne moze zadovoljiti u seksualnom smislu, zato vole imati odnose s vise ljudi da vide ko im najbolje pase.....
ljudi su znatizeljni, oni koji udju nevini u brak cesto imaju na umu-da li su nesto propustili i kakvi su drugi u tim vodama...
Puno te pozdravljam & razdragan sam URA !

Molim te reci mi da nisi CLON ili barrem alter ego, naše Amlice , jednostavno ne mogu da drukčije sebi ovoliku konkordanciju u vašem razmišljanju i postovima koje pišete. Istini za volju ona ne koristi ono iks-de i jednako-zagrada.

Ako je Amlica kraljica, ti si nam princeza.

Ne dirati ih ! Ne ružiti - VOLJETI !
insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 20:08   #398
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Gdje si bila ti, tad kad je bilo najteže ,
naravno da je sve dopušteno, reklo biše i Ono-Amlavo , šta mi znamo šta je u čijem srcu, jer jel tako, muslimanka može biti i UBER-promiskuitetna(istraživački nastrojena, da se ne propusti štagoderce) to ne izvodi iz vjere.





Puno te pozdravljam & razdragan sam URA !

Molim te reci mi da nisi CLON ili barrem alter ego, naše Amlice , jednostavno ne mogu da drukčije sebi ovoliku konkordanciju u vašem razmišljanju i postovima koje pišete. Istini za volju ona ne koristi ono iks-de i jednako-zagrada.

Ako je Amlica kraljica, ti si nam princeza.

Ne dirati ih ! Ne ružiti - VOLJETI !

jao sad nisam kuzila da li su ovi cereki jel me lajkas=) i moje recenice...ako me dosad nisi lajko -kad saznas da sam naucila pec kore od bjelanjaka zasigurno oces (eto da se pohvalim )


EDIT:
http://www.youtube.com/watch?v=-aSLpIV5uRM
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 20:13   #399
Svak neka brine o sebi da ne izađe iz vjere, ostale (primjere) pustite na miru. Ima Tko o tome brine.
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 21:03   #400
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
ma krivo sam se izrazila, nisam tocno mislila na ljude,ne bi se tocno izrazila ovdje XD malo je cudno=) vjeroajtno cu ......kad ga ulovim na msnu il negdje pitat za koju pametnu =)

Ja mislim da ja kontam šta misliš pod ovo ''ljudi''...Znaš, mene je jedna osoba vratila u islam, zbog posebnih osjećaja prema njemu...(ono srce kuca tika-tak)
On mi ga je približio srcu budući da sam se bila udaljila na jedno vrijeme.Onako prvo je to bilo iz đira, zbog njega..Danas hvala Allahu to je nešto najljepše što mi se dogodilo.I pomalo shvaćam da je njegova zapravo funkcija u mojem životu bila da me vrati na pravi put, Allah mi ga poslao, a ne nikakva ljubav kako sam ja zapravo u početku mislila...
Poncho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.