Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 14:37   #21
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
baš ne možeš dočekat evo idem otvoriti
juhuhuuuuuuuuu
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Old 14.06.2011., 15:10   #22
Quote:
nihta_omorfia kaže: Pogledaj post
Sinoc nakon sto je odbila da doji dalje podigli smo je, smirila se pustila sam je da odmori nekih 15-ak min pa sam pokusala opet obje(i mijenjala polozaj) sa istom reakcijom, povuce dva puta i okrene glavu i vristi. Od rodjenja je jako tvrdoglava sto se dojenje tice i doji samo kad ona hoce, nema teorije da je natjeram.
Eh sada nakon sto je podignemo i damo joj cuclu (koristi je od pocetka za uspavljivanje i nije nam pravila probleme) ona se smiri ne place vise, tako da mozda i nije vise gladna, al eto prema mom nekom osjecaju ne mogu da vjerujem da joj je samo letdown koji traje otprilike 2 min kad je dojka ispraznjena, iz obje dovoljan da se najede. A i pojela je tih 80 ml izdojenog.
U protekle dvije sedmice sam ja znacajno povecala aktivnost. Hodamo skoro svaki dan nekih 6-10 km, pa ne znam da li i to moze uticati na smanjenu proizvodnju??
U svakom slucaju hvala vam na odgovorima, rekla sam suprugu da mi kupi izdajalicu danas pa cu probati poslije svakog podoja da se izdajam na prazno. Nekako sad mislim da sam ovo dojenje uzimala zdravo za gotovo jer nikakvih problema imale nismo (unistene bradavice, blistere, bol ne racunam jer mi sve to bilo nebitno dok ona ima da jede). Tek u ovih par dana kako me ufatio strah da joj vise nece biti dovoljno shvatila sam koliko mi znaci.

Kopiram:
Neke majke brinu može li njihova pojačana fizička aktivnost utjecati na količinu mlijeka, hoće li mlijeko zbog toga promijeniti svoj okus, te može li beba početi odbijati dojiti. Studije pokazuju da tjelovježba nema većeg učinka ni na količinu, ni na sastav majčina mlijeka. Dokazano je tek neznatno povećanje razine mliječne kiseline neposredno nakon intenzivnog vježbanja najvećim intenzitetom, no u većini slučajeva to ne bi trebalo prouzročiti nikakav problem sa dojenjem.

A inače, što je beba veća, to se trajanje podoja smanjuje jer su sposobni u kraćem vremenu jače povući i više pojesti, a i s vremenom ih sve drugo počne više zanimati pa nemaju ni puno vremena. Ako popapa i više neće, pusti je. Prati broj popiškenih pelena u 24 sata, to će ti biti dodatni pokazatelj je li sve kako treba. I javi kako ste!
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Old 14.06.2011., 15:11   #23
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nemoj se uopće žalostiti..ima djece koja odbiju cicu a nikad probali ništa drugo..
Tak je.

Seni,
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Old 14.06.2011., 15:50   #24
Hvala vam svima
cranky is offline  
Old 14.06.2011., 16:36   #25
za mambi, odgovor sa vol. 2.
već mjesec dana nema nikave reakcije, a svaki dan dobiva mlijeko u rižolinu.
i jako dobro znam da reakcija ne mora doći odmah-ja sam dobila alergiju na KM s 13 godina, iako sam ga svaki dan popila litru do dvije. reakcija je bila u vidu stalno zaštopanog nosa i otežanog disanja (bila sam na onom testiranju s iglicama), i dalje sam nastavila piti mlijeko i eto, stanje se popravilo samo od sebe nakon nekih mjesec-dva.

danas smo bili kod pedijatrice, JOŠ JEDNOM SAM JE PITALA ZA KM, i opet je rekla nek joj i dalje dajem. a i ne treba zaboraviti da je skoro svako AD bazirano na kravljem mlijeku, doduše, prerađenom.

i da javim vesele vijesti:
6mj 5820g, 65cm
DANAS, 7MJ: 6780g, 68cm
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Old 14.06.2011., 17:03   #26
evo mene s updateom...
jučer navečer super cicala,
jutros je cicala u 6, pola sata obje cike
u 8:30 ispraznila desnu
u 9 malo gnjavila lijevu...
u 13 ih nije htjela ni pogledat...
e budući da imam mlijeka
i izdajanje mi ide super,
odlučila sam kad ode pajkiti u 16 izdojiti 100-150 ml
jer to izdojim u 10 min,
a iduci put ionako cica tek oko 21
pa joj to neće faliti,
i na tome ću joj sutra raditi kašicu.
a ježi ga,
ako već neće cicat
žao mi je da ne papa moje mlijeko kad ga ima u potocima...

al opet imam problem.
pukla mi je lijeva bradavica tamo di se spaja s areolom,
jedno centimetar je duga ranica.
ne boli me jako,
ali ju šparam i kad izdajam na nju uvijek izdojim manje
(danas 50 ml, na drugu 100-tka)
ta lijeva mi je uvijek bila slaba točka,
em sam na njoj duže vukla ragade,
em sam na njoj imala 2 blistera
pa je uvijek imala manje mlijeka
(tj. bar sam s izdajalicom uvijek na nju manje izvlačila)
tako da mislim da mi to neće utjecati na količinu mlijeka
za preostale podoje...
recite mi molim vas da se ne varam...
Lena0609 is offline  
Old 14.06.2011., 17:04   #27
i da za vol.3!!!!!!!!!!
Lena0609 is offline  
Old 14.06.2011., 17:41   #28
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
i da javim vesele vijesti:
6mj 5820g, 65cm
DANAS, 7MJ: 6780g, 68cm
odlično ti je malena dobila u mjesec dana
vanserijski
baš mi je drago,sad si mirnija sigurno
mambi is offline  
Old 14.06.2011., 19:48   #29
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post

i da javim vesele vijesti:
6mj 5820g, 65cm
DANAS, 7MJ: 6780g, 68cm
Vauuuuu,super za napredak!!!

Mi idemo sutra na vaganje i kontrolu i jedva cekam!!!

za Vol.3.
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Old 14.06.2011., 19:49   #30
seni
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Old 14.06.2011., 21:22   #31
Hvala na podršci! Baš ste me utiješile! Cijeli dan sam za ništa.. Jučer je bebamcijeli dan plakalami grčila se, a danas samo spava. Stalno mi zaspi na ciki, više ni sama ne znammkako bi je razbudila. Samo se nadam da dosta papa. Kako da znam da je ispraznila cijelu ciku prije nego što počnemo sa drugom? Ona se pri kraju počne ljutiti i natezati bradavicu, ko da je lijena povući zadnje mlijeko, a ja kad stisnem vidim da ima još mlijeka i to onog masnijeg. Onda pokušavamo par puta, primi i pisti pa ju preselim na drugu ciku..
__________________
That's all folks!
Moyre is offline  
Old 14.06.2011., 21:50   #32
Quote:
Moyre kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci! Baš ste me utiješile! Cijeli dan sam za ništa.. Jučer je bebamcijeli dan plakalami grčila se, a danas samo spava. Stalno mi zaspi na ciki, više ni sama ne znammkako bi je razbudila. Samo se nadam da dosta papa. Kako da znam da je ispraznila cijelu ciku prije nego što počnemo sa drugom? Ona se pri kraju počne ljutiti i natezati bradavicu, ko da je lijena povući zadnje mlijeko, a ja kad stisnem vidim da ima još mlijeka i to onog masnijeg. Onda pokušavamo par puta, primi i pisti pa ju preselim na drugu ciku..
Pa nikad ti je nece skroz isprazniti, uvijek ce u njoj biti nesto kad stisnes.... Uglavnom,ako jede ponovo unutar 2-3 sata vratis je na istu.

A koliko vidim po datumu, vama sad predstoji 3-tjedni skok kad ce ti cesto i njurgati i plakati jer joj nece biti dovoljno a ona si mora navuci, zato je stavljaj na ciku kad god to trazi...To bi ti trebalo potrajati 2-3 dana
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Old 14.06.2011., 22:12   #33
Quote:
Moyre kaže: Pogledaj post
Ona se pri kraju počne ljutiti i natezati bradavicu, ko da je lijena povući zadnje mlijeko, a ja kad stisnem vidim da ima još mlijeka i to onog masnijeg. Onda pokušavamo par puta, primi i pisti pa ju preselim na drugu ciku..
dobro radiš. ako neće-neće. moj je znao vrtit glavom a ja ga pokušavala smirit, podignit pa vratit na cicu, ali ako jednostavno neće prebaci je na drugu i ne brini..s vremenom će bolje praznit cicu.

sljedeći podoj započni s onom cicom na kojoj ti je završila prethodni
just z is offline  
Old 14.06.2011., 23:34   #34
tiki

Lena jedna je uvijek slabija...meni je oba puta ljeva iako su obojica uvijek lakše prihvaćali ljevu u početku

Jel tii ranica nastala od dojenja ili izdajanja?
Maži Bepanthenom da zaraste što prije i ako ti dojenje smeta samo izdajaj dok ne zacjeli
Neće utjecati dalje na ništa....tvoj dojilački staž je sad već dug
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 14.06.2011., 23:44   #35
Kako mi je danas pedijatrica digla tlak
moram to podijeliti s vama.
Kao prvo rekla mi je da mi dijete izgleda mršavo
i tu mi je odmah zakuhalo.
Mogla je bar prvo pogledati u karton i pročitati da je beba rođena kao nedonošće pa je vjerovatno manja nego druge bebe sa 6.5mj,a ne odmah ispaliti bombu
Ok,on je i ovako i onako sitnija beba,znači imamo 5960 gr i 65.5 cm,
rođen sa 2550 gr,47 cm,što znači da baš i nije nešto malo grama dobio u ovih 6 mj a i dosta je narastao,ja zadovoljna ali očito mi sa svih strana moraju nabijati komplekse o djetetovoj veličini

Pitala me da li smo zamijenili obroke dojenja sa kašicama.
Rekla sam joj da imamo 1 obrok kašice ali ida mu ja i dalje ponudim sisu nakon obroka ako želi,nekad hoće,nekad neće i na to kaže ona meni da ne smijem to raditi,mislim si wtf
Znači po njoj ne smijem mu nakon obroka nuditi mlijeko ako želi i nikako mi ne preporučuje dojenje na zahtjev jer će dijete onda htjeti samo mlijeko
Pitala sam je zar nije stvar u tome da je do godine dana mlijeko dijetetu osnovna hrana a sve drugo je DOhrana,kaže da nije,dijete mora već sa 6 mj.jesti bar 1 obrok voće i 1 povrća,znači da sam ja njemu sad sa 6 mj.već trebala zamijeniti 2 obroka sa kašicama.
Uglavnom ispilala me,nisam htjela više ništa komentirati,a pogotovo njen komentar na to kad sam joj rekla da dojim na zahtjev..
Svatko odlučuje za svoje dijete što je najbolje i možda neki i imaju 2 obroka kašice sa 6 mj.ok,ali ne možeš mi reći da to baš MORAM tako,ufff!
nanna25 is offline  
Old 14.06.2011., 23:52   #36
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

Lena jedna je uvijek slabija...meni je oba puta ljeva iako su obojica uvijek lakše prihvaćali ljevu u početku

Jel tii ranica nastala od dojenja ili izdajanja?
Maži Bepanthenom da zaraste što prije i ako ti dojenje smeta samo izdajaj dok ne zacjeli
Neće utjecati dalje na ništa....tvoj dojilački staž je sad već dug
od izdajanja je ranica...
odmah je puklo nakon par poteza izdajalicom...
al sam mazala cijeli dan i evo bolje je
uopće me ne boli dok dojim
samo malo pecka, al to mogu izdržat.
thanks na potpori, iako sam ja već "stara" dojilja
svejedno me svašta muči...
Lena0609 is offline  
Old 14.06.2011., 23:58   #37
nanna uff....na jedno uho unutra, na drugo van...i ja sam svoju pedicu htjela mjenjat zbog sličnih bedastoća a malac je dobivao i previše al se pokazala kao odličan dijagnostičar...pa sam zaključila da mi je bitnije da zna što i kako kod bolesti, a za ostalo ću po svom ...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 15.06.2011., 00:04   #38
Quote:
Lena0609 kaže: Pogledaj post
evo mene s updateom...
jučer navečer super cicala,
jutros je cicala u 6, pola sata obje cike
u 8:30 ispraznila desnu
u 9 malo gnjavila lijevu...
u 13 ih nije htjela ni pogledat...
e budući da imam mlijeka
i izdajanje mi ide super,
odlučila sam kad ode pajkiti u 16 izdojiti 100-150 ml
jer to izdojim u 10 min,
a iduci put ionako cica tek oko 21
pa joj to neće faliti,
i na tome ću joj sutra raditi kašicu.
a ježi ga,
ako već neće cicat
žao mi je da ne papa moje mlijeko kad ga ima u potocima...
hej Lena, da ti odgovorim prvo s vol. 2. pitala si me tko izbacuje podoje i vidim da si shvatila da se direktno tebi obraćam a ja sam pitala ovako općenito da znam kako ja dalje da nastavim iako je u postu iznad tiki-vz napisala da je uspjela izbaciti noćni podoj i da se trudi izbaciti jutarnji pa me zanimalo općenito zašto majke to rade da vidim trebam li i ja to tako uraditi ali vidim svatko ima svoje razloge. Nemoj se molim te ljutiti nisam uopće mislila na tebe niti na ikoga samo sam pitala jer se u zadnjih nekoliko postova o tome pisalo.

Vidim uspjela si imati jučer i jutros podoje, pa to je super, tko će ih znati, možda im je sve zanimlivije od sike, moj nema šanse da će dojiti ako smo negdje vani ili i u dnevnom boravku ili ako je tata ili bilo tko u sobi, moramo biti potpuno sami jer odmah se odmiče i gleda tko je ušao u sobu, okreće se i na zvukove, sve mu je zanimljivo zato nam dojenje ide dobro jedino uz mir i tišinu u sobi pogotovo prije spavanja.
Sretno i dalje, možda se ipak vrati sve na svoje! pozdrav!
svijet27 is offline  
Old 15.06.2011., 00:09   #39
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
hej Lena, da ti odgovorim prvo s vol. 2. pitala si me tko izbacuje podoje i vidim da si shvatila da se direktno tebi obraćam a ja sam pitala ovako općenito da znam kako ja dalje da nastavim iako je u postu iznad tiki-vz napisala da je uspjela izbaciti noćni podoj i da se trudi izbaciti jutarnji pa me zanimalo općenito zašto majke to rade da vidim trebam li i ja to tako uraditi ali vidim svatko ima svoje razloge. Nemoj se molim te ljutiti nisam uopće mislila na tebe niti na ikoga samo sam pitala jer se u zadnjih nekoliko postova o tome pisalo.

Vidim uspjela si imati jučer i jutros podoje, pa to je super, tko će ih znati, možda im je sve zanimlivije od sike, moj nema šanse da će dojiti ako smo negdje vani ili i u dnevnom boravku ili ako je tata ili bilo tko u sobi, moramo biti potpuno sami jer odmah se odmiče i gleda tko je ušao u sobu, okreće se i na zvukove, sve mu je zanimljivo zato nam dojenje ide dobro jedino uz mir i tišinu u sobi pogotovo prije spavanja.
Sretno i dalje, možda se ipak vrati sve na svoje! pozdrav!
ma sve pet draga,
ja sam se baš borila da održim to dnevno dojenje
al nije išlo...
zadovoljna sam i ovako,
večeras je kao mali pilić zijevala dok sam joj dala ciku
očito je navečer treba
kao i po noći/ujutro isto...
po danu je sve zanimljivije od mame i cike...
ovako slično kao i tvoj.
Lena0609 is offline  
Old 15.06.2011., 00:12   #40
Quote:
nanna25 kaže: Pogledaj post
Kako mi je danas pedijatrica digla tlak
moram to podijeliti s vama.
Kao prvo rekla mi je da mi dijete izgleda mršavo
i tu mi je odmah zakuhalo.
Mogla je bar prvo pogledati u karton i pročitati da je beba rođena kao nedonošće pa je vjerovatno manja nego druge bebe sa 6.5mj,a ne odmah ispaliti bombu
Ok,on je i ovako i onako sitnija beba,znači imamo 5960 gr i 65.5 cm,
rođen sa 2550 gr,47 cm,što znači da baš i nije nešto malo grama dobio u ovih 6 mj a i dosta je narastao,ja zadovoljna ali očito mi sa svih strana moraju nabijati komplekse o djetetovoj veličini

Pitala me da li smo zamijenili obroke dojenja sa kašicama.
Rekla sam joj da imamo 1 obrok kašice ali ida mu ja i dalje ponudim sisu nakon obroka ako želi,nekad hoće,nekad neće i na to kaže ona meni da ne smijem to raditi,mislim si wtf
Znači po njoj ne smijem mu nakon obroka nuditi mlijeko ako želi i nikako mi ne preporučuje dojenje na zahtjev jer će dijete onda htjeti samo mlijeko
Pitala sam je zar nije stvar u tome da je do godine dana mlijeko dijetetu osnovna hrana a sve drugo je DOhrana,kaže da nije,dijete mora već sa 6 mj.jesti bar 1 obrok voće i 1 povrća,znači da sam ja njemu sad sa 6 mj.već trebala zamijeniti 2 obroka sa kašicama.
Uglavnom ispilala me,nisam htjela više ništa komentirati,a pogotovo njen komentar na to kad sam joj rekla da dojim na zahtjev..
Svatko odlučuje za svoje dijete što je najbolje i možda neki i imaju 2 obroka kašice sa 6 mj.ok,ali ne možeš mi reći da to baš MORAM tako,ufff!
I mene bi ovo samo tako naživciralo, ja sam se isto brinula šta će mi reći na 6 mj. pregledu, da li je mali mršav isl. Ja i dalje radim po svome. Moj ima 8 mj. i samo 2 obroka dohrane ostalo je dojenje i dobio je 900 g u mjesec i pol. I moj sisa ponekad nakon kašice pa šta ima veze? ne razumijem zašto ne bi smio, pa isto kao da si mu svoje mlijeko stavila u kašicu samo što sisa poslije kašice. Moj slabo pije vodu pa mu češće i to poslije obroka ponudim i siku. ma pusti nju šta priča i radi po svom, ti znaš najbolje!
svijet27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.