Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2012., 20:25   #681
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
da li je itko imao problema sa vodenkastim iscjetkom?
u 25 tt sam, i javlja se samo kad duže hodam, onako vodena mrljica sa bjelkastim u sredini. nema ga kod napinjanja, kihanja i sl. stavila sam dnevni uložak i bio je suh.
jednom mi se dogodilo kad sam si nezgodno stisnula trbuh da je malo iscurilo po nozi, onako tanka crtica, no taj dan sam imala ne baš ugodan vaginalni pregled.
inače je sve u redu s trudnoćom, zatvorena sam, nemam kontrakcije, moj ginekolog ne vidi ništa alarmantno.
ne razumijem se u curkanje plodne vode, doktor tvrdi da se ne radi o tome, svaka pomoć je dobro došla.
Meni je termin za 2 tjedna a zadnja 2 mjeseca imam vodenasti iscjedak s bijelom mrljicom u sredini.Svaki dan,najviše ujutro.Bila sam se zabrinjavala,rekla doktorici koja je bila malo preoprezna pa me poslala na hitnu na Sveti Duh (misleci da možda nije plodova voda).Na Sv Duhu nisu znali što bi samnom pa su me nakon par sati cekanja i hodanja s kompresom poslali kući.Sutradan kod Vilija napravila Amni sure test i bio negativan.Uglavnom bitno je da uzv pokaže da imaš dovoljno vode i ako je tako vjerojatno je običan iscjedak kao kod mene.
forumasica28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 20:33   #682
hvala na odgovoru.
meni se iscjedak ne javlja svaki dan, na uzv je plodna voda bila u redu, još ću napomenuti to doktoru, pa ćemo vidjeti.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:31   #683
Pozdrav

da se i ja ukljucim....
nazalost i ja se borim s tim iscjedkom oduvijek....od prve menstuacije u 6 razredu i sada evo svih 23 tjedna trudnoce!
nekad ga ima manje,nekad vise,nekad je onako mlijecne boje nekad zute.....ma za poludit
stalno dnevni ulosci (znam da nisu zdravi ) ali ja ih oduvijek stavljam i prije trudnoce...
i eto sve je u redu s bebom,plodna voda je u redu.....urinokultura ok,nema nista,ali na brisu od 7 tjedna imam dvije bakterije koje kao nisu tome uzrok...nego eto to je normalno u trudnoci taj pojacan iscjedak!
tonka985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:09   #684
pozz curke

kasni mi 5-6 dana, sutra radim test, al sam danas primjetila zuti iscjedak...malo me brine u slucjau da sam trudna...a inace mi se to nikad nije pojavljivalo prije M...s obzirom da imam simptome..bole grudi, sitne mucnine i bol u stomaku...jos ne znam na cemu sam al me zanima u slucaju trudnoće dal zuti iscjedak ukazuje na nesto lose ili?
hvala
ancizg91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 22:36   #685
smeđi iscjedak u 22. tjednu

Pozdrav!
Po ko zna koji put pišem o tom iscjetku, više sam i sebi dosadna
uglavnom, trudna sam 22 tjedna, ali od početka imam smeđi iscjedak. Prvo sam imala hematom, njega više nema. Obavila sam briseve, urinokulturu i sve je u redu. Svom giniću sam o njemu rekla na svakom pregledu, i sve dok hematom nije nestao, govorio je da se od njegovih ostataka javlja to smeđe. Nakon što i dalje imam taj smeđi iscjedak, otišla sam čak u privatnu polikliniku na detaljan pregled da potražim drugo mišljenje od čega se javi to smeđe. Tamo su mi nakon svih pregleda rekli da jednostavno ne znaju od čega je. Sasvim je sve u redu i s bebom i sa mnom. Jedino što nisko nosim pa se događa da pucaju kapilarice i sl. Na forumu sam čitala da su neke žene imale taj smeđi kroz cijelu trudnoću. Pa više ni sama ne znam.
Molim vas za vaša iskustva. Naravno, još više se bojim i pitam se svašta jer u meni uvijek postoji strah od spontanog jer je prva trudnoća završila nažalost tako u 5. tjednu trudnoće.
plemkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:20   #686
Quote:
plemkinja kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Po ko zna koji put pišem o tom iscjetku, više sam i sebi dosadna
uglavnom, trudna sam 22 tjedna, ali od početka imam smeđi iscjedak. Prvo sam imala hematom, njega više nema. Obavila sam briseve, urinokulturu i sve je u redu. Svom giniću sam o njemu rekla na svakom pregledu, i sve dok hematom nije nestao, govorio je da se od njegovih ostataka javlja to smeđe. Nakon što i dalje imam taj smeđi iscjedak, otišla sam čak u privatnu polikliniku na detaljan pregled da potražim drugo mišljenje od čega se javi to smeđe. Tamo su mi nakon svih pregleda rekli da jednostavno ne znaju od čega je. Sasvim je sve u redu i s bebom i sa mnom. Jedino što nisko nosim pa se događa da pucaju kapilarice i sl. Na forumu sam čitala da su neke žene imale taj smeđi kroz cijelu trudnoću. Pa više ni sama ne znam.
Molim vas za vaša iskustva. Naravno, još više se bojim i pitam se svašta jer u meni uvijek postoji strah od spontanog jer je prva trudnoća završila nažalost tako u 5. tjednu trudnoće.
ako si tu čitala ja sam imala iscjedak do nekog 19., 20.tog tjedna...nisam imala ni hematom, brisevi uredni...tako da nemaju ni dan danas pojma od čega je to...možda ti je nisko posteljica? ugl ako si iznenada dobila odi na kontrolu čisto zbog sebe...
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 01:00   #687
Curke meni su u bolnici rekli da je uglavnom u trudnoći pojačano bijelo pranje, sluz bijelkaste boje...... ako su grudice onda su gljivice a ovo drugo je u redu. Što se smeđkastog tiče prati dali je gusto i obilno ili blago jedva primjetno smečkasto. Meni je u 17 tt naglo počelo smeđiti da bi za tri sata obrisala svježu krv, ništa nije bilo sve ok jer za pola sata je bilo samo malo prozirno-bež na papiru. Posteljica mi je straga tako da vjerojatno neka kapilarica na njoj je puknula, hematoma ni bilo čega nije bilo a i dijete mi je sad jakooooooooooo nisko u zdjelici okrenuto naglavačke od 20tt (sad sam u 31+2tt).
Također se može pojačati željom za sex-om ili takvim mislima...tako su mi rekli...podmazujemo se
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 08:52   #688
evo da se i ja javim na ovu temu. od jucer imam tragove svjetlosmedjeg iscjetka, dakle nista obilno..opet sam uznemirena jer sam imala dva spontana (pred koje u stvari nisam imala nikakav iscjedak, no opet). inace nemam nikakve smetnje. normalna povremena zatezanja po meternici, od jutros uzimam magneziij.
utrice tako i tako uzimam, jutros sam ih uzela oralno.
mjerila sam i PH koji je idealan. sad sam 8+6. beba je na 8+3 bila 16,5mm i sve je bilo ok.

iskustva? hvala!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 09:41   #689
To se meni pojavilo s 11 t. I šorali me grčevi tri dana.Otišla doktorici, dala mi Duphaston i mirovanje. Nije bilo niš, ali iz predostrožnosti.
Uglavnom, odi doktoru.
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 09:52   #690
hvala draga!
nazvala sam praksu i totalno popi... kaze sestra nazovite iza dva pa popricajte s doktoricom..u stilu da li je uopce potrebno ici na pregled. dobila zutu minutu i napravila termin u drugoj ordinaciji.
inace uzimam aspirin i heparin. krva slika je OK, trombociti su 200 i nesto. pitam jesul raditi quick i ptt, kaze nisu, to ne pripada u standardne pretrega. pa tuko jedna mislim se, nisam ni ja standardna trudnica ako uzimam antikoagulanse
uglavnom, valja cuvati zivce
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:21   #691
ja imam trostruko iskustvo s krvarenjima u ranoj trudnoci. prvi put sa 12 tjedana, dobila utogest i sve super. drugi put 7 tjedan, nisam dobila nista=spontani, treci put na utrogestu od zadnje menge, krvarenje u 10-om, pojacali utrogest sa 2 na 3 dnevno. aktivnosti normalne, nikakvo lezanje i slicno. rezultat = jedna 4-godisnjakinja i jedan 2-godisnjak. sva tri puta je bio hematom
ja bi isla odmah kod dr, takvo je moje iskustvo, i pila im krv dok me ne bi primili i vidili o cemu se radi
drzim fige zoro
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:36   #692
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
hvala draga!
nazvala sam praksu i totalno popi... kaze sestra nazovite iza dva pa popricajte s doktoricom..u stilu da li je uopce potrebno ici na pregled. dobila zutu minutu i napravila termin u drugoj ordinaciji.
inace uzimam aspirin i heparin. krva slika je OK, trombociti su 200 i nesto. pitam jesul raditi quick i ptt, kaze nisu, to ne pripada u standardne pretrega. pa tuko jedna mislim se, nisam ni ja standardna trudnica ako uzimam antikoagulanse
uglavnom, valja cuvati zivce
Inače imam averziju prema sestrama koje tako nonšalantno pričaju s nama ko da smo glupače a one doktori..Inzisitiraj da te doktor vidi pa možda i pregleda...Ja sam se sa sestrom u svog gina tako posvađala zadnji put da je sad prema meni ko da sam princeza...Išla mi je preko pulta govorit ma nemoj uzimat rojazol proć će ti samo od sebe. Dobila sam živčani slom i rekla da će me doktor odmah primit a da s njom ne želim imat više posla..

Svakako ajde kod doktora(mada znaš i sama ako nije svježa krv nije opasno)
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:58   #693
hvala cure... vidim da je vecinom taj iscjedak bezazlen...evo citao dopodne sam clean..ali opet..jel.

@aniano
kako to da drugi put nisu reagirali? jesu li otpisali trudnocu u startu?

Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
Inače imam averziju prema sestrama koje tako nonšalantno pričaju s nama ko da smo glupače a one doktori..Inzisitiraj da te doktor vidi pa možda i pregleda...Ja sam se sa sestrom u svog gina tako posvađala zadnji put da je sad prema meni ko da sam princeza...Išla mi je preko pulta govorit ma nemoj uzimat rojazol proć će ti samo od sebe. Dobila sam živčani slom i rekla da će me doktor odmah primit a da s njom ne želim imat više posla..

Svakako ajde kod doktora(mada znaš i sama ako nije svježa krv nije opasno)
ma zenska mi se nije svidjela od pocetka
napravila sam termin popodne kod mog bivseg ginica. mozda kod njega nastavim voditi T, mada mi logisticki nije na putu. u ovoj ordinaciji gdje obitava ova rospija su svako malo na nekom skolvanju, pa praksa ili dopodne ili popodne nije otvorena, tri su doktorice i nikad nisam sigurna kome cu siriti noge
javim ma sto ce mi danas doc reci..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:24   #694
Evo i moje iskustvo, sada sam 10 tt. U 5 tt sam prvi puta primjetila smedi iscjedak na gacicama, a uz to sam imala i bolove (kad pred men.). Povremeno ga nije bilo. Najcesce bi se pojavio poslije velike nuzde. Gin je rekla da je hematom i prepisala mi duphastone 2x1. popila sam citavu kutijicu, a novu mi nije dala. Iscjedak se znatno smanjio, vise ga gotovo ni nema osim koji put nakon jako tvrde stolice ali nije vise onako smedi vec neka zuta ili svijetlo smeckasta boja. Sa bebom je sve ok, 13. sam narucena na briseve i tada cu znati da li je mozda neka bakterija uzrok... ali think pink, vibram si da je sve ok
znam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:26   #695
Quote:
znam ja kaže: Pogledaj post
Evo i moje iskustvo, sada sam 10 tt. U 5 tt sam prvi puta primjetila smedi iscjedak na gacicama, a uz to sam imala i bolove (kad pred men.). Povremeno ga nije bilo. Najcesce bi se pojavio poslije velike nuzde. Gin je rekla da je hematom i prepisala mi duphastone 2x1. popila sam citavu kutijicu, a novu mi nije dala. Iscjedak se znatno smanjio, vise ga gotovo ni nema osim koji put nakon jako tvrde stolice ali nije vise onako smedi vec neka zuta ili svijetlo smeckasta boja. Sa bebom je sve ok, 13. sam narucena na briseve i tada cu znati da li je mozda neka bakterija uzrok... ali think pink, vibram si da je sve ok
Meni je skoro isto ovako, osim što nisam imala bolove. Ali pijem duphaston 3x dnevno. Za svaki slučaj.

Na kakve briseve ideš?
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:19   #696
Meni je skoro isto ovako, osim što nisam imala bolove. Ali pijem duphaston 3x dnevno. Za svaki slučaj.

Koliko si sada trudna? Meni vise nije htjela dati duphaston, a po mom misljenju je trebala barem jos jednu kutijicu. Zdanju tabletu sam popila kad sam bila 8+4

Na kakve briseve ideš?[/QUOTE]
e na ovo pitanje ni ja ne znam odgovor, samo mi je rekla da 13. dodem da napravimo briseve. Kad saznam javiti cu.
znam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:38   #697
Quote:
znam ja kaže: Pogledaj post
e na ovo pitanje ni ja ne znam odgovor, samo mi je rekla da 13. dodem da napravimo briseve. Kad saznam javiti cu.
aa, ok, baš me zanima, meni moja nije niš rekla.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:41   #698
Evo ovako..s bebom je sve ok, porasla je skoro 4mm od ponedeljka. Ne vidi se nikakav hematom i nisam dobila preporuku za lezanje. Napravio mi je bris. Ne zna se od cega je..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:18   #699
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Evo ovako..s bebom je sve ok, porasla je skoro 4mm od ponedeljka. Ne vidi se nikakav hematom i nisam dobila preporuku za lezanje. Napravio mi je bris. Ne zna se od cega je..
Ja sam imala nesto malo takvog iscjetka u ovoj trudnoci jako rano, s oko 6 tjedana.
Nisam nista napravila, to je bilo i prije prvog pregleda/ultrazvuka, pretpostavila sam da je do cerviksa.
Proslo je i vise se nije ponovilo.
Inace onaj put kad sam imala spontani nisam imala nikakav iscjedak--nego krvarenje, tek kad je spontani zaista krenuo, sto je bilo par tjedana nakon sto je na ultrazvuku ustanovljeno da trudnoca ne napreduje.
Isto i s MMC koji je zavrsio s D&C, nikakav iscjedak.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 23:02   #700
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
vidim da je vecinom taj iscjedak bezazlen...
ne bih se složila s ovime. prije bih rekla da iscjedak nužno ne znači gubitak trudnoće, na sreću. ali da je bezazlen, sumnjam... koliko sam ja dobila dojam niti doktori ne znaju koja će trudnoća s iscjedkom završiti sretno, a koja ne. stoga je svakako potreban oprez.
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.