Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2005., 16:32   #1
Question Hidrokolon-terapija

interesira me ova mogućnost "generalnog čišćenja" probavnog trakta a samim tim cijelog organizma...jel' neko probao?...gdje se to može izvesti?...u državnoj ustanovi...hm sumnjam....

hvala na odgovorima
fish_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 18:41   #2
Imas nesto o tome na www.jonbarron.org

http://www.jonbarron.org/documents/colondetox.htm
http://www.jonbarron.org/documents/brcolon.htm

A ima i cijela knjiga za skinuti. besplatno.
http://www.jonbarron.org/ebook.html
florijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 20:36   #3
Ma sve mogu razumijeti, ali da bi netko dao da mu guraju cijev u guzicu i ulijevaju vodu.... e to ne ide baš nikako.

Za navedeno "terapiju" nema znanstvenih dokaza o učinkovitosti, a pitanje koliko je to uopće i zdravo.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 22:08   #4
Prema nekim pricama ayurvedista, crijeva je potrebno cistiti kao i svaki drugi dio tijela. Jerbo, crijeva su propusna kroz njih tvari (hranjive a samim tim i one druge) ulaze u krvotok. Pa se onda smatra, da sto se krace te tvari zadrze u njima, manja je vjerojatnost da ce stetne tvari doci u krv. E sad, tu se netko gadno zeznuo. Logika zdravog razuma kaze da ako cistis crijeva - generalno, nema nacina da odaberes sta ce ostat unutra a sta ne. Dakle, uklanjajuci stetne tvrari uklanjas i korisne. To je jedno, a drugo - ovime se remeti ravnoteza (ph, flora i sta ja znam sta) u crijevima i to moze dovesti do raznih poremecaja od kojih je vejrojatno najuzasnija Chronova bolest - kada crijeva prestanu propustati ISTA pa onda u krev ne ide nista - iliti vitamini, minerali bjelancevine i sve ono sto ti je potrebno za zivot ne mozes dobiti hranom (vjerojatno samo intravenozno). Sklona sam misliti da je ako bas zelis cista crijeva pametnije probavu i praznjenje poticati nekim prirodnim putem (ne laksativima!!!!!) pomocu namirnica koje ubrzavaju stolicu i td (laneno sjeme npr).
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2005., 00:33   #5
Ne znam gdje si ti, ali u Rijeci to radi dr. Škalamera.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 09:42   #6
Quote:
Kyra kaže:
Ne znam gdje si ti, ali u Rijeci to radi dr. Škalamera.
hej, ja sam baš u Rijeci! kako mogu doći do dr. Škalamere?....možeš mi , molim te , dati smjernice....hvala!
fish_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 16:40   #7
Pokušala sam stavit link ali ne radi.
Evo ovako:

Poliklinika Škalamera
Wenzelova (kod kazališta)
51000 Rijeka - Rijeka
051/211024
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:27   #8
hidrokolon- TERAPIJA ZA BOGATE DEBILE

Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Ma sve mogu razumijeti, ali da bi netko dao da mu guraju cijev u guzicu i ulijevaju vodu.... e to ne ide baš nikako.

Za navedeno "terapiju" nema znanstvenih dokaza o učinkovitosti, a pitanje koliko je to uopće i zdravo.

Istina, ja sam obavio 2 hidrokolon terapije bez ikakvih rezultata.Više bih postigao da sam popio biljni čaj. Užas, a platio "na akciji" 600 kuna. Zaključak iz osobnog iskustva:HIDROKOLON TERAPIJA JE IZVLAČENJE NOVACA OD NAIVNIH BOGATAŠA, tj, za debile!
NJUŠKICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 16:09   #9
Quote:
NJUŠKICA kaže: Pogledaj post
Istina, ja sam obavio 2 hidrokolon terapije bez ikakvih rezultata.Više bih postigao da sam popio biljni čaj. Užas, a platio "na akciji" 600 kuna. Zaključak iz osobnog iskustva:HIDROKOLON TERAPIJA JE IZVLAČENJE NOVACA OD NAIVNIH BOGATAŠA, tj, za debile!
pridružujem se komentaru od lahor.
a koja je tebe teška nevolja na to natjerala??
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 17:39   #10
Premješteno s pdf-a Zdravlje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:47   #11
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
pridružujem se komentaru od lahor.
a koja je tebe teška nevolja na to natjerala??
Nemam ovdje nikakav financijski interes pa ne mogu da kažem da li je to skupo ili ne ali, zato, samo da kažem da se hidro-kolon terapija radi od 5 do 10 terapija, svaki drugi dan, da bi bilo rezultata. Sve manje od toga je zaluđivanje i bacanje para.
Postoji i drugi način. Otiđite na sajt: blesingherbs.com i pogledajte što piše pod Colone cleansing. Ja sam naručio (i moja supruga) tu terapiju i bila je baš kako je opisano na sajtu.
Ovo je posebno važno za one koji su se podvrgli kemoterapiji i ne mogu da se podvrgnu "Hidro-kolon" terapiji jer im je kemoterapijom oštećeno debelo crijevo, a to bi trebao biti prvi korak u liječenju raka.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 15:43   #12
Dižem temu da pitam ima li itko novih iskustava u vezi ovoga?Pogotovo ako je u Rijeci.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 01:35   #13
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Dižem temu da pitam ima li itko novih iskustava u vezi ovoga?Pogotovo ako je u Rijeci.
koliko mi je poznato dr. Skalamera vec odavno nije na onoj staroj lokaciji..kamo se preselio ..
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 21:23   #14
Hidrokolon u Zagrebu (preporuke)

Pozdrav svima,

Odlučio sam se za hidrokolon terapiju (u Zagrebu). Na Internetu sam vidio da postoji više mjesta (poliklinika i sl.) gdje se to može obaviti.

S obzirom da nemam nekog iskustva u tome, osim što imam osnovno saznanje o tome što je ta terapija i kako se izvodi (i razloge), ne znam kakve su klinike po ZG koje to rade.

Vidio sam da se na Internetu najviše spominju Amruševa i Origo, ali možda netko ima iskustva i sa drugim klinikama pa eto, ako može, lijepo bih vas zamolio za vaše preporuke i iskustva.

Unaprijed zahvaljujem :-)

P.S.
Ispričavam se ukoliko sam pogriješio rubriku, slobodno moje pitanje premjestite u ispravnu grupu. Hvala
Dubrovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 00:08   #15
Quote:
Dubrovcanin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Odlučio sam se za hidrokolon terapiju (u Zagrebu). Na Internetu sam vidio da postoji više mjesta (poliklinika i sl.) gdje se to može obaviti.

S obzirom da nemam nekog iskustva u tome, osim što imam osnovno saznanje o tome što je ta terapija i kako se izvodi (i razloge), ne znam kakve su klinike po ZG koje to rade.

Vidio sam da se na Internetu najviše spominju Amruševa i Origo, ali možda netko ima iskustva i sa drugim klinikama pa eto, ako može, lijepo bih vas zamolio za vaše preporuke i iskustva.

Unaprijed zahvaljujem :-)

P.S.
Ispričavam se ukoliko sam pogriješio rubriku, slobodno moje pitanje premjestite u ispravnu grupu. Hvala
Ova vrste terapije može kod nekih situacije pomoći, no treba biti oprezan da se ne ispire previše puta jer je tu mikroflora jako važna;
mislim da je to dosta individualno i da treba probati (zavisno od simptoma, nekad je to pod obavezno ako je recimo toksikologija akutna i nerješiva drugim metodama) no generalno govoreći trajno rješenje je u promjeni prehrane i nadopuni korisnim bakterijama te drugim zdravim navikama.
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.