Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2010., 15:40   #221
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Za mene je to uredan nalaz.
Kako točno treba mirovati?
Ja se ustanem nekoliko puta dnevno, idem u kupaonicu i jedem za stolom, a ne u krevetu. Je li to dovoljno?
ja niti ne jedem sjedeci,ustvari uopce ne sjedim jer je tada pritisak na cerviks najveci,bolje bit na nogama nego sjedit.samo wc i ponekad do frizidera, ako sam sama, tusiram se svako drugi dan. i ovo mi se cini puno jer mi se svejedno skracuje...vidit cu za koji dan dokle je stiglo i jeli ostalo ista od crviksa :-)
samo probaj ne sjedit, a ostalo ok!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 15:56   #222
Hvala Lucy i sretno
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 18:11   #223
cure, molim pomoć...
prije tjedan dana mi je ginekolg rekao da mi je cerviks dosta skraćen i da se malo pripazim (nije mi rekao da strogo mirujem).
ne dižem ništa teško, gledam što više ležat, kućanske poslove obavljam polako i što manje.
danas sam se malo pregledavala (ovo smiješno zvuči ) i uopće ne mogu napipati cerviks. isto tako imam bolove (probadanja) u donjem dijelu trbuha, najviše me probada kada dižem nogu za obući hlaće ili čarape te pri ležanju kada mijenjam položaj. dali je to povezano sa otvaranjem ili ne?
malo sam uplašena pa bi mi svaki savjet dobrodošao... hvala!
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 19:46   #224
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
cure, molim pomoć...
prije tjedan dana mi je ginekolg rekao da mi je cerviks dosta skraćen i da se malo pripazim (nije mi rekao da strogo mirujem).
ne dižem ništa teško, gledam što više ležat, kućanske poslove obavljam polako i što manje.
danas sam se malo pregledavala (ovo smiješno zvuči ) i uopće ne mogu napipati cerviks. isto tako imam bolove (probadanja) u donjem dijelu trbuha, najviše me probada kada dižem nogu za obući hlaće ili čarape te pri ležanju kada mijenjam položaj. dali je to povezano sa otvaranjem ili ne?
malo sam uplašena pa bi mi svaki savjet dobrodošao... hvala!
jel ti pise u trudnickoj koliki je cerviks? jesi otvorena izvana? kao sto sam vec pisala neznam sa sigurnoscu dali ti bolovi znace otvaranje, ali i ja sam ih imala i otvarala se, otkada strogo mirujem imam ih puuuuno manje!!!
jedini savjet: miruj, miruj, miruj!!! i nemoj se zivcirat i to uvelike utjece na nase stanje. ja sam se primjerice dva puta nesto izivcirala i odmah me pocelo bolit u ledima nisko...tako da trudi se bit smirena i lijevi bok jer tako dijete dobiva najvise kisika i hranjivih tvari.
želim puno srece i porod u terminu!!!!
ako imas jos pitanja slobodno!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 07:58   #225
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
jel ti pise u trudnickoj koliki je cerviks? jesi otvorena izvana? kao sto sam vec pisala neznam sa sigurnoscu dali ti bolovi znace otvaranje, ali i ja sam ih imala i otvarala se, otkada strogo mirujem imam ih puuuuno manje!!!
jedini savjet: miruj, miruj, miruj!!! i nemoj se zivcirat i to uvelike utjece na nase stanje. ja sam se primjerice dva puta nesto izivcirala i odmah me pocelo bolit u ledima nisko...tako da trudi se bit smirena i lijevi bok jer tako dijete dobiva najvise kisika i hranjivih tvari.
želim puno srece i porod u terminu!!!!
ako imas jos pitanja slobodno!
ne piše mi ništa, ginekolog ga nije mjerio, nego me pregledavao i rekao da je dosta skraćen. ne znam zašto ga nije mjerio možda će na kontroli za dva tjedna
ma pustit ću ja i kućanske poslove i sve, bolje sada malo više paziti nego strogo mirovati sljedeća tri mjeseca...
hvala ti draga
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 13:55   #226
cezar5 dobro si zaključila, što više odmora, pusti kuću i posao i šetnje jer to će ti najviše pomoći.
Znam iz iskustva da je teško usporit, ali beba je još premala i svaki joj dan u maternici puno znači.
Zaboravi samopreglede i sex!
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:04   #227
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
cezar5 dobro si zaključila, što više odmora, pusti kuću i posao i šetnje jer to će ti najviše pomoći.
Znam iz iskustva da je teško usporit, ali beba je još premala i svaki joj dan u maternici puno znači.
Zaboravi samopreglede i sex!
Da!!! dobro ti govori njuskica...mene niti ginic vise nece da pregledava rukom doli da nebi potakao otvaranje....a za sex cekamo neke visoke tjedne kad budem u terminu!!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 10:49   #228
pozdrav svima.danima vec citam ove teme i nikako se smirita.beba mi je nisko,cervix skracen,boli me trbuh i moram mirovati.tek sam u 23 tjedanu trudnoce i tako me strah da neizgubim bebu,jako je zelimo.daleko mi se cini jos jedan tjedan do ponovne kontrole a tek do termina
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 11:12   #229
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.danima vec citam ove teme i nikako se smirita.beba mi je nisko,cervix skracen,boli me trbuh i moram mirovati.tek sam u 23 tjedanu trudnoce i tako me strah da neizgubim bebu,jako je zelimo.daleko mi se cini jos jedan tjedan do ponovne kontrole a tek do termina
pozdrav musica! sjecam se tih prvih dana kada sam saznala da moram mirovati i ostalo, bila bi najsretnija da sam mogla svaki dan u ginekologa :-)
a sada je proslo deset tjedana od tada...vjeruj mi kada se malo opustis i naviknes na lezanje brzo ce to proci, nadi si neku zanimaciju...citaj knjige, filmovi, internet...i mene je u pocetku stalno bolilo,ali kako sam se ja smirila,tako se i bol smirila....MORAS misliti pozitivno i bebica ce to osjetiti i jos se zadrzati u trbuhu
ja sam isto mislila da je sve to strasno i da cu rodit u roku tjedan dana od kada sam saznala, ali citajuci pozitivna iskustva cura s foruma smirila sam se!!!
puno srece!!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 11:53   #230
hvala na rijecima ohrabrenjastvarno ste sve pozitivne u ovim situacijama.sto se lezanja tice ja imam dozvolu napraviti kratki rucak i to je sve.ni to neradim,naravno iz straha.imam dozvolu i otici na vlastito vjencanje iducu subotu,najradije bi i to odgodila.ali to cu ipak odraditi na brzinu,kad je vec dozvola pala
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 12:20   #231
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
hvala na rijecima ohrabrenjastvarno ste sve pozitivne u ovim situacijama.sto se lezanja tice ja imam dozvolu napraviti kratki rucak i to je sve.ni to neradim,naravno iz straha.imam dozvolu i otici na vlastito vjencanje iducu subotu,najradije bi i to odgodila.ali to cu ipak odraditi na brzinu,kad je vec dozvola pala
i ja sam imala dozvolu za rucak, ustvari je meni doc rekao da odmaram 4-5 sati dnevno, jer sam do tada bila jaaaaakoooo aktivna, pa je mislio da ce biti dovoljno, ali ja se od straha nisam dizala i svi su mi govorili da mi nije doc tako rekao, da pretjerujem, ali valjda mama zna, tako da sam se ja uz svo to mirovanje i dalje otvarala. i onda nakon 4 tjedna na strogom mirovanju. ali cijelo vrijeme me tjesilo da nisam dobila nikakve tablete, iako su cure s dijagnozama i manje strasnim od moje bile na tabletama....ja nista!
ma lijepo ti uzivaj na vjencanju i onda povratak na lijevi bok!!! vibrici da sve dobro prode!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 10:39   #232
lucy,ako sam dobro shvatila,danas imas pregled.drzim fige da su vijesti dobre i cekam da se javis
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 10:49   #233
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
lucy,ako sam dobro shvatila,danas imas pregled.drzim fige da su vijesti dobre i cekam da se javis
Da, popodne....odmah se javim!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 20:59   #234
Bila danas na pregledu, otvoreno vanjsko usce 1 cl,kaze da to nije puno,da je jos usko, unutarnje je odavno otvoreno. Koliko je to jedan clanak? cervikometriju nije radio, samo palpacijski. Beba je ok, ima oko 2500g
ali je na zadak...jos...hm!!!
sad kad sam dosla kuci sam vidila malo smedkastog iscjetka na gacicama, valjda od pregleda...da je izdrzat jos deset dana do ulaska u deveti mjesec!!!
iskusnije cure...koliko je cm taj jedan clanak?
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 07:16   #235
lucy_split to bi bilo da si uloživa za vršak prsta. Ništa strašno, normalno za tako visoku trudnoću. Mirovanje i dalje što je više moguće.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 07:23   #236
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Bila danas na pregledu, otvoreno vanjsko usce 1 cl,kaze da to nije puno,da je jos usko, unutarnje je odavno otvoreno. Koliko je to jedan clanak? cervikometriju nije radio, samo palpacijski. Beba je ok, ima oko 2500g
ali je na zadak...jos...hm!!!
sad kad sam dosla kuci sam vidila malo smedkastog iscjetka na gacicama, valjda od pregleda...da je izdrzat jos deset dana do ulaska u deveti mjesec!!!
iskusnije cure...koliko je cm taj jedan clanak?
Uloživa si za vršak prsta, ništa strašno i normalno je za visoku trudnoću. Samo odmaraj i dalje i to je to . Vršak, vrhovi prstiju ili članak je isto.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 07:24   #237
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Bila danas na pregledu, otvoreno vanjsko usce 1 cl,kaze da to nije puno,da je jos usko, unutarnje je odavno otvoreno. Koliko je to jedan clanak? cervikometriju nije radio, samo palpacijski. Beba je ok, ima oko 2500g
ali je na zadak...jos...hm!!!
sad kad sam dosla kuci sam vidila malo smedkastog iscjetka na gacicama, valjda od pregleda...da je izdrzat jos deset dana do ulaska u deveti mjesec!!!
iskusnije cure...koliko je cm taj jedan clanak?
Uloživa si za vršak prsta, ništa strašno i normalno je za visoku trudnoću. Samo odmaraj i dalje i to je to . Vršak, vrhovi prstiju ili članak je isto.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 07:28   #238
Znači da si uloživa za vršak prsta, ništa strašno i to se očekuje u visokoj trudnoći. A i bebica je već velika tako da nema straha i da se sada rodi. Samo odmaraj i dalje i to je to . Vršak, vrhovi prstiju ili članak je isto.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 07:30   #239
Znači da si uloživa za vršak prsta, ništa strašno i to se očekuje u visokoj trudnoći. A i bebica je već velika tako da nema straha i da se sada rodi. Samo odmaraj i dalje i to je to . Vršak, vrhovi prstiju ili članak je isto.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 21:06   #240
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Znači da si uloživa za vršak prsta, ništa strašno i to se očekuje u visokoj trudnoći. A i bebica je već velika tako da nema straha i da se sada rodi. Samo odmaraj i dalje i to je to . Vršak, vrhovi prstiju ili članak je isto.
ali meni se grlic skracuje od 26-og tjedna, prije mjesec dana je bio 16 mm, sad mi nije radio cervikometriju, ali je rekao nakon palpacijskog pregleda da bi vjerojatno mogao napipat glavicu, ali da nece puno dirat...hm...
vjerojatno i bi da je beba okrenuta kako treba, a ona je na zadak, sad me strah da se nece imat kada okrenuti, jer tko zna koliko cemo jos biti 2u1. ja nebi carski!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.