Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2010., 22:20   #241
lucy,toliko si dugo mirovala i vidis koliko si dugo izdrzala.miruj jos malo,mozda se beba i stigne okrenuti a ako i ne carski nije najgora stvar na svijetu.sjeti se sta si sve vec izdrzala.ja mislim da si ti super
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 23:00   #242
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
lucy,toliko si dugo mirovala i vidis koliko si dugo izdrzala.miruj jos malo,mozda se beba i stigne okrenuti a ako i ne carski nije najgora stvar na svijetu.sjeti se sta si sve vec izdrzala.ja mislim da si ti super
hvala ti draga musica,da mi je netko rekao u 26 tjednu da cu rodit u 35-om bila bi presretna, ali sad kada sam dosla do tu bi voljela jos malo vise
to je valjda normalno,ma bitno da je sve u redu sa bebicom, ja cu biti zadovoljna sa jos osam dana, da udemo u deveti!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:14   #243
naravno da je normalno lucy,znamo da je bebi bolje sto duze u nasem trbuhu.ja sam tek u 23 tjednu i samo sanjam 30,a ako doguram do 30 onda cu sanjati 35da me barem neboli trbuh,bila bi malo mirnija.u utorak idem na kontrolu i odmah cu spremiti stvari za slucaj da me ostave u bolnici,zelim biti spremna i na to,ha ha,valjda bas i nisam sva svoja
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 12:32   #244
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
naravno da je normalno lucy,znamo da je bebi bolje sto duze u nasem trbuhu.ja sam tek u 23 tjednu i samo sanjam 30,a ako doguram do 30 onda cu sanjati 35da me barem neboli trbuh,bila bi malo mirnija.u utorak idem na kontrolu i odmah cu spremiti stvari za slucaj da me ostave u bolnici,zelim biti spremna i na to,ha ha,valjda bas i nisam sva svoja
a znam kako je...meni je u pon doktor rekao da mogu polako spremit stvari,a ja se samo nasmijala-torba je spremna ima mjesec ipo dana!! zlu ne trebalo!!!
ja se stvarno nadam da ce sve bit u redu na kontroli, ali i da te ostave u bolnici nije strasno, znas da si pod nadzorom...sjecam se da sam ja tada govorila da bi mi bilo draze bit u bolnici, valjda bi me pogledali jednom tjedno, a ovako stojis kuci, cekas pregled mjesec dana, a to je duuuugo i svasta se moze dogodit... da sve prode u redu na kontroli!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 13:13   #245
meni danas ginek na pregledu rekla da mi je skracen cerviks,i omeksao,ali da sam za sad jos zatvorena.sta bi to znacilo? sad sam 27tj .preporucila mi da vise mirujem,ne radim tesko,itd.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 13:54   #246
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
meni danas ginek na pregledu rekla da mi je skracen cerviks,i omeksao,ali da sam za sad jos zatvorena.sta bi to znacilo? sad sam 27tj .preporucila mi da vise mirujem,ne radim tesko,itd.
ooooooo meni je bilo identicno, u 26+ cerviks skracen na 35mm,omeksan, unutarnje usce Y. Pogledaj malo moje postove.
Uglavnom znaci da ti se cerviks skracuje od otvaranja unutrasnjeg usca. pitanje je kako izgleda unutarnje usce, idealno bi bilo T,a zatim idu Y,V i U.
jel ti mjerila duzinu cerviksa? ja sam ti mirovala strogo, iako nije bila takva preporuka, od tada, ali se cerviks svejedno nastavio skracivat. sada sam 34+4 i otvorena vec i izvana, sad mogu sve ocekivat svaki dan!!!
svakako miruj sto vise do slijedece kontrole pa ces vidit kako napreduje, dali se skracuje ili je na istom. jesi radila briseve, neke bakterije mogu takoder uzrokovat takvo stanje, pa kad ih se rjesis sve stane, iako u mom slucaju je sve bilo uredno. pozdrav!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:14   #247
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
ooooooo meni je bilo identicno, u 26+ cerviks skracen na 35mm,omeksan, unutarnje usce Y. Pogledaj malo moje postove.
Uglavnom znaci da ti se cerviks skracuje od otvaranja unutrasnjeg usca. pitanje je kako izgleda unutarnje usce, idealno bi bilo T,a zatim idu Y,V i U.
jel ti mjerila duzinu cerviksa? ja sam ti mirovala strogo, iako nije bila takva preporuka, od tada, ali se cerviks svejedno nastavio skracivat. sada sam 34+4 i otvorena vec i izvana, sad mogu sve ocekivat svaki dan!!!
svakako miruj sto vise do slijedece kontrole pa ces vidit kako napreduje, dali se skracuje ili je na istom. jesi radila briseve, neke bakterije mogu takoder uzrokovat takvo stanje, pa kad ih se rjesis sve stane, iako u mom slucaju je sve bilo uredno. pozdrav!
bas danas mi je radila briseve za 7 dana ce biti gotovi pa cu vidjet a za 2tj na kontrolu opet.inace mi do sad brisevi uvijek bili ok.ne znam koliki mi je cerviks,gledam u t.k. pise nesto 30 i neki znak do toga kao veci kriz i ispod slovo X u lijevom kutu,ne kuzi nis znaci to sta?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:15   #248
ili sad kad bolje gledam kako je to nasvrakano mozda pise i Y a ne X
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:18   #249
lucy_split to što je bebica okrenuta na zadak nije tako strašno. Znam da oni mogu i rukama preko trbuha bebicu okrenut da bude glavica prema dolje. Ali i da moraš na carski opet bolje to nego da dođe do komplikacija. Sada si već blizu kraja tako da nema straha. Samo neka je bebica u redu a za ostalo lako. Samo odmarajjjjjjjj !!!

Ti si isto kao i ja meni već torba spremna čeka od 32 tjedna, za svaki slučaj !


OOOOOOO samo odmaraj više i ne napreži se. Malo više prorijedi čišćenje po kući i hodanje po stepenicama ima veliki utjecaj na otvaranje i omekšavanje cerviksa. Treba sve svesti na minimum. Ležanje na lijevom boku i poslije jela odmor (isto lijevi bok), a ne ići raditi nešto. Što manje sjediti, zbog pritiska na cerviks. Izbjegavati se spuštati u čučanj i tome slično (npr. pregibanje).
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:25   #250
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
lucy_split to što je bebica okrenuta na zadak nije tako strašno. Znam da oni mogu i rukama preko trbuha bebicu okrenut da bude glavica prema dolje. Ali i da moraš na carski opet bolje to nego da dođe do komplikacija. Sada si već blizu kraja tako da nema straha. Samo neka je bebica u redu a za ostalo lako. Samo odmarajjjjjjjj !!!

Ti si isto kao i ja meni već torba spremna čeka od 32 tjedna, za svaki slučaj !


OOOOOOO samo odmaraj više i ne napreži se. Malo više prorijedi čišćenje po kući i hodanje po stepenicama ima veliki utjecaj na otvaranje i omekšavanje cerviksa. Treba sve svesti na minimum. Ležanje na lijevom boku i poslije jela odmor (isto lijevi bok), a ne ići raditi nešto. Što manje sjediti, zbog pritiska na cerviks. Izbjegavati se spuštati u čučanj i tome slično (npr. pregibanje).
toga sam se najvise i bojala,mirovanja.ako ista u zivotu mrzim to je mirovanje.stalno lezanje.nisam naucena bit na miru.morat cu sad smanjit,svest na minimum,za 2tj opet pregled pa cemo vidjet
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:32   #251
Imam jedno mozda banalno pitanje.
Vidim da dosta vas pise kako vam je cerviks "skracen" na 35 mm. Moj je dugo bio 36 mm, na zadnjem pregledu u 28 tj. 35 mm i moja ginica kaze da je to super, da mogu raditi sve normalno. Hvala bogu, unutarnje usce je skroz zatvoreno, znam da je to jako vazno, ali svejedno me buni ta duljina cerviksa kad procitam da neke od vas moraju strogo mirovati jer je cerviks skracen na 35 mm.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:36   #252
OOOOOOO a znam da mirovanje izgleda kao neka kazna, ali vjeruj mi i ja sam bila kao ti, ni minute na miru, ali zbog bebice bolje miruj što više, jer zašto tjerat mak na konac pa da bude prerani porod, ako se to može izbjeći i sve završiti kako treba, u terminu. Već si ipak u 27 tjednu i brzo će doći i 37. i 40. tjedan, samo malo zube stisni i uspori i leži što više na lijevi bok zbog bebe.

Što se tiče Y na nalazu to znači da si se počela otvarati iznutra, a izvana si još zatvorena. Još jedan debeli razlog da miruješ i ležiš na lijevom boku.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:41   #253
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
OOOOOOO a znam da mirovanje izgleda kao neka kazna, ali vjeruj mi i ja sam bila kao ti, ni minute na miru, ali zbog bebice bolje miruj što više, jer zašto tjerat mak na konac pa da bude prerani porod, ako se to može izbjeći i sve završiti kako treba, u terminu. Već si ipak u 27 tjednu i brzo će doći i 37. i 40. tjedan, samo malo zube stisni i uspori i leži što više na lijevi bok zbog bebe.

Što se tiče Y na nalazu to znači da si se počela otvarati iznutra, a izvana si još zatvorena. Još jedan debeli razlog da miruješ i ležiš na lijevom boku.
ajme sad sam sva isprepadana... a kako mogu znat,po cemu jesam se pocela otvarat vise,dos ljedeceg pregleda?nemam neke bolove bas,osim me zna nekad onako ko zazigat kao da me neko ubode ali prodje to.rekla danas ginek to,rekla je da je to normalno kao
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:45   #254
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Imam jedno mozda banalno pitanje.
Vidim da dosta vas pise kako vam je cerviks "skracen" na 35 mm. Moj je dugo bio 36 mm, na zadnjem pregledu u 28 tj. 35 mm i moja ginica kaze da je to super, da mogu raditi sve normalno. Hvala bogu, unutarnje usce je skroz zatvoreno, znam da je to jako vazno, ali svejedno me buni ta duljina cerviksa kad procitam da neke od vas moraju strogo mirovati jer je cerviks skracen na 35 mm.
Evo moj primjer je cerviks 33 mm, skraćen, s tim da se otvaram iznutra tj. izgled cerviksa je Y od 28. tjedna.Razlog mirovanja je da se ne bi otvarala što više iznutra, a da što bliže dođem terminu. Nije mi propisano strogo mirovanje, već mirovanje normalno samo je ipak bolje što više ležati na boku i morala sam prestati raditi po kući i vući teške stvari. Mogu se malo prošetati, tuširanje na brzinu i što manje sjediti.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:52   #255
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ajme sad sam sva isprepadana... a kako mogu znat,po cemu jesam se pocela otvarat vise,dos ljedeceg pregleda?nemam neke bolove bas,osim me zna nekad onako ko zazigat kao da me neko ubode ali prodje to.rekla danas ginek to,rekla je da je to normalno kao

Nemaš straha nije opasno, ali odmaraj što više. Da li se daje otvaraš jedino ćeš saznati na drugom/sljedećem pregledu sa vaginalnim uvz-om i ginekološkim pregledom.
Ta probadanja su normalna, u pitanju su mišići i ligamenti koji se šire zabog težine bebice. I ja sam ih imala i sada mi se jave tu i tamo. Otvaranje samo po sebi je bezbolno.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 16:42   #256
[B]oooooo[B] najbolje da mirujes sto vise do slijed pregleda pa ces vidit sto dalje...a ni ja nisam imala nikakve bolove, osim tog povremenog trnutnog probadanja, tako da otvaranje stvarno ne osjetis...i vjeruj mi znam da ti je grozno sad mirovat jer sam ja bila do 26-og tjedna doslovno po cijele dane na nogama i radila vise nego i prije trudnoce,a i inace sam takva, uvijek u pokretu, ali kad znas svrhu jednostavno ti se promijeni sklop u glavi. mm nemoze vjerovat kad me vidi kako sam smirena, a lezim! sve za bebaca!!!!
proc ce ti to brze nego mislis i znas i sama da ti je to onda zadnje odmaranje u zivotu!!! ha ha, kad dode beba nema odmora, mama si do kraja zivota!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 16:47   #257
[B]oooooo[B] najbolje da mirujes sto vise do slijed pregleda pa ces vidit sto dalje...a ni ja nisam imala nikakve bolove, osim tog povremenog trenutnog probadanja, tako da otvaranje stvarno ne osjetis...i vjeruj mi znam da ti je grozno sad mirovat jer sam ja bila do 26-og tjedna doslovno po cijele dane na nogama i radila vise nego i prije trudnoce,a i inace sam takva, uvijek u pokretu, ali kad znas svrhu jednostavno ti se promijeni sklop u glavi. mm nemoze vjerovat kad me vidi kako sam smirena, a lezim! sve za bebaca!!!!
proc ce ti to brze nego mislis i znas i sama da ti je to onda zadnje odmaranje u zivotu!!! ha ha, kad dode beba nema odmora, mama si do kraja zivota!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 16:55   #258
frupy i moj je bio skracen i to u 26 tjednu 35mm, pa onada u 30-om 16mm i to uz strogo mirovanje, a sada u 34+4 ga nema, otvorenaaaa....tako da mirujjj!!! nemora bit tako kao kod mene, nekima se i zaustavi uz mirovanje, individualno je. dobro je sto ti je unutarnje na T, moje je bilo Y.
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 17:11   #259
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Evo moj primjer je cerviks 33 mm, skraćen, s tim da se otvaram iznutra tj. izgled cerviksa je Y od 28. tjedna.Razlog mirovanja je da se ne bi otvarala što više iznutra, a da što bliže dođem terminu. Nije mi propisano strogo mirovanje, već mirovanje normalno samo je ipak bolje što više ležati na boku i morala sam prestati raditi po kući i vući teške stvari. Mogu se malo prošetati, tuširanje na brzinu i što manje sjediti.
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
frupy i moj je bio skracen i to u 26 tjednu 35mm, pa onada u 30-om 16mm i to uz strogo mirovanje, a sada u 34+4 ga nema, otvorenaaaa....tako da mirujjj!!! nemora bit tako kao kod mene, nekima se i zaustavi uz mirovanje, individualno je. dobro je sto ti je unutarnje na T, moje je bilo Y.
Ali meni na nijednom nalazu ne pise da je cerviks skracen ili smeksan. Uvijek pise da je odrzan. Dr. je rekla da je sve super do 25 mm dok je unutarnje usce zatvoreno. Hvala bogu da mi je to usce ok.
U svakom slucaju, ni na koji nacin se ne naprezem. ne hodam puno, ne radim, dosta odmaram, ali ne mogu lezati na boku jer moja beba to ne voli.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 17:17   #260
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
[B]oooooo[B] najbolje da mirujes sto vise do slijed pregleda pa ces vidit sto dalje...a ni ja nisam imala nikakve bolove, osim tog povremenog trnutnog probadanja, tako da otvaranje stvarno ne osjetis...i vjeruj mi znam da ti je grozno sad mirovat jer sam ja bila do 26-og tjedna doslovno po cijele dane na nogama i radila vise nego i prije trudnoce,a i inace sam takva, uvijek u pokretu, ali kad znas svrhu jednostavno ti se promijeni sklop u glavi. mm nemoze vjerovat kad me vidi kako sam smirena, a lezim! sve za bebaca!!!!
proc ce ti to brze nego mislis i znas i sama da ti je to onda zadnje odmaranje u zivotu!!! ha ha, kad dode beba nema odmora, mama si do kraja zivota!!!
ma to mi je najgore sta sam naucena rintat,radit sve ko prije,neki dan sam se penjala na skale i prala prozore,mjenjala zavjese,trazila nesto na vrh ormara,super se osjecam.i sad sok... rekla mi je da fizicki ne radim tesko,ne dizem nesto,a to i izbjegavam od samog pocetka.meni pise tamo u donjem lijevom kutu taj Y,a do sad zadnjih 2,3 puta je pisalo T koliko sam vidjela u t.k.znaci ne osjeti se to sirenje? mene bas danas ko za cudo onako unutra cudno sjece,ako probada,neka cudna bol,nije mozda cak ni bol nego nelagoda.pa odmah mislim ajme da nije da se otvaram jos vise.danas i je radila pregled,uzimala briseve i utz jedno 15ak min,mozda i zato me malo sjece.ona radi.ma da jos barem jedno 8tj izguram.
valjda da je jako ozbiljno bi mi bila rekla jel inace je moja gienk panicar i zna od muhe slona radit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.