Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 14:02   #41
To je bez klime... s klimom je oko 95000
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 15.04.2009., 14:08   #42
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
To je bez klime... s klimom je oko 95000
Ne misliš da je i to sumnjivo jeftino?
__________________
...Mostar Stolac Neum i Čapljina hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
hercegovac1981 is offline  
Old 15.04.2009., 14:11   #43
Quote:
hercegovac1981 kaže: Pogledaj post
Ne misliš da je i to sumnjivo jeftino?
zovi inspekciju ako ti je sumnjivo
twiks is offline  
Old 15.04.2009., 14:17   #44
Quote:
twiks kaže: Pogledaj post
zovi inspekciju ako ti je sumnjivo
samo me čudi da auto koji je veći, širi jači i ozbiljniji od avea recimo ispada samo malo skuplji od njega. Aveo sa dobrom opremom i benzincem 1.4 dođe 85000 kuna sa velikim pospustom. Cruze sa jačim motorom i malo manje opreme dođe samo 10000kn više. A dvije klase je veći!
__________________
...Mostar Stolac Neum i Čapljina hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
hercegovac1981 is offline  
Old 15.04.2009., 16:07   #45
A misliš li da bi se jedan Chevrolet prodavao da je skuplji ili jednake cijene kao i konkurencija?

A konkurencija je fala bogu poprilično jaka u tom segmentu.
Ja Cruze ionak promatram kao kompakta s guzicom kolko god on dimenzijama zadiro možda u veću klasu.

Pričekajmo da vidimo kako će se cijene kretati sukladno s opremom i motorizacijom. EuroNcap me također zanima...


Pohvalno je kaj starta s 1,6 motorom.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Old 15.04.2009., 20:29   #46
MIslim da bi Cruze mogao dobro proci na trzistu ako crash test bude dobar. Ostali dojmovi novinara koji su ga vozili su dovoljno dobri pa...
Too_good is offline  
Old 16.04.2009., 15:47   #47
Quote:
hercegovac1981 kaže: Pogledaj post
Ne misliš da je i to sumnjivo jeftino?
Ne baš... treba vidjeti opremu, no to je po meni jedini način da se taj auto počne prodavati. Da je skuplji svatko bi gledao uzeti nešto drugo...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 16.04.2009., 22:22   #48
Quote:
hercegovac1981 kaže: Pogledaj post
samo me čudi da auto koji je veći, širi jači i ozbiljniji od avea recimo ispada samo malo skuplji od njega. Aveo sa dobrom opremom i benzincem 1.4 dođe 85000 kuna sa velikim pospustom. Cruze sa jačim motorom i malo manje opreme dođe samo 10000kn više. A dvije klase je veći!
uvijek mali auto s puno opreme košta skoro koliko veći model s osnovnom opremom! To je zato da prilkom kupnje staneš i kažeš: hej pa ako dodam još 10000 kn imat ću veći auto. Onda odlučiš uzeti veći, pa te oni nagovore na pakete, metalik boje felge, i na kraju ga ne platiš 90000 nego 140000
To je tako kod svakog proizvođača. Recimo Golfovi GTI GTD TDI idu preko 200000 bez problema, a za te novce kupiš Passata, ili Astra turbo preko 200000 a možeš uzeti Insigniju, itd...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 04.05.2009., 23:19   #49
Chevrolet Cruze

Jel ga netko isprobao? Kakav je iznutra, plastika i ostalo?

Gledam cijene, 2.0D sa max opremom 18-19k Eura, pa me zanima usporedba sa npr. 3 godine starim 320d.
darioV is offline  
Old 05.05.2009., 00:43   #50
jel ima to već po salonima?

http://www.autosport.hr/content/view/10381/123/
y0le is offline  
Old 05.05.2009., 15:39   #51
Došao je u sve salone u Zagrebu.Samo većina ih još nema testni primjerak.Vidio sam već dva regana na cesti.Jedan crni kretao se prema meni i mogu reć da mu je maska impozantna.Kako se kum interesira za kupnju ovja tjedan bi trebali na kraću vožnju,a ja ga nisam još vidio u salonu.Ne vjerujem da taj masivan izgled ima opravdanje i u debljini lima,ali cijena je popularna.Mada za te novce moguće je dobiti i češće zastupljen europski model pa ne znam kako će tržište reagirati.Za 95000 kn s klimom čini se razuman izbor,ali treba ga vidjeti izbliza.
Velebni is offline  
Old 06.05.2009., 11:35   #52
evo ja sam ga također vidio jučer u varaždinu, zlatne boje pa sam svratio do salona, ovako auto djeluje lijepo i skladno, pogotovo prednji kraj, gepek mi je malo skučeni, onako uski ali dugi, isto tako parking senzori su ugrađeni tak da se baš ono odurno vide u braniku, ajde da je auto možda crne boje nebi se toliko vidlo, unutra je lijepo napravljen ali kabina je dosta skučena, to je problem kod svih večih automobila koji su napravljeni na podvozju kompaktnih vozila, isto tako sjedalo je vrlo loše, više sjediš na onim bočnim osloncima nego na samom sjedalu, model koji sam vidio je imao dosta bogatu opremu, vrlo je sve slično kao kod insignie, također nekako mi kvaliteta sada djeluje puno bolje, odnosno valjda su koristili bolje materijale te više nisu toliko plastični kao aveo ili lačet (što obožavam ovo ime), isto tak glupavo je da u serijskoj opremi nema klimu, ima cijela lista ostale opreme ali da je doplata za klimu 5200 kn??? pa to je hajt love...mada kod nekih automobila je i puno skuplje
testdriver is offline  
Old 06.05.2009., 12:07   #53
Pa klima nema samo u Base modelu? Koji s klimom košta koliko, 95000 kn? Što je tu puno?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 06.05.2009., 13:37   #54
Exclamation

Evo samo da kažem da su već počele igre oko cijene Cruza, očito su u Chervoletu hrvatska shvatili da su ga malo podcijenili pa su odlučili povisiti sve cijene, a ostavili su samo početnu 89tkn i krajnju cijenu istu 147tkn, da zavaraju javnost.
I jos su na stranici stavili da ta cijena važi od 31.03., a ovih dana su je promijenili

sadasnja cijena
http://www.chevrolet-hr.com/images/pdf/cruze/cruze.pdf

nekadasnja cijena
http://www.autoportal.hr/20090430570...nu-id-103.html

npr. prvo je bio
Cruze LS 2.0 DT SOHC (110kW/150KS) 126.944 kuna
, a sada
136.805kn


Ako sam pogriješio neka me neko ispravi
novinovi is offline  
Old 06.05.2009., 13:53   #55
Nema veze... bitno da je već s popustom
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 06.05.2009., 13:55   #56
Ima li gdje spisak opreme (službeni)?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 06.05.2009., 13:57   #57
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Pa klima nema samo u Base modelu? Koji s klimom košta koliko, 95000 kn? Što je tu puno?
krajnja cijena je super, jedino doplata za klimu baš 5200 kn? ja sam nekoliko fiata kupio u ovlaštenim salonima, obično sam oko 400-500 eura doplačivao za klimu, mislim da čak niti volkswagen nema tako skupu doplatu za klimu
testdriver is offline  
Old 06.05.2009., 19:03   #58
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ima li gdje spisak opreme (službeni)?

Nisam naišo, samo ovo s autoportala, autoneta itd.

Mene zanima dali je istina da taj kruz nije koma za vozit ko stariji dejvuji.
Pise da je dosta bolji, koliko je to jel ko vozio.
novinovi is offline  
Old 06.05.2009., 20:26   #59
vozio sam ga danas, napravio podasta kilometara i proučio sve detalje.

odakle početi, generalno prema starijim modelima ovo je korak naprijed, ali nije to još to.
motor nazivno ima 116 konja a vuče se ko krepana mačka, jednostavno treba puno u okretaje onda i pije pošteno.
u biti na samom motoru piše EcoTec, to je u biti onaj isti motor iz opela samo što je ovdje još neuvjerljiviji.

na samoj karoseriji, tj u gepeku i slično se vidi gdje se štedjelo. u unutrašnjosti sve plastično, i za klasu ispod cjenovne konkurencije.
umjesto mekane plastike stavili foru sa tkaninom na armaturi, ljepo je to u početku ali na dulje vrijeme ne daje povjerenje.

položaj za upravljačem i nije nešto, sjedala su dosta neudobna, pogotovo zadnja klupa.
čudno je i smješten naslon za ruke. joystick ili gljiva za namještanje retrovizora je koma, odmah u startu djeluje ko da če ispasti.

podvozje je delako ispred lančetija, ali nekako se previše čuju neravnine u unutršnjosti.

sama izolacija je nekako traljavo napravljenja.

--------------
zaključak: hrpa jeftinog lima, sa puno nekvalitnetne plastike, na slikama djeluje odlično, a u stvarnosti klasu ipod.

usporedbe radi sa jednim hyundaiem/kiom ni do koljena u bilom kojem segmentu osim u ponudi prostora
gom is offline  
Old 07.05.2009., 19:11   #60
Ja dogovorio vec procjenu tri godine stare Astre H i razliku cu nadoplatiti
S obzirom koliko sam platio Astru ovo mi je skoro identicno samo vece i naravno novo sa garancijom, ali i cijena jako prihvatljiva tako da...
homosapiens is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.