Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2008., 20:10   #2001
pozdrav svima, a vidim ima vas dosta.. naletila sam na ovu stranicu u želji da pronađem nekoga tko će me razumjeti, tj moj problem, kojeg ljudi koji me okružuju ne mogu razumijeti.. idem pročitati sve pa se javim.. ja imam hiperhidrozu..
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:18   #2002
Znojim se još od malena.. naravno toga se ni ne sjećam ali sam vidjela po slikama.. prvi ozbiljni problemi počeli su u osnovnoj, višim razredima, kada bi ja samo sjedila u razredu, nikakav stres ni ništa, a oznojila bi se.. moji su vršnjaci to primjećivali pa sam zbog toga i imala problema..
Moja sadašnjica je da nosim većinom samo crno, kada mogu uvijek se oblačim slojevito, jer uvijek i pusti na onu gornju majicu.. po zimi se oznojim skoro pa kao i po ljeti..zima mi je, tresem se, a znojim se..
Najkritičnije zone su mi pazuh i to jedna strana uvijek više od one druge.. sljedeća je lice, a onda i trbuh i ostale zone.. moja obitelj ne može shvatiti moj problem, jer su to spike, pa znojenje je normalno, i teško im je prihvatiti da ja imam problem, bolest a ne samo malo pojačan prirodan proces.. Neugodno mi je pred drugima, i pred samom .. voljela bi i ja obući neku svjetliju majicu a da nemam strah od fleka..sjedila ja doma, trčala, hodala, sjedila igdje drugdje.. bila opuštena ili napeta..mrlje su tu..i samo se šire..
I ja sam kao neki počela sve više i više pogledom tražiti te naznake i kod drugih, jer se osjećam kao čudovište.. kao da se to događa samo meni..
Ove godine smo konačno ja i mama se malo više zainteresirale za to.. zapravo, ja sam je ''bombardirala'' člancima o svemu tome što sam mogla pronaći i konačno je shvatila da to nije samo malo pojačano znojenje koje se događa u pubertetu.. naravno da mi digne živac kad mi kaže zašto si opet kupila to a ne neku drugu boju (makar se i na crnom naravno vidi..) ali njoj je teško dokazati da ću prošetati do stanice nekoliko metara i bit ću oznojena više nego ljudi koji hodaju cijeli dan po suncu..
Taj znoj se toliko ni ne osjeti, ne smrdi, više je kao neka voda.. ali opet nije ugodno, jer kad te netko takvog ugleda..nije ugodno..
Eto to je moja štorija ukratko.. da ne pilim tu bzvz..
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:37   #2003
Da se nadovežem na vas..kada koristim neki dezić il tak neš.. sam mi još pogorša koliko mi se čini.. jer neugodan miris ne širim budući da se tuširam i perem uredovno.. pijem vode više nego drugi.. po ljeti znam i preći onu granicu (2litre) koju preporučuju..
Probala sam i ja onaj Excipial DeoForte nije ništa pomogao..
Ali kada sam kod kuće primjetila sam da se ipak manje znojim nego vani.. prvo sam mislila da je to možda zbog odjeće.. neznam doma si ''opuštenije'' odjeven.. dok nisam malo odrasla i negdje čula za tu bolest..
Mama je rekla da pričekam da završim sa školom, napunim 18 (punim sljedeći tjedan..) pa da onda idem kod doktorice njoj objasnim taj problem, blablabla.. ali nakon jednog našeg razgovora čak je pristala da idem na onaj tretman botoxom..za to sam prvi put čula kad je bilo na tv-u neka tipica si je to išla s tim inekcijama i pokazala je rezultate (mislim da se radilo o explozivu prije nekoliko godina) i ono još se uvijek znojila ali to je bio onaj normalan znoj do kojeg dođe kod ostalih ljudi.. ono ne tražim ni ja da se skroz povuče.. ali da je barem manje… društveni život mi propada zbog toga.. malo me i strah ići to sve kod doktorice i tak to da me ne bi poslala na psihijatriju.. evo iz jednog članka:
''Pretjerano znojenje ili hiperhidroza
Hiperhidroza može biti sekundarna tj posljedica neke bolesti ili stanja (psihički poremećaj, pretilost i dr.) ili primarna kada uzrok nije poznat. Kod sekundarne pojačano znojenje zahvaća cijelo tijelo, a kod primarne češće je lokalizirano, obično zahvaća pazuhe, dlanove, stopala, lice i vlasište. Taj kronični problem može početi već u djetinjstvu, a pogoršava ga stres, kao i vrijeme tople i vlažne sezone. Za razliku od sekundarne gdje liječiti treba prvenstveno osnovnu bolest, kod primarne hiperhidroze danas se sve češće koristi lijek dobiven iz toksina bakterije Clostridium botulinum, popularno nazvnim botox.''
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 21:01   #2004
Meni ni zima nije bolje godišnje doba od ljeta.. jer se znojim i zimi..što je još i gore, jer se po ljeti znoje i drugi, onak malkice.. ali ko se znoji zimi?? Ja imam dvije majice samo da s one prve ne bi propustilo previše, jer uvijek propusti..ma i na jaknu mi dođe..užas..
Vezano za autora ove teme, jer je trenutno ljeto, da i meni se zna u japankama oznojit i onda to bude grozno kad se prašina i tak to uhvati, tak da radije nosim tenisice, i onda dođem doma čarape u mašinu odmah tenisice van da se zrače.. a svak malo ih i perem.. kažem nije da to smrdi taj znoj..ali nije ugodno..
Lamadore, primjetila sam kako ''napadaš'', mislim ne napadaš al opet blago napadaš ostale kako nemaju tu bolest neg samo pretjerano znojenje..naravno ima ljudi koji se malo oznoje i odmah oni misle joooj nitko se ne znoji više od mene blabla.. ali naravno da je ljeti još gore.. al gledajući po sebe i nema neke prevelike razlike.. bar meni.. ljeti je gore zato jer su i temperature više..a šta kad si u prostoru u kojem uopće nije vruće? A ljeto je..
Hm razlozi bili oni psihički ili ne, ako su psihički onda su takvi, ako i nisu e pa postat će.. jer nitko ne može biti ona osoba koja bi bila da nema tog problema sa znojenjem.. to utječe na psihu uvelike..
Prihvatila sam da imam to što imam.. i koliko god se ja odlučivala na neke zahvate, znam da od svega toga neću ništa napraviti..jer je veliki rizik svega toga.. i tabletica i aparata pa i operacija..a opet to varira od osobe do osobe.. tak da.. to još nije ajmo reć priznata bolest da bi postojao lijek koji mi zasigurno bez velikih i teških nuspojava pomogao..
E sad ak sam prihvatila bolest, u čem je onda problem? Problem je u tome da nisam prihvatila reakcije drugih ljudi..mislim ne pričam okolo da imam tu bolest, jer bi malo tko osim najbližih frendova i razumio (ravnam se po svojoj obitelji a i po nekoj svojoj intuiciji)..
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 21:23   #2005
Razmišljala sam i o uključivanju u neku joga grupu..jer opet to ima i veze s disanjem kao što su neki rekli..ono uvijek se zateknem kada se oznojim znojim se samo još više i više.. a ubiti kada primjetim da imam velike mrlje počnem ubrzano disati, ubiti mogu i kontrolirati disanje al srce mi lupa uvijek ko ludo..ubiti znojim se ko da sam na maratonu a tako mi i srce lupa.. kad malo razmislim što bi se uopće desilo sa mnom, tj sa svima nama koji imamo taj problem kada bismo ga riješili..što bismo riješili? Zaustavili bi istjecanje tih enormnih količina vode iz našeg tijela..ali..što onda, kamo bi ta voda pošla.. možda bi nam bilo još i gore.. jer moramo prihvatiti da se mi toga ne možemo riješiti..ne možemo biti ''normalni'' po pitanju tog znojenja..moramo samo naučiti s tim živjeti..
btw. kad sam već spomenula grupe što nitko nije podržao prijedlog osnivača ove teme, za neku udrugu il slično?
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 11:03   #2006
u svakom slučaju dobrodošla u naš mali klub pun sve manje ogorčenih ljudi(ogorčenost opada proporcionalno sa svjesnošću o postanku, nastanku i uzrocima ostanka hh). ne bih ja baš rekao da blago napadam nekoga nego samo pokušavam utuvit u glavu ljudima da je stvarno stravično, s objektivnog stajališta, kad imas palmarnu hh. jednostavno neopisivo neusporedivo. ali ne vjerujem da je zato što ja to govori m nikome ništa lakše, a najmanje axilarcima. i priznajem vas, kako me nasmijao crascar kada je rekao da ne priznajem axilarce, svi smo mi u istim govnima. što se tiče joge, autoegenog treninga, psihoterapije-bilo kojeg oblika, što tu imaš pitati, to može samo pomoći bilo svakome! go for it.

Zadnje uređivanje lamador : 15.07.2008. at 11:33.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 11:37   #2007
jedno pitanjce. koliko izgubite na kilaži preko ljeta? meni obično odu kila, dvije, tri, a tek sam nedavno shvatio u stvari da jeto samo voda(znoj) koji se vrati kasnije iza 10. mj. jebemu!!! da se bar i salo istopi dok sedim doma. lol. doduše, moram pri mijetiti da je sad najbolje vrijeme za teretanu, pa onda po brzom postupku salo i voda. hehe. u teretani se osjecam prekrasno, svi su znojni, nekolicina ih smrdi(s obzirom na moja peruckanja extremno mi se rijetko osjeti miris znboja) pa ih gledam onako s visoka. ja hiperhidrotičar!¨ono, kaj nemaš vode doma il koji kurac? ali osjećam se tamo kao doma, još da mi bivši nije doveo svoju novu drolju. damn.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 23:37   #2008
hm..meni je jako žao šta ja još nisam pohvatala..ali zato jer ujutro radim (i to u u stalnom kontaktu s ljudima) a popodne pokušavam kad stignem otić na more.. u vodi se mogu znojit koliko mi volja..predivan osjećaj kada je voda svuda oko tebe.. mogu plivat više od sat vremena niš se ne znojim jer sam opuštena..tak da, opet ima veze to znojenje s onim unutrašnjim stanjem..kada mislim na to samo se još više pojača.. ja sam na 37 stranici ove teme, a ima ih 81 tak da.. trenutno sam na postevima onog jednog..a neznam sad, nick mu je sa c.. neš.. ubiti opisivao je tehnike onih nekih opuštanja ili čega već..
samo bi htjela reći, da iako ovo ima preeeviše stranica, užasno se puno emocija izmijenilo u meni.. od trenutaka u kojima mi se plakalo preko onih u kojima sam bila živčana, potištena ili razočarana do onih u kojima sam bila sretna.. puno ste pomogli svojim ''ispovijedima'' barem meni..jer opet nekako mi je lakše i danas bilo proć gradom, busevima doma i tako to.. znajući da nisam jedina s ovim problemom, da može biti gore..
naravno netko može gledati pesimistično pa reći niš ne pomaže.. ali može se biti vrlo optimističan.. i ubiti mislim da će mi ovaj forum, ak nastavi u ovom toku u kojem sam trenutno na čitanju više pomoći nego neki psiholog ili psihijatar..
lamadore, nisu li prozaci ipak malo preejaki lijekovi? toliko se ne razumijem u sve to..ali da je to jedno veliko opasno sranje ( se smije ovdje psovat..hehe) pretpostavljam iz onoga što znam o takvim lijekovima..
ah, kad se (i ako, na vama je kako ću biti prihvaćena.. ipak sam tu najnovija? a osjećam se kao najstarija kad vam čitam te posteve i pratim vas iz mjeseca u mjesec..) udomaćim, pisat ću veće posteve od tebe, tak da.. će meni bit prigovori upućeni (naravno ako me uopće budu i čitali..hehe)
pooozdrav veliki svima..koji su bili ili još uvijek jesu sudionici ovog foruma..
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 23:40   #2009
Quote:
lamador kaže: Pogledaj post
jedno pitanjce. koliko izgubite na kilaži preko ljeta?
mislim da mi po ljeti niš ne ide kilaža dolje zbog tog znojenja..već više radi neke prehrane..ljeti se jede laganije, pije se više vode..zdravije i tak.. ubiti sam ja uvijek tu negdje s kilažom..više je to što se jede tj čak je i više kada se jede.. jer moš ti i zdravo jest, al ne u nekim određenim satima.. i po ne dobro raspodijeljenosti obroka..
kavu pijem i nekada sam primjetila da se malo više oznojim kad sam ju popila.. ali nije tako uvijek..tak da, ipak sumnjam da to ima prevelike veze, ali opet, svi smo mi individue, ovisi kako kome to organizam prihvaća..
SKOROpaSAVRŠENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:19   #2010
Bok znojavi moji! Dr. Maletić mi nije puno toga rekao, o detaljima ćemo na pregledu, znam samo da se tretman vrši u lokalnoj anestaziji, laserski, na taj se način smanjuje aktivnost žlijezda znojnica za 60-70%, učinak je dugotrajan, znojenje se ne vraća nakon određenog perioda (kao što je slučaj kod botoxa), ako postoji dio koji se više znoji tretira se još jednom, nema oporavka, isti dan se otpuštate kući- što je meni jako važno budući da radim posao s kojeg ne mogu izostati. Cijena? 7500 kn. Ali ako mi garantira dugotrajnu učinkovitost, to je prava sitnica.
__________________
Taštine su vam bezbrojne, rasvjetljuju ovo mjesto plamenom vaših neposluha.
grčka kiparica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:36   #2011
Quote:
grčka kiparica kaže: Pogledaj post
Bok znojavi moji! Dr. Maletić mi nije puno toga rekao, o detaljima ćemo na pregledu, znam samo da se tretman vrši u lokalnoj anestaziji, laserski, na taj se način smanjuje aktivnost žlijezda znojnica za 60-70%, učinak je dugotrajan, znojenje se ne vraća nakon određenog perioda (kao što je slučaj kod botoxa), ako postoji dio koji se više znoji tretira se još jednom, nema oporavka, isti dan se otpuštate kući- što je meni jako važno budući da radim posao s kojeg ne mogu izostati. Cijena? 7500 kn. Ali ako mi garantira dugotrajnu učinkovitost, to je prava sitnica.
O ovome smo već pisali samo unatrag par postova, samo što je meni Dr. Maletić rekao da je cijena 7000kn, kako tebi 7500?
ely007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 11:18   #2012
Quote:
ely007 kaže: Pogledaj post
O ovome smo već pisali samo unatrag par postova, samo što je meni Dr. Maletić rekao da je cijena 7000kn, kako tebi 7500?
Da znam da smo pisali ali me je netko pitao što mi je sve doktor rekao, pa sam napisala malo detaljnije. Da, meni je rekao 7500. A jel tebi rekao da je u tu cijenu uračunat i pregled, boravak... Sad više niš ne žiku. Kaj bi ti išla na tretman?
__________________
Taštine su vam bezbrojne, rasvjetljuju ovo mjesto plamenom vaših neposluha.
grčka kiparica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 11:23   #2013
cure, znaci vi planirate ozbiljno to?
ako se odlucite, nadam se da cete javiti ovdje iskustvo

mene najvise zanimaju dvije stvari vezano za to:
-kompenzacijsko znojenje na drugim dijelovima tijela... (iako, i sada se znojim uzasno po svud plus pazusi nenormalno..)
-da li to znaci da pri vecim fizickim aktivnostima, tipa vjezbanje i treninzi kada je normalno da znoj izlazi funkcioniraju te zlijezde, u biti ostaci zlijezdi? ono, ali bar nesto znoja tu izadje.... makar ga inace ne zelim
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 12:18   #2014
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
cure, znaci vi planirate ozbiljno to?
ako se odlucite, nadam se da cete javiti ovdje iskustvo

mene najvise zanimaju dvije stvari vezano za to:
-kompenzacijsko znojenje na drugim dijelovima tijela... (iako, i sada se znojim uzasno po svud plus pazusi nenormalno..)
-da li to znaci da pri vecim fizickim aktivnostima, tipa vjezbanje i treninzi kada je normalno da znoj izlazi funkcioniraju te zlijezde, u biti ostaci zlijezdi? ono, ali bar nesto znoja tu izadje.... makar ga inace ne zelim
Pa ne znam razmišljam o tome ali ne mogu reći da sam se odlučila. Ipak to nije mala stvar. Ja nemam problema sa znojenjem ostalih dijelova tijela, samo i isključivo pazusi. U svakom slučaju ću se javiti ako se odlučim i napravim to. Za početak bi voljela otići na pregled. I vjerujem da bi se i dalje znojili pri većim fizičkim naporima jer se ne reducira 100% žlijezda. Kad obavim pregled, bit ćemo pametniji.
__________________
Taštine su vam bezbrojne, rasvjetljuju ovo mjesto plamenom vaših neposluha.
grčka kiparica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:36   #2015
Quote:
grčka kiparica kaže: Pogledaj post
Da znam da smo pisali ali me je netko pitao što mi je sve doktor rekao, pa sam napisala malo detaljnije. Da, meni je rekao 7500. A jel tebi rekao da je u tu cijenu uračunat i pregled, boravak... Sad više niš ne žiku. Kaj bi ti išla na tretman?
Da, planiram svakako otići na to, samo ne znam točno kad, sada mi obaveze to ne dozvoljavaju.. meni je rekao da je tretman 7000kn i to je to, ne znam na kakav boravak misliš, jer je rekao da se može odmah nakon tretmana kući.
ely007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:46   #2016
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
cure, znaci vi planirate ozbiljno to?
ako se odlucite, nadam se da cete javiti ovdje iskustvo

mene najvise zanimaju dvije stvari vezano za to:
-kompenzacijsko znojenje na drugim dijelovima tijela... (iako, i sada se znojim uzasno po svud plus pazusi nenormalno..)
-da li to znaci da pri vecim fizickim aktivnostima, tipa vjezbanje i treninzi kada je normalno da znoj izlazi funkcioniraju te zlijezde, u biti ostaci zlijezdi? ono, ali bar nesto znoja tu izadje.... makar ga inace ne zelim
Čim napravim to, javit ću rezultate i svoje iskustvo.. ali kao što rekoh, ne znam još točno kad.

Što se tiče znojenja na drugim dijelovima tijela, ovaj tretman je isključivo samo za normaliziranje ispod pazuha. Ja sam dr. Maletića baš pitala isto pitanje pa mi je to rekao. Rekao je ako se dlanovi znoje da tu ne može pomoći, a ako se znoje i noge, da bi za to propisao neku kremu.. tak da sve ostalo otpada, samo se znojenje ispod pazuha smanji za 60-70% što je po njegovom dovoljno za normalno funkcioniranjem, i meni se 70% čini sasvim dovoljno, jer 100% (na žalost) ne može nikako, niti bi valjalo..
ely007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:46   #2017
Quote:
ely007 kaže: Pogledaj post
Da, planiram svakako otići na to, samo ne znam točno kad, sada mi obaveze to ne dozvoljavaju.. meni je rekao da je tretman 7000kn i to je to, ne znam na kakav boravak misliš, jer je rekao da se može odmah nakon tretmana kući.
Ma nemam pojma pokušavam shvatit zakaj je meni reko 7500, sad sam luda
__________________
Taštine su vam bezbrojne, rasvjetljuju ovo mjesto plamenom vaših neposluha.
grčka kiparica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:05   #2018
zaboravile ste i plavu kuvertu da nešto 'slučajno' ne krene po zlu za vrijeme zahvata, tako da bi moglo doseć i 10 hiljadica
znojnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 12:22   #2019
evo i mene... čitam vas svaki dan... počela sam koristiti perspirex (niš koristi). doma se uopće ne znojim, tako da vjerojatno ima veze sa strahom. počela sam nositi majice u boji, boli me briga, i šta je najgore, manje se znojim, valjda neka autosugestija. p.s. ova bolest je možda povezana sa nekim strahom koji imamo. da mi je znat što nam je to zajedničko da se baš mi znojimo. trauma, fobija, nisko samopouzdanje, ... ? jel mislite da je hh psihička bolest, pa je znojenje tek manifestacija? pozz svima
lorablu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 17:07   #2020
Quote:
ely007 kaže: Pogledaj post
Čim napravim to, javit ću rezultate i svoje iskustvo.. ali kao što rekoh, ne znam još točno kad.

Što se tiče znojenja na drugim dijelovima tijela, ovaj tretman je isključivo samo za normaliziranje ispod pazuha. Ja sam dr. Maletića baš pitala isto pitanje pa mi je to rekao. Rekao je ako se dlanovi znoje da tu ne može pomoći, a ako se znoje i noge, da bi za to propisao neku kremu.. tak da sve ostalo otpada, samo se znojenje ispod pazuha smanji za 60-70% što je po njegovom dovoljno za normalno funkcioniranjem, i meni se 70% čini sasvim dovoljno, jer 100% (na žalost) ne može nikako, niti bi valjalo..
ne, ne, nisam to pitala nisi me skuzila...

mene zanima da li se javlja kompenzacijsko znojenje? znaci da li je nesto tako spomenuo (iako sumnjam, njemu pare idu...)
znaci da zato jer je zaustavljen dobar dio znojenja ispod pazuha, da li onda taj znoj pojacano izlazi negdje drugdje? to se recimo znalo dogadjati kod onih operacija totalnog presjecanja zivca...
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.