Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 15:21   #41
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
PS
E da, zasto je u Matrixu neophodna telefonska veza sa zicom da bi se mogli vratiti ? Zasto to ne mogu i sa mobilnim ?
Zato što je lakše naći elektromagnetni signal nego skrivenu žicu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:23   #42
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Malo mi je cudno da tako teholoski razvijena bica moraju da se hrane ljudima
(uostalom onim silnim unistavanjem su se pokazala veoma neracionalnim tako da se plasim za njihovu buducnost).
Uključi malo maštu, zato postoji SF

Npr. možda smo im mi posebna delikatesa koju je vrijedno čekati. Ne vidim razloga zašto i tehnologija bila povezana sa hranjenjem.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:36   #43
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
E, imam i ja jedno pitanje koje me muci od pre mesec dana kada sam gledao sa sinom remake od Rata svetova (onaj sa Tomicom kruzom; hmm mozda i to ima neke veze sa sajentolozima?).
Nije bas u direktnoj vezi sa ovim gusterima ali nekako tematski spada ovde.
Dakle, zasto su ti alijeni pre milion godina i kusur godina zakopali svoje brodove pod zemlju da bi danas izvrsili invaziju i pili ljudsku krv ? I kako to da nisu skuzili to sa virusima i bakterijama ?
Malo mi je cudno da tako teholoski razvijena bica moraju da se hrane ljudima
(uostalom onim silnim unistavanjem su se pokazala veoma neracionalnim tako da se plasim za njihovu buducnost).
Zato što je Welles to davno napisao, a kao i Jules Verne, tada je sve bilo naivno. Ljudi su u maštu ugrađivali zapravo neke svoje vlastite strahove i misli. Tada je postojao strah od vanzemaljaca, a mnoge stvari koje danas postoje i koje su u današnjoj mašti, tada nisu postojale.

Quote:
Moj sin, koji inace voli sf, kaze da je to veoma glup film ali sta zna dete od 12 godina sta je stvarnost i kakve se sve tajne kriju u dubinama Zemlje.
Jest. Glup je. kao što je i pola SF-a. Druga polovina je DOSADNA.


Quote:
E da, zasto je u Matrixu neophodna telefonska veza sa zicom da bi se mogli vratiti ? Zasto to ne mogu i sa mobilnim ?
Baš ću to pogledati. No vjerojatno je stvar u trackiranju položaja izvana. Tj. mainframe kompjuter generira virtualnu realnost, ali oni koji upadaju izvana ne znaju kako povući lika nazad. Vjerojatno je telefonska govornica dobar tracker, baš kao što je i pilula zapravo potprogram.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:25   #44
Quote:
Tragač kaže: Pogledaj post
Kazao je da je za vrijeme svog boravka u EU cijelo vrijeme osjećao neki pritisak, neku negativnu mračnu silu koja ga pritišće.
...
Uh, slažem se s Manjckalom Naime, to i ja osjećam, ali ne bih to tako mistificirala. Prvenstveno, ne možete dokazati da su to okultne sile.
Osjećam gomilu negativne energije kad sam u previše urbaniziranom prostoru, ili u nekoj modernoj, poslovnoj zgradi. Bila na poslovnom razgovoru u jednoj takvoj, nakon čega sam se osjećala kao isprana krpa (ne zbog razgovora, nego kompletne 'vibre')
Vulcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:38   #45
Quote:
Tragač kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko godina sam iz puke radoznalosti navratio na jedno predavanje oca Manjackala, poznatog katoličkog karizmatika iz Indije.

Dotični je između ostalog spomenuo kako je prije svog dolaska u Hrvatsku, održao nekoliko predavanja po raznim zemljama Evropske Unije.
Kazao je da je za vrijeme svog boravka u EU cijelo vrijeme osjećao neki pritisak, neku negativnu mračnu silu koja ga pritišće.
Rekao je i to da je na svojem putu prema Hrvatskoj, taj pritisak počeo da slabi kako se približavao granicama Evropske Unije, te da je djelomično oslabio kad je prešao u Sloveniju (koja tada još nije bila član EU-a).
Kada je prešao granicu Hrvatske, kaže da je osjetio kao da su mračni oblaci iznad njega nestali i da se nebo otvorilo. Pritisak negativne sile koji je osjećao je nestao.

Tada mi je ta priča bila čudna, jer otkud je sad Hrvatska postala tako pozitivno mjesto, kad je prepuna korupcije, lopovluka i raznih drugih oblika zla.
Tada sam to pripisao psihološkom djelovanju na oca Manjackala, vjerovanja da dolazi u pravu katoličku zemlju.
Međutim, sada više nisam u to siguran. Čini mi se da je moguće kako je otac Manjackal osjetio nešto stvarno, neku stvarnu negativnu okultnu silu koja stvara svoj nevidljivi tamni omotač iznad zemalja koje pripadaju njenom Dominionu na Zemlji.

Jesu li to "Reptiloidi", kako to vjeruje David Icke, ili postoji neka druga okultna organizacija koja baca svoju duhovnu sjenu nad državama pod svojom dominacijom? Možda nije ni toliko bitno, ali ako ima istine u tome, moramo se zapitati što za nas znači ulazak pod vlast jednog takvog okultnog Dominiona.

Jer potpasti pod vlast jedne takve mreže je vrlo ozbiljna stvar, s dubokim, dalekosežnim implikacijama, i pitam se da li Hrvatska, sa svojim težnjama da se stavi pod upravu Evropske Unije, možda doslovno ne prodaje svoju dušu vragu...

Da li se za par novčića naivno ne stavljamo pod vlast jedne negativne okultne sile čija će se prava priroda tek otkriti u budućnosti.
Možda je ovo zlo koje imamo kod nas, tek mačji kašalj prema nevidljivoj sjeni u čiju moć tako slijepo i naivno srljamo...
Icke je genije. ali radi se o katoličkoj sili u evropi, vjerujem a i cijeli zapad je dogma. reptili su in. ima još vrsta vanzemaljaca koji jedu ljude.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:39   #46
Quote:
Vulcano kaže: Pogledaj post
Uh, slažem se s Manjckalom Naime, to i ja osjećam, ali ne bih to tako mistificirala. Prvenstveno, ne možete dokazati da su to okultne sile.
Osjećam gomilu negativne energije kad sam u previše urbaniziranom prostoru, ili u nekoj modernoj, poslovnoj zgradi. Bila na poslovnom razgovoru u jednoj takvoj, nakon čega sam se osjećala kao isprana krpa (ne zbog razgovora, nego kompletne 'vibre')
a to su možda i zapadnjaci. pijavice.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:46   #47
reptili su činjenica. prisutni su. film "grad tame" o njima govori. oni koji vide neka vide. oni koji znaju neka znaju. nema drugačije. ostalo sve vjera za stoku i ovce.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 03:17   #48
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
reptili su činjenica. prisutni su. film "grad tame" o njima govori. oni koji vide neka vide. oni koji znaju neka znaju. nema drugačije. ostalo sve vjera za stoku i ovce.
Ja mislim da svijetom vladaju patuljci. Vidio sam to u Disneyevoj Snjeguljici.
A i tri prašćića su na vlasti. Ima to u Alan Fordu.
No sasvim sigurno, na vlasti je Modesty Blaise. Evo baš pročitao strip.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 03:33   #49
Hihi, bolje od viceva
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 03:45   #50
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Hihi, bolje od viceva
Pa to i jest jedan veliki vic:

"Istina je to što tvrdim jer sam to vidio u filmu".
Ajd' da je to dokumentarac, ne bih ništa rekao.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 03:49   #51
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zaista kad na jednu stranu vage stavite dusu i zivot vecni a na drugi pare, standard, demokratiju i ostale masonsko-vatikansko-judejsko-KRŠĆANSKE-gustersko-homoseksualne izmisljotine onda se sasvim lako i objektivno da utvrditi sta preteze.
izuzev što je dobro da se to sve vidi, te izmišljotine i njihova rabota. po prvi put u povijesti.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 03:55   #52
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
izuzev što je dobro da se to sve vidi, te izmišljotine i njihova rabota. po prvi put u povijesti.
Nema nikakvih izmišljotina, a još manje se one vide.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 04:06   #53
ima na astralu samo ti to ne percipiraš. ima ograničen broj vrsta na astralu. jedna od njih su reptili niži i viši. ove krvne loze-su niži
pričamo o astralnim predispozicijama, o zakonu analogija: "kako je gore tako je dole".
Icke je to istraživao. dobro je sve otkrio. svaka mu čast.
sumnjam da ima (puno) fizičkih reptila na dvije noge danas na zemlji.
oni žive na siriusu. lijepo ih opisali dogoni i ti geeknuo: nomo.
a sirius je ovdje ako ti to percipiraš; odnosno, ako ti to ne percipiraš -gore-energiju,
-to ne znači da toga "dole" nema.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 04:08   #54
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
ima na astralu samo ti to ne percpiraš. ima ograničen broj vrsta na astralu. jedna od njih su reptili niži i viši. ove krvne loze-su niži
pričamo o astralnim predispozicijama, o zakonu: kako je gore tako je dole.
sumnjam da ima (puno) fizičkih reptila na dvije noge danas na zemlji.
oni žive na siriusu. lijepo ih opisali dogoni i ti rekao nomoi.
a sirius je ovdje ako ti to percipiraš; odnosno, ako ti to ne percipiraš -gore-energiju, -to ne znači da toga "dole" nema.
Ajd, prolazi
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 04:16   #55
Svasta je moguce, jes da mi vuce na piz...je al ko ce ga znat

no rece Ramakrishna: doso sam u vrt jest voce, a ne brojat kolko ima stabala.

Rece i Budha nesto za one koji previse razbijaju glavu kozmickim filozofijama ...

I Ramana je znao slicno izjavljivat kad bi mu dosli teozofi (uglavnom, to je bio tadasnji kozmicko-miticno-misteriozni-poluistiniti djir )

Ima pravilo u sadhani - na sto mislis to postajes. Ljudi kojima je jako zanimljiv spiritizam i opsjednuti su (mislim interesno, ne nuzno doslovno) duhovima najvjerojatnije tamo zavrsavaju jer kalibriraju svoj um na taj svijet.

Itd.

Dakle treba se bavit direktno najvisim (Bog, Sebstvo... )i uopce se ne bakcat sa svim tim "misterijama".

A malo opet Aurobinda - jako puno je pricao o sferi vitala. (jerojatno misli na pranicku, al nisam tolko detaljno proucavao). U kojoj se desava vecina "duhovnih iskustava", u kojoj je sfera raznih siddhia i moci, karizme kojom se impresioniraju mase isl, kaze da je cak moguce dobit "lazan samadhi" tamo itd.. a ta sfera iako visa od fizicke je ipak mjesavina iluzije i stvarnosti, neka vrsta "medjuzemlje" u koju se lako upetljat. Kaze kako je vecina duovnjaka i cak gurua tu zaglibljena i kako su ti ljudi sa svom karizmom i mozima koje imaju cesto prilicno poremeceni.

Mislim da se ljudi koji se tolko bave "sferama, postancima univerzuma, raznim okultnim hijerarhijama itd" uglavnom upetljaju u neke sto vlastite sto malo univerzalnije psihizme... gubljenje vremena.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 04:20   #56
ukratko si rekao: "if will by using astral it drowns."
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 04:26   #57
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mislim da se ljudi koji se tolko bave "sferama, postancima univerzuma, raznim okultnim hijerarhijama itd" uglavnom upetljaju u neke sto vlastite sto malo univerzalnije psihizme... gubljenje vremena.
To se, inače, zove filozofija. U srednje vijeku to je bilo obilježje znanosti.
Baš čitam "Slučaj smjerokaza" i fascinantno je do koje granice ide ljudska oholost da pravom uvidu, eksperimentu, suprotstavlja mentalne špekulacije.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:33   #58
Ne bih bas usporedjivao znanost koja se bavi fizickim (koja je egzaktnija i provjerljivija) sa onom koja se bavi suptilnijim, a sto je daleko neuhvatljivije, rekao bih bas zbog te mjesavine iluzije i istine "vitala" tj nestalne prirode suptilnijih pojava zbog cega i imamo more teorija, teorijica, grupnih i osobnih "istina" ... i sve su i tocne i krive.. nebitno...

Osim toga govorimo o duhovnjacima. NIko nece tvrdit da je recimo tezak fizicki rad nesto sto ne treba postovat, ali ce se tesko posvetit duhovnosti u takvim uvjetima kad je covjek skroz zatupjen fizickim naporom.

Il recimo Ramakrishna je imao ucenika koji je bio doktor, uz to ljecio bsplatno, siromasne posebno, davao im i ljekove itd.. dake sve pozitivno, ali ipak je u jednom trenutku od njega trazio da se prestane tim bavit jer ce mu okupiranost strukom i ljudskim tijelima stetit daljnjoj sadhani. Naravno da to ne znaci da treba zatirat medicinu, jednostavno ovisi sto je osobi glavni cilj.

Uvijek ona sto mislis to postajes.. ako je objekt tvog znanstvenog ili "znanstvenog" istrazivanja prizeman i um ce se kalibrirat na tu razinu...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 00:27   #59
da, to je film koji k uopće znamo i osnove okultizma.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:04   #60
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Osim toga govorimo o duhovnjacima. NIko nece tvrdit da je recimo tezak fizicki rad nesto sto ne treba postovat, ali ce se tesko posvetit duhovnosti u takvim uvjetima kad je covjek skroz zatupjen fizickim naporom.
Fizicki rad je opustanje (meditacija kroz rad) a ne zatupljivanje. Cijelodnevni rad na zemlji moze samo pomoci, onima koji razumiju naravno.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.