Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 14:34   #1
Božja krivnja ?????

Mislim da svi znaju šta je HIV i kako nastaje kao i posledice.....itd.

Ipak ima neki se pitaju dali je Bog stvorio HIV?
Quote:
srndač kaže: Pogledaj post
Moje pitaje se odnosilo na slijedeće:
da li je HIV stvorio čovijek, Bog ili je nastao mutacijom, evolucijom i sl.?
Bog???? A što Bog?? Pa zar je Bog kriv za HIV? Mislim da svi ovdje znaju šta je HIV i kako nastaje taj virus. - Svašta ......
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1133

Ja se lično ne oslanjamam na Wikipediju al to mi prvo izađe na Hr jezik ( ako neko ima bolje neka dostavi ili link ili test.

http://hr.wikipedia.org/wiki/HIV
Načini prijenosa [uredi]1.Seksualni prijenos – virus HIV se prenosi nezaštićenim spolnim odnosom s partnerom koji je inficiran virusom. Virus se prenosi putem krvi, sperme i vaginalnog sekreta.
2.Krv i derivati krvi – intravenski narkomani predstavljaju sljedeću veliku grupu zaraženih HIV virusom. Oboljeli od hemofilije također predstavljaju rizičnu grupu, koji se inficiraju kroz kontaminiran faktor VIII koagulacije.
3.Vertikalni prijenos – postotak prijenosa virusa sa majke na dijete je oko 15% u Europi, pa do 50% u Africi. Vertikalna transmisija se može dogoditi transplacentarno prije rođenja, perinatalno za vrijeme porođaja i postnatalno za vrijeme dojenja novorođenčeta.


http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12420
__________________
Pitanje za trinitarijance Isus je Bog??Lakše je napadati tuđu neg branit svoju osobnost,vjeru,naciju,....

Zadnje uređivanje VeronikaN : 05.07.2011. at 19:47.
haArec is offline  
Old 05.07.2011., 15:52   #2
21 st i imamo ovakva pitanja.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Old 05.07.2011., 16:56   #3
Nije
FlashG is offline  
Old 05.07.2011., 17:13   #4
Quote:
FlashG kaže: Pogledaj post
Nije
super odgovor
Šta NIJE ?
nije Bog kriv za HIV ili
nije 21. stoleće
__________________
Pitanje za trinitarijance Isus je Bog??Lakše je napadati tuđu neg branit svoju osobnost,vjeru,naciju,....
haArec is offline  
Old 05.07.2011., 18:31   #5
Question Jeli Bog kriv za ovo???




Mnogi su vidjeli OVU sliku malog dječaka u afriku koji je do kosti ogladneo i kako čuči, dok jedan lešinar čeka da umre kako bi ga pojeo. Sa time se optužuje Boga da je on za to kriv!!!!Pa ljudi kažu da je Bog zato kriv, No jeli zaista Bog kriv za stanje u Africi?
Afričke zemnje su jako poznate po rudi Dijamanata, zlata, kaučuka, kakao,kafa i mnogim drugim proizvodima....

Dakle Bogatstvo je isuviše vjeliko, no u čemu je problem?
KALAŠNJIKOV!!! Automatska puška, municija kao i druga oružja se uvoze iz zapadnih zemalja i mjenjaju se za Dijamante i druge drage kamenja....To jest ja tebi kalašnjikov i municuju ti meni dijamanti. Takozvani Krvavi Dijamanti.

Nema, zaista nepostoji ni jedna druga raketa, atomska ili nuklaerna bomba koja je toliko pobila ljude kao puška kalašnjikov. Sve ostalo: Mine, granate ....etc je znatno manje Mislim manje u odnosu na Kalašnjikov.

Da ne duljim dalje, BOG NIJE dakle kriv za stanje u afriku.
__________________
Pitanje za trinitarijance Isus je Bog??Lakše je napadati tuđu neg branit svoju osobnost,vjeru,naciju,....
haArec is offline  
Old 05.07.2011., 19:17   #6
na svijetu ima dovoljno hrane i materijalnih dobara da niko ne bude gladan.Samo većina svjetskog bogatstva koncentrirana je u rukama malog broja ljudi koji očito nisu zainteresirani za ovakve slučajeve nego radije financiraju ratove i slične stvari i novce sebično troše na svoje užitke.

Bogatstvo je dar Božji i Bog će ih pitati šta su s time uradili.Jer koliko je kome dano toliko će se od njega i tražiti.Meni osobno ovo je utjeha kad vidim patnje gladnih ljudi i mnogih koji su stradali u Iraku,Afganistanu i drugim zemljama a bili su nedužni
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 05.07.2011., 19:21   #7
zna se da se HIV virus 3-4 puta češće prenosi homoseksualnim odnosom nego heteroseksualnim,to je zbog različite građe sluznice anusa i ženskog spolnog organa.I kad Crkva kaže da homoseksualni odnosi nisu dobri onda se napada i Crkvu i Boga.A kad neko tako pobere HIV onda mu je Bog kriv

Ista stvar je i s heteroseksualnim predbračnim odnosima,kad Crkva kaže da je to grijeh i da to ne treba raditi onda se napada Crkvu i Boga.A kad neko tako pobere HIV onda mu je Bog kriv

To se zove neodgovornost tj.dotični koji to čine ne preuzimaju odgovornost za svoja djela i krive druge za ono što su sami napravili,tako im je očito najlakše
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 05.07.2011., 19:23   #8
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mnogi su vidjeli OVU sliku malog dječaka u afriku koji je do kosti ogladneo i kako čuči, dok jedan lešinar čeka da umre kako bi ga pojeo. Sa time se optužuje Boga da je on za to kriv!!!!Pa ljudi kažu da je Bog zato kriv, No jeli zaista Bog kriv za stanje u Africi?
Afričke zemnje su jako poznate po rudi Dijamanata, zlata, kaučuka, kakao,kafa i mnogim drugim proizvodima....

Dakle Bogatstvo je isuviše vjeliko, no u čemu je problem?
KALAŠNJIKOV!!! Automatska puška, municija kao i druga oružja se uvoze iz zapadnih zemalja i mjenjaju se za Dijamante i druge drage kamenja....To jest ja tebi kalašnjikov i municuju ti meni dijamanti. Takozvani Krvavi Dijamanti.

Nema, zaista nepostoji ni jedna druga raketa, atomska ili nuklaerna bomba koja je toliko pobila ljude kao puška kalašnjikov. Sve ostalo: Mine, granate ....etc je znatno manje Mislim manje u odnosu na Kalašnjikov.

Da ne duljim dalje, BOG NIJE dakle kriv za stanje u afriku.
Mislim da je riječ o djevojčici, no istina je da su suša, potresi, vulkani i bolesti ubili višestruko više ljudi nego svi kalašnjikovi i nuklearne bombe zajedno. Plus toga, samo zato što su neki zli ljudi joj to napravili i neki dobri ljudi joj nisu mogli pomoći, ne iskupljuje onog koji joj je mogao pomoći a nije.

Quote:
Paraklet kaže: Pogledaj post
na svijetu ima dovoljno hrane i materijalnih dobara da niko ne bude gladan.Samo većina svjetskog bogatstva koncentrirana je u rukama malog broja ljudi koji očito nisu zainteresirani za ovakve slučajeve nego radije financiraju ratove i slične stvari i novce sebično troše na svoje užitke.

Bogatstvo je dar Božji i Bog će ih pitati šta su s time uradili.Jer koliko je kome dano toliko će se od njega i tražiti.Meni osobno ovo je utjeha kad vidim patnje gladnih ljudi i mnogih koji su stradali u Iraku,Afganistanu i drugim zemljama a bili su nedužni
Pa i bog je odgovoran za stvaranje psihe ljudi koji vide zadovoljstvo u gomilanju resursa i dominaciji nad ostalim. Da nije stvorio osnovnu potrebu kod muškaraca za dominacijom nebi bilo ovih problema... Plus toga bog ima beskonačno više resursa od najbogatijeg čovjeka na svijetu pa nije ništa napravio.
dobrimag is offline  
Old 05.07.2011., 19:46   #9
Iskreno, ovakve stvari su meni dokaz da Boga nema. Voljela bih da postoji, i da sve ima svoje razloge, ali bojim se da Bog jednostavno ne postoji...izmislili ljudi kojima je bilo teško, trebala im nada i utjeha...
Šiva is offline  
Old 05.07.2011., 19:52   #10
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Mislim da je riječ o djevojčici, no istina je da su suša, potresi, vulkani i bolesti ubili višestruko više ljudi nego svi kalašnjikovi i nuklearne bombe zajedno. Plus toga, samo zato što su neki zli ljudi joj to napravili i neki dobri ljudi joj nisu mogli pomoći, ne iskupljuje onog koji joj je mogao pomoći a nije.
ISTINA uh ah oh Najprje rječ je o africi prjema slici, Mada bih mogao pisat i o aziji i arabaji al nije sad o tom tema.
Djevojčica ili djećak bilo kako bilo...
suša heh, si ti bio nekad u africi? i ako da gdje baš to?
Da se barem 15% posto novaca za koji je dat u naoružanju (kalašnjikov i munoicija) uloži za vodovod( kanal,cevi,podzemne cisterne....etc) više nebi bilo ni to problem.

što se bolesti tiče naveća je AIDS-sida u africi kao i još neke hepatitis i malarija. No koliko se novaca i sredstva ulažu za medicinu a koliko za naoružanje? Najbolje je potražiti statistiku za zadnje 5 godine u africi.

koliko je žtava (oficialno) poginulo od vulkana i potresa u cjeloj africi zadnjih 20 godina?

Quote:
Pa i bog je odgovoran za stvaranje psihe ljudi koji vide zadovoljstvo u gomilanju resursa i dominaciji nad ostalim. Da nije stvorio osnovnu potrebu kod muškaraca za dominacijom nebi bilo ovih problema... Plus toga bog ima beskonačno više resursa od najbogatijeg čovjeka na svijetu pa nije ništa napravio.
Osnovna porteba muškarca ?? kako ko kako ko.... Nisu svi isti i nemaju svi iste potrjebe.
No BOG ne određuje ljude: ti ćeš imati tu potrebu a ti tu, ustvari ljudi sami sebi prave SVOJE potrebe bilo to za dominaciju raškoš ili običan poso.

a to za plus dobro je da JOŠ nije ništa napravio inače......
Bog ima njegovo određeno vrjeme a jedino on sam zna kada je to niko drugi nezna ni sin ni anđeli ni demoni NIKO.

Uh odosmo u of topic a to više nećemo zar ne??

pozdrav i svako dobro.
__________________
Pitanje za trinitarijance Isus je Bog??Lakše je napadati tuđu neg branit svoju osobnost,vjeru,naciju,....

Zadnje uređivanje haArec : 05.07.2011. at 20:39.
haArec is offline  
Old 05.07.2011., 20:08   #11
Vidim da se ptica usredočila na dijete,Znači snimano sa sigurne udaljenosti da ju se ne uznemirava u njenoj fiksaciji na ručak.
Morbidna snimka koja je fotografu sigurno donjela dobru zaradu.Nadam se da je nakon tog cirkusa barem nahranio dijete.
hogar23 is offline  
Old 05.07.2011., 20:24   #12
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
Vidim da se ptica usredočila na dijete,Znači snimano sa sigurne udaljenosti da ju se ne uznemirava u njenoj fiksaciji na ručak.
Morbidna snimka koja je fotografu sigurno donjela dobru zaradu.Nadam se da je nakon tog cirkusa barem nahranio dijete.
Nije.

Pustio je dijete i nakon nekog vremena napravio samoubojstvo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kevin_Carter
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 05.07.2011., 20:33   #13
Quote:
Paraklet kaže: Pogledaj post
zna se da se HIV virus 3-4 puta češće prenosi homoseksualnim odnosom nego heteroseksualnim,to je zbog različite građe sluznice anusa i ženskog spolnog organa.I kad Crkva kaže da homoseksualni odnosi nisu dobri onda se napada i Crkvu i Boga.A kad neko tako pobere HIV onda mu je Bog kriv

Ista stvar je i s heteroseksualnim predbračnim odnosima,kad Crkva kaže da je to grijeh i da to ne treba raditi onda se napada Crkvu i Boga.A kad neko tako pobere HIV onda mu je Bog kriv

To se zove neodgovornost tj.dotični koji to čine ne preuzimaju odgovornost za svoja djela i krive druge za ono što su sami napravili,tako im je očito najlakše
ovaj post moram odvojiti Bravo i hvala, odavna sam se hteo ovako izraziti al mi moj skromni Hrvatski slab
__________________
Pitanje za trinitarijance Isus je Bog??Lakše je napadati tuđu neg branit svoju osobnost,vjeru,naciju,....
haArec is offline  
Old 05.07.2011., 20:35   #14
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post

Pa i bog je odgovoran za stvaranje psihe ljudi koji vide zadovoljstvo u gomilanju resursa i dominaciji nad ostalim. Da nije stvorio osnovnu potrebu kod muškaraca za dominacijom nebi bilo ovih problema... Plus toga bog ima beskonačno više resursa od najbogatijeg čovjeka na svijetu pa nije ništa napravio.
Bog je čovjeka stvorio sa slobodnom voljom. Čovjek, za razliku od životinja, može kontrolirati svoje nagone. Ako bi svi funkcionirali kako ti ovdje predstavljaš, svijet bi postao potpuni kaos. Svaki čovjek naginje da prisvaja - u tome ga djelimično sprečavaju zakoni (pa tako , suspregnut će svoj nagon jer zna da će završiti u zatvoru ). Bog nam je pored psihe (koja, kako ti kažeš, naginje za gomilanje resursa) dao i SAVJEST. Savjest nema nijedno drugo živo biće. Tako nam savjest progovara čak i onda kada bi nešto i mogli ukrasti ili nekog silovati etc. a da smo poprilično sigurni da nitko to nikad ne bi saznao.
Kada u čovjeku otupi savjest, onda postaje pomalo manijak, zvijer.
Tako da kada jedan čovjek gomila bogatstvo ili npr. baca hranu dok onaj pored njega umire od gladi, tada je taj čovjek već po prilici izgubio u sebi savjest.

Tvoja tvrdnja da Bog ima beskonačno više resursa od najbogatijeg čovjeka pa ne reagira...to je izokrenuta teza. Bog je itekako dao bogate resurse čovječanstvu. Drugi je problem taj da su se ljudi nažalost okrenuli od Njega, pa Njegove resurse sebično prisvajaju.
sivko5 is offline  
Old 05.07.2011., 20:43   #15
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mislim da svi znaju šta je HIV i kako nastaje kao i posledice.....itd.

Ipak ima neki se pitaju dali je Bog stvorio HIV?

Bog???? A što Bog?? Pa zar je Bog kriv za HIV? Mislim da svi ovdje znaju šta je HIV i kako nastaje taj virus. - Svašta ......
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1133
..........cut...........
Ja ne vidim kako ne bi bio kriv, on je mastermind of this particular game, njegova su pravila, njegovo je svo dobro, njegovo je svo zlo
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 05.07.2011., 20:46   #16
Ja mislim da je bog apsolutna koincidencija.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Old 05.07.2011., 21:08   #17
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je bog apsolutna koincidencija.
Mozes malo pojasniti? NIsam sigurna da li mislis ovdje na Junga - Bog je apsolut, on je koincidencija svih suprotnosti?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 05.07.2011., 21:13   #18
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim kako ne bi bio kriv, on je mastermind of this particular game, njegova su pravila, njegovo je svo dobro, njegovo je svo zlo
A gdje to u njegovim pravilima piše da je kriv za išta ?Tako se pokrio da mu ni najbolji odvetnici nebi ništa dokazali.Kvaka 22 .Evo vam slobodna volja ili u prijevodu j.... se
hogar23 is offline  
Old 05.07.2011., 21:15   #19
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
A gdje to u njegovim pravilima piše da je kriv za išta ?Tako se pokrio da mu ni najbolji odvetnici nebi ništa dokazali.Kvaka 22 .Evo vam slobodna volja ili u prijevodu j.... se
Pise, pise, jer kaze u SZ 'poznavao sam te dok ti jos kosti nisu bile otkane u majcinoj utrobi'...nema tu nikakve 'slobodne' volje...samo scenarij po kojem se sve odvija, odmotava onako kako je odredeno...nema kvake 22
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 05.07.2011., 21:26   #20
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Pise, pise, jer kaze u SZ 'poznavao sam te dok ti jos kosti nisu bile otkane u majcinoj utrobi'...nema tu nikakve 'slobodne' volje...samo scenarij po kojem se sve odvija, odmotava onako kako je odredeno...nema kvake 22
Znam te ptico dok si bila jaje .Pa što? Kuda češ letjet tvoj problem.Ako će ti dobro biti sjeti se tko je za to zaslužan.Ako te mačka pojede ,tvoj problem što ne paziš
hogar23 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.