Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2003., 18:07   #81
Thumbs down 2

pa recimo u svakoj ti se osobi ucini da je to ona . svako malo ti je njena slika pred ocima . a sve o cemu mislis je kako si sa njom . ok to nakon nekog vremena oslabi kazem oslabi ali ne nestane ali onda iz cista mira opet . mozes bit zaljubljen u nekoga 2 godine ali nemozes 10 godina svako malo upadati u takve stadije zaljubljenosti da ti je ta osoba centar svemira . da recimo imas neke koristi od te veze npr sex ili lova ok . to bi jos proslo ali brate nista samo ti napadaji ljubav . ps nije niti zgodna
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 18:47   #82
Bolje bi vam svima bilo da odete nešto pametno raditi umjesto da trabunjate kao teški ezoterici
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 20:21   #83
Nikad necu shvatiti ljude koji misle da je njihova duznost drugima reci sto da rade.

Da se ti primis SVOG posla, ne bi imao vremena komentirati tudji, dakle primijeni vlastiti savjet na sebe jer ovdje ga od tebe nitko nije trazio.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 21:30   #84
Quote:
obelix kaže:
Bolje bi vam svima bilo da odete nešto pametno raditi umjesto da trabunjate kao teški ezoterici
A ja mislila da ti imaš ambicija reformirati filozofiju....

I kad će više taj filozofski lexikon koji si obećao?


Quote:
Gospon Pes:
Da stoput jesi ljubav, nisi sam od sebe i za sebe, vec tek za drugoga i kroz njega i obratno.
Zasto ne volis bilo koga i samo tako?
Ili zasto od dvojice jednog volis vise?
Sunce sjaji na sve jednako, tvoja (bilo cija) ljubav ne.
To je istina, jedna osoba ne može prema svima imati jednake odnose, prvenstveno zbog toga što nema toliko snage.

Ali mislim da se ta "neosobna" ljubav odnosi na to da svima priznaješ da su bića ljubavi, ljubavi vrijedna, i da sa svakim možeš rasplamsati taj impuls ljubavi ako želiš....ali sam odabireš one koje ćeš voljeti "blisko", s kojima ćeš zajedno živjeti. Po principu bliske frekvencije, I guess.....

I.e. možda i možeš voljeti sve jednako, ali samo s određenima ćeš biti posebno blizak





Quote:
Glam:
Ono sto vecina ljudi naziva zeljom ili ceznjom za ljubavlju je u stvari zelja Mene, Tebe da iskustveno dozivimo Sebe.
To u stvari nije ceznja nego je volja. Zato svi ljudi zele ljubav i zato to nikada ne prestaje. I zato svi ljudi u osnovi ceznu za istim, za ljubavlju, za slobodom, za radoscu, za mirom


OK, slažem se, sve je lijepo i krasno.....

Ali, može li mi netko reći, kako jedna osoba koja ne voli sebe može naučiti voljeti i prihvaćati sebe.....

jednostavno, praktično i primjenjivo na što većem uzorku homo sapiensa
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 22:15   #85
Quote:
Gospon Pes kaže:
OK, mozda je "izvor" bio krivi izraz... Mozda je "salter" bolji?
Da stoput jesi ljubav, nisi sam od sebe i za sebe, vec tek za drugoga i kroz njega i obratno.
Stvar je u perspektivi.

"Ljubav je davanje" stvara i prvi uvijet koji vecina ljudi postavlja na ljubav. Jer si vecina ljudi to tumaci kao "ako je ljubav davanje onda da bi volio, moras imati nekog kome ces ljubav dati". Odnosno ispada da je ljubav posljedica odgovarajucih vanjskih okolnosti.
To dovodi do perspektive da je ljubav nesto sto se desava tebi (nesto odvoljeno od tebe s cim ti skoro pa i nemas veze) i nesto sto se desava kao posljedica. Odnosno ti ne mozes voljeti ako nemas nekoga (vanjski uvijet) koga ces voljeti.

A to Pesica naprosto nije istina. To nije tocno. Receno je da je prava ljubav bezuvjetna. Bezuvjetnost je priroda ljubavi. Nema niti jednog uvjeta pod kojim bi ljubav bila ljubav ili pod kojim ljubav nebi bila ljubav.

Kada kazes "ja sam ljubav" okreces postojecu perspektivu i postavljas je na pravu stranu. Ljubav vise nije nesto sto se desava tebi nego si ti to i time mices sve vanjske uvjete za voljenje. Tako da ti voljenje predstavlja izrazavanje samog sebe. Voljenjem nekog drugog naprosto izrazavas sebe.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Zasto ne volis bilo koga i samo tako?
Ili zasto od dvojice jednog volis vise?
Sunce sjaji na sve jednako, tvoja (bilo cija) ljubav ne.
Kada ti voljenje postane izrazavanje samog sebe, onda voljenje prelazi iz "mogu li ili ne mogu" kategorije u "hocu li ili necu" kategoriju. Odnosno postaje stvar odluke, a ne mogucnosti.
Zatim druge ljude prestanes prosuđivati i osuđivati kao sto je odavno receno da trebas prestati. Time ih i prestanes vrednovati, dodjeljivati im razlicite vrijednosti.
Zatim ih pocnes promatrati kao ono sto oni i jesu - kao ljubav. Kada u svakom drugom vidis ljubav onda u svakom drugom vidis sebe. Onda ih pocnes voljeti kao sto volis samog sebe.

A to Pesica uopce nije tesko. Ljubavi nije tesko voljeti ljubav.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 23:00   #86
Quote:
Solaris kaže:
To je istina, jedna osoba ne može prema svima imati jednake odnose, prvenstveno zbog toga što nema toliko snage.

Ali mislim da se ta "neosobna" ljubav odnosi na to da svima priznaješ da su bića ljubavi, ljubavi vrijedna, i da sa svakim možeš rasplamsati taj impuls ljubavi ako želiš....ali sam odabireš one koje ćeš voljeti "blisko", s kojima ćeš zajedno živjeti. Po principu bliske frekvencije, I guess.....

I.e. možda i možeš voljeti sve jednako, ali samo s određenima ćeš biti posebno blizak
Mislim da smo mi zapravo upleli previse razlicitih stvari.
Primjecujem da se moj dio odnosi iskljucivo na musko-zensku ljubav, ali ona nije jedina, samo jedna od (naj)intenzivnijih vrsta.
Ljubavi ima i prema djeci, rodjacima, prijateljima, ljudima opcenito, svijetu u cjelini... Sve su to ljubavi, ali svaka od njih pociva na drugacijim temeljima, treba drugacije tlo da izraste u lijepu biljku, ali uvijek treba nesto izvan nas samih, inace ne uspijeva.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 00:02   #87
Quote:
Glam kaže:
Kada kazes "ja sam ljubav" okreces postojecu perspektivu i postavljas je na pravu stranu. Ljubav vise nije nesto sto se desava tebi nego si ti to i time mices sve vanjske uvjete za voljenje. Tako da ti voljenje predstavlja izrazavanje samog sebe. Voljenjem nekog drugog naprosto izrazavas sebe.
Opet si sve lijepo rekao, pa da ne citiram sve opet..
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 00:14   #88
Quote:
Glam kaže:
Odnosno ti ne mozes voljeti ako nemas nekoga (vanjski uvijet) koga ces voljeti.

A to Pesica naprosto nije istina. To nije tocno. Receno je da je prava ljubav bezuvjetna. Bezuvjetnost je priroda ljubavi. Nema niti jednog uvjeta pod kojim bi ljubav bila ljubav ili pod kojim ljubav nebi bila ljubav.
Bezuvjetno se ne odnosi na nedostatak objekta ljubavi jer bez njega ljubavi nema, ma kako ti to probao dokazati.
Bezuvjetno se odnosi na nedostatak uvjeta. Voli ili nemoj, nema voljet cu ako...
Quote:
Kada kazes "ja sam ljubav" okreces postojecu perspektivu i postavljas je na pravu stranu. Ljubav vise nije nesto sto se desava tebi nego si ti to i time mices sve vanjske uvjete za voljenje. Tako da ti voljenje predstavlja izrazavanje samog sebe. Voljenjem nekog drugog naprosto izrazavas sebe.
Voljenjem nekog drugog izrazavas onaj dio sebe kojeg je taj drugi aktivirao i koji bi bez njega spavao zimski san.
Quote:
Kada u svakom drugom vidis ljubav onda u svakom drugom vidis sebe. Onda ih pocnes voljeti kao sto volis samog sebe.

A to Pesica uopce nije tesko. Ljubavi nije tesko voljeti ljubav.
Meni stosta nije tesko, ne daj se zavarati mojim postovima.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 01:21   #89
..iskorak od sebe..

Glam

...Znam samo da je lakše puno toga za reć...dok je odrađivanje posla, pretvaranje riječi u djelo, teži dio...I da stalno paziš, ko oko sokolovo, na sam sebe, na svoje postupke,opet negdje usput uspiješ falit, nešto uspiješ zgnječit...da bi možda nakon pustih metoda pokušaja i "pogrešaka", nešto shvatio...
Al' odmah nakon toga neizbježno udariš u zid zvan "ti"..Zid koji sumira sva tvoja dotadašnja znanja, ali koji i istovremeno otvara sva tvoja buduća neznanja..

To ti je kao kad dubaš i dubaš, a onda dođeš do željeznog dijela..do svojih najokorjelijih djelova bića, tako čvrsto ucijepljenih u tebi, tako vješto, da prikrivaju do tada i samome tebi , svoje postojanje..

E lakše zidove si već rušio, morao si, da bi došao do toga, možda najkompetentnijog zida, iza kojeg puca, možda i najljepši vidik do tada..Ali ovaj zid baš zato jer je zadnji, najtežu prođu ima..
I on je krucijalan, jer shvatiš, da protiv sebe ne možeš..To je netko ovdje nazvao fenomenom izlaženja iz vlastitih okvira, da bi se kasnije opet sveli na njih..

Jer, ko što sole kaže....~kako znati da se trebaš ponašati baš tako, baš onako ili..baš nikako..I što onda da radiš nakon što se izlupaš dobrano u svim svojim pokušajima da ostvariš nešto, bilo što, što želiš..

....Prva reakcija jest da baciš sve ono čime oko sebe lupaš, jer nemreš više, što zbog umora što zbog..pomanjkanja nepovjerenja u sebe, u svih...što zbog toga da ti se čini da ništa više ne kužiš

I tad, kad sve kao baciš, baš počinješ, jer ne upireš, jer ne stvaraš oko sebe napetost, ištenje...što se namiriši kilometrima naokolo i konačno, jer ne kalkuliraš...ne praviš računicu, prosto zato jer ne znaš što bi više i uzeo za računanje..

Želiš se svesti samo na ono u čemu se donekle poznaš..
Stalo ti bude samo do toga da radiš ono u čemu si tada najbolji, u onom što ti najviše ide od ruke...ispunjavaš se u tome, počinješ od toga~od toga da budeš centriran u tome što ti čini dobro~bez da si i svjestan da time napokon odašilješ sasvim drukčije vibracije nego pre..pozitivnije vibracije...

Ne kažem da su kalkulacije prestale same od sebe, snagom volje...ma kakvi...One su prestale..od umora...

I sad...kažu da je odustajanje sestra sindroma smanjenja kriterija...
Ali što su kriteriji, čiji su i tko ih je postavio..? Velika je to tema...prevelika.. Kriteriji će uvijek živit, jer će uvijek bit onih tko će ih umno il' neumno postavljat, al' krucijalno je to, što nas više neće biti....jednom će nas nestat...u koferu il' bez..al' sasvim sigurno nas neće bit..i kome ćemo onda moći reć' nešto bilo što..što zvuči kao kriterij..

Nećemo moć' reć' ni sami sebi....zato...naučimo cijeniti da bi preko toga naučili poštivati pa preko vlastite naivnosti naučili raspoznavati , vrijednosti kojima smo okruženi..?

Nije teško, ako se bude iskren prema sebi, ako se prizna sebi svaki mikro-djelić onoga što ćutiš i onoga što od tebe izlazi prema drugima...Bar ćeš znati da počinješ..tja..napokon stojiš, ako ništa drugo onda...na zdravijim temeljima, mnogo zdravijim nego pre, kad si bio s motikom i mašlinom u ruci..
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 11:57   #90
Thumbs up

esse
Quote:
Ne kažem da su kalkulacije prestale same od sebe, snagom volje...ma kakvi...One su prestale..od umora...



Evo..ja sam, ne umorna, nego mrtva umorna više...i gledam šta ću sad od sebe..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 03:08   #91
Quote:
Solaris kaže:
Ali, može li mi netko reći, kako jedna osoba koja ne voli sebe može naučiti voljeti i prihvaćati sebe.....
Prihvatiti ce Sebe tako da prestane Sebe uspoređivati s necim izvan Sebe. A prestati ce uspoređivati Sebe s necim izvan Sebe tako da prestane gledati van Sebe i pogleda Sebe.

Jel to bilo jednostavno?

Maloj Ivi se ne sviđa njen nosic.
Zasto?
Pa zato jer je veci od Marijinog nosica.
Da, i?
Pa odgajateljica Rezika je rekla da Marija ima bas ljepi mali nosic.
Aha.

Iva: Cika Glam, jel ja imam ljep nosic?
Glam: Ne.
Iva: *b..b..buuuuaaaaAAAA*
Glam: Cekaj malo, ja ne mogu odrediti ljepotu tvog nosica.
Iva: Kako ne mozes? Pa Rezika moze. Ti si papak.
Papak: Ne, Rezika i ja mozemo odrediti koliko je tvoj nosic lijep nama. To nije ljepota tvog nosa.
Iva: Nije?
Papak: Ne, ljepota tvog nosa je koliko on lijep tebi. Zato sto je to tvoj nos. I to mozes odrediti samo ti. Daj ogledalo i pogledaj svoj nosic svojim ocima.
Iva: Pa, ne cini mi se prevelik.
Papak: Da.
Iva: Ustvari, bas mi se sviđa. Falja cika Glam.
Glam: Zahvali sebi.

Reeezika, dolaz'vamo!
Sta je?
Sutra ujutro skupi djecu i reci im da svi imaju ljepe male nosice.
Zasto?
Zato jer da nema tih nosica ti ne bi dobila placu. Pa ne bi imala za plasticnu operaciju svog nosa koju si obavila prosle godine.
Uh, dobro. Jel Vam se sviđa moj nos sad nakon operacije?
Imate nos ko Kate Moss. Ustvari, vise mi se sviđao prije operacije.
*b..b..buuuuaaaaAAAA*
Djevojcice Daj ogledalo.
Repriza.
Pomirbeni 'ex.

Drugi dan skupila Rezika pacice male i rekla im da svi imaju ljepe male nosice. U tom trenutku desile su se dvije stvari:
Iva je isplazila jezik Mariji.
Marija je razbila nos Ivi.
Nakon oporavka i gledajuc se u ogledalo, Iva je zakljucila da joj se bas sviđa cvjetaca na njenom licu.

Prestanak uspoređivanja Sebe s nekim drugim ujedno znaci i prestanak određivanja vlastite vrijednosti u odnosu na nekog drugog.

Ivan: Marko vrijedi vise od mene.
Glam: Od kud ti sad to?
Ivan: Pa profesor Hanz je rekao da je Marko bio vrijedan i dao mu je 5 iz zalaganja. Mani je dao 3 iz zalaganja jer nisam bio vrijedan ko Marko.
Glam: Hanz ne moze odrediti tvoju vrijednost.
Ivan: Zasto je onda Marko dobio vecu ocjenu?
Glam: Zato sto je profesor Hanz odredio da je Marko bio njemu vise vrijedan od tebe. Odnosno, on je odredio koliko ti vrijedis njemu. Ali to nije tvoja vrijednost. Tvoja vrijednost je koliko ti vrijedis sam sebi. Zato se i zove Tvoja vrijednost i nema nikakve veze s nekom drugim.
Ivan: Pa dobro. I kako da ja sad odredim vlastitu vrijednost?
Glam: Ti vrijedis sebi onoliko koliko si zamislis da vrijedis sebi. Ako se vec hoces uspoređivati s necim, uspoređuj se s vlastitim postignucima, sposobnostima, a ne sa ljudima. Zavrsio si ovu godinu, razred?
Ivan: Da.
Glam: I koliko to tebi vrijedi?
Ivan: Pa..puno. Mislim, starci bi me vubili da sam opao razred.
Glam: Ne petljaj starce u to. Opet ubacujes nekog drugog. Izbaci skroz druge ljude i izbaci sposobnosti koje ukljucuju druge ljude, kao sto je npr. barenje komada. Ukljuci samo sposobnosti koje radis sam sa sobom ili samo-sposobnosti. Koliko to sto si zavrsio razred tebi vrijedi?
Ivan: Puno.
Glam: Daklem, ti si vlastitom sposobnoscu postigao nesto sto, opet tebi, vrijedi puno. Sad se vrati unatrag. Postigao si nesto sto vrijedi Puno i to vlastitim sposobnostima, daklem i one vrijede Puno i to si ti postigao, daklem i ti vrijedis Puno. Sam sebi.
Ivan: A koliko vrijedim tebi?
Glam: Pa..ovo ce te kostat dve pive, dakle trenutacno mi vrjedis 20 kn.
Ivan:*b..b..buuuuaaaaAAAA*
Djecaci
*cuska*
Slusaj kad ti se prica!

Hannnz, dolaz'vamo!
Sta je?
Sutra skupi cijeli razred i reci im da su svi bili vrijedni i da ti oni tebi puno vrijede.
Zasto?
Zato jer da nema tih vise i manje vrijednih klinaca, cijela tvoja Profesorska Profesija bi bila bezvrijedna. Profesore.


Poceo sam trkeljat. Laku noc
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 04:11   #92
Quote:
Dragonfly kaže:
esse



Evo..ja sam, ne umorna, nego mrtva umorna više...i gledam šta ću sad od sebe..

*****************************

SVIJET VOLI POBJEDNIKE

VOLI ZLATNO ZNAMENJE

KADA SI PRVI

SVEGA SI VRIJEDAN

NA TRONU MOŽE BITI SAMO JEDAN

*****************************


Pobijediti? U Igri u kojoj je svaka pobjeda čista iluzija što kratko nam traje?

Postoje igre što se igraju ne pobjede radi, već igre nam same...

Dobitak, gubitak, tad ikakvo značenje nemaju... Važna je Igra.


Ali ako suigrač takove Igre dostojan nije, i na pobjedu pod cijenu svaku cilja samo...

Izgubi... Uzivaj u igri, ali izgubi, s uživanjem, sa guštom. Izgubi sa stilom...

Neopterećen ciljem, posve slobodan u Igri izrazi sebe.


Dobitak il Gubitak? Gubitak il dobitak?

Zar postoji razlika?




A ako se obostrano prepoznate kao Igrači, Igrači radi same Igre.

Onda to više nije Igra...

Čarolija prije...



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 10:07   #93
Ja sam jednom stvarno imala osjećaj da je jedna tip bacio neku vračariju na mene. Em sam se zatelebala odjednom, a nije bio ni po čemu moj tip, em sam ga počela susretat u gradu na različitim mjestima redovito, a uopće ne živimo blizu, niti postoje mjesta, u svakom slučaju ne više od jednog, na kojem bi se trebali susretati, ali ono npr. sretnem ga u gradu na ulici i to skoro svaki dan, pa na moru na istom mjestu, pa tako dosta toga. Pa mi se njegovo ime pojavljivalo što god da pogledam i mene je to dosta jako primilo, ali sam bila u fazi kad sam bila presramežljiva za išta, a tip je bio oženjen. Tak da, tko kaže da ljubavna magija (ako je to bilo to) zaista nužno i pomaže kad imaš malo kmonkretnije ciljeve od zaljubljivanja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 10:19   #94
Quote:
Porto kaže:


pa postavio sam pitanje dali da razgovor o Ljubavi ima sto traziti na ovom topicu. Ako ima onda se jedino mozemo dotaknuti uobicajenih mehanizama koji vrijede n atriztu ponude i potraznej razlicitih oblika energije koju prepoznajemo kao ljubav.

Ako ja dajem dovoljno energije svojoj zeni i ne trazim nista zauzvrat i ako ona cini to isto s menom u onolikoj mjeri da oboje uspijemo energetskim potencijalom odrzavati nase morfogenetsko polje (nasu vezu, zajednicu, brak, odnos) na onom nivou da su nedodirljivi i nezahvaceni tim mehanizma po kojima se vrsi transfer svega pa i ljubavi, e tada mozemo govoriti o jednom sasvim drugom nivou ocitovanja.
Tada mozemo govoriti o jednoj posvecenoj zajednici koja se svojom mislju, rijecju i djelom svakodnevno posvecuje.
Tada mozemo govoriti o istinskoj Ljubavi.

No dvoje ljudskih bica, svedimo to samo na odnos izmedju muskarca i zene, svojim potencijalom, onim arsenalom koji na raspolaganju ima osobnost, sama po sebi jednostavno nisu u stanju niti dostic, a kamoli odrzavati taj nivo.
Za to je potreban dodatni Izvor energije IZVANA.
Tada govorimo o Ljubavi, (Svjetlosti, Kristu, itd...)
Ako oboje zivimo prvenstveno po tom principu, koji nalazimo u sebi i koji se maniefstira kroz nas, tada je sve sto se tice ove prirode, pa i mehanizama koji ju odredjuju irelevantno.
Ne podljeze tim zakonima.
To je jedan zivot koji ima svoju Puninu u pravom smislu te rijeci.
No ako se i za covjek odvoji od tog Izvora i to rezultira opadanjem vibracije morfogenetskom polja koje cini dvoje ljudi, to za sobom povlaci i spustanje te podloznost mehanizmima ove priorode:

Drugim rijecima, ako se desi takav pad (a tko visoko leti, nisko pada, jer kako bi inace imali poznaju o kvaliteti stanja zivljenja? ) to znaci da ja moram paziti sto pricam kad ona ima PMS.
Jer inace u nas zivot ulaze leteci tanjuri.
To znaci da ako ona zeli da ja odem na rucak kod njene mame, ne smije prigovarati oko mojeg odlaska na trening ili slicno.
Tada ona ili ja privlacimo paznju i trazimo svoj dio energije tako da nju smeta moje pisanje na forumu (koje zahtjeva jedan dio energije), mene smeta subota u shoping centru.
To znaci da smo poceli trgovati. Ustupak tebi, ako ti das ustupak meni. To znaci da zbog osobnih stvari postavljamo uslove.
Dakle nema rijeci o neosobnoj i neuslovljenoj ljubavi.

A ako pak u svakom nasem postupku uspijemo spontano postici jednu harmoniju u sve mu sto se tice naseg zajednickog zivota, jednu harmonicnu i sponatnu izmjenu svega od aktivnosti do energija, tada znaci da smo u nas zivot unjeli dovoljno energije (Ljubavi) sa strane tako da nemamo potrebe kompenzirati i parazitirati "ljubav"

Jedino sto mogu reci je da je takvo sto i moguce.
I da smo toga svjesni i da imamo spoznaju o tome i ona i ja.
I da tezimo da se to stanje i odrzi.
Svatko od nas tezi Kvaliteti. I svojim (ne)djelovanjem ce nastojati da mu to postane jedan nacin Zivota. Ovdje i sada. A ne kakvog se sjecamo iz pocetka veze ili nekog plana za buducnost.

To znaci zivjeti Ljubav.
To znaci Zivjeti u punom smislu te rijeci.

To ne znaci da mi to zivimo 24 sata na dan.
To znaci jedino, s obzirom na vlastito stanje zivota, da imamo spoznaju i iskustvo o tome. I da svojim zivljenjem tezimo necemu, sto se izmedju ostalog spontano manifestira i kao ljubav izmedju nas dvoje.

No nacin kako se to postize nije neka metoda i koncept.
Do toga svatko od nas mora doci sam.
Pa tek onda provjeriti na djelu, a to je zivot sa parterom.
Sto je bolja skola zivota od ucenja od svoje anime?

Ona jest i nije sve sto moj ego projecira na nju, a tice se moje duse. I obratno.

A sto se tice Ljubavi, tu se slazem sa tobom. Ta biljka u nama moze izrasti jedino onda ako ima preduvjete: Kvalitetno sjeme, plodno tlo i ostale pogodne uvjete koji ce pogodovati njenom rastu.

"Ljubi bliznjega svoga kao sebe sama", ta Isusova recenica nema veze sa nasim osobnostima. I najcesce se krivo interpretira. Moglo bi se reci:

moj aktivni dusevni nukleus prepoznaje njezin. i njezin moj. izmedju te dve jezgre desava se jedan transfer. desava se Ljubav. a mi kao osobnosti, bas zato sto smo svjesni te zivotvorne Ljubavi u nama samima, trebali bi svojom mislju, rijecu i djelom sto manje smetati tom izgradujucem procesu u bliznjemu.

Vrlo jednostavno.
To svi mozemo probati i doma

moram priznatio da sam sad nešto i naučila
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 12:51   #95
Quote:
Vještac kaže:
*****************************

SVIJET VOLI POBJEDNIKE

VOLI ZLATNO ZNAMENJE

KADA SI PRVI

SVEGA SI VRIJEDAN

NA TRONU MOŽE BITI SAMO JEDAN

*****************************





Ta pjesma je bez veze, jer da bi pobjednik bio pobjednik mora se za to izboriti, i to tako da ima druge igrače, bez tih drugih,pobjednika ne bi ni bilo.....



Quote:
Vještac kaže:


Pobijediti? U Igri u kojoj je svaka pobjeda čista iluzija što kratko nam traje?

Postoje igre što se igraju ne pobjede radi, već igre nam same...

Dobitak, gubitak, tad ikakvo značenje nemaju... Važna je Igra.


Ali ako suigrač takove Igre dostojan nije, i na pobjedu pod cijenu svaku cilja samo...

Izgubi... Uzivaj u igri, ali izgubi, s uživanjem, sa guštom. Izgubi sa stilom...

Neopterećen ciljem, posve slobodan u Igri izrazi sebe.


Dobitak il Gubitak? Gubitak il dobitak?

Zar postoji razlika?




A ako se obostrano prepoznate kao Igrači, Igrači radi same Igre.

Onda to više nije Igra...

Čarolija prije...



V.



Sve igre se igraju radi igre same, a oni koji to shvaćaju su pravi pobjednici

I nije toliko važno pobjediti (jer svake godine pobjednik može biti netko drugi), važno je što ljepše odigrati, dati što više golova, ostaviti srce na terenu......jer time ako i izgubiš pobjedio si.

Možda nećeš dobiti zlatnu medalju od FIFE, UEFE i sl., ali, sam možeš sebi priznati "svoje zlato", a na kraju to je jedino važno.

Zadnje uređivanje Solaris : 29.06.2003. at 21:37.
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 12:59   #96
Ja sam mislila da se ta pjesma izrugije svijetu.

Pobjednik je uvijek usamljen. Svaka je pobjeda zapravo Pirova pobjeda.

Nema pobjednika.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 13:14   #97
Zato jer...

Quote:
Vještac kaže:
Postoje igre što se igraju ne pobjede radi, već igre nam same...

Dobitak, gubitak, tad ikakvo značenje nemaju... Važna je Igra.
Tko ide na pobjedu, propustio je uzivati u ljepoti igre.
Propustio je zivjeti.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 13:28   #98
V. majstore, rekao si bit, bit, svega!

Dragonice..

Ništa nas ne umara koliko naše...vlastite misli..

I dok se god pitam, nikad mi neće biti dosta pitanja..

A onog trena kad se više i ne budem htjela ništa pitat,
znat ću da je odgovor, u ne-postavljanju pitanja

Ali neće biti poanta u tome da ja namjerno ne želim pitat
već u tome da neću osjećati...nikakvu želju za njihovim postavljanjem..Tek tada je kalkulacija prestala...

Jer je umor, čista iluzija uma....čista prevara, laž

Ne trebaš mu pokušat bit prijateljica i pričat s njim, pričat da ti se otvori, da ga shvatiš, da on tebe shvati..

Nema priče s njim, jer priča beskonačna njemu, umu, i odgovara

Kao što je Porto rekao da Tezej u mračnom labirintu(što predstavlja njegov Um)nije uopće imao namjeru ulaziti u diskusiju sa strašnim čudovištem Minotaurom(koji predstavlja Tezejove slabosti), već ga je po kratkom postupku~likvidirao Nema pogodbe, nema ustupaka, nema odlaganja, bum, bum i amen
Ili tako, ili ćeš biti~pojeden

I kao što je ravana rekao da pčela napokon zaroni u cvijet, odrečući se neprekidnog zujanja o duhovnosti, prelazeći s riječi na djela, na odmak s površine u dubinu događanja,znajući da nektra nema nigdje nego tu

I kao što je sanherib (novi nick koji ima vrlo bogatu riznicu linkova na svom site-u)rekao da je praksa ta koja će nas dovesti do spoznaja što ih ište srce i um

tako i ti likvidirat trebaš, umor uma..Minotaura svoga duha

..............

Priča nije uvijek bespotrebna...i ne bi ni znali donijeti ispravnu odluku da prethodno nismo istražili sve parametre što ih ona povlači za sobom, odvagnuli ih i osjetili njihovu težinu....

Ali kao što postoji vrijeme od priče, tako postoji i vrijeme od djela

Što izabireš, ti od svega?
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 22:59   #99
Quote:
Vještac kaze:

SVIJET VOLI POBJEDNIKE

VOLI ZLATNO ZNAMENJE

KADA SI PRVI

SVEGA SI VRIJEDAN

NA TRONU MOŽE BITI SAMO JEDAN


Solaris kaze:

"...Ta pjesma je bez veze, jer da bi pobjednik bio pobjednik mora se za to izboriti,
i to tako da ima druge igrače, bez tih drugih,pobjednika ne bi ni bilo....."
Razlog zbog kojeg si navela da je pjesma bez veze,je bez veze.
To sto se ne spominju igraci,ne znaci da ih nema
vec samo spominjanje pobjednika jasno ukazuje da postoje igraci.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 23:02   #100
Quote:
Essenca kaze:

"...Ali neće biti poanta u tome da ja namjerno ne želim pitat
već u tome da neću osjećati...nikakvu želju za njihovim postavljanjem..."
Poanta nije u tome neces osjecati nikakvu zelju za postavljanjem pitanja
vec upravo u tome da trebas imati zelju i volju da do toga dođes
to jest da uspijes svjesno,namjerno blokirati unutrasnji dijalog.
Blokiranje unutrasnjeg dijaloga nije posljedica
"ne osjecanja nikakve zelje za njihovim postavljenjem"
a ni motiv zbog cega se to desava.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.