Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 20:24   #21
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
lijepi ti je prsten, jako
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:26   #22
Sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto cica. Dakle, ako rezimiramo dosadašnja razmišljanja na temi, ispada kako ipak treba potrošit neku jaču lovu na zaručnički prsten (ako je čovjek imalo u mogućnosti to napraviti).
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:26   #23
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
lijepi ti je prsten, jako
hvala draga
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:26   #24
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto cica. Dakle, ako rezimiramo dosadašnja razmišljanja na temi, ispada kako ipak treba potrošit neku jaču lovu na zaručnički prsten (ako je čovjek imalo u mogućnosti to napraviti).


ako je cura klasicna udavaca-sminkerica (tvoja cura), da.
al posto se radi o tvom prijatelju, ti mu izaberi prsten, imas dobar ukus
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:28   #25
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto cica. Dakle, ako rezimiramo dosadašnja razmišljanja na temi, ispada kako ipak treba potrošit neku jaču lovu na zaručnički prsten (ako je čovjek imalo u mogućnosti to napraviti).
ne znam bas
pa jebemu valjda zna sto buducu suprugu veseli...
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:30   #26
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
hvala draga
ako nije tajna gdje je kupljen i koliko je kostao
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:32   #27
đizs. naravno da je 1000 € previše za faking zaručnički prsten, ali ako je tip sucker koji puši te fore iz američkih filmova za plitke žene, onda mu nijedan naš savjet neće pomoći. Osim ako je neki potkoženi primitivo tipa Kerum pa jedva čeka bacit nešto ekstra love na takve gluparije.

Poanta zaručničkog prstena je simboliziranje prošnje kao čina koji se pomalo već izgubio u današnjem društvu....tako da je sasvim nebitno hoće li joj staviti i alku s ključeva, bitna je romantika i simbolika trenutka. Ali ne kažem, ima ljudi kojima su dragulji bitni, ovisi o curi kakva je, na kraju krajeva.

Moj zaručnički je dragi kupio za 1500 kn, klipan....da sam znala, sigurno bih ga odgovorila od takvog nerazumnog čina....meni nije toliko bitan prsten, nego taj trenutak. Zapravo ga rijetko i nosim...radije bih da me za taj iznos iznenadio nečim jedinstvenim i posebnijim od komada metala i kamenčića, ali ajde dobro....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:32   #28
moj je kostao 600 kuna i nosim ga jer upravo meni odgovara. da mi je kupio veci i skuplji prsten ja ga vjerojatno ne bi nosila jer to nisam ja...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:35   #29
za 600 kuna mogu se kupiti i dva prstena ili dobar sat..
a da joj da bon na 1000 kuna da sama nesto izabere?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:36   #30
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
ako nije tajna gdje je kupljen i koliko je kostao
nije tajna
kupljen je u osijeku, za 200 kn. prije skoro godinu dana.
zlatarna na tržnici, pokraj robne kuće "doma".
mislim da ga u zg ne bih kupila za te pare

i naušnice koje se samo provuku kroz uho, jednostavni kockasti kamen.
i još jedan srebrni prsten (kad je mene krenulo ), sve skupa cca 400 kn
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:37   #31
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
za 600 kuna mogu se kupiti i dva prstena ili dobar sat..
pa jebemu nece se valjda satom zarucivati
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:38   #32
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
pa nisu svi u situaciji da moraju birati ili-ili...

Ne moram ni ja da biram. Ali ako imam lupam 2000E na raspolaganju (tj. on), nek me zaprosi s prstenom od 100E max a za resto da idemo negde .... A ne da 1000 potrosi na prsten a 1000 na put!
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:41   #33
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
nije tajna
kupljen je u osijeku, za 200 kn. prije skoro godinu dana.
zlatarna na tržnici, pokraj robne kuće "doma".
mislim da ga u zg ne bih kupila za te pare

i naušnice koje se samo provuku kroz uho, jednostavni kockasti kamen.
i još jedan srebrni prsten (kad je mene krenulo ), sve skupa cca 400 kn
stvarno sica, u zg za tu lovu, nazalost, nista ne bi kupila
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:41   #34
što je najsmješnije, kad je mene jedan prosio , ima tome nekih 8 godina, ja bila skromna: ma ne treba mi zaručnički prsten
pa je on htio kupiti one bulgarijeve burme - opet ja: ma šta će nam to, ajmo kupit obične, koga brige

a sada, cca 7-8 godina poslije, bilo bi samo: da, dragi, može prsten od bulgarija, dragi :trept, trept:

ps
na kraju smo prekinuli :klap:
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:42   #35
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
za 600 kuna mogu se kupiti i dva prstena ili dobar sat..
a da joj da bon na 1000 kuna da sama nesto izabere?
a može kupit i špežu u konzumu za 500 kn
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:43   #36
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
što je najsmješnije, kad je mene jedan prosio , ima tome nekih 8 godina, ja bila skromna: ma ne treba mi zaručnički prsten
pa je on htio kupiti one bulgarijeve burme - opet ja: ma šta će nam to, ajmo kupit obične, koga brige

a sada, cca 7-8 godina poslije, bilo bi samo: da, dragi, može prsten od bulgarija, dragi :trept, trept:

ps
na kraju smo prekinuli :klap:
eh, sta su meni sve nudili..
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:44   #37
Malo kad razmislim, mislim da je taj zaručnički prsten zapravo glupi američki uvoz i da raskida s našom lijepom tradicijom vera, vitica tj. vjenčanog prstenja. Naime, iako nešto previše ne držim do braka, jer iskreno, znam jedan koji funkcionira i 850 loših, ipak se sjećam kako mi je jedan divan vjeroučitelj objasnio simboliku prstena i samog čina vjenčanja u katoličkoj crkvi koja je, začudo, čak puno liberalnija i feminističkija od ovog nakaradnog američkog običaja u kojem je muškarac taj koji prosi i nikako ne može biti obrnuto jer se ne može kupiti dijamantni zaručnički prsten muškarcu.
Uglavnom, prstenje je okruglo jer simbolizira vječnost i neprekidnost ljubavi, a sakrament vjenčanja je jedini sakrament koji ne udjeljuje ovlašteno crkveno lice, nego zaručnici sami. Oni jedno drugome stavljaju prsten na ruku i vjenčaju jedno drugoga obećavši si puno ozbiljnih stvari koje većina poslije ne može održati.
Dakle, moj savjet Bluovom prijatelju je da curi ne kupi dijamantni prsten nego da odradi prosidbu i da fino odu kupiti vjenčano prstenje zajedno.
Kad bih se još samo sjetila i drugih narodnih običaja vezanih uz to, a o kojima sam nekad slušala. Znam da je prosidba uključivala bar 5 pijanih mladoženjinih rođaka, neku priču o izgubljenoj ovčici i peškir.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:44   #38
Kakav zarucnicki prsten,,,u tim godinama,,zasto?

Kad se vjencaju nek pokloni supruzi prsten za godisnjicu braka,,,bolji prsten,,mozda skuplji od 1000 eura(start za malo bolje prstenje).

Jeftinu bizuteriju i jeftino poluprstenje ne poklanjati svojoj buducoj,,zasto je time podcjeniti.
Bolje je kupiti pravu stvar,,u braku,,za neku godisnjicu pa taj prsten cini obiteljski nakit koji ce danas sutra djeca pokloniti svojoj djeci.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:45   #39
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
stvarno sica, u zg za tu lovu, nazalost, nista ne bi kupila
prsten u sarajevu na baščaršiji, srebrni 50 KM (nisam ga kupila, ali sam ga gledala dvije godine za redom ) , u zg isti 500 kn
jbg.
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:47   #40
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Jeftinu bizuteriju i jeftino poluprstenje ne poklanjati svojoj buducoj,,zasto je time podcjeniti.
Bolje je kupiti pravu stvar,,u braku,,za neku godisnjicu pa taj prsten cini obiteljski nakit koji ce danas sutra djeca pokloniti svojoj djeci.
zasto mislis da je jeftini prsten podcjenjivanje
nosim uglavnom djecji, plasticni nakit i isti takav zarucnicki me sigurno ne bi bacio u depresiju

iako, kad bolje razmislim, u ovim godinama bi i ja radije dijamantic

plitka sam, znam
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.