Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2007., 23:27   #21
Quote:
maniche kaže: Pogledaj post
DNK...

Spava pod navodnicima, nije u funkciji...
Nešto sam krivo skužio?
milo, DNA je internacionalna kratica pa progooglaj sta znaci, a domaca izdrkavanja ostavi za nekog drugog

sta se tice "spavanja" ne da mi se uvlacit u raspravu
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 23:34   #22
Prvo da skrenem s teme. Čuo sam za jednog lika (konkretnu osobu, fizičara po struci) za kojeg su mi određeni genijalci s dozom impresioniranosti rekli da je genijalac. Ako im je za vjerovati, taj je u stanju jednom rukom pisati, drugom crtati, a istovremno govoriti još nešto. Da se razumijemo, koristi samo stotinu posto mozga.

A što se tiče ljudi-bogova, nemoguće je da svi ljudi postanu bogovi. Tada bi ubrzo svi opet bili obični, samo što bi kriteriji normalnosti bili drastično promijenjeni. Jedini način egzistencije bogova je da ih ima malo.
Pošto ne polažem previše nade u telepate, telekinetičare i smucatelje po paralelnim svjetovima, predlažem puno jednostavnije rješenje - opaku tehnologiju i smrt civilizacije. U tom slučaju je vjerojatno da bi preostale efikasne stvarčice ubrzo postale rijetke i vlasništvo malobrojnih pojedinaca. Kraj civilizacije značio bi i otvorena vrata povratku praznovjerja pa bi npr. upaljači s piezoelektričnim materijalima začas postali magične naprave, a da ne govorim o eventualnim teleporterima kojima se još uvijek naivno nadam.
Ta se fikcija može usporediti sa stanjem Europe nakon Seobe naroda, kad je znanje postalo ekskluziva, a okrugla Zemlja izvela rektifikaciju.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 00:48   #23
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Prvo da skrenem s teme. Čuo sam za jednog lika (konkretnu osobu, fizičara po struci) za kojeg su mi određeni genijalci s dozom impresioniranosti rekli da je genijalac. Ako im je za vjerovati, taj je u stanju jednom rukom pisati, drugom crtati, a istovremno govoriti još nešto. Da se razumijemo, koristi samo stotinu posto mozga.
šta se genijalnost ne dokazuje IQ testom? tako i žene mogu raditi više stvari istovremeno jer su im obje polutke mozga bolje spojene, dok nam nisu
jedna strana je kao logika a druga kreativnost, ili tako nešto...

i mislim da stalno koristimo 100% mozga jer su uvijek svi dijelovi aktivni (motorika, razmišljanje, miris, vid....)
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 01:06   #24
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
šta se genijalnost ne dokazuje IQ testom? tako i žene mogu raditi više stvari istovremeno jer su im obje polutke mozga bolje spojene, dok nam nisu
jedna strana je kao logika a druga kreativnost, ili tako nešto...

i mislim da stalno koristimo 100% mozga jer su uvijek svi dijelovi aktivni (motorika, razmišljanje, miris, vid....)
Najsigurniji dokaz genijalnosti je dobra stara usporedba komunikacijom. Mozgovi su nam evoluirali do stvarčica koje nam odmah kažu s kim komuniciramo kako bi se izbjegla eventualna tuča ili svađa (verbalna tuča).

Možda ne koristimo baš uvijek sve što možemo. Mozak je ipak gadan potrošač pa je sasvim realno da neke sekcije tu i tamo zabušavaju. Recimo logička sekcija dok ovo tipkam.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 13:35   #25
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
jao DNA koja spava genijalno, mozda i evolucija spava...
Pa u emocionalnom smislu mozemo reci da spava jer se u tom kontekstu danasnji covjek ne razlikuje od onog Kubrick-ovog "majmuna" koji bedrenom kosti razbija lubanju. Za razliku od toga tehnoloska evolucija je nezaustavljiva.

Sto se % i mozga tice mislim da su to bezvezna nagadjanja zbog kojih se neki osjecaju jako autoeroticno. Znamo da je receiver, a da li je i source to mozemo nagadjati.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 21:46   #26
vi pricate o iskoristivosti mozga..pa dragi moji ljudi, pa vi ga na lož ulje trošite ..evo zamislite mozak einsteina koliko je taj lik bio pametan..toliko pametan da je mozak iskoristio do kraja, i poceo mu se je bidati... ako niste znali albertov mozak je veci od prosjecne velicine mozga) ..i tako, mozak mu se e bildao i vise nie stao u svoju kucicu..pa je mozak putem kose izlazio van (zato mu e kosa u zraku) .. neki su ovdje spominjali o pregrijavanju mozga. - nas dragi albert je to rijesio na pametni nacin, tako da je na neku foru potisnuo mozak u kosu i tako ga je hladio vjetar. sve u svemo to je to. ispricao sam vam pricu za laku noc. lijepo spavajte.
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 18:52   #27
Može li mi itko pobliže pojasniti o toj DNA kolja spava to jest otpadnoj DNA šta bi to moglo biti je li to moguće genetićkim inženjeringom aktivirati.
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 18:58   #28
niko2006, ta DNA je nekodirajuća i za veliki dio se može reći da ne služi ničemu jer se sastoji od bez veze nabacanih baza koje se često ponavljaju. mislim, služe nečemu. odjeljuju kodirajuće dijelove. nekakav balast mora postojati.
možda su nekad davno nečemu služile. možda. kad ih ideš prevesti u proteinski lanac dobiješ nešto nefunkcionalno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:37   #29
ok, ajmo malo o biserima vezanim uz DNA
niti "spava" niti je je otpadna, niti je se moze "aktivirati". radi se o DNA koja ne kodira proteine i postoji kod svih eukariota, a ne samo kod covjeka. definitivno ima regulatornu ulogu, a najvecu enigmu predstavlja zasto je ima toliko puno tj. ~98,5%. no sigurno ne postoji bez veze jer evolucija je ucinkovita i ne trosi resurse nepotrebno.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 22:34   #30
mi koristimo 100% našeg mozga, samo 98% tog korištenja nismo svjesni, dakle 2% na razmišljanje i tak to, a 98% na disanje reflekse i sl.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.