Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 19:11   #81
čIKA bIKO OČIGLEDNO BRANIŠ UZGAJIVAČNICU geronimo,,,JER IMAŠ NJENE PSE..A NISI SE ZAPITAO KAD SI KUPOVAO I ŠTA SI KUPOVAO..SAD se braniš...Nisam iz Osijeka..ali loš glas o psima daleko se čuje..Bolje da stavi prodaju po 50eura valjda će netko shvatit šta kupuje..Nemožeš zlato prodavat pod bižuteriju đeronimo.
southend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:51   #82
I opet...NI JEDAN ARGUMENT S TVOJE STRANE!Postajes tragikomican!A ja imam jako puuuuuno argumenata da su to jaaaaako kvalitetni psi!A to su izlozbeni usjesi moga psa!Di god je dosao,bio je prvi,osim na Europskom!I da...kupio sam ga iz Geronimo winnera uzgajivacnice i drago mi je sto sam ga tamo kupio jer sam dobio super kvalitetnog psa i sto mi je jos vaznije,vlasnici GW su jako dragi ljudi s puno razumijevanja!Necu te moliti,jer ljudima intelektualno nizih sposobnosti od mojih necu podilazit,prekini s neargumentiranim napadima!Ako ne znas sto je argument...uzmi rijecnik pa se educiraj!Necu te ja uciti,iako bi trebao,posto vidim da to tvoji roditelji napravili nisu!Vec su odgojili zlobno i zajedljivo dijete koje je ljubomorno na tudje uspjehe!I nemoras meni boldati slova u svojim postovima jer ako ne vidis ja sam na sva tvoja pitanja odgovorio,a ti na moje ni jedno nisi!Predpostavljam zato sto...hm...VODIS NEARGUMENTIRANU RASPRAVU I PUCAS U PRAZNO!!!
__________________
I nešto je nešto,a ne nešto drugo!
Cika Bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 21:04   #83
to je moj komentar na takve likove poput southenda!

sad će na kraju spomenuti i HILLA (a.... ne znaš tko je Hill ili se samo praviš) pa će se sve svesti na priču o našem importu iz najpoznatije Europske uzgajivačnice i koliko "to sve košta" još jednog bolesno ljubomornog adolescenta (priznaj-koliko ti je godina?) koji ne da nema AST doma nego je čuo "priče" o dobrim ast u Hrvatskoj! prvo nekih 15 ak godina doma živi s AST pa se javi.ok?

THE END
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 21:15   #84
Quote:
toka kaže: Pogledaj post
pozdrav!
Molio bih vlasnike ili poznavaoce pasmine americki starord terijer,da iznesu svoja iskustva s tom pasminom.jer mozda nabavim jednu zenkicu staru 7mj,( i sta mislite o tome sto je vec stara 7mj.obicno se pas nabavlja oko 2-3 mj,pa me sad malo muci ovo sto je malo da tako kazem "starija") .

zanima opcenito o njima ,te iskustva ljudi koji ih imaju.kakvi su prema ljudima,posebno djeci.
inace potjece ova kujica iz kontroliranog uzgoja ,nisam je jos vidio ali sam se susreo sa njenim "braticem" starim 9mj,i bio je izrazito razigran,koga god je vidio samo je skako po njemu i lizao ga kao da ga pozna 100 godina.

hvala unaprijed!
ja imam doma ženku staforda koju je tata kupio kad je imala 4 mjeseca...izuzetno su jaki, razigrani, društveni i inteligentni...kad su mali vole se puno igrati, a kasnije postanu relativno pasivni...treba ih svaki dan šetati da se rastrče i naravno da nisu za kuću/stan...dobri su čuvari...recimo, ova moja stafordica npr. kad netko nepoznati dođe do kuće, do ograde, počne lajati i trči prema ogradi (to djeluje malo krvoločno, agresivno)...i onda ako tu osobu pustim nutra, onda je sve ok, ta osoba je prihvaćena i nema problema...to je pas koji treba imati jednu osobu koja je gazda, koja ju hrani, šeće, zatvara u box, pušta van...ustvari, 80 ovisi o odgoju, 20% su genetske karakteristike..a da i to su psi koji ako su napadnuti od drugoga psa, onda znaju biti i ubojice, jer imaju jaki ugriz, a hvataju za vrat..inače nikad ne napadaju druge pse niti ljude (to je predrasuda)..ali i to valjda dosta ovisi o odgoju...i puno jedu
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 21:28   #85
soldier, objasni mi ovo "definitivno nisu za kuću/stan"?...pa tko normalan stavlja takvog psa van po zimi?...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 21:44   #86
soldier ...ne razumijem neke stvari
u 15 godina koliko imamo AST u životu NIKADA nije bilo problema s vlasnikom tj nije istina da mORA imati jednog vlasnika i te priče ne drže vodu.naime bilo tko iz naše obitelji pa makar i moja baka psa najnormalnije može nahraniti a ostali i šetati sve ostalo što je potrebno.pa kako onda objašnjavaš stvar da mog psa može bilo tko hendlati na izložbama a tako i ja tuđe pse hendlam već 10 ak godina
onda...pas je DEFINITIVNO za unutra jer kratkodlak je tj bolje rečeno skoro"gol" ima samo tanki sloj dlake kada živi unutra a kada je vani ima podlaku ali NIKADA nije za život recimo zimi na otvorenome nedaj Bože.eventualno u grijanim boxovima (poput mojih s centralnim grijanjem i brodskim podovima) zatvorenog tipa ...
dakle preporuka DA ZA STAN bez ikakvih problema.mirisa nemaju,nisu glasni(to sve akko su normalno socijalizirani ne govorim o nesocijaliziranim jedinkama),dlaka jednostavna za održavanje...
onda....koga oni to hvataju za vrat? taj dio ne shvaćam? misliš na pse ili što?
ja neznam kako tvoja kuja ali moji ne jedu puno...400 grama dnevno i nije tak puno(naravno UVIJEK visoko proteinske hrane-ne ove komercijalne hrane).ovisi što jede i to je važno!ak jede slabu hranu onda mu ni kg dnevno nije dovoljna...
opet se vraćam i citiram te "naravno da nisu za kuću" pa nije mi samo jasno onda kakav je to kontakt s psom i socijalizacija ako taj pas nikada nije osjetio toplinu doma,tepihe,krevete ,kupao se u kadi,vozio se liftom??
to je meni nepojmljivo..jer mi sa svojim psima putujemo svuda ,spavaju s nama po hotelima( Milano,Beč...),kupujemo auto po njima a ne radi svog komfora jer tada ne bi imali nekada jeep sada karavan nego neki coupe,idu na more najnormalnije,obožavaju našu i tuđu dječicu...malo mi je to teško shvatljivo tko se ne odnosi tako prema AST ...bolje ga onda nemati...
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:41   #87
Pitanje za ljubitelje staford koji je razlog kupovine psa koji grize za vrat druge pse ?
Mislim ne vidim razlog da kupim psa kojeg izvedem u šetnju a on prvom prilikom uhvati nekog psa za vrat.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:59   #88
To su gluposti...moja se Staffordica igra kod moje bake na selu s kokoskama i zecevima!A glede pasa...igra se s muzjacima i zenkama,bili oni veliki ili mali,stari ili mladi!Kakvo skakanje i ubijanje...to je netko previse gledao tv i slusao "babske" price!
__________________
I nešto je nešto,a ne nešto drugo!
Cika Bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:22   #89
socijalizacija,socijalizacija,socijalizacija
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:07   #90
american stafford terier

Quote:
ariel23 kaže: Pogledaj post
hej zanima me koliko vas zna za ovu pasminu i sto mislite o njoj!
javljam se svezi ove pasmine pasa.svaki dan izvodim ujutro susjedovog psa po imenu staff.ima 14.mijeseci.igra se sa svakom vrstom psa,koji mu naide.veoma je dobar,i umiljat.mala maza.dosta dobro slusa.ima 45.kg.dobro me oznoji,u setnji.zavolijo sam ga puno,tako da u subotu idem u zagreb kod josipa zalca.on vec dugo godina uzgaja ovu vrstu psa.idem ga kupiti,jer ce to biti pas za izlozbu,a ne kao sto ga neki zlocesti ,i neodgovorni ljudi vode na klanje.treba sa njim dosta raditi.svaki dan.ako se posvetite tome psu,nece biti nikakvih problema.on samo trazi paznju,i ljubav,a tako i vraca vama.preporucam svima onima kojima se svida da ga kupe,ali neka dobro razmisle zele li ga za borbu,ili izlozbe.osobno sam protiv klanja pasa.to je sramotno,i neka se takvi vlasnici kazne.ljubitelj zivotinja.neno.pozdrav.
rambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:22   #91
rambo-sretno s novim psićem .vidimo se na izložbama!
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:34   #92
Quote:
Cika Bika kaže: Pogledaj post
To su gluposti...moja se Staffordica igra kod moje bake na selu s kokoskama i zecevima!A glede pasa...igra se s muzjacima i zenkama,bili oni veliki ili mali,stari ili mladi!Kakvo skakanje i ubijanje...to je netko previse gledao tv i slusao "babske" price!
Na stranici prije netko je napisao da ima stafordicu i da hvata druge pse za vrat, pa mene zanima kakva korist od takvog psa kada moraš paziti u šetnji da ne napadne nekog psa.
Zanima me kojim ste se motivima vodili kada ste se odlučili za tu pasminu?
Sorry zbog pitanja u citatu ono je postavljeno svim vlasnicima staforda, a ne samo tebi Cika Bika.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:37   #93
Quote:
rambo kaže: Pogledaj post
javljam se svezi ove pasmine pasa.svaki dan izvodim ujutro susjedovog psa po imenu staff.ima 14.mijeseci.igra se sa svakom vrstom psa,koji mu naide.veoma je dobar,i umiljat.mala maza.dosta dobro slusa.ima 45.kg.dobro me oznoji,u setnji.zavolijo sam ga puno,tako da u subotu idem u zagreb kod josipa zalca.on vec dugo godina uzgaja ovu vrstu psa.idem ga kupiti,jer ce to biti pas za izlozbu,a ne kao sto ga neki zlocesti ,i neodgovorni ljudi vode na klanje.treba sa njim dosta raditi.svaki dan.ako se posvetite tome psu,nece biti nikakvih problema.on samo trazi paznju,i ljubav,a tako i vraca vama.preporucam svima onima kojima se svida da ga kupe,ali neka dobro razmisle zele li ga za borbu,ili izlozbe.osobno sam protiv klanja pasa.to je sramotno,i neka se takvi vlasnici kazne.ljubitelj zivotinja.neno.pozdrav.
Koliko oni to zapravo narastu kada sa 14. mjeseci teže 45 kg.?
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 07:50   #94
noky-nije mjerilo jedne jedinke što teži s 14 mj toliko kg pa to je malo too much !! svaka jedinka je za sebe,ali da smo u pasmini otišli malo "Više"nego treba to je istina pa se sada na izložbama mogu vidjeti psi veličine omanjeg dogo argentino itd..to je loše za pasminu....moj pas recimo je "ideal standarda" rekli bi..sada je 46 cm u grebenu i 24 kg moj drugi pas je bio 49 cm u grebenu i 30 kg -kud ćeš bolje.....ali takav pas ti izgleda pored ovih od 56 i više u grebenu kao "štene" ako su u istom razredu...
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 16:15   #95
Quote:
geronimos winner kaže: Pogledaj post
noky-nije mjerilo jedne jedinke što teži s 14 mj toliko kg pa to je malo too much !! svaka jedinka je za sebe,ali da smo u pasmini otišli malo "Više"nego treba to je istina pa se sada na izložbama mogu vidjeti psi veličine omanjeg dogo argentino itd..to je loše za pasminu....moj pas recimo je "ideal standarda" rekli bi..sada je 46 cm u grebenu i 24 kg moj drugi pas je bio 49 cm u grebenu i 30 kg -kud ćeš bolje.....ali takav pas ti izgleda pored ovih od 56 i više u grebenu kao "štene" ako su u istom razredu...
Sada sam skužio da se vi bavite uzgojem staforda. Posjetio sam vašu stranicu. Moram vam priznati da inače nisam zagledavao previše te pse. Onako iskreno sviđaju mi se ali ništa neznam o njima. Na stranici nemate standard pasmine znam da sve ne stane na stranicu i da posjetitelji vaše stranice najčešće znaju sve o psamini pa me zanima onako ukratko ako mi možete napisati koliko trebaju biti visoki, teški na šta se treba posebno obratiti pažnja.
Unaprijed hvala.

Ps. imate jako lijepe pse.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 22:18   #96
Noky hvala
da ne pišem sada cijeli standard ovdje evo jedan link na kojem imate lijepo prikazan standard pasmine i to slikovni

http://www.depaco.com/us/standard.htm

ako vas još nešto interesira javite se na moj private e mail ili na PP
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 09:55   #97
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
soldier, objasni mi ovo "definitivno nisu za kuću/stan"?...pa tko normalan stavlja takvog psa van po zimi?...
nisu za stan po svojoj konstituciji, jer su to psi koji se trebaju kretati čim više, koju su puni energije..mogu se naučiti da budu u stanu, na sve se mogu naučiti...nisam mislio u smislu da im mora biti hladno i da ih treba vani držati...mislim da je takvog psa najbolje imati puštenog negde vani u zagrađenome prostoru...
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 10:05   #98
Quote:
geronimos winner kaže: Pogledaj post
soldier ...ne razumijem neke stvari
u 15 godina koliko imamo AST u životu NIKADA nije bilo problema s vlasnikom tj nije istina da mORA imati jednog vlasnika i te priče ne drže vodu.naime bilo tko iz naše obitelji pa makar i moja baka psa najnormalnije može nahraniti a ostali i šetati sve ostalo što je potrebno.pa kako onda objašnjavaš stvar da mog psa može bilo tko hendlati na izložbama a tako i ja tuđe pse hendlam već 10 ak godina
onda...pas je DEFINITIVNO za unutra jer kratkodlak je tj bolje rečeno skoro"gol" ima samo tanki sloj dlake kada živi unutra a kada je vani ima podlaku ali NIKADA nije za život recimo zimi na otvorenome nedaj Bože.eventualno u grijanim boxovima (poput mojih s centralnim grijanjem i brodskim podovima) zatvorenog tipa ...
dakle preporuka DA ZA STAN bez ikakvih problema.mirisa nemaju,nisu glasni(to sve akko su normalno socijalizirani ne govorim o nesocijaliziranim jedinkama),dlaka jednostavna za održavanje...
onda....koga oni to hvataju za vrat? taj dio ne shvaćam? misliš na pse ili što?
ja neznam kako tvoja kuja ali moji ne jedu puno...400 grama dnevno i nije tak puno(naravno UVIJEK visoko proteinske hrane-ne ove komercijalne hrane).ovisi što jede i to je važno!ak jede slabu hranu onda mu ni kg dnevno nije dovoljna...
opet se vraćam i citiram te "naravno da nisu za kuću" pa nije mi samo jasno onda kakav je to kontakt s psom i socijalizacija ako taj pas nikada nije osjetio toplinu doma,tepihe,krevete ,kupao se u kadi,vozio se liftom??
to je meni nepojmljivo..jer mi sa svojim psima putujemo svuda ,spavaju s nama po hotelima( Milano,Beč...),kupujemo auto po njima a ne radi svog komfora jer tada ne bi imali nekada jeep sada karavan nego neki coupe,idu na more najnormalnije,obožavaju našu i tuđu dječicu...malo mi je to teško shvatljivo tko se ne odnosi tako prema AST ...bolje ga onda nemati...
pa dobro to za vlasnika mi je rekao veterinar, da je dobro da bude jedna osoba koja se najviše boravi oko psa..kod mene doma nas je troje koji se podjednako boravimo oko potreba psa...
pa bilo je par puta kad sam šetao psa da ga jednom recimo napao neki vučjak...i onda ga je zgrabio za vrat i skoro ga dokrajčio...ali zato jer je bio napadnut..inače ne napada nikoga i ne laje bezveze...bilo je s više pasa zadnjih par godina i uvijek lovi direktno za vrat, automatski...to je valjda tak urođeno tim psima...ili sam ovome mojemu...neznam...ali stvarno ti velim...
napisao sam da je najbitniji odgoj psa a mali dio je genetski...moj pas se isto igrao s bakinim kokošima svojevremeno i nije bilo problema...ali je prije toga par njih dokrajčio, onda smo ga naučili da se to ne smije, kolko se sjećam brzo joj je bilo jasno da to ne smije i onda kasnije nije bilo problema...
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 18:16   #99
Quote:
geronimos winner kaže: Pogledaj post
Noky hvala
da ne pišem sada cijeli standard ovdje evo jedan link na kojem imate lijepo prikazan standard pasmine i to slikovni

http://www.depaco.com/us/standard.htm

ako vas još nešto interesira javite se na moj private e mail ili na PP

Hvala.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 07:36   #100
Quote:
soldier kaže: Pogledaj post
pa dobro to za vlasnika mi je rekao veterinar, da je dobro da bude jedna osoba koja se najviše boravi oko psa..kod mene doma nas je troje koji se podjednako boravimo oko potreba psa...
pa bilo je par puta kad sam šetao psa da ga jednom recimo napao neki vučjak...i onda ga je zgrabio za vrat i skoro ga dokrajčio...ali zato jer je bio napadnut..inače ne napada nikoga i ne laje bezveze...bilo je s više pasa zadnjih par godina i uvijek lovi direktno za vrat, automatski...to je valjda tak urođeno tim psima...ili sam ovome mojemu...neznam...ali stvarno ti velim...
napisao sam da je najbitniji odgoj psa a mali dio je genetski...moj pas se isto igrao s bakinim kokošima svojevremeno i nije bilo problema...ali je prije toga par njih dokrajčio, onda smo ga naučili da se to ne smije, kolko se sjećam brzo joj je bilo jasno da to ne smije i onda kasnije nije bilo problema...
čuj to što veterinari pričaju nema veze baš s vezom jer oni govore općeniti naime kako bi se trebalo postupati cijenim ih za stručno mišljenje i za pomoć u veterinarskom smislu ali oko odgoja..to prepustite drugima jer predpostavljam da tvoj vet nije uzgajivač stafforda
čuj a i sam uostalom kasnije navodiš da se svi troje jednako brinete o njemu
meni je žao da je taj pas imao loša iskustva sa psima pa tako sada kada vidi pse kako kažeš "napada na vrat"...pas koji nije imao loša iskustva a normalan je u glavi NEĆE napadati pse na vrat..dakako nisu pudle pa ako su napadnuti od druge strane NEĆE mirno sjediti i trpjeti napade nego će normalno se braniti.e sad tu je problem kada se potuku npr dva kokera ili dva shih tzua ili dva staffa recimo.naravno da je najveća "šteta"nastala prilikom ove tuče.logično.....
ALI u svakodnevnom životu treba izbjegavati konflikte i pravilnom socijalizacijom od šteneće dobi...nebi trebalo biti problema!
isto tako socijalizacija i trening da prihvati i ostale životinje tipa kokoši,mačaka,zečeva...ja sam svog odraslog staffa jednostavno naučila da prihvati mačku u kući,isto tako i hrčke,kornjaču,papigicu...sve ok
sretno!
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.