Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 22:17   #1061
evo da se javim kao novopeceni vlasnik iphonea kupljenog preko tmobilea.
Vec sam negdje napisala, pa cu i ovdje ponoviti. Telefon je - za ono sto meni treba i kako ga ja shvacam (a to je produzena ruka na relaciji desktop komp - kucni laptop ili drugo racunalo - iphone) savrsen.

Ima sve sto sam htjela, jednostavan je za koristenje, i meni - kao dugogodisnjem mac korisniku - odlican. Fina ekstenzija plus jos i telefon, a ni dizajn nije za odbacit . S obzirom da sam ga platila 700 kuna (dakle, manje nego u sad-u), mislim da sam dobro prosla. Ugovor sam ionako uvijek imala na duzi rok (samo sto sam za to ranije dobivala bitno losije mobitele. Primjer - pod istim sam uvjetima uzela samsung something, koji je prakticki iz kamenog doba i to platila 1100 kuna), tarifa 300 je ekvivalent mojoj dosadasnjoj potrosnji, a 300 gratis minuta, 150 smsova i 2 gige u pausalu, smatram fer ponudom. Iskreno, ocekivala sam da ce t-mobile nabiti puno vece cijene.

U principu, oko iphonea se, koliko vidim, lome koplja kao izmedju korisnika macova i pc-jeva. Nema tu dogovora.
very fairy is offline  
Old 09.11.2008., 23:30   #1062
Quote:
Damirst kaže: Pogledaj post
A ti si stari još veći biser (bez uvrede). Ja sam uvijek za neko "prepucavanje" koje ima smisla, ali ovo šta si ti napisao je TOTALNA GLUPOST!!
Mislim da je suludo upuštati se u neke rasprave sa tipom koji ima takvo mišljenje!! Pametnome dosta!!
dobro ajmo reči da se razumiješ u ovo pa da tebe pitam zakaj si napisao ovo:
Quote:
Damirst kaže: Pogledaj post
Ma sigurno ne vrijedi niti 100 kn... Jesi li se tek probudio ili..?
Argumentiraj svoje mišljenje zašto ne vrijedi ni 1000 kn!?

ja sam ono napisao jer je istina.. svatko ima pravo na svoje mišljene tako da nemoj suditi pravdu i vrijeđat okolo..
__________________
Pa kome ti bacaš KRAFNE u oči??
marcel93 is offline  
Old 09.11.2008., 23:38   #1063
i da oni koji tvde da je iPhone bolji i mogu si ga priušiti moraju shvatiti da ima tu ljudi kojima je žao novca.. niste uspoređivali cijene mobitela sa os-evima (pogotovo ovih novijih - ljeto 2008) i iPhona.
__________________
Pa kome ti bacaš KRAFNE u oči??
marcel93 is offline  
Old 09.11.2008., 23:49   #1064
Thumbs up smijesno

Koji ste vi likovi, nema te pojma o iPhonu. Kao prvo vidio sam da je par likova napisalo da ima malo programa tj aplikacija i da njihov mob ima vise!!! Haha smijesno, iphone ima preko 2000 aplikacija za instalirat, kao drugo MMS tko to jos koristi?!?! Al dobro!!! Mms aplikaciju imate za instalirat isto tako i za blotooth. Netko je napisao kak ce izgledat iP nakon dosta koristenja, pun cokolade I prljavstine?!?! Cuj ne znam lega ali u mom kraju se ruke peru I svugdje sam ga nosao i ko nov je. Trece-baterija??? Iskljucis samo senzore i wii i trajat ce ti 2 dana, meni tolko traje stim da ja cijelo vrijeme slusam glazbu. Prvih par puta pustit iP dokraja da krepa(baterija) i onda dokraja napunit. Neda mi se vise pisat na iP al je mocna stvar

Zadnje uređivanje i-dont-care2 : 10.11.2008. at 00:06.
i-dont-care2 is offline  
Old 10.11.2008., 00:09   #1065
I da moram nadotat da je jako skup i eto sto je kamera 2mb al jbga. Da ga nisam dobio ne bi ga kupio za tolko para sigurno
i-dont-care2 is offline  
Old 10.11.2008., 06:17   #1066
Quote:
i-dont-care2 kaže: Pogledaj post
Haha smijesno, iphone ima preko 2000 aplikacija za instalirat, kao drugo MMS tko to jos koristi
takvih aplikacija samo u puno većem broju ima i za ostale mobitele, al su većinom besplatne. a što se MMSa tiče, znam puno više ljudi koji koriste MMS nego e-mail.
dejo6 is offline  
Old 10.11.2008., 14:11   #1067
lol...za razliku od ostalih platformi tu zaparvo ima i korisnih i zabavnih stvari...
zasada sam izuzetno zadovoljan,kamera je uz k750 sigurno jedna od naj 2mpx...
Flo is offline  
Old 10.11.2008., 14:20   #1068
Ja ne znam nikoga...ali iskreno i stvarno nikoga tko koristi MMS (recimo ljud is posla, svi moji prijatelji i njihovi prijatelji, ekipa iz kluba, obitelj, rodbina) nitko nikada nikome niti jedan MMS nije poslao...

Ali to je samo moja situacija...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Old 10.11.2008., 16:35   #1069
Quote:
marcel93 kaže: Pogledaj post
dobro ajmo reči da se razumiješ u ovo pa da tebe pitam zakaj si napisao ovo:



ja sam ono napisao jer je istina.. svatko ima pravo na svoje mišljene tako da nemoj suditi pravdu i vrijeđat okolo..
Nije mi jasno šta tebi nije jasno??? Pa napisao sam da sam za rasprave koje imaju smisla, ali stari, koji mobitel možeš kupiti do 1000 kn a da je u rangu sa Iphoneom? Pustimo sada ljubomoru i druge gluposti, ali zašto toliko pljucanja po mobitelu!? Znaš za onu staru.."ZA DOBRIM KONJEM PRAŠINA SE DIŽE"?! Pametnome dosta!!

P.S. Uvažavam svačije mišljenje, ali kad netko piše nebuloze onda to zaista teško mogu progutati!
Damirst is offline  
Old 11.11.2008., 17:15   #1070
pomoc

molim vas ako ko zna kako napraviti besplatni rington nek mi pomogne ,jer nemam karticu s kojom bi platila kad bi isla kupit preko apple stora .
tako ako ko zna nek mi odg.
meryy is offline  
Old 11.11.2008., 17:56   #1071
Quote:
meryy kaže: Pogledaj post
molim vas ako ko zna kako napraviti besplatni rington nek mi pomogne ,jer nemam karticu s kojom bi platila kad bi isla kupit preko apple stora .
tako ako ko zna nek mi odg.
prebaciš si bluetoothom od prijatelja.
il si nekim programom za obradu zvuka izrežeš dio koji želiš i staviš na iPhone.
dejo6 is offline  
Old 11.11.2008., 18:00   #1072
Quote:
meryy kaže: Pogledaj post
molim vas ako ko zna kako napraviti besplatni rington nek mi pomogne ,jer nemam karticu s kojom bi platila kad bi isla kupit preko apple stora .
tako ako ko zna nek mi odg.
Skini s interneta program Iphone ringtone maker i onda se malo igraj!!
Damirst is offline  
Old 11.11.2008., 18:09   #1073
il snimiš. pustiš pjesmu da svira i kad dođe do djela koji hoćeš koji ti se sviđa uključiš snimanje i onda to staviš za zvono.
dejo6 is offline  
Old 11.11.2008., 19:02   #1074
bok ja imam iphone 3g od 16 gb i sad me zanima kako stavit videa i kako napraviti ringtonove ali tako da ne moram kupiti na i tunes store.znam da se to može smo neznam kako ako ko zna nek pomogne.
meryy is offline  
Old 11.11.2008., 19:07   #1075
ajajaj veselit cete se vi sljedeci mj kad stignu racuni
Jaranka is offline  
Old 11.11.2008., 19:10   #1076
Quote:
meryy kaže: Pogledaj post
bok ja imam iphone 3g od 16 gb i sad me zanima kako stavit videa i kako napraviti ringtonove ali tako da ne moram kupiti na i tunes store.znam da se to može smo neznam kako ako ko zna nek pomogne.
Prvo nabavi program video converter za Iphone, preko njega obradiš video koji želiš prebaciti u Iphone i taj isti video prebaciš na Iphone preko Itunesa. Za ringtonove odeš na itunes store i odabereš one koji su free, a ako želiš ubaciti neke svoje, onda pročitaj nekoliko postova iznad.
Damirst is offline  
Old 11.11.2008., 19:11   #1077
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
ajajaj veselit cete se vi sljedeci mj kad stignu racuni
A da pojasniš zašto? Nemoj bez razloga plašiti ljude!!!
Damirst is offline  
Old 11.11.2008., 19:59   #1078
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
ajajaj veselit cete se vi sljedeci mj kad stignu racuni
jel ti radis za konkurenciju kada na svim temama ljude plasis?

receno je vec sve - iphone tarifa je za nove korisnike aktivna od dana potpisivanja ugovora, a za ostale od 1. 12., a svima se nudilo dodatnih pola gige za 75 kn

bit ce dosta

osim toga - stanje se jednostavno u svakom momentu moze provjeriti na t-mobile stranicama
very fairy is offline  
Old 11.11.2008., 21:50   #1079
Quote:
meryy kaže: Pogledaj post
molim vas ako ko zna kako napraviti besplatni rington nek mi pomogne ,jer nemam karticu s kojom bi platila kad bi isla kupit preko apple stora .
tako ako ko zna nek mi odg.
Meryy evo odgovora :

10. Kako napraviti/prebaciti mp3 melodiju i postaviti je da svira kao zvono telefona?

Za ovaj problem postoji nekoliko različitih alata, naprimjer za Mac OS X postoji iToner http://www.ambrosiasw.com/utilities/itoner i slično dok recimo za Windows OS postoji iPhone Ringtone maker http://www.efksoft.com/products/iphoner ... /index.htm. Većinom se radi o komercjalnim aplikacijama koje nude odreženo besplatno vrijeme korištenja uz naravno neka ograničenja. Od besplatnih riješenja moramo spomenuti Garage Band ( iz iLife paketa) nažalost samo za Mac korisnike, procedura je jednostavna, importirate bilo koju mp3 melodiju u Garage Band, editirate po želji odredite dužinu i glasnoću, kada ste gotovi spremite je i odaberete iz menija Export To iTunes , nakon toga jednostavno sinkronizirate preko itunesa melodiju sa vašim iPhone-om pri čemu će se ona pojaviti pod custom ringtones u Sounds izborniku.


Kopirano iz 3G iPhone FAQ-a ( često postavljana pitanja) na MacKorisniku

Quote:
meryy kaže:
bok ja imam iphone 3g od 16 gb i sad me zanima kako stavit videa i kako napraviti ringtonove ali tako da ne moram kupiti na i tunes store.znam da se to može smo neznam kako ako ko zna nek pomogne.

3. Kako prebacit slike/muziku/filmove na iphone ?
Program koji služi za prebacivanje multimedijalnog sadržaja na iPhone je iTunes ( postoje i Mac OS X i Windows verzija programa). Da bi ste prebacili muziku sa vašeg računala na iPhone potrebno je tu muziku importati u iTunes. Nakon toga morate napraviti playlistu koju potom sinkronizirate sa vašim iPhone-om.
Za sinkronizaciju slika na iphone također korisitie iTunes međutim ovaj put možete (ako ste na windowsima) sinkronizirati slike koje su sortirane u određenom folderu (za Windowse) odnoso direktno iz foldera koji su kreirani u iPhoto-u.
Video mora biti u posebnom formatu koji iPhone može prepoznati da bi ste ga mogli sinkornizirati i reporducirati na iPhone-u, taj format je Mp4 odnosno MPEG4, a za konverziju video isječaka u taj format postoji hrpa specijaliziranih alata za to poput Xilisoft Video convertera za Mac i odnosno A-Z iPod video converter za Windows OS
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 11.11.2008., 21:58   #1080
Quote:
meryy kaže: Pogledaj post
molim vas ako ko zna kako napraviti besplatni rington nek mi pomogne ,jer nemam karticu s kojom bi platila kad bi isla kupit preko apple stora .
tako ako ko zna nek mi odg.
ma samo odi na

www.audiko.net

sve ti pise
very fairy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.