Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2007., 22:14   #1
Smisao postojanja

Zanima me vaše mišljenje o ovoj temi. Da li ste spoznali svoju misiju u ovom životu? Da li se to može doznati recimo meditacijom ili je to moguće samo uz pomoć nekog učitelja? Ili nešto treće?
Plava ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:33   #2
a zašto bi uopće postojao neki smisao, zašto se sve mora komplicirat, po mojem mišljenju jednostavno postojimo, i točka, nema tu nikakvog smila ni kurca ni palca.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:38   #3
tema je dobra
zašto misliš da mora postojati misija? misliš ako nema misije da nema ni smisla?
možda postoji više misija
možda nam je misija traženje smisla
možda je smisao života samo živjeti i stvoriti novi život (misija)
možda sve to nema smisla (kurac palac - kaže wasx)
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:42   #4
Smisao života je da uživaš u njemu što više možeš, tako da kad dođe kraj možeš da se okreneš nazad i da sam sebi kažeš "Uf, što je bilo dobro!"
Rusvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:57   #5
Quote:
Plava ptica kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje o ovoj temi. Da li ste spoznali svoju misiju u ovom životu? Da li se to može doznati recimo meditacijom ili je to moguće samo uz pomoć nekog učitelja? Ili nešto treće?
U sadašnjoj egzistenciji zadatak mi je pronaći smisao života, te širiti i popularizirati vjeru svojih predaka. trebala bi pomagati vlastitoj djeci, rodjacima i drugim ljudima, te pritom zanemariti njihove mane i nedostatke.

Od mene se očekuje da mnogo radim, ali i da mnogo zaradjujetm, te da vodim zdrav način života, da izbjegnem alkohol i narkotike.
evo ovdje sve ljepo piše
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:05   #6
ne mislim da je to cilj u životu nego bi možda bolje pitanje bilo u kojem bi se poslu iskazao moj puni potencijal? da budem iskren, to mi se pitanje mota u mislima već duže vrijeme.
Plava ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:32   #7
ne postoji misao

mi nemamo smisao u zivotu, niti smo to ikad imali.. mi smo obicne zivotinje, sisavci koji su evoluirali i kojima se poceo razvijATI MOZAK..TO RAZVIJANJE JOS NIOJE GOTOVO, PA NAM PADAJU NA PAMET TAKVA PITANJA... MI NISMO NISTA BOLJI OD MACAKA, CIMPANZI, riba, lavova... ukratko svih ostalih sisavaca...nemamo dusu, nego potrebu osjecati se boljima i uzvisenijima...
pg_rocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:35   #8
pardon jer san stavio ribe i one su tivotinje ka i mi, zivot je i poceo u vodi al san sad mislia samo na sisavce
pg_rocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 00:03   #9
Quote:
pg_rocker kaže: Pogledaj post
pardon jer san stavio ribe i one su tivotinje ka i mi, zivot je i poceo u vodi al san sad mislia samo na sisavce
A što je s monerama, virusim, bakterijama i ostalim genijalcima? A ? AAAA!? JEL TI MENE SVRSTAVAŠ NA RAZINU BAKTERIJE ?
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 00:19   #10
Smisao života je u prvom redu samospoznaja sebe i svojih djela, te kako ona utječu na druge ljude.

Savršenstvo je samo koncept. nešto kao potencijalni BDP neke zemlje. neostvarivo, ali se ipak teži tome.

U drugom redu je zabava i življenje punim plućima.

Ja se guram između redova...
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 00:30   #11
Onaj duboki smisao nam ni dan do znanja i svako prividno približavanje istome je tek neko munjeno stanje svijesti, običan trans, a ne produhovljenje.
U praksi se život može rascjepkati na situacije za odluku i međuperiode u kojima nemamo bogznašto za odlučivati. Logičan cilj je uvijek težiti najmanjoj šteti i najvećoj koristi (pri čemu ne ciljam na materijalnu).
A onaj duboki su najbolje opisali montibajtonovci i Kurt Vonnegut. I jedni i drugi su otprilike rekli da smo tu da se malo zajebavamo prije nego što umremo.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 01:10   #12
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
A što je s monerama, virusim, bakterijama i ostalim genijalcima? A ? AAAA!? JEL TI MENE SVRSTAVAŠ NA RAZINU BAKTERIJE ?
Evolucijski gledano bakterije su puno ispred čovjeka...
Rusvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 01:28   #13
Quote:
Plava ptica kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje o ovoj temi. Da li ste spoznali svoju misiju u ovom životu? Da li se to može doznati recimo meditacijom ili je to moguće samo uz pomoć nekog učitelja? Ili nešto treće?
jako zanimljiva tema, al više spada pod filozofiju.a čovjek se oduvjek pita o svom smislu života, svi se mi to ponekad zapitamo neko manje netko više, a netko uopće.e sad koji nam je smisao? pa sami krojimo svoju sudbinu nije nas nitko postavio da igramo nešto u svom život.. meditacija je umirenje uma,kroz nju pronalazimo mir,a ne smisao postojanja.
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 01:42   #14
Da budemo svjedoci svoga vremena
Soulmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 01:58   #15
Quote:
Rusvi kaže: Pogledaj post
Evolucijski gledano bakterije su puno ispred čovjeka...
Kao npr..?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 02:03   #16
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Kao npr..?
Uništavaju i napadaju čovjeka
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 03:45   #17
Quote:
nirv@na kaže: Pogledaj post
Uništavaju i napadaju čovjeka
Mislim da je Rusvi prije mislio na njihovu brzinu razmnozavanja.
Bakterije "brze" zive od ljudi.
Buduci da se tako brzo razmnozavaju, brze i mutiraju, a neki od novih mutanata mogu prezivjeti ako se okolis promijeni.
whattheshta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 12:58   #18
Uglavnom, ove teme su mi osobno već toliko izlizane i dosadne da prezirem svaku pomisao na raspravu o tome
Jednostavno, nema smisla, nema metode, nema rješenja, bla bla...
Ako i postoji odgovor na nešto tako onda će nam se vjerojatno on sam od sebe nametnuti; sumnjam da bi ga mi mogli jedno popodne tek tako shvatiti
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 14:50   #19
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ove teme su mi osobno već toliko izlizane i dosadne da prezirem svaku pomisao na raspravu o tome
Jednostavno, nema smisla, nema metode, nema rješenja, bla bla...
Ako i postoji odgovor na nešto tako onda će nam se vjerojatno on sam od sebe nametnuti; sumnjam da bi ga mi mogli jedno popodne tek tako shvatiti
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 20:51   #20
Quote:
whattheshta kaže: Pogledaj post
Mislim da je Rusvi prije mislio na njihovu brzinu razmnozavanja.
Bakterije "brze" zive od ljudi.
Buduci da se tako brzo razmnozavaju, brze i mutiraju, a neki od novih mutanata mogu prezivjeti ako se okolis promijeni.
E baš sam to mislio.
Odbacile su sve nepotrebno iz sebe i vjerojatno će nas nadživjeti, žive u "nenormalnim" uvjetima i posvuda su.
Rusvi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.