Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2015., 19:36   #2901
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Direktne, ali samo kao taktika igre "skrivača", što direktnija to više skriva.
Ne znam baš. Tu bi se trebao uplesti netko tko nedvosmisleno poznaje komplementarne znakove. Jer, Ribe su u načelu pune tajni.

Funkcioniraju li komplementarni znakovi po načelu "A je sve ono što B nije" ili se pak radi o sličnim prirodama koje se manifestiraju na različite načine, još mi nije jasno.
Rekao bih da je ovo drugo. Kod sebe kao Vodenjaka recimo nalazim mnoštvo osobina Lava, a nemam ni L od Lava (osim MC-a).
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 20:30   #2902
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Kod sebe kao Vodenjaka recimo nalazim mnoštvo osobina Lava, a nemam ni L od Lava (osim MC-a).
suprotni znakovi su suprotni po temperamentu, ali su u svojoj suštini, moralnim i životnim svjetonazorima, isti.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 21:26   #2903
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
suprotni znakovi su suprotni po temperamentu, ali su u svojoj suštini, moralnim i životnim svjetonazorima, isti.
Ovo mi je zadnja na ovu temu jer sam otišao predebelo u offtopic.

Nisam siguran. Jedan je kolega šaljivog imena jednom ovdje otvorio uvredljivu temu o Vodenjacima (vjerojatno je bio Škorpion, mislim, nevjerojatan je animozitet između ta dva znaka) i razglabao o komplementarnosti, ponajvećma na prispodobi o Lavu i Vodenjaku. Rekao je da ako Lav simbolizira toplinu, svjetlo, hijerarhiju, moć i dostojanstvo, Vodenjak simbolizira sve suprotno od toga - mrak, hladnoću, kaos, nered i nedostojanstvo i to mi ima smisla. Jer postoji li ijedan znak koji je lošije shvaćen od Vodenjaka? Sam se nerijetko cerekam čitajući opise svog znaka u kojima je prikazan kao druželjubiv, dobar, sjajan i human. Kako će znak s dva zloćudna planeta kao vladara biti bez ostatka takav? Individualne razlike dakako postoje, ali ovdje govorim o idealiziranoj slici, principu, što već. Uran često nije zdrav, smrdi na objede, krahove i perverzije, a o Saturnu je već sve rečeno.
Naravno, sad samome sebi proturječim u odnosu na ono što sam na početku rekao, ali poanta je ova - mislim da se znak A kojemu je komplementaran znak B trudi doseći ono što znak B ima po defaultu, ali to zna ispasti smiješno - Lav je smiješan kad želi biti liberalni vrtirep, Vodenjak je smiješan kad želi biti u centru pozornosti, Djevici ne leže Ribini duboki osjećaji, Ribe su humoristične kad žele biti djevičanski čiste i organizirane.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 19:18   #2904
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
ili je već u vezi s nekim a ti to ne znaš, ili je tek izašao iz veze pa ne želi uljetati u novu ("već skoro 2 mjeseca" se puno realnije može gledati kao "tek manje od 2 mjeseca"), ili smatra da veza s nekim sa posla nije najmudrija ideja.

s druge strane po pitanju što napraviti, rekao bih osim ako niste djeca mlađa od 18 godina da porazgovarate. Nešto u stilu "zanimljiv si mi, voljela bih te bolje upoznati, jesi za kavu nekad..." uglavnom funkcionira svuda u svijetu.

preporučujem da te "toplo hladne igre" i slične gluposti ostavite za balavce i meksičke sapunice i loše teen serije gdje im je i mjesto.
Da, u vezi je...tek je nedavno kolegici rekao da ima curu...nemam sreće...
Alexi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 01:11   #2905
Talking

Zdravo, djevice!
Kakve ste po pitanju kajanja? Da li se kajete kad donesete odluku za koju kasnije utvrdite da je pogresna i da li zelite to ispraviti? Konkretna situacija je da sam bila u vezi s muskarcem djevicom i da je on raskinuo. Medjutim nastavio je da me zove i da mi se javlja. Kad sam ponudila da rijesimo situaciju, izbjegavao je to ali me znao poljubiti tokom tih razgovora. Nakon nedavnog javljanja, rekla sam mu da se vidjam s nekim, pa se opet javio da provjeri da li je to tacno, da mi kaze da me voli i da se kaje sto me ostavio i da zna da je pogrijesio. Da li su ovo samo neke igrice (ne znam da li je to tipicno za djevice) ili se iskreno kaje? Hvala!
jennyapple is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 02:45   #2906
1. djevice su po defaultu analitičari što znači da prije no što se odluče na neki korak jako dobro i detaljno promisle o onome što će učiniti. moguće čak da na papir stave sve "za" i "protiv" opcije.

2. također, nisu impulzivne pa ne donose nagle i ishitrene odluke za koje se poslije moraju kajati. (samo ako imaju npr. mjesec ili mars u ovnu)

3. djevice planiraju što će učiniti. to je proces. neki bi to nazvali kalkuliranjem ali...khm...djevice se ne slažu s tim.

4. kao zemljani znak su stabilne, staložene i čvrsto ostaju pri zaključcima do kojih dođu razbijanjem svojih glavica. ne tvdoglave, samo uvjerene u ispravnost svojih odluka.

5. razumu daju prednost pred emocijama, pa onda zna doći do sukoba srca i uma, a to nitko to ne razumije bolje od djevica. (jarac jedino)

6. ne zna djevica za igru osim ako ta igra ne uključuje pospremanje ili se pak igra doktora.

7. ako pogriješe ne žele priznati pogrešku jer teže savršenstvu, a savršenstvo ne dopušta pogreške.

šalim se malo.
zaključak je da je tvoj dragi jedna nestandardna djevica.
uz znak, određuju nas i druge komponente, a posebice mjesec i podznak, pa osim "djevičanskih" on ima i neke druge karakteristike.

zvuči mi pomalo račje ta navezanost poslije prekida i nagla "aktivacija" nakon što si bacila oko na drugoga.
mislim da je on posve trezveno i svjesno odlučio da želi prekinuti iz, ne sumnjam, posve razumnih razloga (njemu) ali emotivno se nije uskladio sa svojom odlukom. što je sasvim logično ako je u pitanju djevica/rak.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 13:43   #2907
Što se dogodi u jednoj djevici kada odluči potpuno ostaviti svoja uvjerenja i radne navike i principe i potpuno se prikloni radnom okruženju i svim negativnostima uhljebljenih radnika?

Znači radna okolina u kojoj su svi samo gledali kako da što manje rade i što prije idu kući i djevica jedna koja je sustavno godinama odbijala biti takva. Stalno je radila puno radno vrijeme čak i neplačene prekovremene, tjerala druge da rade češće i kvalitetnije i stvarno se trudila maksimalno u svakom pogledu na poslu. Onda odjednom, samo prestala. Kao da je digla ruke od svega, ništa joj više nije bitno, radi minimalno koliko je potrebno da se čini kao da radi, izlazi sa posla stalno na kave i druženja, kasni ujutro na posao, odlazi ranije...

Što se to mora dogoditi jednoj djevici da potpuno odbaci svoje principe i prikloni se masi?

Pitam zato što poznam djevicu koja je to napravila, a i trenutno u saboru Sinčić iz Živog zida me jako podsjeća na tu djevicu (a i on sam je djevica) i jako poštujem što radi i dao sam mu glas na izborima, ali me stalno strah da će i on, kao i djevica koju sam spomenuo već, jednog dana jednostavno dići ruke i prikloniti se masi.

Pa što je to, koji je to trenutak kad djevica jednostavno odustane?
Skarga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:02   #2908
Trenutak kad zaključi da se to "ne isplati", nema svrhe, nema opipljivog rezultata...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:11   #2909
Pa valjda neka kombinacija životnih situacija i nebeskih konfiguracija.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 22:59   #2910
Svakoj muškoj djevici koja se odluči bavit politikom odma dvi zidarske prilipit i reći da se privati bilo čega drugog.
Rec'mo sporta, to im iđe.
__________________
"Ja pečen pizze, ono frizerski salon! - Kole, A.D. 2009.
Bomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 23:05   #2911
Quote:
Skarga kaže: Pogledaj post
Što se dogodi u jednoj djevici kada odluči potpuno ostaviti svoja uvjerenja i radne navike i principe i potpuno se prikloni radnom okruženju i svim negativnostima uhljebljenih radnika?

Što se to mora dogoditi jednoj djevici da potpuno odbaci svoje principe i prikloni se masi?

Pitam zato što poznam djevicu koja je to napravila, a i trenutno u saboru Sinčić iz Živog zida me jako podsjeća na tu djevicu (a i on sam je djevica) i jako poštujem što radi i dao sam mu glas na izborima, ali me stalno strah da će i on, kao i djevica koju sam spomenuo već, jednog dana jednostavno dići ruke i prikloniti se masi.

Pa što je to, koji je to trenutak kad djevica jednostavno odustane?
Dualni i promenljiv znak, uz to vladar nestabilni, pored Meseca, najbrzi Merkur.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 23:09   #2912
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Rekao bih da je ovo drugo. Kod sebe kao Vodenjaka recimo nalazim mnoštvo osobina Lava, a nemam ni L od Lava (osim MC-a).
MC je 10 znak od naseg ASC, u sustini to je nase samoostvarenje, ono cemu tezimo i sto bismo zeleli postati.

Quote:
Svakoj muškoj djevici koja se odluči bavit politikom odma dvi zidarske prilipit i reći da se privati bilo čega drugog.
Rec'mo sporta, to im iđe.
Da, odlicni su sportisti, stratezi koji umeju da koriste pamet i taktiku u sportu.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 20:14   #2913
Quote:
b0mber kaže: Pogledaj post
Svakoj muškoj djevici koja se odluči bavit politikom odma dvi zidarske prilipit i reći da se privati bilo čega drugog.
Rec'mo sporta, to im iđe.
Huh... onda odi Bašaru Al Asadu, pa mu prilipi 20-30 triski. Mada mislim da e u cijeloj priči oko Sirije on pozitivac. Što ne znači da nije kriv za zločine koje je njegova strana počinila u ratu.

Već duže vrijeme kanim pitati, zna li netko kakvu astrološku analizu Bašara Al Asada, a koja bi bila što svježija, da otprilike znamo zašto je postupio tako-i-tako.

Znam da je tu riječ i o astrologiji cijele države/naroda, a ne samo pojedinca.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 09:10   #2914
To je Ptolomej lepo pisao u Tetrabiblosu. Ne dobija se tu slika bez mundane astrologije.

A, kad bi se gledalo tako prosto, Hitler bi bio neki lenji hedonista, baštovan koji uživa u hrani i cveću (Bik/Vaga).
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 15:21   #2915
Nekako se najbolje slazem sa muskim djevicama, na bivsem poslu ih je bilo troje i sa svima sam se super slagala. Ono zajednicko im je bila poprilicna zatvorenost prema vecini ljudi, treba si klistima cupat rijeci iz njih, pedantne ali svaki je bio detaljist za neke druge stvari .
Ovaj jedan je bio opsjednut sa kravatom, svaki put kad bi prosla kraj njega pomakla bi mu je , popizdija bi i odma otrca u zahod popravljat.
U vezi sam najduze izdrzala sa djevicom.

Moj najbolji prijatelj je djevica, castan, pravedan, odan, zbilja pravo musko, jedini muskarac kojeg postujem. Nakon 20god drugovanja, nedavno mi se otvorio glede privatnog zivota, meni je to bila cast jer mi je to potvrda da mi potpuno vjeruje.
Ma sudene su mi na svim poljima, imam i sestru djevicu ali nismo sa bas kliknule, samo muskici mi pasu
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 19:32   #2916
Bokic evo pitanjce ne znam da li je vec negdje bilo ..... Muskarac koji mi se svidja je djevica.

Zanima me vi muskici djevice da li ste skloni stavljati nas zene na kojekakve testove?! da vidite jesmo li vrijedne vase paznje? pogotovo ako ste do sada bili jako povrijedjenii razocarani od strane zena i mislite da nas sve iz osvete treba iskorijeniti s lica zemlje

Uvukla mi se jedna djevica pod kozu ali nisam sigurna sto radi trenutno? da li me samo iskusava..dovodi na tanak led ili si je covjek jednostavno zadovoljio ego i to je to.nekoliko me puta iznenadio nekim postupcima i razgovorima i vec drugi put nema ga nestao je..dovodi me do ludila
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 10:51   #2917
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post
Zanima me vi muskici djevice da li ste skloni stavljati nas zene na kojekakve testove?! da vidite jesmo li vrijedne vase paznje? pogotovo ako ste do sada bili jako povrijedjenii razocarani od strane zena i mislite da nas sve iz osvete treba iskorijeniti s lica zemlje
DA!*


*iskustvo, u vezi s muškarcem Djevicom
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 14:06   #2918
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post
Bokic evo pitanjce ne znam da li je vec negdje bilo ..... Muskarac koji mi se svidja je djevica.

Zanima me vi muskici djevice da li ste skloni stavljati nas zene na kojekakve testove?! da vidite jesmo li vrijedne vase paznje? pogotovo ako ste do sada bili jako povrijedjenii razocarani od strane zena i mislite da nas sve iz osvete treba iskorijeniti s lica zemlje

Uvukla mi se jedna djevica pod kozu ali nisam sigurna sto radi trenutno? da li me samo iskusava..dovodi na tanak led ili si je covjek jednostavno zadovoljio ego i to je to.nekoliko me puta iznenadio nekim postupcima i razgovorima i vec drugi put nema ga nestao je..dovodi me do ludila
Djevice su ti proračunate, jer su ziheraški nastrojene i moraju biti sigurne da u tebe vrijedi ulagati. Moraš biti besprijekorna u pogledu osobina koje on traži. A gdje su mu Venera i Mjesec?
Ne pokazuj znakove površnosti, ja ljude biram po kriteriju je li to karakter koji će ostati sa mnom ako se razbolim i sl, a ne je li lijep, je li mi zabavno s njim itd.
To ti je bar kod mene tako, imam asc, Ve i Ma u Djevici.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 21:12   #2919
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
DA!*


*iskustvo, u vezi s muškarcem Djevicom




Jooj
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 21:21   #2920
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Djevice su ti proračunate, jer su ziheraški nastrojene i moraju biti sigurne da u tebe vrijedi ulagati. Moraš biti besprijekorna u pogledu osobina koje on traži. A gdje su mu Venera i Mjesec?
Ne pokazuj znakove površnosti, ja ljude biram po kriteriju je li to karakter koji će ostati sa mnom ako se razbolim i sl, a ne je li lijep, je li mi zabavno s njim itd.
To ti je bar kod mene tako, imam asc, Ve i Ma u Djevici.


Pazi ovo besprijekorna! pa ubit cu sebe i njega hahaha sta da se stavim u stakleno zvono i balzamiram tako savrsena a sad koje osobine on trazi to zna samo on valjda.On je uzas ali uzasno tezak za procitati.i to je tako frustrirajuce.
Neznam gdje su mu Venera i Mjesec stvar je u tome da ni on sam nije tocan u sat rodjenja kaze da je 90% siguran u 05:00 ali... nema nacina da sazna.a nismo bas u takvom odnosu da bih ga ja sad pilila s tim da istrazuje.

Srecom pa nisam povrsna ma ja vise ne znam sto on gleda trazi i hoce kad se mijenja kao sto ja mijenjam carape 3 puta dnevno haha

Iako ja sam uvjerena milijun posto da on ima masku i da skriva pravo ja bas zbog svih tih losih iskustava koje je imao..jer kroz pricu mu tu i tamo nesto izleti i onda se brzo opet zatvori...

u biti ne znam kako da se postavim prema njemu a da nisam ni too much a opet da on ne pomisli da me boli briga za njega....
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.