Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2007., 11:13   #101
xtcy, istim su citatima vikali kršćanski fundamentalisti kad se uvodio barkod i u desetljećima nakon toga. primirili su se.
možda si premlad da se toga sjećaš.

a prisluškivanje, a eto. i bush mora drkati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:20   #102
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
xtcy, istim su citatima vikali kršćanski fundamentalisti kad se uvodio barkod i u desetljećima nakon toga. primirili su se.
možda si premlad da se toga sjećaš.

a prisluškivanje, a eto. i bush mora drkati.
jesam ti vec rekao da to sve ne moze biti nabrzinu
jer bi i ovce tada shvatile a mozda se i pobunile
sve mora imati svoj uvod
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:52   #103
Sjećaš li se depresije pjesnika krajem 19. stoljeća?
Svo to okružje je bilo zbog sličnih stvari kakve se ovdje danas govore. I onda se nekima u glavama činilo kao da će kraj svijeta nastupiti za par godina. Mladež se ubijala iz pomodnosti.
Danas se to otprilike ponavlja, samo bez toliko samoubojstava, s ovim EMO ... ljudima.

Isto se okružje ponavljalo u Americi tijekom Velike depresije. Zatim depresija oko punk ere.
Jedan od zadnjih globalnih strahova nastupio je zbog straha od asteroida. Snimljena je sva sila dokumentaraca i par filmova u kojima Zemljani blago rečeno najebu.

A onda panika oko SARS-a.


Ovo nije ništa novo. Nestat će kao što je i drugo nestalo.
Bit je u tome da ljudi žele biti posebni, žele da svijet završi kad oni budu tome mogli svjedočiti.
I bitno je to da ta razdoblja sve brže dolaze i sve brže odlaze. Život je sve brži.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 08:23   #104
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Bit je u tome da ljudi žele biti posebni, žele da svijet završi kad oni budu tome mogli svjedočiti.
I bitno je to da ta razdoblja sve brže dolaze i sve brže odlaze. Život je sve brži.
Istina, sjećam se prije par godina kada mi je frend bio u laganoj depri (ništa posebno). I jedan dan smo pričali i on mi veli "Htio bi da na Zemlju padne veliki meteor i da tako umrem"
Moj komentar je bio lagani ........

Svatko želi misliti da je on poseban, da bi u posebnoj situaciji posebno reagirao.
Na žalost to je rijetko istina, a iz toga se samo izrodi djetinjanosto prepucavanje (tipa ovog sa čipovima).
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 22:22   #105
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sjećaš li se depresije pjesnika krajem 19. stoljeća?
Svo to okružje je bilo zbog sličnih stvari kakve se ovdje danas govore. I onda se nekima u glavama činilo kao da će kraj svijeta nastupiti za par godina. Mladež se ubijala iz pomodnosti.
Danas se to otprilike ponavlja, samo bez toliko samoubojstava, s ovim EMO ... ljudima.

Isto se okružje ponavljalo u Americi tijekom Velike depresije. Zatim depresija oko punk ere.
Jedan od zadnjih globalnih strahova nastupio je zbog straha od asteroida. Snimljena je sva sila dokumentaraca i par filmova u kojima Zemljani blago rečeno najebu.

A onda panika oko SARS-a.


Ovo nije ništa novo. Nestat će kao što je i drugo nestalo.
Bit je u tome da ljudi žele biti posebni, žele da svijet završi kad oni budu tome mogli svjedočiti.
I bitno je to da ta razdoblja sve brže dolaze i sve brže odlaze. Život je sve brži.
I danas ljudi iznadprosječno izvršavaju samoubojstva. Posljedice rata, bar kod nas.

Svakih otprilike 20 godina dešavaju se depresije. Jednako tako, svakih cca 20 godina nastupaju revolucije. Slijede iza depresija.
Ljudske depresije su često izazvane ekonomskim depresijama, revolucije su opet odgovor na depresije. Revolucije su pritom otpusni ventil uzrokovan depresijom. Povijest se ponavlja. U međuvremenu dođe pokoja panika. Analogno tome dođe i pokoji iracionalni optimizam.
Pogledajte ekonomske pokazatelje tj. indexe burzi u intervalima od 20 godina.
Moje proročanstvo: u USA slijedi kroz najviše nekoliko godina ozbiljniji pad cijena dionica. Ni prvi ni zadnji put, tako je otkad je burzi.

A što se tiče dokumentaraca i filmova u kojima zemljani najebu - sve je to za ljude, ukratko zabava.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 00:52   #106
Nije loša hipoteza. Bilo bi zgodno napraviti kakav dijagram tih globalnih problema.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 15:07   #107
Dakle, pošto naš cijenjeni Endimion17 tvrdi da se nekoga ne može pratiti (nadgledati kretanje) pomoću RFID čipova koji će se ugrađivati u ljude, morao sam mu pokazati da je u krivu:

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju, ako i dođe do toga (u što čisto sumnjam, jer smo stvarno daleko od ikakve potrebe za tim), nemate se što brinuti da će vam netko pomoću čipa mijenjati ponašanje, moći vas ubiti, nadgledati vam kretanje ili očitavati podatke.
to je nemoguće, jer vam se ne ugrađuje analitički laboratorij s GPSom, nego čip.

Moći će nadgledati kretanje - pogledaj članak dolje.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nema šanse da se u ljude stavljaju čipovi.

Stavljali su se, stavljaju se i stavljat će se. Kako je GameDeveloper rekao, čemu onda multimilijarderska kampanja?

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Taj čip koji ljudi "žele", kakav je? Je li to RFID? Prije par godina u SAD-u su bili popularni GPS odašiljači u obliku narukvice. GPS uređaj i RFID čip nisu jedno te isto.
Uglavnom, stavljalo bi se djetetu na ruku, pa bi se znalo gdje je dijete. Rezolucija je bila oko 100 metara. Tako nekako.

BTW, sad sam pogledao dio tog filmića. Je, RFID je. Ako netko ne zna što je RFID, neka progoogla. To nije sredstvo nadziranja. To je čip koji radi tek kad je u malom dometu senzora.

I dalje zvučite kao paranoici. Žalim, ali ovo je identično paranoji oko barkoda.

Eto: RFID je i ipak može poslužiti kao sredstvo nadziranja - pogledati članak dolje.

A sada pogledaj ovo:



To je isječak iz članka o RFID čipovima, iz časopisa VIDI (poznati crackpot časopis paranoičnih teoretičara zavjere).
Čak sam kompletan članak slikao i stavio na net, samo radi tebe

Tu je (klikni na sliku da ti je otvori u punoj veličini):


A sada idi u kut

Zadnje uređivanje J.G. : 04.08.2007. at 16:31. Reason: endi nije bas shvatio post pa je objasnjenje dodano na vrh posta (+podcrtano).
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 15:19   #108
O ugradnji čipova u ljude...o tome se već pričalo i prije 10 god.
Moj endi, da je to nemoguće nebi tvrtka verichip proizvela 1 milijardu chipova za ljude upravo sada u ovom trenutku...šta misliš da će netko spucati kojih 10milijardi dolara a da mu projekt u gradnje čipova u ljude propadne...ma daj šališ se.
Uglavnom, čip se može lako pratit gps-om...to je danas igračka za djecu.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 15:20   #109
@J.G.:
Sorry, ali to nije ono o čemu sam govorio. Govorio sam o pasivnim čipovima, bez izvora energije, koji zahtijevaju neposrednu udaljenost senzora.
GPS odašiljači s baterijom koji se stave na ruku su nešto drugo.

Ti baš želiš naći nešto da me možeš pokopati, zar ne? Eto, ovaj put nisi uspio. Možda jednom hoćeš. S druge strane, ja uspijevam, zato jer uvijek krećem od osnova i stvarno se trudim sve mahnito provjeravati.
I da - cilj mi nije pokopati nekoga, nego naći činjenice. Vodim se željom za istinom.

You have much more to learn, padawan...


@GameDeveloper: kako se ti uvijek nađeš točno na specifičnim threadovima, netom nakon nečeg važnijeg što se na njima iznese?
ozbiljno, mislim da si nečiji klon. ili samo čitaš. mislim, zar te ne vuče ponekad reći još nešto?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 15:39   #110
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ti baš želiš naći nešto da me možeš pokopati, zar ne? Eto, ovaj put nisi uspio.
Nisam - sam si se

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I da - cilj mi nije pokopati nekoga

Nije ni meni, jer da je otvorio bih poseban thread o ovome
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 15:57   #111
Argumentiraj zašto sam se pokopao. Činjenice govore za sebe. Spominjao sam RFID sam po sebi, a ti daješ straw man argument - izvlačiš GPS s baterijom i time me pokapaš.
To je pokvareno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 16:37   #112
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Argumentiraj zašto sam se pokopao. Činjenice govore za sebe. Spominjao sam RFID sam po sebi, a ti daješ straw man argument - izvlačiš GPS s baterijom i time me pokapaš.
To je pokvareno.
Uh, naporan si. Eno, re-editirao sam originalni post pa pogledaj.
Smiješno što ti kažeš da činjenice govore same za sebe, jer su te vlastite "činjenice" i pokopale.
Da li si uopće pročitao članak?
Naravno da nisi, jer da jesi onda bi znao da se ne radi o GPS-u s baterijom nego o običnom RFID čipu kojeg će raditi firme poput Verichipa...
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 16:49   #113
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

@GameDeveloper: kako se ti uvijek nađeš točno na specifičnim threadovima, netom nakon nečeg važnijeg što se na njima iznese?
ozbiljno, mislim da si nečiji klon. ili samo čitaš. mislim, zar te ne vuče ponekad reći još nešto?
Ne vuče me reći ništa više od onoga što trebam reći.
Kako se nadjem gdje trebam....a šta da ti kažem....
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 00:17   #114
Nije više Verichip, sada je Xmark.
samo čitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 00:22   #115
Quote:
samo čitam kaže: Pogledaj post
Nije više Verichip, sada je Xmark.
Razmišljam da si kupim dionice.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 00:33   #116
Ima jedna sitnica, stranica o ugradbenom RFID chip-u, na Verichip-ovoj stranici je izbrisana, ali se još nalazi ovdje.

I kaže tamo da nema veze sa GPS-om, da on nosi samo jedan obićan identifikacijski broj.

Quote:
About the size of a grain of rice, the microchip inserts just under the skin and contains only a unique, 16-digit identifier.
Ono što mene zanima, s koje se najveće udaljenosti (s današnjom tehnologijom) može skenirati takav jedan RFID chip?
samo čitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 00:34   #117
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Razmišljam da si kupim dionice.
Kladim se da ćeš se obogatiti.
samo čitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 13:55   #118
Koliko znam, to radi na jedva par metara, ali još moram provjeriti. Mislim da trebaš približiti senzoru na manje od metra.

edit: kaže kolega "par centimetara". dakle, definitivno manje od metra, što nije ništa čudno. RFID čipovi drže malu količinu podataka i služe kratkotrajnoj identifikaciji.
Verichip paranoja je vezana za GPS uređaje, a to je kudikamo skuplje od običnog čipa.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 05.08.2007. at 15:33.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.