Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2011., 13:17   #201
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ne smijem se na kapute naročito kod kratkodlakih pasa na niskim temperaturama...to mi nije tako strašno
imam ja dugodlakog , ali bez poddlake i uopce me nije briga tko sta misli kad nas sretne kad on ima kaputic...jedino sam mu kapuljacu skinula (na ciferslus je) jer pizzdi dok mu je to na glavi....
nek oni dugodlakog psa mokrog do gole koze suse i lijece 4 puta svaki dan... meni ne pada napamet.... kad sam mu kupila jaknu prosle godine "za na snijeg" preporodila sam se... u toplom mu samo istrljam glavu, sape i guzicu rucnikom i mir bozji.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 13:39   #202
ne znam zašto ih treba liječiti..pa što ga više paziš više si u govnima..kao i s ljudima..

razumijem ako provodiš puno vremena vani ali za običnu šetnju mi je bez obzira na temp.to malo too much
nešto što su ljudi izmislili jer su mislili da treba ...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 13:51   #203
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ne znam zašto ih treba liječiti..pa što ga više paziš više si u govnima..kao i s ljudima..

razumijem ako provodiš puno vremena vani ali za običnu šetnju mi je bez obzira na temp.to malo too much
nešto što su ljudi izmislili jer su mislili da treba ...
bas zato... ja psa ne vodim u "obicnu setnju"... nasa najkraca pis pauza ne traje ispod 30-40 minuta, to je ona "kad smo na brzinu"... nema tu 10-15 minuta da se popisha i posere....

i u toj najkracoj on skace ko zec po snijegu, kisa mu ne smeta... ne oblacim mu kaputic kad je samo hladno, ali ako je mokro, znaci ne mora snijeg padat, bitno da ga ima vani, ili pada kisa, bome ima jaknu i obucem mu . i racunaj da pas od 9 kila, visine 27 cm kad se zaleti u snijeg visine 10-15 cm, mokar je od glave do pete. s nepromocivom jaknom, izadje iz snijega samo mokrih sapa, guzice i glave. trbuh i ledja su mu suhi.
ljudi su izmislili pasmine jer su mislili da im treba, pa su izmislili i jakne jer im isto tako trebaju .
znas,malo je drugacije u dalmaciji.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 13:54   #204
znam da je drugačije iako, kad odere bura sa 130 na sat i kad spusti temp..ispod -10 vjeruj mi da je puno gore nego gacati kroz snijeg..osim ako nisi u skandinaviji na -20 ili -30

a šta ja znam
valjda svatko odabere što smatra da je najbolje..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:01   #205
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
znam da je drugačije iako, kad odere bura sa 130 na sat i kad spusti temp..ispod -10 vjeruj mi da je puno gore nego gacati kroz snijeg..osim ako nisi u skandinaviji na -20 ili -30

a šta ja znam
valjda svatko odabere što smatra da je najbolje..
pa ok, okupaj ti otta na -10 , ma kad nema bure i nemoj ga susit, pusti ga malo onako u vrt nek si posnjofa pol sata...jer psima je to normalno...
s jedne strane, pas bu umro ak pojede 20 deka pedigrea il bu bar ozbiljno oboliio, a s druge strane je normalno da je kucni dugodlaki pas mokar do koze na -10 ... ma daj...
uostalom, kak velis, svatko bira kako misli da mu je najbolje. ja nemam ni vremena ni volje pol dana potrositi na susenje psa. ja sam zla maceha
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:06   #206
ja ota mogu, budući njegova dlaka ne upija vodu..vrlo brzo sklizne sa dlake

inače...vani na bilo kojoj temp.bude mokar i samo ga dobro istrljam ručnikom..fen koristimo samo nakon kupanja jer je jedino tada mokar do kože..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:25   #207
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ja ota mogu, budući njegova dlaka ne upija vodu..vrlo brzo sklizne sa dlake

inače...vani na bilo kojoj temp.bude mokar i samo ga dobro istrljam ručnikom..fen koristimo samo nakon kupanja jer je jedino tada mokar do kože..
dozvoli da neki psi imaju drugaciju dlaku
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:30   #208
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
dozvoli da neki psi imaju drugaciju dlaku
a pitala si
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:44   #209
Na fejsu za pomoc ekipi su stavljena dva kaputica tj. kabanice za pse.... cijene su super povoljne

Kabanice za male pse - veličine 26cm i 33cm - kom 30 kn

Na podrucju Zagreb moguca primopredaja, van Zg kupac placa postarinu



oSTALE INFO NA PM
__________________
Prvi dan snijega
Novi video
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:01   #210
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
a pitala si
ok, ne kuzim zasto ga onda susis fenom
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:06   #211
Quote:
piva007 kaže: Pogledaj post
čemu takav kruti stav prema oblačenju pasa? i stav da je samo malim psima potrebna odjeća?
Bilo bi mi jako drago da se tema 'Odjeća za pse' ne pretvori u temu 'Odjeća za pse - da ili ne'. Možda da otvorimo topic na kojem onda možemo raspravljati što smatramo primjerenim, a što neprimjerenim u održavanju psa.

Moja Luna je nekoliko puta stala i počela se tresti od hladnoće, iako smo bile u pokretu, a nije ni bila temperatura ispod nule - mislim negdje oko 5 stupnjeva. I kada nosite psa u rukama koji se ne uspijeva ugrijati bez obzira što ste ga stisnuli uz sebe, već se trese kao prut, zaboravite na sve podsmješljive poglede i trčite kući navući joj kaputić.


Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post
Trazim gdje ima za kupiti ovakvih cipelica, tj.ovakav kroj ? Cine mi se ugodne i da pas moze lijepo hodati u njima, dok su mi one u pet centru dosta krute.



Uploaded with ImageShack.us

Da, baš bi ovako mekana trebala biti obuća za pse, eventualno s višim sarama za ove kratkonoge i dugodlake, jer oni bude mokri i blatni skroz do riti (plus uši i njuška ). Naravno, od vodonepropusne tkanine.

Jedino ne znam kako napraviti ove slatke ružičaste zečeke


Quote:
piva007 kaže: Pogledaj post
...(po dućanima nema kaputa za pse teže od 10kg - kakve predrasude ???) ... a i ne štite trbuh, što je meni najbitnije...

sami kroj vam ništa ne znači skinut sa interneta, baš zbog toga što se psi razlikuju po građi. Najjednostavniji način jest uzeti običnu veliku majicu ....

i čitam da mnoge od vas muči to da se tkanina ne rasteže dovoljno na zglobovima. to se lako riješi tako da na mjestima koja se trebaju rastezati (kod prsa - pas diže i spušta glavu, kod prednjih i zadnjih nogu) ušijete široku rastezljivu traku. ima ih svugdje za kupiti, čak do širine od 10 cm, crne, bijele, plave, roze, kakve vam srce želi...

na taj način kaput lijepo stoji na psu a pas se može kretati prirodno, a ne kao vitez u oklopu...

Upravo na taj način sam i ja šivala prve dvije 'tutice' Luni. No, one su bile od džerseja, pa nije bilo problema s nogavicama:

___________

Razmišljala sam da je još jedna mogućnost za nogavice da se nafaldaju (kod kabanica i ostalih nerastezljivih materijala), tako da pas može potpuno protegnuti nogu kada trči. I naravno, s pokrivenim stomakom. To sam već spomenula na 'Maltezerima'.


Inače, ovakav način krojenja, direktno na tijelu, zove se francuski način krojenja. Tako su radili a i rade svi veliki kreatori - prislone neki jeftini materijal na manekenku i onda po njoj crtaju, pričvršćuju pribadačama nabore, a onda sve to stavljaju na stol i prem tako dobivenom kroju kroje skupocjene materijale. Vidiš ti naše beštijice, kako dobivaju vrhunski francuski kroj, a ne onaj bez veze, iz Burde za svakoga
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 10.10.2011. at 15:15.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:09   #212
a meni to sve ko spansko selo, ko da zemlja nije vise ravna ploca, nego je zemlja konacno postala okrugla )
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:17   #213
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
ok, ne kuzim zasto ga onda susis fenom
normalno da ne kužiš kad nisi čitala što sam napisala...

jedino mu se nakon tuširanja dlaka smoči do kože...na kišu ne..
a za otuširat ga potrošim vode kao za 4 čovjeka, jer moram ogromnim količinama vode nalijevat mu dlaku..

kužiš
i to ne radimo uvijek..fen se koristi samo ako je zaista jako hladno i jako kasno navečer, pa da ne stoji cijelu noć sasvim mokar
zato svi ručnici naši koji se skupe služe za njega pospugati plus sve količine vode koje sam okolo otrese...

vodeni pas..ne misliš valjda da služe da bi ih se oblačilo u kaputiće da se ne smoče
objektivno, ako i tko i oblači to je radi vlastitog komoda ili eventualno radi kroničnih bolesti kojima lagotti nisu skloni
pokušavam zamisliti newfoundlera u kabanici

po najvećim prolomima oblaka ne šetamo
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:26   #214
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
normalno da ne kužiš kad nisi čitala što sam napisala...
ma kuzim ja samo sam htjela vidjet dokle ides.... iako znam da bus napisala zadnja makar tocku
napisala si da ti je to normalno kod kratkodlakih, ok, da kod kratkodlakih to nije tako strasno... da budemo precizni.
ja sam napisala da to nije strasno ni kod dugodlakih, pogotovo kad nemaju poddlaku. ti psi nisu ni za zivjeti vani i uostalom, objasnila sam da mi se ne da susiti psa ( koji nema dlaku ko vodeni pas) 4 sata dnevno.... i da prostis, boxer nije za zivjeti vani, a kao kratkodlak, lakse ga se osusi kad mokar dodje doma, nego nase cupavo prase ( koje nije vodeni pas , dalmatinski jelte )..

fermina je opet pogodila u sridu.... jel opet trebamo raspravljat jel to treba ili ne, ili kome treba? ostavite temu nama muciteljima pasa da si razmjenjujemo krojeve

i da, ak ne uspijem sa cizmicama, napravicu mu stucne, sam da mu se one kuglice leda ne skupljaju na nogama ))
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:32   #215
pa lijepo sam ja rekla, tko voli nekk izvoli ...šta sam sad kriva

dobro dobro fermina...iden ća ...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:43   #216
Dosta je teško naći materijale za kabanice. Iako još nisam počela šivati kabanicu za ovu sezonu (ne želimo ostati demode, jelte ) skinula sam materijal sa starog kišobrana. On je dobar i za tanku kabanicu za jesenje kiše, a može poslužiti i za čizmice, s tim da onda treba našiti neku tanku mekanu gumu da glumi džon.

Iako možda zvuči potpuno blesavo , razmišljam postoji li neki zanatlija koji bi poput vulkanizera na sašivenu čizmicu nekako nalijepio tanki gumeni džon?


Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
dobro dobro fermina...iden ća ...
I bolje ti je
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:50   #217
svaki ti obućar može nalijepiti džon, možeš zapravo i sama, ali...sva ta ljepila nisu predviđena za mokro..tako da..ne znam koliko ti to ima svrhe
te se stvari inače rade vrućim tvorničkim lijepljenjem skoro pa varenjem a to u nas ne vjerujem da privatno itko radi..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 16:10   #218
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
demode, jelte ) skinula sam materijal sa starog kišobrana. On je dobar i za tanku kabanicu za jesenje kiše, a može poslužiti i za čizmice, s tim da onda treba našiti neku tanku mekanu gumu da glumi džon.
ja jesam glupa, i mozak mi je zahrdjao, i stvarno.... svaka ti cast.... pukla mi je prekjucer rucka s reklamnog velikog kisobrana od podravske banke....srecom ga nisam stigla bacit...turbo narandzati kisobran
sad kad ce noc padati poslije rucka... za vecernju igru kad je mokro!
jucer sam se bas bunila kako po noci kad se oni igraju, ja jedina mog ne vidim jer je crn ( recimo prosaran sijedima ) a najvise bezi...

ako zaserem kroj, dobice trakicu da svijetli u mraku ))
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 16:21   #219
a zašto mu ne kupiš one reflektirajuće ogrlice u pet centru
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 16:55   #220
I kod nas na livadi bome cijelo društvo ima kupljene ili naručene kaputiće/kabanice/jakne, svi živi...... a moja Lia je daleko najmanja a nema jadna ništa još

Ali morat ćemo naći makar kabanicu, jer dečko već pizdi prat ju i brisati čim padnu tri kapi kiše.... ali trebala bi mi kabanica s nogavicama, i da je trbuh pokriven je ona dosta niska... i da je prihvatljiva cijena

A za zimu i snijeg s jedne strane bila je pas s ceste i vjerujem da je dosta vremena provela vani na zimi gola golcata dok s druge strane, ima svilenkastu nježnu dlakicu također bez poddlake, a dosta vremena provede vani. Ne znam, vidjet ćemo kad dođe zima i snijeg, pa ako vidimo da joj je zima ili se prehladi slučajno....

U međuvrmenu nam treba nešto nepromočivo zbog kiše. Daj Papi73 baci fotku manekena u jaknici i moja je njegove građe, težine i visine, baš me zanima
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.