Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 01:16   #41
pa taj post koji ti navodiš mnogi iskorištavaju za izlječenje od teških bolesti
a 3 mjeseca ne znam...
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:18   #42
da mi je vidjet kak neko izdrzi par dana bez vode
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:19   #43
bez vode ne možeš tri mjeseca, nema to veze s postom tj. gladovanjem
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:23   #44
Ali napisao si i vodu...
Uglavnom, možda bi se moglo, ako je osoba ugojena svinja i svaki dan pijucka vodu i ne pokušava se previše kretati osim malo po krevetu. Možda bi mogla preživjeti živeći od svog sala. No došlo bi do teških poremećaja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:24   #45
e a ima i oni Indijci što gledaju u Sunce i tako dobivaju energiju
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:25   #46
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ali napisao si i vodu...
Uglavnom, možda bi se moglo, ako je osoba ugojena svinja i svaki dan pijucka vodu i ne pokušava se previše kretati osim malo po krevetu. Možda bi mogla preživjeti živeći od svog sala. No došlo bi do teških poremećaja.
to stoji za Evropski puk , ali u svijetu ima i drugačijih ljudi
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:30   #47
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ali napisao si i vodu...
Uglavnom, možda bi se moglo, ako je osoba ugojena svinja i svaki dan pijucka vodu i ne pokušava se previše kretati osim malo po krevetu. Možda bi mogla preživjeti živeći od svog sala. No došlo bi do teških poremećaja.
zanimaju me razmišljanja alternativaca, a ne vas gospodine

ozbiljno, neka mi netko objasni kako (ne debeli) mršavi Yogii koji meditiraju uspijevaju preživjeti tri mjeseca bez vode, hrane, kojom bi mogli unijeti nešto tekućine i sl.

@Rie ti otvoriš temu, nešto si pročitao na netu, a sada spemaš.

ne treba mi znanstveni odgovor, već alternativni
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:34   #48
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
to stoji za Evropski puk , ali u svijetu ima i drugačijih ljudi
skoro ista stvar. ljudi nisu nešto drastično različiti, a europljani sigurno nisu svi homogeni. referiraš na rase, gotovo je s tim.

Quote:
normall kaže: Pogledaj post
zanimaju me razmišljanja alternativaca, a ne vas gospodine

ozbiljno, neka mi netko objasni kako (ne debeli) mršavi Yogii koji meditiraju uspijevaju preživjeti tri mjeseca bez vode, hrane, kojom bi mogli unijeti nešto tekućine i sl.

@Rie ti otvoriš temu, nešto si pročitao na netu, a sada spemaš.

ne treba mi znanstveni odgovor, već alternativni
Je, ok, kužim.
Samo, krivo si postavio pitanje. Trebao si navesti "ako je to istina, kako i zašto se to događa blablabla...?"
a ovako ispada da ljudi stvarno po 3 mj ne unose nikakvu tvar u tijelo. To je jednostavno nemoguće i da se takvo što dogodi, "trebali bi pisati sve knjige" ponovno.
Nema nikakvih dokaza da se događa osim brbljarija iz zatucanih indijskih sela koja žive od turizma, slabo i nikako. uglavnom, you get the point.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:36   #49
pa pročiščeni su duhovno, emocionalno, i fizički i žive od prane jel su toliko "pročišćeni"
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:44   #50
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
pa pročiščeni su duhovno, emocionalno, i fizički i žive od prane jel su toliko "pročišćeni"
ne razumijem

objasni mi što je to prana, i zašto je mogu dobiti samo pročišćeni ?? emocionalno duhovno pročišćavanje razumijem, meditaciju kao "oslobađanje" od prisilnih misli razumijem, no kakve imaju veze voda i ta prana
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:53   #51
Mozda maximalno uspore metabolizam i dovedu se u stanje slicno hibernizaciji. To bi bilo jedino objasnjenje.

Da li postoje nekakvi dokazi dobiveni u kontroliranim uvjetima? Ukoliko ne, to je sve rekla-kazala.
__________________
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered.
George Best
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 02:03   #52
Evo ga rekla kazala

to sam čekao
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 02:08   #53
Quote:
bigfoot kaže: Pogledaj post
Mozda maximalno uspore metabolizam i dovedu se u stanje slicno hibernizaciji. To bi bilo jedino objasnjenje.

Da li postoje nekakvi dokazi dobiveni u kontroliranim uvjetima? Ukoliko ne, to je sve rekla-kazala.
hibernizacija je tretiranje električnom strujom.

vjerojatno si mislio na hibernaciju tj umjetno izazivanje hipotermije ??

kako izazvati hipotermiju, usporiti metabolizam i što je prana, molim odgovor, ali alternativni.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 08:42   #54
Quote:
Lux, -is kaže: Pogledaj post
I m
@Dobrimag, može malo više detalja o hranjenju sunčevom energijom? Ima li to iakkve veze s onim što sam napisala o čeonoj čakri? Naravno, ne tražim dokaze nego samo tvoje mišljenje.
Nisma ništa čuo o čeonoj čakri. Samo znam ono što mi je otac rekao (koji je pričao s nekim ljudima koji tvrde da ništa ne jedu, a neki niti ne piju).
Tako nešto zahtjeva dugotajan trening i svakodnevnu jutarnju jogu/meditaciju.
Ako želiš mogu se više raspitati.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:55   #55
Čak i da se dovedu u hibernaciju, ovo što se događa s dečkom to nije. Dečko sjedi. Ne leži. Sjedenje zahtijeva stalnu kontrakciju nekih poprečnoprugastih mišića, a to troši kemijsku energiju, iako djeluje statično.
Dečko nešto jede.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:35   #56
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nisma ništa čuo o čeonoj čakri. Samo znam ono što mi je otac rekao (koji je pričao s nekim ljudima koji tvrde da ništa ne jedu, a neki niti ne piju).
Tako nešto zahtjeva dugotajan trening i svakodnevnu jutarnju jogu/meditaciju.
Ako želiš mogu se više raspitati.
Ako ti nije teško, pitaj ih. Nožda je to baš ta meditacija o kojoj sam pisala.

A prana, ja ću napisati što mislim o prani iako nisam prozvana.
Neću reći što je to alternativna prana (iako bih mogla) nego ću reći kako JA doživljavam pranu.
Prana je nešto što je u svima nama, nešto što nam je nejasno pa je često mistificiramo. Ja znam što je prana, ali ne znam kojim bih je riječima opisala a da ne odem u mistifikaciju. Reći ću samo da se moje viđenje prane najbolje pokazuje u vještini zvanoj tai chi u kojoj pokretima pokrećeš chi ili ki ili pranu - svoju unutrašnju energiju.
Mene sad zanima što je to nealternativna prana. Molim odgovor.
Lux, -is is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:45   #57
Quote:
Lux, -is kaže: Pogledaj post
Ako ti nije teško, pitaj ih. Nožda je to baš ta meditacija o kojoj sam pisala.

A prana, ja ću napisati što mislim o prani iako nisam prozvana.
Neću reći što je to alternativna prana (iako bih mogla) nego ću reći kako JA doživljavam pranu.
Prana je nešto što je u svima nama, nešto što nam je nejasno pa je često mistificiramo. Ja znam što je prana, ali ne znam kojim bih je riječima opisala a da ne odem u mistifikaciju. Reći ću samo da se moje viđenje prane najbolje pokazuje u vještini zvanoj tai chi u kojoj pokretima pokrećeš chi ili ki ili pranu - svoju unutrašnju energiju.
Mene sad zanima što je to nealternativna prana. Molim odgovor.
Evo ti odgovor. Nema ni najmanjeg dokaza da takvo što postoji.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:46   #58
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ozbiljno, neka mi netko objasni kako (ne debeli) mršavi Yogii koji meditiraju uspijevaju preživjeti tri mjeseca bez vode, hrane, kojom bi mogli unijeti nešto tekućine i sl.
Za pranu ne znam.

Ali se ta pojava može objasnit kroz neke rane budhističke spise, ali je malo prekomplicirano.

A uostalom, šta će ti to, kada nitko od nas ne može to napravit.
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:50   #59
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Evo ti odgovor. Nema ni najmanjeg dokaza da takvo što postoji.
Tako je, nema direktnog dokaza, većina promatranja se bazira na količini fotona koje isijavaju živa bića. Pokazuje se da je fotona to više, što je osoba zdravija, a manje fotona je izračeno kod bolesnog tkiva. Prijenos namjere je druga stvar. Tu dolazi najvjerojatnije do pakiranja misli u neki oblik energetskog obrasca, što je fizičar Korotkov snimio sa svojim metodama.
No, direktan dokaz bilo čega kao što je ki, chi, prana ili kaa ne postoji.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:54   #60
Quote:
crazy person kaže: Pogledaj post
A uostalom, šta će ti to, kada nitko od nas ne može to napravit.

Kako znaš? Sudiš po sebi? Ti ne možeš. U redu.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.