Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 02:31   #1
Stvari se dogadjaju s razlogom ...ili ne?

bok

evo, ne znam zapravo otkud bih poceo
ajde, prvo cu ispricati svoje iskustvo od neki dan.

bio sam toliko lud i ocajan vec nekoliko dana za redom,
nisam apsolutno nista jeo.... iscrpljen do maksimuma, umor nisam osjecao
mogao bih reci da sam psihicki umro
falilo je jos da tijelo kaze zbogom.
i tada u totalnom naponu jada i bijede legnem u krevet.
vrti mi se uzasno. sve boli. kao da sam recimo dozivio tesku prometnu nesrecu
organi kao da otkazuju. i odjednom mir, neki oblik savršenog stanja. zatvaram oci. pocnu boje pred ocima. (tv je bio upaljen ali je program vec zavrsio, snijeg)... u jednom trenutku slika se iskristalizirala. tada sam shvatio da zapravo gledam(!!) kroz zatvorene oci. vidim ostatak sobe osjecam kako odlazim, kako se uzdizem sa kreveta. opet su nastupile boje, ovaj put u kratkom roku nebeski plavo-bijela (nebo i oblaci... maglica)
ne sjecam se tocno kako i jel se netko pojavio, ali u djelicu sekunde, sve se povuklo, vratio sam se u sebe i otvorio oci.

to sam sebi protumacio kao znak da moj 'posao' na zemlji nije dovrsen.
da sam jos potreban ovdje. sada, nakon par dana razmislio sam o svemu i dosao do nekog zakljucka. mozda netocnog... i tu dolazimo do topica.

mozemo li mi na osnovu prethodnih iskustva zakljuciti eventualno hoce li se tako i dalje dogadjati?

mozete li se sjetiti neke stvari koja vam se dogodila s razlogom?
sto je prethodilo toj stvari?
a sto je pak prethodilo ovoj...
...i tako do samog pocetka zivota

hocu reci, koja je zapravo bila slucajnost da se dogodi ijedna od njih?
no, postoji sasvim savršeno objašnjenje i kako se stvari poklapaju.

na svijetu je otprilike 6,6mlrd ljudi. zamislimo da ih toliko i glumi u jednom filmu
tko god da je sve isplanirao , svaka cast! (pretpostavka: Plan sam po sebi nije zao i tu je bit posta)
sada, sjetite se koliko frendova imate ili barem ,poznanika..
hocu reci kako se zapravo sve savrseno poklapa, svi dogadjaji.
svi imaju svoj neki cilj. svoju ulogu koja je unaprijed odredjena scenarijem
u ovom slucaju (improvizirajućim)
stvar je doci do cilja. u nekim situacijama odabrati put (tezi ili laksi)
jer u konacnici, kad tad ce se dogoditi ono sto se zapravo i treba dogoditi.
i kad bi pogledali unatrag nasli bi savrseno objasnjenje na prethodne dogadjaje
za koje u tom trenutku nismo ni razmisljali zasto su se zapravo dogodili.

dakle, konkretno meni,
dogodi li mi se bilokoja, dobra ili losa stvar, odsada na nju gledam kao da se dogodila s razlgom.
npr na dobitnom lotto listicu sam prekrizio brojeve datuma rodjenja najblizih...
npr. razbijem auto. zasto bih se zamarao sa problemom samog auta...
kad mogu otici u servis ili kupiti rezervni dio i na putu do tamo naci 100€ na cesti...
i slicno...

poanta je da nitko nece ostati zakinut.

tj. kako je do sad sve bilo uskladjeno, tj s razlogom ...mozemo li zakljuciti da ce tako i biti za svaki buduci dogadjaj?

eto, dobio sam inspiraciju, svjestan sam da je nezgrapan tekst i mozda predug
jednostavno sam htio to podijeliti s vama i cut vase misljenje.

hvala na citanju!
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 08:54   #2
pitaj sirotinju u Afričkim zemljama, Sjevernoj Koreji, pitaj djecu koja jedu crviće iz blata neoprane, slažu li se s tvojim tumačenjem "dešavanja s razlogom", jedino ako u diskusiji ne kreneš putem već prožvakane reinkarnacije.

što se tiče one prve senzacije koja ti se dogodila (izlaženje iz tijela) uvijek ću ti preporučiti kakvog dobrog neuropsihijatra i sken mozga.

toliko
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 10:28   #3
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
što se tiče one prve senzacije koja ti se dogodila (izlaženje iz tijela) uvijek ću ti preporučiti kakvog dobrog neuropsihijatra i sken mozga.
Mislim da je preporuka bespotrebna jer je normalna stvar da se nakon umora, neispavanosti, izgladnjivanja, stresa i raznih drugih oblika iscrpljivanja javljaju takve senzacije.

I sam sam eksperimentirao sa tim načinom promjene stanja svijesti, senzacije su bile slične i to nije ništa neobično.

Jedino što si to nisam protumačio kao neki znak već kao uspješni rezultat provedenog eksperimenta.

Da se vratim na temu topika, mislim da se stvari ne događaju s razlogom. Želja da sve ima ima svoj uzrok i da ništa nije slučajno je samo čovjekova težnja da na neki način opravda svoje postojanje i da na neki način objasni sve nepravde koje se dešavaju na svijetu a na koje ne može djelovati.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 10:47   #4
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
u jednom trenutku slika se iskristalizirala. tada sam shvatio da zapravo gledam(!!) kroz zatvorene oci. vidim ostatak sobe osjecam kako odlazim, kako se uzdizem sa kreveta. opet su nastupile boje, ovaj put u kratkom roku nebeski plavo-bijela (nebo i oblaci... maglica)
ne sjecam se tocno kako i jel se netko pojavio, ali u djelicu sekunde, sve se povuklo, vratio sam se u sebe i otvorio oci.

Dobro si prošao, skoro si se predozirao... Pazi bolje drugi puta...
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:02   #5
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da se vratim na temu topika, mislim da se stvari ne događaju s razlogom. Želja da sve ima ima svoj uzrok i da ništa nije slučajno je samo čovjekova težnja da na neki način opravda svoje postojanje i da na neki način objasni sve nepravde koje se dešavaju na svijetu a na koje ne može djelovati.
mozda sam krivo napisao... ne s razlogom vec sa smislom...
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:11   #6
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
mozda sam krivo napisao... ne s razlogom vec sa smislom...
Ista stvar, valjda je u ljudskoj prirodi da svemu daje smisao i da sve stavi u svoju ladicu. Izgleda da je pomisao o besmislenosti nečega nepojmljiva za ljudski um.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:17   #7
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
bok

evo, ne znam zapravo otkud bih poceo
ajde, prvo cu ispricati svoje iskustvo od neki dan.

bio sam toliko lud i ocajan vec nekoliko dana za redom,
nisam apsolutno nista jeo.... iscrpljen do maksimuma, umor nisam osjecao
mogao bih reci da sam psihicki umro
falilo je jos da tijelo kaze zbogom.
i tada u totalnom naponu jada i bijede legnem u krevet.
vrti mi se uzasno. sve boli. kao da sam recimo dozivio tesku prometnu nesrecu
organi kao da otkazuju. i odjednom mir, neki oblik savršenog stanja. zatvaram oci. pocnu boje pred ocima. (tv je bio upaljen ali je program vec zavrsio, snijeg)... u jednom trenutku slika se iskristalizirala. tada sam shvatio da zapravo gledam(!!) kroz zatvorene oci. vidim ostatak sobe osjecam kako odlazim, kako se uzdizem sa kreveta. opet su nastupile boje, ovaj put u kratkom roku nebeski plavo-bijela (nebo i oblaci... maglica)
ne sjecam se tocno kako i jel se netko pojavio, ali u djelicu sekunde, sve se povuklo, vratio sam se u sebe i otvorio oci.

to sam sebi protumacio kao znak da moj 'posao' na zemlji nije dovrsen.
da sam jos potreban ovdje. sada, nakon par dana razmislio sam o svemu i dosao do nekog zakljucka. mozda netocnog... i tu dolazimo do topica.

mozemo li mi na osnovu prethodnih iskustva zakljuciti eventualno hoce li se tako i dalje dogadjati?

mozete li se sjetiti neke stvari koja vam se dogodila s razlogom?
sto je prethodilo toj stvari?
a sto je pak prethodilo ovoj...
...i tako do samog pocetka zivota

hocu reci, koja je zapravo bila slucajnost da se dogodi ijedna od njih?
no, postoji sasvim savršeno objašnjenje i kako se stvari poklapaju.

na svijetu je otprilike 6,6mlrd ljudi. zamislimo da ih toliko i glumi u jednom filmu
tko god da je sve isplanirao , svaka cast! (pretpostavka: Plan sam po sebi nije zao i tu je bit posta)
sada, sjetite se koliko frendova imate ili barem ,poznanika..
hocu reci kako se zapravo sve savrseno poklapa, svi dogadjaji.
svi imaju svoj neki cilj. svoju ulogu koja je unaprijed odredjena scenarijem
u ovom slucaju (improvizirajućim)
stvar je doci do cilja. u nekim situacijama odabrati put (tezi ili laksi)
jer u konacnici, kad tad ce se dogoditi ono sto se zapravo i treba dogoditi.
i kad bi pogledali unatrag nasli bi savrseno objasnjenje na prethodne dogadjaje
za koje u tom trenutku nismo ni razmisljali zasto su se zapravo dogodili.

dakle, konkretno meni,
dogodi li mi se bilokoja, dobra ili losa stvar, odsada na nju gledam kao da se dogodila s razlgom.
npr na dobitnom lotto listicu sam prekrizio brojeve datuma rodjenja najblizih...
npr. razbijem auto. zasto bih se zamarao sa problemom samog auta...
kad mogu otici u servis ili kupiti rezervni dio i na putu do tamo naci 100€ na cesti...
i slicno...

poanta je da nitko nece ostati zakinut.

tj. kako je do sad sve bilo uskladjeno, tj s razlogom ...mozemo li zakljuciti da ce tako i biti za svaki buduci dogadjaj?

eto, dobio sam inspiraciju, svjestan sam da je nezgrapan tekst i mozda predug
jednostavno sam htio to podijeliti s vama i cut vase misljenje.

hvala na citanju!
Neznam ja šta bi ti rekao, ili si doživio neku vrstu astralne projekcije ili si bio umoran ko top i zaspao isti tren.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:32   #8
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ista stvar, valjda je u ljudskoj prirodi da svemu daje smisao i da sve stavi u svoju ladicu. Izgleda da je pomisao o besmislenosti nečega nepojmljiva za ljudski um.
objasni svoju teoriju volio bi procitati
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:40   #9
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Neznam ja šta bi ti rekao, ili si doživio neku vrstu astralne projekcije ili si bio umoran ko top i zaspao isti tren.
malo off

ti Rie nesrećo jedna kvotaš metar posta i napišeš jednu rečenicu.
uvijek isto

Quote:
Baphomet kaže:
Mislim da je preporuka bespotrebna jer je normalna stvar da se nakon umora, neispavanosti, izgladnjivanja, stresa i raznih drugih oblika iscrpljivanja javljaju takve senzacije.
meni nije normalna i ljudima u mome okruženju. dosta nas puno radi, iscrpljeni smo, no nikome koga znam se nije tako što desilo te ponovno preporučujem pregled spec, neurologa, jer se kod tih halucinantnih stanja (koja nisu namjerno izazvana) može raditi o ozbiljnijim poremećajima.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:16   #10
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
meni nije normalna i ljudima u mome okruženju. dosta nas puno radi, iscrpljeni smo, no nikome koga znam se nije tako što desilo te ponovno preporučujem pregled spec, neurologa, jer se kod tih halucinantnih stanja (koja nisu namjerno izazvana) može raditi o ozbiljnijim poremećajima.
Nisam mislio na iscrpljenost od posla. I ja radim po 14 sati dnevno i pod stresom sam zbog rada sa ljudima. Mislio sam na iscrpljenost izazavanu zbog smanjenja unosa hrane, neispavanosti, namjerno izazvanog fizičkog umora i stresa. I to sve četiri stavke odjednom.

Naravno da se preporučuje posjet neurologu ako se halucinantna stanja događaja bez vidiljivog razloga.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:22   #11
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
objasni svoju teoriju volio bi procitati
Pa te dvije rečenice su moja teorija
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:42   #12
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa te dvije rečenice su moja teorija
zato sam napisao da ju objasnis

jel to povlaci cinjenicu da te apsolutno boli karbanana za sve sto je bilo i sto ce biti?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:52   #13
jedi hranu i pij tekućinu.
ne maltertiraj si tijelo i mozak.
jedan si od sretnijih od šest milijardi ljudi na svijetu. imaš hranu,imaš pitku vodu imaš i kompjuter!
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 14:53   #14
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
mozete li se sjetiti neke stvari koja vam se dogodila s razlogom?
sto je prethodilo toj stvari?
a sto je pak prethodilo ovoj...
...i tako do samog pocetka zivota
Vidim smisao nekih događaja kad se okrenem iza sebe.
Točan redoslijed, nije to banalna uzročno posljedična veza.
Baš smisao..........

Unaprijed ne mogu znati, niti se time opterećujem.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 15:44   #15
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Vidim smisao nekih događaja kad se okrenem iza sebe.
Točan redoslijed, nije to banalna uzročno posljedična veza.
Baš smisao..........

Unaprijed ne mogu znati, niti se time opterećujem.
dakle, poanta mog pitanja je, mozemo li na osnovu prethodnih takvih događaja zakljuciti da ce se i u buducnosti stvari takodjer savrseno poklopiti?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 16:35   #16
uglavnom, da li vjerujete u sudbinu.

da se neke stvari moraju dogoditi.
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 16:38   #17
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
.... mozemo li na osnovu prethodnih takvih događaja zakljuciti da ce se i u buducnosti stvari takodjer savrseno poklopiti?
Možemo. No što ćeš s time?
Kad to poklapanje vidiš tek poslije.

I opet, objašnjenje za sve, smisao svega, možeš naći ako se potrudiš. I imaš razloga za to.

Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
zasto bih se zamarao sa problemom samog auta...
kad mogu otici u servis ili kupiti rezervni dio i na putu do tamo naci 100€ na cesti...
Da, možda.
A možda ako ne kupiš taj rezervni dio, prodaš auto, kupiš motor, odeš na trke, pobijediš i postaneš bogat i slavan.
Pa kupiš dva nova auta.
Savršeno poklapanje, ne?
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 16:38   #18
Kako je ovaj jedan vidovnjak rekao jednoj ženi neke stvari koje će se dogodit i već su se dogodile neke.
znači mora se dogodit to nešto. znači da jeplanirano. Nadam se da nije sve.

da li postoji jebena sudbina?
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 16:40   #19
Quote:
macon kaže: Pogledaj post
uglavnom, da li vjerujete u sudbinu.

da se neke stvari moraju dogoditi.
Ne.



__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 16:48   #20
jer ak oima sudbine to je malo u kurcu.

e lik neki dan na tv-u:
novinar: znate l ida pušenjem imate veliku šansu da dobijete moždani udar.
lik: boli me kurac. sudbina
ako imam umrijet umrijet ću svakako.


ako, pa đe bi svijet bio onda.


a opet ovaj vidovnjak sve skida, pomaže policiji nađi mrtve, pomaže ti na što da paziš, neke stvari koje će ti se dogodit( npr, imat ćeš 3 auta za 1 godinu, imat ćeš 2 djece, rastat ćeš se) i to sve tako bude.

i što sad.
nisam pametan
macon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.