Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 21:00   #61
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Marina
Nije rijetkost da očevi dobijaju dijecu (17%) a bilo bi kudikamo više da se dijeca stvarno dodjeljuju strani boljoj za njih. Puno očeva ni ne pokušava jer su unaprijed izgubili. Očevi koji i dobiju dijecu nakon odvratnih muka su presretni tako da od društva više ne traže ništa, samo da ih se pusti na miru. Ni ja nisam tražio alimentaciju, majka može viđati dijete kad god se dogovori sa dijetetom, odbio sam i ponuđenu socijalnu pomoć. Ništa mi ne treba ali mi pustite dijete da živi sa kim hoće.
Nije ova priča blaćenje majki i ja mislim da su majke privrženije dijeci i da trebaju imati prednost ali na žalost nije uvijek tako. Ni sve majke nisu iste kao ni očevi.
pozdrav i dijeci
prema svemu što sam pročitala na forumu i prema vlastitom iskustvu, moj ti je savjet da tražiš alimentaciju. inače te svaka budala ima pravo prijaviti za nebrigu. alimentacija je nešto što pripada djetetu. sad, dok je mala, ta lova čini ti se nevažnom - ali kako dijete raste, potrebe su mu sve veće. naravno, ne mislim da djeca trebaju dobiti baš odmah i baš sve što požele, ali nije dobro da su svega željna. naročito ženska djeca. riješio si skrbništvo, riješi i to. ako ti taj novac i nije trenutačno potreban, a ti ga stavljaj djetetu na nekakvu štednju - dobro će joj doć.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 01:59   #62
S.M.
Hvala na brizi ali ja stvarno ne trebam nikakvu financisku pomoć, a majka ako želi neka joj uplaćuje koliko može i hoće na knjižicu.
Žao mi je majki i očeva koji ne mogu dati dijeci što im pripada, zato mislim da treba poduzeti nešto da se dijeci pomogne ( ni dijeci nije dobro ako im je roditelj očajan)
Zato mislim da treba prisiliti vlast i dati im do znanja da su nama dijeca važnija od automobila za policiju
Puno je očajnih roditelja koji više ne znaju kako dijeci pružiti uvjete za život
Isto mislim da bi jedna samohrana majka mogla pomoći drugoj i obratno pa makar samo pričuvati dijete , samo se treba malo organizirati
Pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 06:43   #63
Malo ste mi digli tlak s tim podjelama na "prave" i ne znam kakve druge majke. Tko god je bio SAM s djetetom, ili više djece dobro zna o čemu je riječ. Biti samohrani roditelj vrlo je emotivno, mentalno, financijski, društveno, socijalno i .....osjetljiva kategorija. Normalno ljudsko biće, a takvih nas je hvala Bogu najviše, najosjetljiviji je na svoje potomstvo i zato mi je nejasno od kuda na ovom podforumu neki propovijedni docirajući tonovi. Dajte malo humanosti, empatije, malo ljubavi i pažnje prema drugima. Ima na ovom Forumu dosta temica za zajebanciju, podrugivanje i slične verbalne bravure. Ova tema svakako nije za bilo što osim za kap dobrote i međusobno razumijevanje.
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 09:02   #64
Smijeh
Mislim da si u krivu ako sve izjednačavaš.Imamo isto tako invalide domovinskog rata, prave i lažne, i ne mogu ih nikako strpati u isti koš. Jednostavno ima ljudi vrijednih poštovanja i onih drugih, a na druge ne želim trošiti ni riječi,
nebitno da li su majke ili očevi. Isto tako bojim se dobrote i razumijevanja jer me posle dočeka nož u leđa.
Smatram da se treba poduzeti nešto konkretno i olakšati život pogotovo samohranim majkama
I one se kao i borci u ratu bore za dijecu ( kažu hrvatsku) pa zašto ne bi zaslužile malo poštovanja a ne da kopaju po kantama da bi skupile školske knjige.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:07   #65
Očito je da se na forumu javlja ekipa koja ima za PS, za internet itd, i kojoj iako je teško, nije očajno. Kad dođe do toga da nešto treba poduzeti (bilo što) ekipa zanjemi. Predpostavljam, misle "meni i nije tako očajno, pa nek poduzimaju drugi". A što će biti sutra, ne znamo.
Znam ih dosta koji doslovce nemaju ni za osnovne potrebe, gledaju kako da prežive i nemaju ni internet ni vremena da se bore za sebe a i za druge. Zato bi ova recimo srednja klasa sa foruma trebala biti inicijator neke aktivnosti.
Bojim se da ništa od toga ili se možda varam????
Još ću neko vrijeme pokušavati.
Samohrane majke, gdje je vaša solidarnost, humanost itd.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:24   #66
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Očito je da se na forumu javlja ekipa koja ima za PS, za internet itd, i kojoj iako je teško, nije očajno. Kad dođe do toga da nešto treba poduzeti (bilo što) ekipa zanjemi. Predpostavljam, misle "meni i nije tako očajno, pa nek poduzimaju drugi". A što će biti sutra, ne znamo.
Znam ih dosta koji doslovce nemaju ni za osnovne potrebe, gledaju kako da prežive i nemaju ni internet ni vremena da se bore za sebe a i za druge. Zato bi ova recimo srednja klasa sa foruma trebala biti inicijator neke aktivnosti.
Bojim se da ništa od toga ili se možda varam????
Još ću neko vrijeme pokušavati.
Samohrane majke, gdje je vaša solidarnost, humanost itd.
A što ti to točno pokušavaš? Jesi li ti, primjerice, samohrani roditelj
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:42   #67
Jebiga nasro si se ti vele. Samohrane majke koliko god vam je teško znam da ćete izdržat radi svoje djece, a ove ulete sastrane odjebite.
__________________
Kad ti je teško, pogledaj kroz prozor. Vidjet ćeš, i s drugih prozora gledaju.
.točka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:50   #68
I ja sam samohrani roditelj samo nisam u usranoj situaciji kao mnoge majke koje imaju svu moralnu potporu ovog svijeta, ali samo moralnu.
A što pokušavam, pokušavam da dobiju ono što zaslužuju, a ne samo sažaljevanje.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:51   #69
A Točka, ti očito počinješ čitanje od točke.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 21:32   #70
pozdrav

ne može se 20 kuna mjesečno za internet(pa i 80)poistovjetiti sa cijenom udžbenika i pribora za tri školarca koju treba skupiti samohrana majka u mjesec dana,a na taj trošak nije računala.Meni je internet jedina aktivnost koju mogu priuštiti za sebe.Ni frizer,ni kava čak i telefon trošim samo osnovno.Znam da od loših situacija uvijek postoje gore.Sa jednim se slažem-Ljudi gdje nam je humanost,ili barem empatija?
ABenk20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 22:16   #71
Abenk20
Upravo o tome i provociram, znam da većina samohranih majki jedva preživljava i sastavlja kraj sa krajem, da prebacuju minuse sa jedne kartice na drugu itd. Znam da će i preživjeti i bez ičije pomoći ali i one su dio ovoga društva, pa ako se mogu odvajati znatna sredstva za kojekakve gluposti može se pomoći i samohranim majkama.
Nije to pomoć majkama već dijeci. Pa zar je naše društvo toliko jadno da ni dijeca nisu važna.
Izađite pred sabor sa dijecom pa da vidim tko će imati jaja i odbiti vaše zahtjeve. A vjerujte da je većina ljudi uz vas.
Zato trgnite se, zaboravite bivše, sve je to prošlost a dijeca su budućnost. Ima vas pametnih, jakih na jeziku pa onda drmajte i zaboravite depresije u koje vas dovodi ova sadašnja situacija.
Vaša dijeca su dijeca hrvatskog naroda pa tko je onda taj da im bijo što uskraćuje
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 23:54   #72
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Abenk20
Upravo o tome i provociram, znam da većina samohranih majki jedva preživljava i sastavlja kraj sa krajem, da prebacuju minuse sa jedne kartice na drugu itd. Znam da će i preživjeti i bez ičije pomoći ali i one su dio ovoga društva, pa ako se mogu odvajati znatna sredstva za kojekakve gluposti može se pomoći i samohranim majkama.
Nije to pomoć majkama već dijeci. Pa zar je naše društvo toliko jadno da ni dijeca nisu važna.
Izađite pred sabor sa dijecom pa da vidim tko će imati jaja i odbiti vaše zahtjeve. A vjerujte da je većina ljudi uz vas.
Zato trgnite se, zaboravite bivše, sve je to prošlost a dijeca su budućnost. Ima vas pametnih, jakih na jeziku pa onda drmajte i zaboravite depresije u koje vas dovodi ova sadašnja situacija.
Vaša dijeca su dijeca hrvatskog naroda pa tko je onda taj da im bijo što uskraćuje

mojima uskraćuje vlastiti otac koji ima ime i prezime, a ne država
ma kakva depresija, nemamo mi (roditelji!) vremena za to
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 07:32   #73
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
I ja sam samohrani roditelj samo nisam u usranoj situaciji kao mnoge majke koje imaju svu moralnu potporu ovog svijeta, ali samo moralnu.
A što pokušavam, pokušavam da dobiju ono što zaslužuju, a ne samo sažaljevanje.
A što to zaslužuju. Novac od države, prioritet kod zapošljavanja.....Oprosti, ali osvrni se malo oko sebe. Jel ti znaš gdje mi živimo? Pogledaj bolesne, stvarno bolesne koji ne mogu dobiti liječenje od države, obitelji koje žive u potleušicama, bez struje, vode, grijanja. Živimo u prvoj fazi kapitalizma, gdje preživljavaju samo jači, snažniji, brži etc. Očekivati da naša država pomogne samohranim majkama je kao očekivati da se vuk u stadu ovaca urazumi. Ako smatraš da se nešto može postići, izvoli organiziraj nas, ja ću ti se prva pridružiti- ako mi ostane energije za tkavo što, nakon što -izvučem ovo dite u život-.
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 08:58   #74
E moje cure, komentari su kao da vam fali neki ..... (sad se malo zaje)
Jedna se primila bivšeg, druga traži rukicu da je vodi, Pa upravo o tome serem cijelo vrijeme.
Ako vuku cvikneš jaja bit će kao ovca. Bilo bi stvarno smiješno da muškarac, na koje ste većina ogorčene organizira udrugu ili prosvjede za pomoć DIJECI samohranih majki. Pa nije to tako teško a ako stvarno neznate, obratite se udruzi BABE i ziher će vam pomoći u svemu. Ne kažem da vam treba davati odmah 2000 kuna po dijetetu, ali besplatne knjige, besplatni prijevoz, besplatno ljetovanje za dijecu, čuvanje dijece , besplatnu pravnu pomoć itd .Ne radi se tu o vama već o dijeci.
Samo sam malo razočaran vašim odazivom na ovu temu, ispada da vam cvijetaju ruže u životu pa vam se je.. za sve.
pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 11:54   #75
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
E moje cure, komentari su kao da vam fali neki ..... (sad se malo zaje)
Jedna se primila bivšeg, druga traži rukicu da je vodi, Pa upravo o tome serem cijelo vrijeme.
Ako vuku cvikneš jaja bit će kao ovca. Bilo bi stvarno smiješno da muškarac, na koje ste većina ogorčene organizira udrugu ili prosvjede za pomoć DIJECI samohranih majki. Pa nije to tako teško a ako stvarno neznate, obratite se udruzi BABE i ziher će vam pomoći u svemu. Ne kažem da vam treba davati odmah 2000 kuna po dijetetu, ali besplatne knjige, besplatni prijevoz, besplatno ljetovanje za dijecu, čuvanje dijece , besplatnu pravnu pomoć itd .Ne radi se tu o vama već o dijeci.
Samo sam malo razočaran vašim odazivom na ovu temu, ispada da vam cvijetaju ruže u životu pa vam se je.. za sve.
pozdrav
a možda imamo podulji staž samohranog roditeljstva pa smo do sada točno saznale i shvatile gdje živimo, što možemo dobiti, a što ne - odnosno, po onoj narodnoj "uzdaj se u se ....."
btw, ja i dalje mislim da su za svoju djecu odgovorni roditelji, a ne država. nije stvar u "bivšem" ili "sadašnjem" - nego u roditeljstvu. nije tak teško za shvatiti, zar ne? ili, možda, ipak je....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 14:42   #76
Eto to je ženska solidarnost, molim te objasni to ABank20. A što možete dobiti (neću biti prost) a za što se možete izboriti. Ja sam možda glup, ali ne sjedim, češem onu stvar i čekam što mogu dobiti.Ako te to veseli slažem se sa tobom. Nismo svi isti.
pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 15:43   #77
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Eto to je ženska solidarnost, molim te objasni to ABank20. A što možete dobiti (neću biti prost) a za što se možete izboriti. Ja sam možda glup, ali ne sjedim, češem onu stvar i čekam što mogu dobiti.Ako te to veseli slažem se sa tobom. Nismo svi isti.
pozdrav
Ti baš nisi pri sebi, tko sjedi i češe onu stvar, i kako si naveo u gornjem postu- fali nam neka stvar i kao ogorčene smo na neke muškarce. Pa stvarno-vidim vrhunac si humanosti, s obzirom da si, kako si naveo samohrani roditelj, na taj način valjda ne odgajaš potomstvo. Aj se ti malo sredi, pa nađi neki manje zahtjevan topić. Da mi nije do bana-slikovitije bi ti objasnila gdje ti je mjesto-na ovoj temi svakako nije.
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 17:21   #78
Tema je Samohrane majke a ne samohrani otac koji misli da je popio svu pamet svijeta.
__________________
Kad ti je teško, pogledaj kroz prozor. Vidjet ćeš, i s drugih prozora gledaju.
.točka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 17:42   #79
Zbogom pametne, ja sam očito glup pa se idem radije igrati sa štencom a vi pametujte i dalje ......Koji me je k.... i briga kako će te živjeti, a za svoje potomstvo ja sam se pobrinuo, mislite rađe na svoje.
Neću vas više gnjaviti
pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 02:13   #80
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
što mislite o tom obliku majčinstva? koliko je težak takav život za dijete? za majku?
mora li takva mama biti zmaj-mama?
je li to ipak bolja opcija za dijete od braka u kojemu nema ljubavi?

koliko je to neobično za dijete prema društvu?
moja prijateljica radi praksu kao učiteljica. kaže da u razredu u kojem radi praksu 50% djece žive samo sa svojim majkama. možda je to u moderno vrijeme normalan način života
O,nazalost,znam ih jako puno...
I skidam im kapu na hrabrosti,snazi i ustrajnosti da svoju djecu odgoje kako treba.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.