Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2012., 09:18   #921
identično naselje kao i u samoboru, južno naselje sa prekrasnim parkom okolo- a ne sad neke tzv. urbane vile i onda stanovnik vile gleda sa balkona u kuhinju susjeda odmah na par metara i sve puno asfalta. pa nek neko kaže da prije nije valjala arhitektura i urbanizam.
ngolubic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:51   #922
Quote:
ngolubic kaže: Pogledaj post
identično naselje kao i u samoboru, južno naselje sa prekrasnim parkom okolo- a ne sad neke tzv. urbane vile i onda stanovnik vile gleda sa balkona u kuhinju susjeda odmah na par metara i sve puno asfalta. pa nek neko kaže da prije nije valjala arhitektura i urbanizam.
upravo to - gledam goričku novogradnju, blizu škole su jednu kućicu s velikim i lijepim vrtom doslovce obzidali višekatnicama. jezivo nešto - da ne kažem da je vrt u sjeni, taj neće vidjeti više ni sunca ni mjeseca. čudi me da se za takve zahvate uopće može ishoditi dozvola.

divlji zapad urbanizma. ovi stari socijalistički kvartovi stvarno djeluju kao raj u usporedbi s tim.
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:22   #923
Quote:
nedoumica kaže: Pogledaj post
Čudi me da se za takve zahvate uopće može ishoditi dozvola.
Oni su po planovima namjenili da se nekakve višekatnice u toj zoni grade i da će s vremenom svi bit "isti". Njih ne zanima kada će se i ta kućica srušiti da se na njenom mjestu napravi zgrada ekvivalentna ostatku i da više ne "strši".
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:28   #924
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Oni su po planovima namjenili da se nekakve višekatnice u toj zoni grade i da će s vremenom svi bit "isti". Njih ne zanima kada će se i ta kućica srušiti da se na njenom mjestu napravi zgrada ekvivalentna ostatku i da više ne "strši".
pretpostavljam da si u pravu... ali jedino što sad trenutno strši su te dvije zgrade u nizu kućica. ko dva velika zuba u krezube babe

svejedno mislim da je trebalo staviti veće ograničenje na dio parcele koju zgrada smije pokriti. bit će pomalo nakazno ako sve te parcele ovako nemilosrdno izbetoniraju.
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 13:10   #925
Objasnjenje eksterijera ove kuce

pozdrav, evo svaki dan prolazim kraj ove kuce u susjedstvu, i iskreno ne kuzim ovaj dizajn?
inace volim moderni dizajn, ali ovo mi na ovoj staroj kuci nikako ne pase..
mozda da je neka sa ravnim krovom bilo bi ok, ali ovako mi nije jasno..
funkcija ove metalne resetke ociito je samo estetska, jer ne vidim ni jednu korisnu funkciju toga (osim ako im nije zelja da im se brsljan penje po tome)..
cak nisu ni izolaciju stavili ispod toga (prolazio sam svakodnevno kad su radili pa znam).
da li se vama ovo svida ili ne, i da li zna netko kako se to konkretno zove pa da potrazim malo po netu jos slika..
isto tako ne kuzim i ovaj ogroman izlog koji su stavili a kuca udaljena 3m od ceste. kad je ova zavjesa unutra podignuta, vidi se skoro cijelokupno prizemlje kuce. cemu to da te svaka osoba koja ide po ulici vidi dok kuhas rucak (kuhinja je iza tog izloga)?

full size link
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 15:06   #926
Meni je kuca super. Sto veci prozor vise svjetla u kuci, a kao sto i sam kazes kad se navuku zavjese nista se ne vidi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 16:52   #927
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo svaki dan prolazim kraj ove kuce u susjedstvu, i iskreno ne kuzim ovaj dizajn?
inace volim moderni dizajn, ali ovo mi na ovoj staroj kuci nikako ne pase..
mozda da je neka sa ravnim krovom bilo bi ok, ali ovako mi nije jasno..
funkcija ove metalne resetke ociito je samo estetska, jer ne vidim ni jednu korisnu funkciju toga (osim ako im nije zelja da im se brsljan penje po tome)..
cak nisu ni izolaciju stavili ispod toga (prolazio sam svakodnevno kad su radili pa znam).
da li se vama ovo svida ili ne, i da li zna netko kako se to konkretno zove pa da potrazim malo po netu jos slika..
isto tako ne kuzim i ovaj ogroman izlog koji su stavili a kuca udaljena 3m od ceste. kad je ova zavjesa unutra podignuta, vidi se skoro cijelokupno prizemlje kuce. cemu to da te svaka osoba koja ide po ulici vidi dok kuhas rucak (kuhinja je iza tog izloga)?
Nije baš nešto što bih nazvao oku ugodnom modernom arhitekturom, no smatram to osobnim mišljenjem.

Još ima malo stakla - za koje ti ništa ne znači koliko je od ceste. Nordijci rade staklene stijene od poda do stropa i nema zavjesa jer tako žive...
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 09:12   #928
svaki arhitekt ima pravo na svoje osobne vizije, ali kada se to događa u Maksimirskom naselju tik uz rugobu dinamovog stadiona pitam se što radi zavod za zaštitu spomenika kulture, jer je naselje pod zaštitom, ako se ne varam
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 14:54   #929
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
svaki arhitekt ima pravo na svoje osobne vizije, ali kada se to događa u Maksimirskom naselju tik uz rugobu dinamovog stadiona pitam se što radi zavod za zaštitu spomenika kulture, jer je naselje pod zaštitom, ako se ne varam
Kod nas je pod zaštitom samo ono što oni imaju na svom popisu zaštićenih zgrada (možeš vidjeti na GUPu) - a i za to im treba netko prijaviti osim ako im nije baš pod nosom...
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 16:36   #930
Meni se ova kuca uopce ne svida a vidim da spada u onu vrstu arhitekture sto planiraju cak za Zagreb na Savi.....nekoliko takvih kuca / zgrada su nikle i u mom gradu u italiji i meni se uopce ne svidaju. Jako su ruzne a zanima me sve ove rupice kako ce postati za neko vrijeme kada se tu iskakaju ptice i slicno. Ja ako trebam nesto moderno,volim ovako

http://www.kucamont.com/montazne_kuce/trend/291a.jpg
http://www.kucamont.com/montazne_kuce/trend/287a.jpg
http://www.kucamont.com/montazne_kuce/trend/266a.jpg
http://www.kucamont.com/montazne_kuce/modern/7a.jpg

Ovo su za mene lijepe moderne kuce.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 16:45   #931
Jesu. Meni, osim ove na trećem linku, su ostale prelijepe kuće.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 16:51   #932
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Jesu. Meni, osim ove na trećem linku, su ostale prelijepe kuće.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 16:55   #933
da,imate pravo,ona treca kuca nema zapravo neku pravu frontalnu fasadu... ne znam kako objasniti,izgleda malo neuredna,ali u glavnom sam je stavio jer volim koriscenje opeke u fasadama. Fasadna opeka se odlicno odrzava a meni je jako lijepa za vidjeti.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 17:46   #934
zaštita

Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Kod nas je pod zaštitom samo ono što oni imaju na svom popisu zaštićenih zgrada (možeš vidjeti na GUPu) - a i za to im treba netko prijaviti osim ako im nije baš pod nosom...
maksimirsko, oliti željezničko naselje je pod zaštitom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 16:27   #935
http://i.imgur.com/WGWdd.jpg

Uživo mi nekako nije toliko brutalno koliko na slici...

Ovo je bilo za trudbenike.

.....

A ovo je za odlikaše:

http://i.imgur.com/RMuLP.jpg

Sve iz Koreje, grad Busan.

Zadnje uređivanje City : 04.08.2012. at 16:55. Reason: velike slike
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 14:22   #936
ovo vrijeme mi izgleda idealno za ovako nešto..

super mi je ideja i izvedba.

__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 15:24   #937
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo svaki dan prolazim kraj ove kuce u susjedstvu, i iskreno ne kuzim ovaj dizajn?
inace volim moderni dizajn, ali ovo mi na ovoj staroj kuci nikako ne pase..
mozda da je neka sa ravnim krovom bilo bi ok, ali ovako mi nije jasno..
funkcija ove metalne resetke ociito je samo estetska, jer ne vidim ni jednu korisnu funkciju toga (osim ako im nije zelja da im se brsljan penje po tome)..
cak nisu ni izolaciju stavili ispod toga (prolazio sam svakodnevno kad su radili pa znam).
da li se vama ovo svida ili ne, i da li zna netko kako se to konkretno zove pa da potrazim malo po netu jos slika..
isto tako ne kuzim i ovaj ogroman izlog koji su stavili a kuca udaljena 3m od ceste. kad je ova zavjesa unutra podignuta, vidi se skoro cijelokupno prizemlje kuce. cemu to da te svaka osoba koja ide po ulici vidi dok kuhas rucak (kuhinja je iza tog izloga)?
http://img600.imageshack.us/img600/2...tografijar.jpg
Znam kuću jer živim blizu i po meni bi bila lijepša s bilo kakvom drugom fasadom. Sve ostalo je super pa čak i taj prozor veliki (imaju zastor koji propušta svijetlost pa ne vidim u čemu je problem), vidi se da su ljudi fino ulupali para u kuću... Jedinu građevinu u Zagrebu koja sam vidio da ima isto takvu rešetkastu fasadu je poslovna zgrada na Radničkoj (ona crna s bijelim rubovima staklenih površina) i isto mi nije jasna takva fasada.

Zadnje uređivanje Aoife : 29.10.2012. at 23:07. Reason: veliki quote
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.