Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 08:01   #1
Zaljubili se, pa saznali da smo rođaci (telenovela)

prije 5 godina sam upoznala tipa s kojim mi se dogodila ljubav na prvi pogled. kliknuli smo na svim mogućim poljima. s nikim prije njega ni s nikim poslije njega se nisam tako osjećala. bili smo skupa 2 mjeseca kad smo igrom slučaja, ili Božjom voljom, saznali da smo u rodu, i to bliskom. moj djed i njegova baka su bili brat i sestra, ali moja i njegova mama godinama nisu bile u bliskom kontaktu, pa se nas dvoje nikad nismo imali priliku upoznati iako smo oboje iz priča naših roditelja i rodbine znali jedno za drugo.

ne mogu ni opisati kako smo se osjećali kad smo shvatili da nas osim ljubavi, jednakih pogleda na život i planova za budućnost vežu i isti geni. moji roditelji su znali da ja imam nekoga za kim sam izgubila glavu, njegovi su znali da on ima nekoga, ali ih nismo službeno upoznali. i bolje da je tako jer ne mogu ni zamisliti tu katastrofu. nakon što smo saznali sa smo rođaci više ništa nije bilo isto, i dalje su nam osjećaji bili jednako jaki, ali zbog vjere u Boga i naše rodbine se nismo mogli praviti da se ništa nije dogodilo. puno smo pričali o tome, plakali od muke, ali više se nismo dodirnuli kao momak i cura. uskoro je takvo druženje postala prevelika muka i s vremenom smo prekinuli gotovo svaki kontakt. sve se svelo na pokoji sms za rođendan i blagdane. u tih nekoliko godina smo se nekoliko puta slučajno sreli i ne znam je li mi išta u životu bilo toliko bolno.

u međuvremenu sam imala nekoliko prolaznih veza, ali cijelo to vrijeme njega nisam mogla izbiti iz glave. znam koliko je to bilo pogrešno, bolje rečeni bolesno, ali koliko god sam se trudila jednostavno ga nisam mogla zaboraviti ili razmišljati o njemu isključivo kao o rođaku. prije mjesec dana smo se sreli na vjenčanju zajedničkog rođaka. pretpostavila sam da bih ga mogla sresti i iako mi je palo na pamet da izbjegnem to vjenčanje ja sam ipak otišla. želja da ga samo vidim je bila jača od razuma. 10 minuta nakon što smo se sreli smo napustili restoran i iduća dva sata proveli zajedno. predložio je da sve ostavimo iza sebe i krenemo u zajednički život u nekoj drugoj sredini, daleko od rodbine, da se ovo što mi imamo dogodi jednom ili nijednom u životu, ako nismo preboljeli jedno drugo u 5 godina da nećemo nikad. dogovorili smo se da ćemo oboje dobro razmisliti o tome. on se u međuvremenu javio i rekao kako se ni na sekundu nije predomišljao, ali ja još nisam načisto s tim.

iako sam svjesna da vjerojatno nikad nikoga neću voljeti kao njega ipak ne znam jesam li spremna na njegov prijedlog. ne toliko zbog rodbine koliko zbog straha od Boga i činjenice da bi se, ako uopće dođe do toga, trebali odreći biološke djece. ne znam jesam li spremna napustiti svoj dosadašnji život, iznevjeriti roditelje i postati glavna tema kod rodbine u iduća tri naraštaja. znam koliko sve ovo bolesno zvuči. da mi je netko prije ovoga ispričao ovakvu priču vjerojatno ne bi bila puna razumijevanja, ali ja i on se nismo svojim izborom zaljubili u rod. pokušajte zamisliti kako bi se vi osjećali da saznate kako je ljubav vašeg života netko s kim ste u rodu i, molim vas, recite što mi je činiti jer ću se izluditi.

Zadnje uređivanje eleuthera : 26.08.2010. at 05:38. Reason: željela sam pročitat uvodni post
ganamana is offline  
Old 23.08.2010., 08:27   #2
nisam sigurna, ali čini mi se da sam negdje pročitala da crkvena doktorina odobrava brakove od 4 koljena.

provjeri na religiji.
vi ispadate 4 koljeno ako se ne varam

u biti ne, zbilja ste blizak rod. 3 koljeno.
jbg stara

nemoj se boga bojat - on nas je stvorio da ljubimo bližnje
shakiri is offline  
Old 23.08.2010., 08:43   #3
Quote:
ganamana kaže: Pogledaj post
ne toliko zbog rodbine koliko zbog straha od Boga i činjenice da bi se, ...
joooooooj.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 23.08.2010., 09:05   #4
Koliko znam, šansa za poremečaj kod djece rođene od brata i sestre jednaka je šansi za poremečaj kod djece starijih roditelja. Pošto niste brat i sestra nego nešto dalji rod, ta šansa je i manja. Ali da, ostaje šansa da vas pogodi munja...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 23.08.2010., 09:21   #5
trebali ste ostat skupa, zamisli kako bi njemu bilo dobro da mu zaurlaš: UDRI ROĐO!!!
Bear is offline  
Old 23.08.2010., 09:30   #6
ma ostanite skupa kad se volite,kad ste se nasli, a djeca, hmm, e to nisam sigurna, a mozda ce sve bit ok, sretno...
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 23.08.2010., 10:46   #7
Quote:
shakiri kaže: Pogledaj post
u biti ne, zbilja ste blizak rod. 3 koljeno.
2.koljeno su,braca i sestre se ne racunaju jer oni su braca i sestre,koliko je meni poznato
prevelika ste rodbina covjece
__________________
Deine Größe macht mich klein
du darfst mein Bestrafer sein.....
mein teil is offline  
Old 23.08.2010., 11:12   #8
Možda nisam romantičar ali zaista mi je teško povjerovati da postoji takva ljubav koja je toliko jaka da sve ostalo nije važno, pogotovo ovako nešto veliko kao ovaj problem.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 23.08.2010., 11:16   #9
bolest, čista bolest. preblizak rod. odreknite se toga više
htcHERO is offline  
Old 23.08.2010., 11:18   #10
a ima tu i onog elementa "zabranjenog voća" pa im je sad jbg još slađe.
shakiri is offline  
Old 23.08.2010., 11:34   #11
Quote:
ganamana kaže: Pogledaj post
, ili Božjom voljom,... ali zbog vjere u Boga i .... zbog straha od Boga i
sorry, al ne mogu se suzdržat, stvarno ko da si ispala iz neke meksičke sapunjare
jajanka is offline  
Old 23.08.2010., 11:36   #12
a da se pomoli mariji guadalupe, ona je navodno čudotvorna
shakiri is offline  
Old 23.08.2010., 11:39   #13
Quote:
shakiri kaže: Pogledaj post
a da se pomoli mariji guadalupe, ona je navodno čudotvorna
ma ne bu joj ni ona pomogla, ovo je stvarno scenarij za sapunicu...

a opet, u tim sapunicama su se znali ženit bratići i sestrične, pa je valjda to kod njih dozvoljeno, a nisam sigurna jesu oni 3. ili 4. koljeno?
jajanka is offline  
Old 23.08.2010., 11:49   #14
fakat strasno. kako ste se upoznali?
buraz s knezije is offline  
Old 23.08.2010., 12:21   #15
Quote:
jajanka kaže: Pogledaj post
sorry, al ne mogu se suzdržat, stvarno ko da si ispala iz neke meksičke sapunjare
ako se bojis Bozje kazne ili sta god. onda prestani citati horoskop
bila ja jednom na ispovjedi preko 15 min
kao najveci gresnik!
uzas, svasta me ispitao! ali ja ovako moralna na sve sam mu odg. ne
ugl. ono sto zelim reci je da svi grijesimo neprestano i u biti bi svi trebali ravno u pakao, jer se seksamo prije braka, koristimo kondome itd, ne idemo na misu (redovito), citamo horoskop i tak...
ok, ovo tvoje je malo ozbiljnije, al ono

mene bi vise zabrinulo jel mozete imati djecu (normalnu), i reakcija roditelja...
to moras sama znati...
pokusaj se informirati koje ste koljeno i kakve su posljedice..
coconutmilk is offline  
Old 23.08.2010., 12:22   #16
Imam u svojoj rodbini jedan par koji je jedno koljeno manji rod od vas. Kolko sam ja skužila vas dvoje ste zapravo bratić i sestrična, jel da?

Ovaj par je 3. koljeno. I imaju dvoje savršeno zdrave, inteligentne djece. Naravno, može se desiti neki poremečaj u kasnijim generacijama, za to je sigurno nešto veća vjerojatnost nego kod ljudi koji nisu nikakvi rođaci, ali eto, ipak jedan primjer da se tako nešto može desiti i održati. Naravno da je bilo šoka u obitelji, ipak je to bilo još i dosta davno, mala sredina, la la...pa je bilo problema, ali na kraju su ipak svi to prihvatili, oni su sretni...

Nije to nešto što ste sami birali, dogodilo se, ako se zaista toliko volite zanemarite tu činjenicu da ste rod i ostanite zajedno. Netko to neće moći razumjeti ni odobravati, ali eto, čak i takve veze mogu funkcionirati.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Old 23.08.2010., 12:23   #17
Obiteljski zakon, članak 28.

(1) Brak ne mogu međusobno sklopiti krvni srodnici u ravnoj lozi, a u pobočnoj lozi sestra i brat, polusestra i polubrat, dijete sa sestrom ili polusestrom ili bratom ili polubratom svojega roditelja, djeca sestara i braće te polusestara i polubraće.

Zakonskih prepreka nemaš, a šta će Bog mislit al' siguran sam da On ima i većih briga.
__________________
His servant picked up the spade and dug a grave long enough for Pahom to lie in, and buried him in it. Six feet from his head to his heels was all he needed.

L. N. T.
the absent-minded is offline  
Old 23.08.2010., 12:57   #18
Quote:
mein teil kaže: Pogledaj post
2.koljeno su,braca i sestre se ne racunaju jer oni su braca i sestre,koliko je meni poznato
prevelika ste rodbina covjece
Oni su djeca dvaju bratića ili dvije sestrične ili bratića i sestrične. Mislim da je u većini zemalja to zakonski sasvim u redu. U svojoj obitelji imam dvoje ljudi čiji su se roditelji davno još odselili u Njemačku i živjeli u različitim gradovima. Isto bratić i sestrična, znači bake od te djece su bile sestre, skroz isto kao i u ovom slučaju. I ne, to nije drugo koljeno.

Igrom slučajeva, djeca su se upoznala na faksu ili poslu, ne znam točno. Bili skupa dosta dugo, zaručili se i pred svadbu upoznali roditelje. Svi su naravno ostali u prevelikom šoku jer su se prepoznali i nisu znali što dalje. Djeca su ispitala stvar sa zakonom, najnormalnije se vjenčali i kod matičara i u crkvi. Djece nisu imali jer su se nakon nekoliko godina braka razveli (zbog sasvim drugih razloga od toga da su si rod).

Prema tome koliko poznajem biologiju (a to je prilično dobro) znam da su šanse da s njihovom djecom nešto ne bude u redu skroz male, jer je dotok novih gena do sada već priličan. Sličnost njihovih gena je statistički 12,5 %, što nije malo, ali da je opasnost velika, brak između polubratića i polusestrični ne bi bio dozvoljen u većini civiliziranih zemalja.

Tako da, Ganamana, ako nisi troll, lijepo vi polako pokušajte. Nikud vam se ne žuri i ne morate se odmah seliti na drugi kontinent i vjenčati se. Možda ti ne bude toliko divan nakon godinu dana veze, kako to zna biti kada ljudi budu dugo skupa, pa popravo upoznaju partnera. Pa se onda nećeš ni morati brinuti oko gena.
nemam.ideju is offline  
Old 23.08.2010., 13:01   #19
da i onda će vam djeca izgledat kao u hills have eyes....daj odfakofirajte.
keke-zg is offline  
Old 23.08.2010., 13:11   #20
slatko

ako su oni uspjeli mozete i vi

:neznamocemupisemaljetemasmijesna:
__________________
Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje i pogledi cvrsti i lepljivi prsti, ja ipak varam malo bolje...E, pa da...
What are you going to do, bleed on me?
Mileena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger